Çocuktan sonra… morelim çok bozuk

Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.
Çok karışık yazdım farkındayım ama kafam çok dağınık inanın.

Bunları eşime söylediğim de ise
Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
4 senelik evliyiz bu arada
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır
Çocuk üşütme konusunda doktor saçmalamış ne karı tulum giydirmedigim gün hasta uyanıyor çocuk 1 kat fazla giydirin yatarken soğuk olur gece .. bu kaynanalarin ortak problemi bence eşinize söylemek bir halta yaramaz aksine suçlu Siz olursunuz kendiniz çözmeniz lazım kimse anasina kötü demez

Allah aşkına kaynana bir sorsana böyle yaparak,sizi huzursuz ederek eline ne geçiyormuş? Aynı şekilde kocan olacak mağara adamına da sor bakalım derdi neymiş? Madem senin ne olduğun başından belliymiş neden ayrılmamışta çocuk yapmış? Ya da neden hala evli kalmaya devam ediyormuş senle?

Üslubu böyle ben ailesi hakkında konuşmam bi kere konuşayım dedim demez olaydım
Erkeklerin en sinir olduğu durum alilesini kötülemek,bırakın kendi farketsin , görsün. Çocuklar hasta olmadan büyümüyor maalesef, kim ister çocuğu hasta olsun. Benim 3. Çocuğumda 22 günlükken virüs kapmisti, yoğun bakıma alınmıştı. En çok kahrolan anneler oluyor, ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar , boşa denmemis

KV her zaman her şeye muhalefet olur zaten çok bilmişlik yapar, eşinizin bu kadar dolması pekte normal değil başka bir derdi mi var acaba? Bir de kuru soğan çok süt yapıyor mutlaka bolca tüketmeye bak.
Yorumları okurken konudan bağımsız olarak başımdan geleni paylaşıp soğan meselesi konusunda uyarma ihtiyacı hissettim. İlk zamanlar bende kaynana dayatmasiyla bol bol soğan yedim ve bebeğim 2 gün helak oldu. Memeyi reddetti. Emmiyor diye sağıp zorla kaşıkla verdik sırf aç kalmasın diye. Onu bile çığlık kıyamet icti. Meğer soğan sütün tadını ve kokusunu değiştirirmiş. Sütü arttırıyor olabilir evet ama çok çok riskli. Ben yandım başkaları yanmasın.

Boşanmaktan başka çaren yok, üslubu hep böyle olan adama zaten baştan çocuk yapmamalıydın.
Bütün konuların böyle ama hiç bir çözüm adımın yok. Niyetin boşanmal değilse boşune ev terk etmelere girişme. Adam seni zaten ciddiye almıyor daha da beter olacak

Esinin kendi akli olmadigi icin annesinin her dediginde. Etkileniyor ve aile kuzusu onlar icin kostursun kendi ailesinin farkina varmasin aile apartmaninda oturmak pismanliktir adam evlendiginin farkinda degil 4 yil olmus. Saglam bir ev terkedis ise yarayabilir duzelmeyecek seyler var kolay kolay ama onlari siz taniyorsunuz ne tepki verir esiniz bilemem ama durumunuz cok zor

Selamlar
Bebeğim 3,4 gündür hasta kv sürkeli bu çocuğa bakamıyorsunuz üşütmüş falan dedi dr gittik dr test vs yaptı her şeyi tertemiz şükür. Ben üşütmüş olabilir mi dedim dr da hayır bebekler öyle hemen üşütmez karda yatması lazım, ateşi de yok sadece kusmaktan boğazı tahriş olmuş onun için öksürüyor ve sesi kısık dedi.
Kv bunu söylememe rağmen yok yok üşütmüş dedi bunun gibi bir Çok olay sütüm çok az geldi sonra da gelmedi kv benimle aynı anda doğum yapmış kişileri örnek verip oluk oluk sütü geliyor demeleri bu çocuk kilo almamış demeleri yok biz 5 çocuk büyüttük biz her şeyin en iyi biliriz demeleri, ben sürekli meme vermemişim ondan sütüm gelmemiş. Misafir bir süre kabul etmiyorum dediğim halde çat kapı birini getirmesi ve sürekli getirmek istemesi gibi aklıma gelmeyen daha bir çok lafları beni bıktırdı ve usandım. Kardeşleri bi hayırlı olsun bile demediği bebeği görmediği halde eşimin hiç bir şey olmamış gibi onların her ama her işine koşturması. Kardeşinin istediği hediyeyi alması En son ki olay da şu
Aile apt oturuyorum eşimin kardeşi hasta eşimi arayıp hastaneye götürmelerini istemesi ne onların ne baba olarak eşimin benim küçük bebeğim var onu riske atamam dememesi ki çocuk sonra hasta oldu.
Çok karışık yazdım farkındayım ama kafam çok dağınık inanın.

