Çocuklu arkadaşlarım

Bir arkadaşım var bi tane herife takılmış videolarını izliyor kitaplarını falan okuyor. Her şeyi geçmiş travmalara bağlıyor. Dizim ağrıyor desen “Hmmm, geçmişte yoksun kaldığın büyükanne ilgisinden olabilir” falan diye başlıyor 😂 ben de aaa öyle mi bak sen şu işe falan diyerek dinliyorum. Çevremizdeki herkes bize dört dörtlük uyum sağlamak zorunda değil. Ortak nokta bulup keyfimize bakıyoruz işte.
dalga geçmeden konuşamıyorum ben öyle konuları ya :KK53:

Manifest yapan oje konuşmaz mı sence? Onu olası buldun da öbürüne niye inanmıyorsun?

Manifest 777 yok aldim verdim tarzi muhabbetler son yillarda populer oldu. Daha cok z kusagi muhabbetini yapiyor sosyal medyadan vs gordugum kadariyla yaşlari kucuk henüz dolayisiyla bunlari sadece cocuksuzlar konusuyormus gibi gelmistir belki. 😃
31 yasimdayim manifest muhabbetini kimseden duymadim, ojeyi de günler gecelerce konuşmuyor kimse cevremde cocuklu, cocuksuzla alakasi yok.

O muhabbetleri yapan kişiler cocuk olunca da ayni olacaklar sadece bir süre cocugun dertleri ön planda olacaktir ama arka planda kişi ayni kişi yani.

Manifest 777 yok aldim verdim tarzi muhabbetler son yillarda populer oldu. Daha cok z kusagi muhabbetini yapiyor sosyal medyadan vs gordugum kadariyla yaşlari kucuk henüz dolayisiyla bunlari sadece cocuksuzlar konusuyormus gibi gelmistir belki. 😃
31 yasimdayim manifest muhabbetini kimseden duymadim, ojeyi de günler gecelerce konuşmuyor kimse cevremde cocuklu, cocuksuzla alakasi yok.

O muhabbetleri yapan kişiler cocuk olunca da ayni olacaklar sadece bir süre cocugun dertleri ön planda olacaktir ama arka planda kişi ayni kişi yani.
Valla bu 777yi Ayşe Balıbey podcastleri dışında bizim yaşlarda kimseden ben de duymadım 😅 manifestmis adı onu bile bilmiyormuşum. Oje dediğimiz zaten üstüne muhabbet dönen bir şey değil ki, nerde yaptırdın, işte temiz bir yer mi falan derken hop başka konuya atlanir yani ne konulabilir ki sikilacak kadar?

ben manifestle ilgili bi arkadaşa geyik malzemesi çıksın diye bişey yaptım zamanında
keşfette video düştü önüme. işte şunu şunu yap aklındaki kişi sana mesaj atacak diye
aynen de harfi harfine yaptım kadının dediklerini . sana yemin ederim 10 dk sonra msj attı :KK70:
geyiğim de elimde patladı :KK70:

bence bazı şeyleri dozunda yaşamak lazım bir kahve içimlik vakit ayırmak kimseyi daha kötü anne yapmıyor. Mutlu anne mutlu çocuk demek. Çevresinde bu konuda yardımcı olacak, çocuğunu emanet edecek baba/büyükler faktörü yoksa o bambaşka bir konu tabiki

Son düzenleme:
Daha cok z kusagi muhabbetini yapiyor sosyal medyadan vs gordugum kadariyla yaşlari kucuk henüz dolayisiyla bunlari sadece cocuksuzlar konusuyormus gibi gelmistir belki. 😃
40,33,37,30. 33 ve 37 yaşındakiler evli çocuksuz, diğerleri bekar. Bahsettiğim kişiler bunlar, beraber çalışıyoruz. Ojeyi de avon kataloğundaki renklere bakarak şundan almıştım, yarın şunu getireyim de gerçeğini gör karar ver, bunu işaretleyeyim, açığını mı alayım koyusunu mu falan fistan günlerce sürüyor. Ben bu kişilerle işte arkadaşlık edemiyorum sıkılıyorum. Kimse inanmadı ama böyle yani

