ÇOK BOZULDUM. Haksız mıyım?

Bebekle ilgili çok fazla konuşmadım. Ayrıntılı bişeyler sormadım diye ayıp ettim gibi hissediyorum şimdi de. Çünkü gerçekten çok yakınız ve onun sevincini paylaşamadım sanki hiç. Ve bu yüzden de suçlu duruma düşcem bence
Doğumdan önce yeterince zaten yanında bulunmussunuz ona destek olmussunuzdur Ama o kişi sizin sevincinizi yarıda bırakmış siz o kişiyi çok sevdiğiniz çocuğu görmek için can atmissiniz
Karşılığı duani et öyle gir
Olmamış bence

Anlıyorum tabi bende komşumun kızının bebeğini merak etmiştim balkondan çagırdı bu beni gel diye ama canım adetliysen gelme dedi bende ne alaka dedim neymiş adetlı biri yeni doğmuş bebege bakınca yuzunde yara çıkıyormuş , olmasam bile evet öyleyim dedim gitmedim bir dahada.. Allah akıl fikir versin valla batıl inançları olanlarda var evlerden ırak.

Hahah ay beyinler yanmış.

Bebek kıskanmak şöyle dursun, gördükçe "neyse ki ben doğurmadım" diyorum. O yüzden benden çekinen olmadı henüz :KK70: Ama biri bana böyle deseydi odaya hiç girmezdim sanırım, çok da derdim dünyadaki zibilyon tane bebekten birini görmek.

Anlıyorum tabi bende komşumun kızının bebeğini merak etmiştim balkondan çagırdı bu beni gel diye ama canım adetliysen gelme dedi bende ne alaka dedim neymiş adetlı biri yeni doğmuş bebege bakınca yuzunde yara çıkıyormuş , olmasam bile evet öyleyim dedim gitmedim bir dahada.. Allah akıl fikir versin valla batıl inançları olanlarda var evlerden ırak.
Evet malesef böyle halen böyle kişiler var biri de annem
Eskiden ben bu olaya şahit olmuştum o zamanlar 17 18 yaşlarındaydım komşumuz doğum yapmıştı annem gitmemişti adetliyim diye bende cok saçma demiştim ve çok kızmıştım yanlış anlaşılır diye bende gitmemiştim bebeğe bişey olsa bizden bilirlerdi belkide

Lohusa sendromu...iki gün önce doğum yaptım bu tarz şeyler bana çok komik geliyor fakat inanan için zor olmalı herkesi ayrı ayrı uyar... bir de sosyal medyada bebwğin suratına emoji yapıştırıp resim paylaşanlat var bana göre ayrı bir inceleme konusu...bebeğimi Allaha emanet ettim ben o koruyor zaten...

Bu arada sizinle ilgisi yok kendinizi kötü fesat hissetmeyin arkadaşınız herkese aynı şekilde davranıyordur...

Kızmayın arkadaşınıza, elinde değil.
Benim eşim böyleydi. Kilo almış gibi, fark ettin mi derdim yoo aynı derdi. Sonra da bana kaş göz yapardı. Biri demiş ki en çok anne babanın nazarı değer. O günden beri kendisi bile sakınarak baktı. Zamanla düzeldi.
Elinde değildir. Yeni anne babalara biraz Zaman, biraz anlayış. Maşallah deyiverin gitsin, ne olacak.

