Çok çirkinim

Babaannemin bir lafı var söylemeden edemeyeceğim “kar da beyaz üstüne s...cıyorlar “diye.
Önce o kötülükten kararmış kalplerini güzelleştirsinler sana laf sokacaklarına.
Ayrıca sen kendini güzel hissetmeye bak elalem çok da önemli olmasın senin icin.

Ablacım ben 17 yaşındayım, sana demek istiyorum ki inan bana hiçbir şey dış görünüş değildir. Asıl çirkin olan o insanların kalbi. İnanın bana birisinin benim tipimi güzel bulmasından çok daha fazla isterim ki düşüncelerimi, hayata bakışımı güzel bulsun.

Benim bir arkadaşım var, dış görünüşünde insanların "aa ne kadar güzelmiş" diyebileceği çok yer yok ve sizin çevrenizdeki gibi kötü kalpli insanlar ona da benzer hitaplarda bulunurlar. Ama bu arkadaşımın konuşması o kadar tatlı, sohbet ederken ki sıcaklığı samimiyeti o kadar fazla ki ben ona hayran oluyorum. Çok bilgili, özgüvenli, komik, açıksözlü ve sayamadığım daha birçok beni etkileyen özellikleri var. Gerçekten o kızı çirkin göremiyorum bile.

Ayrıca kime göre neye göre güzellik? Evet bazı insanlar şanslı doğuyor. Ama hayatımız bir oyun aslında bu hayatı bu kadar ciddiye almamalıyız. Çok güzel olanlara gelenlerin çoğunluğu onları gerçekten sevdiği için gelmiyorlar. Onları sonsuz sevmiyorlar ve onlara gerçekten değer vermiyorlar inan bana. Çoğunluk onların görünümünü seviyorlar ve öyle birinin yanlarında durmasını istiyorlar hepsi bu. İçinde bulunduğunuz durumu anlayabiliyorum.Aynı boşluk doğduğum günden beri farklı sebeplerden bende de var. Ama bu hayatta seni gerçekten sevecek ve koruyacak tek bir kişi var o da sensin. Sen sev kendini. Sen koru kendini. Sen değer ver kendine. Önce sen yap bunu. Sonra insanlar senin gücünü görecek ve onlar da sana değer vermeyi öğrenecek. O kötü kalpli insanları boşver. Gül ve geç. Bir gün biri çıkacaktır karşınıza elbette. Bir gün sen de sevilirsin inan bana bu konuda garanti verebilirim.

Aynaya bak. O sensin. Sen o bedendesin. Onu sev. Bedenin bir önemi yok. 3-5 insanın sizi beğenip beğenmemesinin de bir önemi yok. Siz çok özelsiniz.

Dikkatini daha önemli konulara verebilirsin. Kitaplar oku kendini geliştir. Yeni bir kursa yazıl. Donat kendini. Bu dünyadan alabileceğin her şeyi almaya bak. Bol bol seyahat et. Yeni yemekler yeni damak tatlarını dene. İnsanlarla konuş onları dinle ama onları çok önemseme. Bu hayatı da çok önemseme. Bir gün hepimiz aynı yere gideceğiz zaten. Hepimiz insanız. İnsanları güzel çirkin diye ayıran o sığ kitlede olma. Güzel değilseniz değilsin bu elimizde olmayan bir durum. O zaman akıllı olmaya bakmalıyız. Çalışmalı çabalamalı güzel konuşup görgülü olmalıyız. Emin olun ki bugünün dünyasında bunlar güzellikten çok daha önemli olmalı. Çünkü dışarda güzel çok kız var ama akıllı çok kız yok. Aklın var.Onu kullan ve bu konularda artık kendini üzme. Hayat bunlara üzülerek geçiremeyeceğin kadar kısa. Çık dışarıya. Dışarıda güzel olan çok şey var. Hepsi senin için.

Herkese selamlar eğer kotu yaziyorsam kusura bakmayin gurbetçiyim.
22 yasindayim ve hiç sevgilim falan olmadı. 10 yaslarima kadar guzel bi cocuktum. Ergenlikte coook cirkinlestim. Burnum buyudu cenem buyudu, diger çocukların dedigi gibi cadiya dondum.
Herzaman cirkinligim alay konusu oldu. Biktim, bittim... 15 yaslarindayken tahamul edebiliyordum ama artik edemiyorum.Size yasadigim bazi seyleri anlatim ;

- Mesela bi kaç ay önce arkadaslarimla restoranta gittik. Bol bol fotograf cektik. Sonra Snapchat la da fotograf cektik (kendimizi guzel gosteren efektlerle). Arkadasim dedi ki efekti senin icin kullanalim en cok senin ihtiyacin var. Çok bozuldum, herkes duydu, ama ben sadece gulumsedim.