Gurbetteyim cocugu birilerine bırakıp tek kalmayı cok isterim ama buna rağmen düşünceniz aşırı saçma geldi, daha geçenlerde haberde gördüm anneanneye bırakılan çocuk düşmüş ölmüş,, ee bu anne ömür boyu keşke bırakmasaydım diyecek, sırf sen kaliteli sohbet istiyorsun diye cocugumu niye bırakayım yahu evlendikten sonra bekarlıktaki gibi takılmalarını bekleme kimsenin haaa takılanlar var ama tamamen şartlarla kurallarla alakalı
Ama bu çok istisna bir örnek çalışan anneler ne yapacak ananeye bile güvenilmez mesajı vermek üzmez mi sizcede? Çalışmayıp çocuğuna bakmak hepimiz isteriz ama hayat şartları maalesef izin vermiyor buna.

Ben çocuksuz , eşimin olduğu vakitlerde istediğim zaman çıkarım ama her insan için çıkmam. Bu çocuğum da çocuğum düşüncesinden değil, küçük çocuklu insanların vakitleri oldukça az. Zaten az olan vakti harcayacağım kişinin ve muhabbetin değip değmeyeceğine bakarım. Muhtemelen o kadar vakit ayırmak istemiyorlardır.

Merhaba arkadaşlar , en yakın arkadaşlarım evlenip çocuk yaptıktan sonra biz hiç bir şekilde kızkıza bişey yapamaz olduk illaki ya eşli takılmak istiyorlar ya da evde yine çocuklarla görüşmekten hiç bir şey anlamıyorum her çocuk bi yerde koşturuyor , eltime bakıyorum ne güzel çocuğunu eşine emanet edip arkadaşlarıyla gidip çok rahat bi kaç saat kahve içiyor benim arkadaşlarım neden yapamıyor çocuk bahane mi yoksa çocukla bunu yapabilmek zor mu ? Gerçekten arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum tamam eşlerde birbirini tanıyor iyiler hoşlar ama süreklide eşli vs buluşmak çok sıkıcı geliyor ben kız muhabbeti yapmak istiyorum buluşup, benim çocuğum yok benim için herşey bekarlığımdaki gibi , eşim gidip erkek arkadaşlarıyla takılıyor yemeğe vs gidiyor benim öyle kız kıza takılacağım bi arkadaş grubum kalmadı resmen .
Arkadaşlarınızla ilgili bir durum olabilir. Yani şöyle ben 1 saatten fazla bebeğimden ayrı kalamıyorum, babasıyla bile olsa aklım hep onda oluyor. Ya da eşleri bebekleriyle başbaşa kalamıyor olabilir. Maalesef çocuktan sonra kimisi için bir şey değişmezken, cogu kişi için hayat tarzı çok değişiyor. Esleriyle buluşma konusuna da değinecek olursam, dışardayken özellikle ve evimize misafir geldiğinde genelde bebeğimizle eşim ilgilenir, o yüzden ben de esim yanımızda olsun, yetişemediğim ya da sıkıştığım yerde bebeğimizle o ilgilensin istiyorum. Sanırım ben de arkadaşlarınız gibiyim, onların penceresinden anlatmış gibi oldum.

