Çocuktan sonra… morelim çok bozuk

Aaaa ben de sütü gelmiyo ya da az diye üzülüp tavsiye veriyorum.
Onlara da bebeği için anne sütünün şart olmadığı, uğraşmak istemediği gibi saçma sapan şeyler söylüyosa ondan böyle davranıyolardır.
Mağdur rolü oynamayı çok seviyo bazıları.
Bebek için anne sütünün şart olmadığını nerde söylemişim ?
Süt gelsin diye yaptıklarımı yazsam roman olur.
Mağdur rolü oynamaya ihtiyacım yok. siz emin olmadığınız konular hakkında sürekli böyle suçlar şekilde mi konuşursunuz ? Eğer öyleyse kesinliğinden emin olmadığınız hiç bir konu hakkında bu kadar kırıcı ve net konuşmamanızı öneririm.

Beddua etmiyorum konuyu neden farklılaştıryorsunuz. Ki öyle bile olsa neden şaşırdınız ki siz de bilmediğiniz konu hakkında çok net konuşuyorsunuz bence bu daha şaşırılacak bi mesele.
Tamam tamam en haklı sizsinizdir, herkes haksızdır çevrenizde. Eşinizi dinleyip psikiyatriste ya da psikoloğa gidip ona da anlatın bunları👋🏻

Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.
Çok karışık yazdım farkındayım ama kafam çok dağınık inanın.

Bunları eşime söylediğim de ise
Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
4 senelik evliyiz bu arada
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır
Yalnız 1 yaştan küçük bebeğin bağışıklık sistemi henüz tam anlamıyla kurulu değildir. Aile apartmanı diye size misafir getiriyor moralinizi bozup duruyor sizi devamlı birşeyler için suçluyorlar bu ortamda bebek bakmanız zor. Ayrıca çocuk bu hasta olur bunun bazen bakımla ilgisi yoktur. Hasta ola ola öğrenecek mikroplarla savaşmayı vücut. Orta çağda mı yaşıyor bu insanlar. Hasta olmayan insan mı olur bebeği bırakın. Biz bile oluyoruz. Erkekler iş hayatındalar mikrop taşıyabiliyor. Siz alıp olması gerektiği gibi doktora götürmüşsünüz. Sütün bazen meme vermekle ilgisi yoktur. Emzikli annenin moralini bozmamak gerektiğini bilmeyen dangoz insanlarla ilgisi vardır. Ben olsam boşardım. Bu kadar aileci insanları baba yapmak bizim hatamız. Bunlardan baba olmaz. Koca zaten olmuyor. Evlenince ailesinin eşi sonra da çocuğu olduğunu idrak edememiş oksijen israfı insanlar. Aile apartmanı konusu zaten baştan sona tezat. Kaynananızı Allah a havale edin. 5 çocuk büyütmüş de biri bile hasta olmamış mı? Cahilin önde gideni olduğuna bahse girerim. Boşanın bu adamdan. Koca yada baba olduğunu bilmeyen evliliğin ciddiyeti hakkında zerre bilgi sahibi olmayan erkekler evlenmesin ya. Mümkünse analarının memelerinde olmaya devam etsinler. Zavallılar

Arkadaşlar ya yapmayın ilk beş gün emzirmekten nefret ettim . Göğüslerim kanadı bu çocuk ne zaman memeyi bırakır diye düşündüm. Lohusalıgin hormonların en tavanda olduğu durum . Konu sahibi baştan beri uğraşıyor . Eşi ve annesi psikolojik baskı yapıyor kadına . Üstelik çocuğunu opmesine bile karisiyorlar. Çocuk onun değil gibi davranıyorlar. Her anne çocuğu doğduğu andan itibaren tamamen kendini anne gibi hissedemeyebilir. Mesela acikca ben öyle oldum . Kendi ağrılarım çok fazlaydı etrafımda insanlar vardı ne oldu anlamadım .

