Çocuklu arkadaşlarım

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
666
516
Merhaba arkadaşlar , en yakın arkadaşlarım evlenip çocuk yaptıktan sonra biz hiç bir şekilde kızkıza bişey yapamaz olduk illaki ya eşli takılmak istiyorlar ya da evde yine çocuklarla görüşmekten hiç bir şey anlamıyorum her çocuk bi yerde koşturuyor , eltime bakıyorum ne güzel çocuğunu eşine emanet edip arkadaşlarıyla gidip çok rahat bi kaç saat kahve içiyor benim arkadaşlarım neden yapamıyor çocuk bahane mi yoksa çocukla bunu yapabilmek zor mu ? Gerçekten arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum tamam eşlerde birbirini tanıyor iyiler hoşlar ama süreklide eşli vs buluşmak çok sıkıcı geliyor ben kız muhabbeti yapmak istiyorum buluşup, benim çocuğum yok benim için herşey bekarlığımdaki gibi , eşim gidip erkek arkadaşlarıyla takılıyor yemeğe vs gidiyor benim öyle kız kıza takılacağım bi arkadaş grubum kalmadı resmen .

Çocuklarını bırakmak istemiyorlardır belki. Kendimden örnek vereyim 7 aylık bebeğim var babası hariç kimseye bırakamam, bırakmak da istemiyorum dışarı çıkınca özlüyorum. Arkadaş muhabbetlerinde sıkılıyorum, kendimiz gibi çocuklu çiftlerle takılmak hoşuma gidiyor artık. Belki arkadaşlarınız da böyle bir değişim yaşıyordur.

Maalesef anne baba olduktan sonra her ne kadar karşı çıksada bazıları çocuk hayat merkezine yerleşmeye başlıyor. Uyku saati yemek yeme saati aktivite saati vs derken hayat akıp gidiyor. Bende eşime çocuğumu bırakıp gidiyorum çok nadir ama onda da aklım evde kalıyor işte anne baba olmadan taö olarak anlayamazsınız durumu

Ben çocuklarımı iki yaşına kadar emzirdim, çok uzun saatler bir yerlere gidemedim. Zaten çalışıyordum, günün x saati ayrıyız bu süreyi daha da uzatmayı doğru bulmadım. Eşim yoğun çalışıyordu ve çocukların yeme içmesine uyumasını sağlamaya benim kadar hakim değildi. Geceleri deliksiz uyumadığım için kronik yorgundum… dolayısıyla istediğim gibi gezemedim. bunlar sebep olabilir

Ben çocuklarımı iki yaşına kadar emzirdim, çok uzun saatler bir yerlere gidemedim. Zaten çalışıyordum, günün x saati ayrıyız bu süreyi daha da uzatmayı doğru bulmadım. Eşim yoğun çalışıyordu ve çocukların yeme içmesine uyumasını sağlamaya benim kadar hakim değildi. Geceleri deliksiz uyumadığım için kronik yorgundum… dolayısıyla istediğim gibi gezemedim. bunlar sebep olabilir
Ama mesela 3 ay görüşmemişiz çok özlemişiz birbimizi karşı tarafında bana değer verdiğini biliyorum bununla ilgili şüphem yok ama illaki onların evine gideceğim ve orada çocuklu ve eşli görüşeceğiz olay hep buna döndü , çocuk hep onunla zaten 1 saat bıraksa eşine biz 1 saat kaliteli bi görüşme olmaz mı belki çocuğum yok diye anlamıyorum galiba onları

Ama mesela 3 ay görüşmemişiz çok özlemişiz birbimizi karşı tarafında bana değer verdiğini biliyorum bununla ilgili şüphem yok ama illaki onların evine gideceğim ve orada çocuklu ve eşli görüşeceğiz olay hep buna döndü , çocuk hep onunla zaten 1 saat bıraksa eşine biz 1 saat kaliteli bi görüşme olmaz mı belki çocuğum yok diye anlamıyorum galiba onları
İnsan çocuğu olunca onu bir parçası gibi düşünüyor, evde olmayıp dışarda olan ne ki, gelsin buraya hem görüşelim hem çocuğuma bakımım aksamasın diyor… ben memlekete geldiğimde oyun alanı olan mekanlara gidelim diyorum arkadaşlarıma. Aileme bırakabilirim ama neden bırakayım… durumuma saygı gösterilmesini önemsiyorum. Arkadaşların da öyle muhtemelen

Evlenınce öncelik değişiyor. Evet hayatın merkezine eş ve çocuk yerleşiyor. Benim öyle oldu ama eğer şehir dılından blr arkadaşım gelmişse veya uzun zamandır biraraya gelmediğim arkadaşım aramış ise anneme yada eşime bırakır giderim. Çok ta önemli olmayan arkadaşlarım arayınca da gitmem. Sizi üzmek istemem ama sizin onlara verdiğiniz değeri onlar size vermiyor

istemiyorlar demek ki bırakmak. Sizin keyfiniz için istemedikleri bir şeyi neden yapsın insanlar?

X