Merhaba arkadaşlar , en yakın arkadaşlarım evlenip çocuk yaptıktan sonra biz hiç bir şekilde kızkıza bişey yapamaz olduk illaki ya eşli takılmak istiyorlar ya da evde yine çocuklarla görüşmekten hiç bir şey anlamıyorum her çocuk bi yerde koşturuyor , eltime bakıyorum ne güzel çocuğunu eşine emanet edip arkadaşlarıyla gidip çok rahat bi kaç saat kahve içiyor benim arkadaşlarım neden yapamıyor çocuk bahane mi yoksa çocukla bunu yapabilmek zor mu ? Gerçekten arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum tamam eşlerde birbirini tanıyor iyiler hoşlar ama süreklide eşli vs buluşmak çok sıkıcı geliyor ben kız muhabbeti yapmak istiyorum buluşup, benim çocuğum yok benim için herşey bekarlığımdaki gibi , eşim gidip erkek arkadaşlarıyla takılıyor yemeğe vs gidiyor benim öyle kız kıza takılacağım bi arkadaş grubum kalmadı resmen .
Arkadaşlarınızı çok seviyorsanız çocukları gözünüze batmaz ki
Çocuğunuz yokmuş olsa anlardınız
Zaten acele bir hastane işi, dışarı işi olduğunda bırakılıyor
Ben keyfi çocuğu birilerine bırakmaya (babanne anane de dahil) karşıyım.
Beni isteyen benim çocuğumdan da rahatsız olmayacak
Herkesin hayatı sizin gibi değil
Evlendikten sonrada zaten hiçbir şey bekarlıkta ki gibi olmuyor
O yüzden arkadaşlarınızı çocuklarıyla kabullenin çünkü biz her zaman bakacak birini bulamayız
Benimde yakın arkadaşımın 15 aylık oğlu var aşırı yaramaz
Kızımda 3 yaşına gircek inşallah az kaldı
Kızım çok sakin arkadaşın oğlu geldi mi bir dakka oturmuyor doğru düzgün konuşamıyoruz bile ama napalım çocuğu böyle
Bazen elbette insanız bizde ayrı vakit geçirmek isteyebiliriz
Çocuk olduktan sonra hiçbir şey eskisi gibi değil inanın 🙏🏻 Anne olduktan sonra çocuğunu keyfi bir şey için bile bıraktığında vicdanında onla onu bıraktığın yerde kalıyor.
Yani hiçbir şeyin tadı olmuyor

Valla benim bulustugum arkadaşlarımın cocuklari benim için hiç sorun olmadı.
Ben doğduğum yaşadığım şehirden uzakta bı kaç il değiştirdim girdiğim ortamlarda da çocukluk arkadaşlarımla da bebekleri olsa da bana sknti vermedi benm bebeklerim yokken de.. he arada bende severim böyle kendime zaman ayirmayi kafa dinlemeyi ama çocuk olduktan sora sessizlik bile garip geliyor :KK70: ben esim evdeyken bıraktığım oldu ama ikisini nadir bırakırım tekini yine alırım yanıma
Çocuklar var yok sayamayiz ki daha rahat geçirmenin formülünü buluruz sadece bence kabullenin sizde veya görüşmeyin başka seçenek yok :) he mesela bazı vakitler vardır gitsek de birşey anlamayız mesela ramazanda akşam iftar yaptık benm oğlanı.goturdum kızımı babası ile bıraktım gittim oğlum o akşam huzursuzlandi bana da huzur vermedi bende biraz durup döndüm :) yani çocuk bu nabalim

Çocuğunu bırakıp arkadaşıyla buluşmaya gitmeyen bir kadın da benim.16 aylık kızım var. emiyor.Babasi bakıyor arada.Parka beraber gidiyorlar.1 saatten fazla da kalıyorlar.Ama ben ne zaman cocuksuz bı yere gitsem uykum geliyor.Uykusuzum sevgili kadınlar.Geceleri uyanıyor.Gecen dişçi, dia etime implant çakıyor.Yemin ederim uykum geldi.Dis hekimi de diyor,ne kadar metanetlisiniz:) kuaföre gidiyorum saçıma fon cekilirken içim uyuyor.Yok önüne gecemiyorum.Bir arkadaşımla buluşup sohbet etmek yerine dinlenmeyi tercih ediyorum açıkçası.O yüzden kızmayın arkadaşınıza.

Belki o da siz gidin diye dört gözle bekliyordur.ben çok memnun oluyorum biri gelince.Ama geleni bilmiyorum ne yaşıyor.Kendim de bekarken bir Arkadaşim vardı bebekli , her hafta giderdim.Hic gocunmazdim.insandan insana değişir.herkesi anlamak lazım.

X