Kadının anneligine her hareketini aşagiliyor adam. En çok desteğe ihtiyacı olan zamanda . Birde baykuş gibi anasını tepeye diyor. Milleti doldurmaya çalışıyorlar eve . Kadının çocuğu sallamamak isteme gibi bir hakkı bile yok . Babanne çocuğu kendinin sanıyor . Bence bu konu sahibine sen neden anne olarak şunu yapamadın demek büyük haksizlik

Of sen şaka mısın ? Ya cidden bilip bilmediğiniz her konuya yorum yapmasanız mı 10 cc sütüm geliyordu çocuk sadece silikon uçla emiyordu.
Mama verdik hep aç kalmasın da sarılık olmasın diye çok ta sağım yaptım hatta sütüm sağım yaparak getirttim göğüslerim yara oldu gece gündüz denedim emzirdim. Emziricem de sütüm geliyor olsa emzirmemek akıl kârı mı ?
Sonrasın da yaşadığım stres sonucu sütüm bitti ve gelmedi emzirdikçe ağladı bebeğim süt olmadığı için.
Her şeyi en iyi siz biliyorsunuz gerçekten ya ilk önce açtğım konuyu iyi okuyup idrak edin. Bir anneyi bile isteye süt vermemek ile suçluyorsunuz Allah’a havle ediyorum o sorsun hesabını.

He aynen ok.
Siniriniz kendinize, terapi alın.

Konu sahibi bana bu kadar destek olan bir eşe sahip olmasaydım belki çok ağır lohusalık depresyonu bile gecirebilirdim siz bu sagliksz anne oğul uliskisi olan sizi suçlayan insanlar arasında yine iyi idare etmişsiniz .

Arkadaşlar ya yapmayın ilk beş gün emzirmekten nefret ettim . Göğüslerim kanadı bu çocuk ne zaman memeyi bırakır diye düşündüm. Lohusalıgin hormonların en tavanda olduğu durum . Konu sahibi baştan beri uğraşıyor . Eşi ve annesi psikolojik baskı yapıyor kadına . Üstelik çocuğunu opmesine bile karisiyorlar. Çocuk onun değil gibi davranıyorlar. Her anne çocuğu doğduğu andan itibaren tamamen kendini anne gibi hissedemeyebilir. Mesela acikca ben öyle oldum . Kendi ağrılarım çok fazlaydı etrafımda insanlar vardı ne oldu anlamadım .

Kadının anneligine her hareketini aşagiliyor adam. En çok desteğe ihtiyacı olan zamanda . Birde baykuş gibi anasını tepeye diyor. Milleti doldurmaya çalışıyorlar eve . Kadının çocuğu sallamamak isteme gibi bir hakkı bile yok . Babanne çocuğu kendinin sanıyor . Bence bu konu sahibine sen neden anne olarak şunu yapamadın demek büyük haksizlik

Kendi msjlari var papatya ben birsey yapmadım

Kendi msjlari var papatya ben birsey yapmadım
Esila bu kadın cidden mağdur edilen bir kadın . Hergun konu açıyor . Eşi ve anası cocugu sadece kendilerinin bu kadını da bakıcı olarak görüyorlar. Kendini teselli etmek için belki de o an basarisizlikla yazmış olabilir ama sonradan gerçekten uğraştı . Bu kaynana ve koca arasında yine iyi akil sağlığıni koruyor .

Tamam tamam en haklı sizsinizdir, herkes haksızdır çevrenizde. Eşinizi dinleyip psikiyatriste ya da psikoloğa gidip ona da anlatın bunları👋🏻
Biliyor musunuz, burayı yakınlarımıza hatta annemize bile anlatamadığımız şeyleri yazıp bi iki fikir alıp rahatlamak için kullanıyoruz. Bu yüzden her şeyi en ince detayına kadar anlatıp en açık şekilde fikir istiyoruz. Ama siz ve sizin gibi kötü insanlar bizim açıkça anlattığımız konularla bizi vurmaya çalışıyor ve bunu kullanıp eleştiri adı altında laf soktuğunu düşünüyor. :)
Evet gerekirse psikoloğa da gidicem yardım aldıkça zaman da geçtikçe gelip geçicek çok şükür. ama kalıcı olan bir şey var oda insanın kalbi o ne psikolokla ne de psikiyatristele geçecek bir şey değil. O yüzden çok üzgünüm adınıza :)

Esila bu kadın cidden mağdur edilen bir kadın . Hergun konu açıyor . Eşi ve anası cocugu sadece kendilerinin bu kadını da bakıcı olarak görüyorlar. Kendini teselli etmek için belki de o an basarisizlikla yazmış olabilir ama sonradan gerçekten uğraştı . Bu kaynana ve koca arasında yine iyi akil sağlığıni koruyor .