Geçen hafta arkadaşımın bebeği oldu. Uzak yerlerde oturuyoruz ve görmeye gidemedim. Telefonda tebrik ettim vs. Bebeği çok merak ediyorum fotoğrafını göndersene dedim. Gelince görürsün çok tatlı falan dedi geçiştirdi anlıyacağınız. Bi şey demedim onun kararı yeni doğum yapmış üstüne gitmek istemedim.
Daha sonra dün bebeği görmeye gittim. Çok samimi ve heycanlı bir tavırla hadi bebeği göreyim artık çok merak ediyorum kime benzediğini falan dedim. Odanın kapısına geldik. Durdu ve duanı et maşallah deki göstereyim dedi. O an şok oldum. Kendimi fesat, nazarcı, kötü niyetli biri gibi hissettim. Ben o kadar mutlu ve heycanlıyken bebeği göstermeden böyle tedbir alması beni çok üzdü. Sonra modum düştü ister istemez. Çok belli etmemeye çalıştım ama elimde olmadan bozulduğumu belli ettim galiba. Haklı olan kim sizce?
haklı haksız degilde küçük bebek bakılırken masallh denmesini hatırlatmıs.fesat edince bir tek nazar degmez severek bakıncada deger. bende fotosunu atarken cok zorlandım

Ayy bu tiplerden de gina geldi. Yeni turedi bunlar. Dunyadaki tek cocugu kendileri dogurdu saniyorlar. Dunyadaki tek guzel bebek de kendi bebekleri. Herkes de bebeklerine cok merakli oldugu icin de nazar degecegine o kadar eminler ki. Bir de bunlarin hava atmak icin dakka basi foto paylasip yuzune emoji kondurani var. Evet sirf yuzunu gostermemekle nazari engelleyebiliyorsunuz cunku. Hic paylasmama gibi bir secenekleri de yok ama, o foto paylasilmali. Odasina besigine bulut seklinde yastigina bosuna mi para verdiler :işsiz:

:)) O emojili fotolara ben de kılım. Koyma kardeşim madem o kadar pimpiriklisin, sanki millet yalvarıyor paylaş çocuğunu diye. Milletin çok umrunda sanki, hayatında hiç bebe görmemişler ya. Bir de çocuğunun sadece el, ayak, parmak gibi parçalarını koyan oluyor. O da komik. :))

:)) O emojili fotolara ben de kılım. Koyma kardeşim madem o kadar pimpiriklisin, sanki millet yalvarıyor paylaş çocuğunu diye. Milletin çok umrunda sanki, hayatında hiç bebe görmemişler ya. Bir de çocuğunun sadece el, ayak, parmak gibi parçalarını koyan oluyor. O da komik. :))
Bebeklerine yaptıkları kombinleri gösteriyorlar çakma kardashiyanlar :işsiz:

Geçen hafta arkadaşımın bebeği oldu. Uzak yerlerde oturuyoruz ve görmeye gidemedim. Telefonda tebrik ettim vs. Bebeği çok merak ediyorum fotoğrafını göndersene dedim. Gelince görürsün çok tatlı falan dedi geçiştirdi anlıyacağınız. Bi şey demedim onun kararı yeni doğum yapmış üstüne gitmek istemedim.
Daha sonra dün bebeği görmeye gittim. Çok samimi ve heycanlı bir tavırla hadi bebeği göreyim artık çok merak ediyorum kime benzediğini falan dedim. Odanın kapısına geldik. Durdu ve duanı et maşallah deki göstereyim dedi. O an şok oldum. Kendimi fesat, nazarcı, kötü niyetli biri gibi hissettim. Ben o kadar mutlu ve heycanlıyken bebeği göstermeden böyle tedbir alması beni çok üzdü. Sonra modum düştü ister istemez. Çok belli etmemeye çalıştım ama elimde olmadan bozulduğumu belli ettim galiba. Haklı olan kim sizce?
Konunuzu görünce aklıma bu geldi.
SmartSelectImage_2017-03-10-20-13-35.png

Bence siz haklısınız,dünya üstündeki tek çocuk onların ... Buldumcuk oluyor millet :KK70:

ya nazar değdirmek bilinçli yapılan bir şey değil ki, herkesin nazarı değebilir. yeni anne olmuş bebeğine çok düşkün ve kendince korumaya çalışıyor. yani özellikle sana yapılan bir şey değil bu. bence üzülme.

X