Cok caresizim lutfen yardim 😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tesekkur ederim gercekten aslinda herseyi goruyorum biliyorum ama birinin bana bunlari soylemesine ihtiyacim vardi hepinize cok tesekkur ederim

Siz de annesiniz ister misiniz çocuklarınız sırf sizi üzmemek için istemedikleri duruma mahküm hissetsinler? Her şey tolere edilebilir belki bir noktaya kadar anlattığınız durumda ama eşinizin sizden utandığını hissetmek en can yakan kısmı olsa gerek. Kendisi çok matah sanki. Bence kendinize daha fazla bunu yapmayın ya daha 26 yaşındasınız gencecik bir yaş bu niye böyle heba edesiniz

Kadın eve aittir değil, kadın direkt başlı başına evdir.
Daima orada duran ve sadece ‘ev’ le alakalı şeyleri üstlenen, hayatın ev bölümünü idare eden gönüllü hizmetli.
İster gider ister gitmez, ne de olsa oradadır ve duracaktır.
Acaba hangi çağda anaerkil düzenden ataerkile geçildi, çok merak ediyorum…

Tesekkur ederim gercekten aslinda herseyi goruyorum biliyorum ama birinin bana bunlari soylemesine ihtiyacim vardi hepinize cok tesekkur ederim

Hepimiz kendimizi kotu hissederiz.Bosan veya bosanma o senin bilecegin is sartlarina gore degisir.Kendine guven.Bakimli ol.Sen kendinken zaten guzelsin.Birinin seni begenemesine sevgi gostermesine ihtiyacin zaten yok.Ezilme ve ezilmeye alisma.Bir arkadas tavsiyesi bunlr benden sana.Begenmiyor mu seni sende onu begenme .Sevmiyor mu sende sevme. Kafan rahat olsun onun en iyi secenegi sensin zate

Aslinda kadim donemlerden beri ataerkil yasiyoruz.Bu kadin ezilmisligimiz ilkel yasam seklinden miras . Bilicaltimizda kodlu ataerkillik.Sartlar ne zaman insanerkil olur acaba ?benim merak ettigim bu .Konuyla alakasiz yaziniz hosuma gitti cevapsiz kalamadim kb

Evet istemem cok dogru bende dusunuyorum ömrüm bitiyor bunun yuzunden diye surekli sozler veriyor yeminler ediyor sonra yine devam

Acilsanda gözü yinede dışarda olacak. Kendine suç yükleme çünkü seninle hiçbir alakası yok. Erken evlenmenin ve peşpeşe iki çocuk yapmanın sorumluluğunu sadece sen yuklenmissin. Otur al karşına ya bosanalim yasa kendine çeki düzen ver de. Daha çok gençsin kendini yıpratma deymez.

Vallahi bacım yerden göğe haklısın. Insanoğlu sulamadigi çiçeği açmıyor diye suçlamasın.

Cok tesekkur ederim gercekten guldurdunuz beni allahta sizi guldursun aslinda kendime guvenim var cok sukur guzelligim var bide bakimliyimdir esimin akrabalari bile esime der sana nasil bakmis diye ama oyle bi psikolojimi bozuyor ki bu duruma geldim tekrar cok tesekkur ederim

Özellikle anadolu bir zamanlar anaerkil bir yaşam biçimi benimsemişti ama anımsayamadım tarih ve çağları.
İlk kim yaptıysa bu çıkıntılığı, kemikler sızlasın

İnsanerkil kelimesi kulağa hoş gelse bile feminist düşüncelerden bağımsız ve istisnalar olabileceğini bilerek, bana göre bir kadın vicdanı, hassasiyeti ya da duygusallığı maalesef ki erkekte bulunmuyor.
Bundan ötürü de insanerkil bir topluma sıcak bakmam mümkün değil.
Her kararını kendi çıkarını gözeterek ya da aklıyla veren hatta onu bile uzuvlarına kaybederek veremeyen bir canlıyla, kompleks düşünen bir canlıyı zaten aynı kefeye koymak haksızlık olur.

Ne demek.Hayata hep umutla gulerek bakmaniz dilegiyle

Defalarca yaptim aldim karsima her seferinde sozler verdi duzelicem diye ama hep ayni kaldi bende her seferinde inanmak istedim neden bilmiyorum ailesi hocalara gidip kagitlara biseyler yaptirirlar di belki ondandir diye de dusunuyorum

Hitit cagi bahsettiginiz galiba anaerkil cagi.Politik acidan haklisiniz bende kadinlar bskin olsun isterimBizim eksigimiz ne

Defalarca yaptim aldim karsima her seferinde sozler verdi duzelicem diye ama hep ayni kaldi bende her seferinde inanmak istedim neden bilmiyorum ailesi hocalara gidip kagitlara biseyler yaptirirlar di belki ondandir diye de dusunuyorum
Bence cesaret edemediniz iki çocukla terk etmeye

Eşim için kapanmayacağım gibi, onun içinde acilmazdim. Bu adam dünya hayatınızı zaten mahvetmis, ahiretinizi mahvetmesine izin vermeyin... salın ipini dengini bulsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…