Bak benzer bir örneği yakınımda gördüm annelikten nefret ettim kadının çocuğu ise adamın da çocuğu insan susmak için duvarları yumrukluyor o duyguya da şahidim
ben objektif olmadığını düşünüyorum ztn işler gitgide onun adına kötüye gidiyor
Terapi alması şart profesyonel destek olmadan ne kendini ne ailesini ne çocuğunu koruyabilir bu şartlarda ama bu bile hakaret gibi geliyor ztn bu kdr kendinden emin insanlar beni hep şüpheye dusurur kendine ait feci mesajlar var
Ortada bir yanlış varken bunu söyleyecek ilk insan ablam ve annemdir mesela, sadece es kv değil ki sorun yasadigi

Biliyor musunuz, burayı yakınlarımıza hatta annemize bile anlatamadığımız şeyleri yazıp bi iki fikir alıp rahatlamak için kullanıyoruz. Bu yüzden her şeyi en ince detayına kadar anlatıp en açık şekilde fikir istiyoruz. Ama siz ve sizin gibi kötü insanlar bizim açıkça anlattığımız konularla bizi vurmaya çalışıyor ve bunu kullanıp eleştiri adı altında laf soktuğunu düşünüyor. :)
Evet gerekirse psikoloğa da gidicem yardım aldıkça zaman da geçtikçe gelip geçicek çok şükür. ama kalıcı olan bir şey var oda insanın kalbi o ne psikolokla ne de psikiyatristele geçecek bir şey değil. O yüzden çok üzgünüm adınıza :)
Duygu sömürüsü de eklendi. Çevrenizdekiler de en küçük bir şey söylediğinde Allah’a havaleler, pasif agresif davranışlar, surat asmalar vs oluyor sanırım?
Bir an önce başvurun bence. Hoşunuza gitmeyen herhangi bir şey söyleyenleri kötü niyetli ve düşman görme gibi sanrılarınız olduğunu da söylemeyi unutmayın.😇

Son düzenleme:
Bak benzer bir örneği yakınımda gördüm annelikten nefret ettim kadının çocuğu ise adamın da çocuğu insan susmak için duvarları yumrukluyor o duyguya da şahidim
ben objektif olmadığını düşünüyorum ztn işler gitgide onun adına kötüye gidiyor
Terapi alması şart profesyonel destek olmadan ne kendini ne ailesini ne çocuğunu koruyabilir bu şartlarda ama bu bile hakaret gibi geliyor ztn bu kdr kendinden emin insanlar beni hep şüpheye dusurur kendine ait feci mesajlar var
Ortada bir yanlış varken bunu söyleyecek ilk insan ablam ve annemdir mesela, sadece es kv değil ki sorun yasadigi
Konu sahibi tabi ki terapi alsın bende çok fazla konuda kendisinin hareketlerinin yanlış olduğunu düşünüyorum . Hatta biraz kendine guvenseydi çok daha farkli olabilirdi. Çok defa da kendisine kizan yorumlar yaptım .

Adınıza sevindim sonu yok bu evliliğin bende anladım kendimi toparlamaya çalışıyorum.
Konu sahivi size çok kızan yorumlar da yaptım ama sizi çok iyi de anlıyorum cok zor bir durum. Sıkıntılı bir kayınvalidem vardı benimde. Bende çok uğraştım. Ama biz anne olarak güçlü olmak zorundayız. Diğer üyelerle aynı fikirde oldugim konu destek almanız .

Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.
Çok karışık yazdım farkındayım ama kafam çok dağınık inanın.