Bunları eşime söylediğim de ise
Onlar benim ailem ölene kadar bakarım bakıcam sen bunları bana söyleyerek beni dolduruyorsun senin ne olduğun belli baştan belliydi mama vermekle anne olunmuyor doğurmakla da olmuyor sen bu çocuğa bakamıyosun salaklık bende senden çocuk yaptım ( ki ben istemedim ama kendisi çok çok istedi aylarca peşimde dolandı çocuk yapayım diye)
4 senelik evliyiz bu arada
Daha 3 aylık anneyim ama o kadar eleştirdi ki anneliğimi kendimi çok çok çok kötü hissediyorum çocğumu sevdiğim zaman baktığım zaman bile sanki eşim görsün de iyi anne olduğumu anlasın diye uğraşıyor gibiyim bu daha da canımı sıkıyor
Tabi o bu lafları söylediğin de bende kırıcı konuştum ağzıma ne gelirse saydım falan
Ben sırf annesinin yaptıklarını söyledim diye kötü nankör ara açmaya çalışan oldum ne mal olduğum başından belliymiş aslın da falan sonuç çocğumu alıp anneme geldim morelim sıfır
En doğrusunu yapmışsin valla annesini emmeye devam ediyor sanırım kocanız işte böyle annesinden kordonu kopmamis adamlar evlenmemeli yaa bu ne hadsizlik sen kimsin ki benim anneligimi yargiliyorsun terbiyesiz yaa

Terapi almanız artik biraz kendi hatanızı kabul etmeniz gerekiyor. Evet lohusalik zor ama daha ilk günlerde uğraşmak istemediğinizi sütun şart olmadığını sut sağmadiginizi kendiniz yazdınız. Eşinizin kahvaltı hazırladığını sizden terapi istediğini kahvaltıda surat yaptığınızı yazdınız. Bence iğneyi kendinize batırma zamanı geldi geçiyor.
Aaaa ben de sütü gelmiyo ya da az diye üzülüp tavsiye veriyorum.
Onlara da bebeği için anne sütünün şart olmadığı, uğraşmak istemediği gibi saçma sapan şeyler söylüyosa ondan böyle davranıyolardır.
Mağdur rolü oynamayı çok seviyo bazıları.

Onlara da bebeği için anne sütünün şart olmadığı, uğraşmak istemediği gibi saçma sapan şeyler söylüyosa ondan böyle davranıyolardır.

Konulara bakarsanız birebir aktarmam mümkün değil ama bu çerçevede bakıyor
Anne abla da kızmıştı
Tamam anne lohusa vs ama el kadar bebeği de görüp susmak çok zor yani bazıları sabir zorluyor konu sahibi tamamen masum değil kesinlikle değil buradan aldığı gaz ile devam ediyor olan çocuğa olacak

Bir cinnet her şeyi çözer.Herkes emzirmek zorunda mı ? Herkesin cocugu tosun gibi mi olmak zorunda ? Cocuk hasta olmadan büyür mü ? Bunların cevaplarıni versinler önce.
Lohusayken ilk 5 gün meme reddi yasadım asla ama asla tutmadı bebegim memeyi özellikle birini reddetti digerini zorla emzirdim 3 kisiyle falan ben de ebelerin mememi cekistirmesinden meme yaralarindan dolayi emzirmeyi sevemedim ilk başta emzirme saati gelince gerilirdim.Sonra memeyi tuttu kızım sevindim 2 sene emdi ama yine de bana muhtesem bir olay gibi gelmedi emmese de olur gibiydi hep yararini bilsem de bu böyleydi.Mamaya ihtiyac duymadım ama duysaydim da gocunmazdım.Herkes emzirecek diye bir kural yok bebek anne sütünden cok psikolojisi saglam anneye ihtiyac duyar keyfi olarak hic bir anne emzirmekten kacmaz zaten travma yaratmıslar demek ki sizde. Siz keseceksiniz seslerini güçlü olun ben de sizin gibiydim.Insanin cani yanınca sesi öyle bir cıkıyor ki

Anne abla da kızmıştı
Tamam anne lohusa vs ama el kadar bebeği de görüp susmak çok zor yani bazıları sabir zorluyor konu sahibi tamamen masum değil kesinlikle değil buradan aldığı gaz ile devam ediyor olan çocuğa olacak

Size katılıyorum. Anne kız kardeş kayınvalide eş hepsi konu sahibini hatalı buluyor.
Sütü vardı ama sapmakla uğraşamıyorum diye tamamen kesildi. Onlar da haklı olarak çaba göstermesini bekliyor.
Eşi yemek yaptırmayan iş yapan bir adam tek isteği güler yüzlü olsun mutluluk versin. Onda bile sorun çıkarıyor.
Anlıyorum konu sahibi bu aralar iyi değilsin fakat burada kaç kadının eşi terapiste gitmeyi tavsiye eder Allah aşkına? Direkt suçlar eder. Lütfen eşini dinle. Terapiste git.
Kocanın da tabii hataları var ama den kendini değiştirince o değiştirir bence. Ayrıca terapist tavsiyesinde bulunan adam kendis de gider gerekirse.

