Çocuktan sonra… morelim çok bozuk

monolok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
85
67
27
Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.
Çok karışık yazdım farkındayım ama kafam çok dağınık inanın.

Bunları eşime söylediğim de ise
Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
4 senelik evliyiz bu arada
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır

Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.

Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır
Eşiniz size karşı neden bu kadar dolu?
Bebeginiz bir kere hastalandı veya sütünüz az diye bunca laf dalaşı bana fazla geldi.
Önceden ailesi hakkında dediğiniz bir şeyden dolayı kızgınlığı mı var? Yoksa üslubu hep mi böyleydi?

Eşiniz size karşı neden bu kadar dolu?
Bebeginiz bir kere hastalandı veya sütünüz az diye bunca laf dalaşı bana fazla geldi.
Önceden ailesi hakkında dediğiniz bir şeyden dolayı kızgınlığı mı var? Yoksa üslubu hep mi böyleydi?
Üslubu böyle ben ailesi hakkında konuşmam bi kere konuşayım dedim demez olaydım

KV her zaman her şeye muhalefet olur zaten çok bilmişlik yapar, eşinizin bu kadar dolması pekte normal değil başka bir derdi mi var acaba? Bir de kuru soğan çok süt yapıyor mutlaka bolca tüketmeye bak.

Üslubu hep böyleyse büyük sıkıntı. Ben olsam "Bu gerginliğini bebek için telaşına bağlıyorum ama benimle bir daha bu şekilde konuşma." derdim. Maalesef bazen aba altından sopa göstermek gerekiyor.

3 aylık bebeğin olduğu bir evde misafir sirkülasyonu olmaz. Henüz onun bağışıklık sistemi adına gelişmiş bir şeyi yok. Bizi hasta etmeyen şeyler onları hasta edebiliyor. Ayrıca herkesin sütü oluk oluk olmak zorunda değil olsa çok güzel olur ama olmadı diye de bir annenin üstüne gidilip eleştirilmez. Eşin de tam bir öküzmüş.

Eşiniz tam bir hödük.
Kendinizi kötü hissetmenize neden olmalarına izin vermemeye çalışın.
Sütünüzün artması için de solgar ın emziren anneler için olan vitamin desteği çok çok işe yarıyor. Ayrıca bolca bulgur, hurma, incir yemeye çalışın.
Lohusalığınızda size yaptıkları bu eziyetin mutlaka hayatlarının bi döneminde karşılığını görürler. Buna inanıyorum.

Terapi almanız artik biraz kendi hatanızı kabul etmeniz gerekiyor. Evet lohusalik zor ama daha ilk günlerde uğraşmak istemediğinizi sütun şart olmadığını sut sağmadiginizi kendiniz yazdınız. Eşinizin kahvaltı hazırladığını sizden terapi istediğini kahvaltıda surat yaptığınızı yazdınız. Bence iğneyi kendinize batırma zamanı geldi geçiyor.

Emzirme ile ilgili Tomrisin emzirme günlüğüne bakın. Geri döndürebilirsin. Bitti gitti gibi düşünme. Oğlum 33 günlükten emmeye başlamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam o aylarda meme reddi olabiliyor. Ağzı acıyorsa da istemeyebiliyor...

Her neyse.

Eşin dolduruşa geliyor muhtemelen. Çok kapı açmayın, az muhatap olun. Aile apartmanı sorunlu.. Kimse yoğurdum ekşi demez. AA haklısın demeyecek, atağa geçecekti. geçmiş.

Evlilik hayatında senin anan benim anam tartışmaların girmemeye çalışıyorum . Olaya odaklanıyorum. Tavsiye ederim.

Sinirinizin bozulması çok normal zaten doğum yapmışsınız hamilelik sürecinin stresi, lohusalık stresi derken birde dış taraftan böyle müdahaleler yapılması sütün kesilmesine sebep olabilir. Siz artık bir annesiniz ve bebeğinizi sizden fazla düşünen kimse olamaz, sizde bebeğinizin kötülüğünü asla istemezsiniz. Ama kayınvalideler bu konuda pek anlayışlı olmuyor malesef sadece sizin başınıza gelmediğine eminim bu tarz durumların. Eşinizin söylediği sözler son derece üzücü bu durumu onaylamıyorum ama bence o da ailesi tarafından çok fazla doldurulmuş gibi. Bebekten önce ilişkiniz nasıldı peki eşinizin bu tavırları öncesinde de var mıydı?

Selamlar

Eşinizin salakligi neyde biliyormusunuz sizden çocuk yapmakta degil özellikle annesinin ve aile üyelerinin dolduruṣlarina gelip kendi ailesini dagitmasi.Eşim bana bunlari söylerse duşunemiyorum çildirmakda kaçinci levele çikacagimi.Bu laflari soylediginede köpek gibi pişman ederdim ve aff edermiydim inanin hic sanmiyorum.Iyi bir erkek eş olsaydi annesi her ota ..ka bu kadar karişmazdi daha annesine benim aile işlerime karişma diyemiyor birde sizi azarliyor enayi gibi ne derlerse inaniyor sozde iyi evlatya en önemlisi anamda anam.Hayatda ilk önce gordugun yerde kaçman gereken erkek anaci erkektir.
Vede şu kaynanalar yokmu 5 çocuk dogurdum boyle baktim şoyle baktim goruyoruz buyuttukleri çocuklari daha karisina bile saygi duymayan erkekten ne adam olurki?terbiye bile vermemişsin birde anneligi ile övunmezlermi.😒

Sonuç olarak sorunlu kimmiş gördün mü ? Bu adam senin hayatını çiğ çiğ yer. O evden çıkıp insan gibi davranmayi ogrenmedigi sürece ailen yollamasin .

Adam ailesine resmen bağımlı . Sizin anneliginize sırf annesi öyle dedi diye laf edebiliyor . Asıl hata sizin bu adamdan çocuk yapmanız olmuş . Bu ailenin yanına dönerseniz akıl sağlıginiz hepten bozulacak. Tek istedikleri sizin köle hibi her şeyi kabullenip çocuğun onların olduğunu kabul etmeniz.

Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım
S,,tirsin gitsin. Verin çocuğu eline işim var bahanesiyle çıkın evden bakalım babalık yapabiliyor mu da size laf ediyor? İki dk sevmekle baba olunmuyor deseydin sende. Evlendikten sonra önce eş ve çocuğu gelmeli sen değil ama ailesi belliki dolduruyor eşini boşanmayacaksan taktiksel davran.

Dediği laflar çok ağır, boşanırdım ben olsam
Bu çocuk daha 3 aylık, hasta olacak düşecek kalkacak ve hepsinde yalnız olacak ve suçlanacaksınız.

X