Bunları eşime söylediğim de ise
Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
4 senelik evliyiz bu arada
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır
İnsan mutlu olmak için evlenir o bazi baş belasi aileler her halta karışıyor bir salin milleti evliligi beceremeyen ana kuzusu oğlunuzu ne mantıkla evlendirirsiniz neden başkasının evladınin başını yakarsiniz bir süre gitme bunlar adamı deli eder hasta eder olan da sana olur

Konu sahibi tabi ki terapi alsın bende çok fazla konuda kendisinin hareketlerinin yanlış olduğunu düşünüyorum . Hatta biraz kendine guvenseydi çok daha farkli olabilirdi. Çok defa da kendisine kizan yorumlar yaptım .

En son eşinin kahvaltı konusu vardı. Hizmetçi gören insan kahvaltı hazırlamaz yemek hazırlamaz adam çabalıyor aslında ama konu sahibi asla hayır duymak fikir duymak istemiyor her dediğim kanun havasında gibi yansıtıyor es ailesi misafir diyor kendi kalabalık ailesine gitmek istiyor bir sürü tuhaflık var
Bu arada yemek yapmak kahvaltı hazırlamak bana göre normal olan adam yüzde yüz kötü sınıfında değil demek istedim
Ben buradan kötü olurum hiç önemli değil ekrani kapatırım biter ama kendi kendine kaldığında lan bu insanlar ne diyor deme ihtimali bile yeter
Bak ilk defa bu konuda terapi alacağım demeye başladı

En son eşinin kahvaltı konusu vardı. Hizmetçi gören insan kahvaltı hazırlamaz yemek hazırlamaz adam çabalıyor aslında ama konu sahibi asla hayır duymak fikir duymak istemiyor her dediğim kanun havasında gibi yansıtıyor es ailesi misafir diyor kendi kalabalık ailesine gitmek istiyor bir sürü tuhaflık var
Bu arada yemek yapmak kahvaltı hazırlamak bana göre normal olan adam yüzde yüz kötü sınıfında değil demek istedim
Ben buradan kötü olurum hiç önemli değil ekrani kapatırım biter ama kendi kendine kaldığında lan bu insanlar ne diyor deme ihtimali bile yeter
Bak ilk defa bu konuda terapi alacağım demeye başladı
Esila valla eşek gibi hazırlayacak. O kadar kırıp döktükten sonra kadının içinden gelmiyor olabilir gülmek . Sürekli ailesine yaranmaya çalışan anası da benim çocuğumu çocuğu zanneden üst katimda oturan bir kayinvalidem olsaydi bende hiç gülmezdim .

Kadın etrafta komşu eş dost akraba toplayip getirmeye çalışıyor . Konu sahibinin gittiği yerse kardeşinin evi . Kardesle dididinin didisi bir mi ? Kaldı ki o konuda yine kayinvalidesi götürme cocugu kalabalığa djyordu . Bunların ailece istediği şey çocuk bizim sen bakici ve süt vericisin . Sen ve ailen önemli değil . Yani kendi komsusundan hastalık bulasmiyor teyzesinden bulasirmis

Siz bu minvalde şeyler söylediğinizde o zamanlar lohusalığınıza yordum. Kendi doğumum geldi aklıma, empati kurdum, bir şey demedim. Toparlar nasılsa diye düşündüm. Beni de annem hiç emzirmemiş. Emzirmemek dünyanın sonu değil, iyi anne diye madalya da takmıyorlar ama sizin en azından mesela benim kadar çaba göstermediğinize eminim. Gösterseniz sütünüz artardı çünkü. Bilmiyorsanız keşke yardım alsaydınız bir emzirme danışmanından. Hadi kaynana cahil, anlayışsız, kötü. Kendi anneniz de bu kanıda. İnsanlar size boş yere bu kadar bilenmiş olamaz. İstiyorsunuz ki herkes sizi desteklesin, pohpohlasın ama öyle bir dünya yok. Onların ağzına malzeme vermişsiniz, şimdi mecburen çekeceksiniz.
alışamadım bilmiyorum çok bencil olduğumun farkındayım uyumadığın da sinirleniyorum sürekli süt sağıp emzirmem lazım bu bana güç geliyor çoğu zaman aksatıyorum

Bende takmıyorum süt olayını çok ve bunun için ayıplanıyorum

X