Emzirme konusunda facebookta Emzirme akademisi grubu instagramda ise yine ayni kisinin hesabı var Asli Othan Tanır diye bir danisman onu tavsiye ederim.Ben onun tavsiyelerine uyarak 2 yil emzirdim ne dediyse uydum

Sonda yaptığınızı başta yapip çocuk doğunca biraz annenizde kalsaydiniz keşke. Çünkü sadece bir bebek dünyaya gelmedi, siz dünyaya bir çocuk getirdiniz. En az onun kadar sizin de fiziksel ruhsal bakıma ihtiyacınız var. Bunu eşinize güzel bir dille anlatın. Tedirginim ama bu çocuğun da annesi benim. Bir anne içgüdüsel olarak en iyi çocuğunu tanıyacak anlayacak kişidir. Aile apartmani kadar saçma bir olgu yok ya

Eşiniz size karşı neden bu kadar dolu?
Bebeginiz bir kere hastalandı veya sütünüz az diye bunca laf dalaşı bana fazla geldi.
Önceden ailesi hakkında dediğiniz bir şeyden dolayı kızgınlığı mı var? Yoksa üslubu hep mi böyleydi?
Bence de. Konu sahibinden Hiç susmayan sürekli şikayet ve dedikodu eden bir imaj aldım ben

Üslubu böyle ben ailesi hakkında konuşmam bi kere konuşayım dedim demez olaydım
neden demez olasınız konuşacaksınız tabi
çok konuşmasın eşiniz..
Eşiniz size karşı neden bu kadar dolu?
Bebeginiz bir kere hastalandı veya sütünüz az diye bunca laf dalaşı bana fazla geldi.
Önceden ailesi hakkında dediğiniz bir şeyden dolayı kızgınlığı mı var? Yoksa üslubu hep mi böyleydi?
neden olacak dolduruyorlar da ondan
terbiyesiz hödük!

bu fikir muhtemelen kayınvalidenizin fenalaşıp histeri nöbetleri geçirmesine sebep olacak ama kuzey avrupa'nın tamamında bebekler kılın sokakta uyutuluyor. ilgili videoya şuradan bakabilirsiniz. hatta sokağa çıkamayan komşularımın montlarını giyip bebekleri araba ile balkona çıkardığı ya da camları ardına kadar açıp bebeklerini uyuttuğunu görüyorum.
bebekleri karda da yatırsanız bir şey olmuyor demek ki.

Anne abla da kızmıştı
Of sen şaka mısın ? Ya cidden bilip bilmediğiniz her konuya yorum yapmasanız mı 10 cc sütüm geliyordu çocuk sadece silikon uçla emiyordu.
Mama verdik hep aç kalmasın da sarılık olmasın diye çok ta sağım yaptım hatta sütüm sağım yaparak getirttim göğüslerim yara oldu gece gündüz denedim emzirdim. Emziricem de sütüm geliyor olsa emzirmemek akıl kârı mı ?
Sonrasın da yaşadığım stres sonucu sütüm bitti ve gelmedi emzirdikçe ağladı bebeğim süt olmadığı için.
Her şeyi en iyi siz biliyorsunuz gerçekten ya ilk önce açtğım konuyu iyi okuyup idrak edin. Bir anneyi bile isteye süt vermemek ile suçluyorsunuz Allah’a havle ediyorum o sorsun hesabını.

Of sen şaka mısın ? Ya cidden bilip bilmediğiniz her konuya yorum yapmasanız mı 10 cc sütüm geliyordu çocuk sadece silikon uçla emiyordu.
Mama verdik hep aç kalmasın da sarılık olmasın diye çok ta sağım yaptım hatta sütüm sağım yaparak getirttim göğüslerim yara oldu gece gündüz denedim emzirdim. Emziricem de sütüm geliyor olsa emzirmemek akıl kârı mı ?
Sonrasın da yaşadığım stres sonucu sütüm bitti ve gelmedi emzirdikçe ağladı bebeğim süt olmadığı için.
Her şeyi en iyi siz biliyorsunuz gerçekten ya ilk önce açtğım konuyu iyi okuyup idrak edin. Bir anneyi bile isteye süt vermemek ile suçluyorsunuz Allah’a havle ediyorum o sorsun hesabını.
Beddua etmek mi bize? Şaşırdınız heralde?
Ben okumadım konuları da bikaç kişi yazdı böyle şeyler yazdığınızı. Öfkenizi gerçek hayatta doğru insanlara yöneltmeyi beceremeyip de herkese her istediğinizi söyleyemezsiniz burda. Ne alaka yaa beddua.

X