-dogum gunum martaydi. Arkadaslarim bana dogum gunu partisi yaptilar. Onun icin hazirlandim en guzel giysilerimi giydim. Sacimi kivircik yaptim, guzel makyaj yaptim... kendimi guzel hisediyordum ta ki disardaki cocuklar ben gecerken "cok cirkin" diyene kadar...

-daha 3 gun önce simarik kuzenim (kendisi yakinda evlenecek) bana "sacini duzlestir sana cok yakisiyo belki bir erkek sana yaklasabilir. Saka yapiyorum alinma hahaha tamam mi "
Saka degildi bozuldugumu gorunce boyle dedi...

-Turkiyede ki dayım bana "aaaa sen aynı Irem e benziyorsun, aynisiniz kopyasisin " dedi. Ve bundan 3 saat once Iremin makyajli bile ne kadar çirkin oldugunu anlatiyordu...

Yemin ederim boyle seylerden tonlarca var. Biktim artik dayanamiyorum. Ben de bir genc kizim. Evde kalicam diye cok korkuyorum kendimden igreniyorum. Tiksindim ben artik kendimden. Kuzenimin dugune gitmek bile istemiyorum. Keske hiç dogmasaydim.

Bu Arada burun estetigi olduktan sonra da once de boyle seyleri duyuyorum ce duyuyordum

Diyemedin mi?ben kaportayi toplatirimda siz su kaynatiyorsunuz naş naş ikileyin diye!
Allah aşkına yaa milletin zamanı bol işi yok herhalde ona buna sariyorlar

Aynı şey bende de var.
Şöyle ki: ben çirkin değilim ama etrafında kendimi kötü ve çirkin hissetirecek insanlar var.

Sen çok güzelsin, ben de çok güzelim. Sorun etrafımızdaki enerji vampirlerinde... Böyle insanlar enerjimizi sömürerek mutlu olmaya çalışan zavallılardır.

Ben bu tarz insanları çevremden süpürmeye karar verdim. Artık laflarına göre cevap veriyorum. Güzel canını hiiiç sıkma sen :)

Unutma her insan değerlidir ve biriciktir

Oda biseymi . Bi gün gıcık görümcemle kızımın ilk dogdugu resimlerine bakıyoruz. Fotoyu evdekilere gösterdi 'ayy baksanıza küçükken çok çirkindiii maymunnn gibi 'dedi gülerek. Diger fotoya geçince "X küçükken aynıııı sana benziyodu ama şimdi abime benziyo "dedi bıyık altından gülerek bak arada 2 saniye bile yok !!!! Eşimin ailesi de beni beğenmez. Boyum kısa güzel degilim vs diye :) ben artık kimseyi takmıyorum aman onlar önce kendilerine baksın görümceminde kocaman alnı var 4 dönüm arsa gibi. Güzel bakan güzel görür kusur arıyosan illaki bulursun boşveer bu insanoğlu herzmaan herşeye bi kulp takar. .

Oda biseymi . Bi gün gıcık görümcemle kızımın ilk dogdugu resimlerine bakıyoruz. Fotoyu evdekilere gösterdi 'ayy baksanıza küçükken çok çirkindiii maymunnn gibi 'dedi gülerek. Diger fotoya geçince "X küçükken aynıııı sana benziyodu ama şimdi abime benziyo "dedi bıyık altından gülerek bak arada 2 saniye bile yok !!!! Eşimin ailesi de beni beğenmez. Boyum kısa güzel degilim vs diye :) ben artık kimseyi takmıyorum aman onlar önce kendilerine baksın görümceminde kocaman alnı var 4 dönüm arsa gibi. Güzel bakan güzel görür kusur arıyosan illaki bulursun boşveer bu insanoğlu herzmaan herşeye bi kulp takar. .

Benimki de sürekli ayyy çok güzelim kendimi fiziğimi beğeniyorum filan der. Saçlarım dökülüyor beraber saç boyatmaya gittik kuaför kel kalacaksın diye söylediğinde bir sırıtması var hala aklımda yani öyle sinsi :KK66: herkes kendine bir baksa sorun kalmayacakta

22 yasindayim ve hiç sevgilim falan olmadı. 10 yaslarima kadar guzel bi cocuktum. Ergenlikte coook cirkinlestim. Burnum buyudu cenem buyudu, diger çocukların dedigi gibi cadiya dondum.
Herzaman cirkinligim alay konusu oldu. Biktim, bittim... 15 yaslarindayken tahamul edebiliyordum ama artik edemiyorum.Size yasadigim bazi seyleri anlatim ;

- Mesela bi kaç ay önce arkadaslarimla restoranta gittik. Bol bol fotograf cektik. Sonra Snapchat la da fotograf cektik (kendimizi guzel gosteren efektlerle). Arkadasim dedi ki efekti senin icin kullanalim en cok senin ihtiyacin var. Çok bozuldum, herkes duydu, ama ben sadece gulumsedim.

-dogum gunum martaydi. Arkadaslarim bana dogum gunu partisi yaptilar. Onun icin hazirlandim en guzel giysilerimi giydim. Sacimi kivircik yaptim, guzel makyaj yaptim... kendimi guzel hisediyordum ta ki disardaki cocuklar ben gecerken "cok cirkin" diyene kadar...

-daha 3 gun önce simarik kuzenim (kendisi yakinda evlenecek) bana "sacini duzlestir sana cok yakisiyo belki bir erkek sana yaklasabilir. Saka yapiyorum alinma hahaha tamam mi "

-Turkiyede ki dayım bana "aaaa sen aynı Irem e benziyorsun, aynisiniz kopyasisin " dedi. Ve bundan 3 saat once Iremin makyajli bile ne kadar çirkin oldugunu anlatiyordu...

Yemin ederim boyle seylerden tonlarca var. Biktim artik dayanamiyorum. Ben de bir genc kizim. Evde kalicam diye cok korkuyorum kendimden igreniyorum. Tiksindim ben artik kendimden. Kuzenimin dugune gitmek bile istemiyorum. Keske hiç dogmasaydim.

Bu Arada burun estetigi olduktan sonra da once de boyle seyleri duyuyorum ce duyuyordum

Her insan güzeldir... İnsanın huyu güzel olsun. Benim kocamın suratına bakmaya doyamazdım öyle güzeldi, şimdi ruhu çirkin bu da gözüme göründü ya gözüme çok çirkin görünüyor. İğreniyorum. İnsanın kalbi güzel olsun göze görünmez bile. Ayrıca her genç kız güzeldir. Gençtir, tazedir,masumdur.. Bunlarla canını sıkma keşke estetik olmasaydın o senin burnun o senin çenen o uzuvlar sana ait onlara sahip çık onlara dil uzatanları da çevrenden sök at.

bu güzellik çirkinlikle ilgili bi durum değil.. tamamen senin etrafındaki insanların art niyetli olmasıyla ilgili bi durum ve bitmeyecekler sen onlara inat güzel bi kadın olduğunu ve bildiğini özgüveninle kanıtlayacaksın. bende estetik oldum burnumdan ama bi başkası çirkin olduğumu düşünüyo die değil. takmayın böyle insanları ne olur

Ben biriyle tanıştım.. kadın ilk bakışta öyle dikkat çekici bir güzelliği yok.
Fakat kadın kendiyle bir barışık sürekli olumlu yanlarını söyleyip duruyor.. kendini övüyor kendini bir seviyor inanamazsınız.. işin garibi artık kadın ilk gördüğüm gibi gelmiyor gözüme ciddi ciddi güzel bir kadın olarak gözüküyo4.
Demem o ki siz önce kendinizi güzel kabulleneceksiniz bırakın başkalarını

Biliyor Musun aslında içimden bir ses senin çok güzel olduğunu söylüyor ve söylenenler tamamen enerjisini bari emelim mantığıyla kurulmuş cümleler

Gerçekten çirkin olsaydın emin ol böyle davranmazlardı

Benimle de tanışan herkes zamanla gözlerine çok güzel geldiğimi söylerler hep çünkü aslında ben güzel bir kadın değilim bence ama sevip sevildiğim için yaydığım güzel bir enerji var,o yüzden öyle düşünüyorlar ve bu arada cidden kimsenin beni begenmesi umrumda değil ben kendimi seviyorum çünkü,sen de eminim kendini kabul ettiğin gün çok güzel olacaksın,ben kendimi sevdiğim gün güzelleştim

Çirkinsen çirkinsindir .
Amaaan salla gitsin ya . Bir daha mı geliceksin dünyaya ? Gez toz ye iç keyfine bak .

Elalemin ağzı torba değil ki büzesin .

Burdan ne tavsiye alırsan al o insanlarla biz değil sen muhattap oluyorsun .

Kabullen onlarda öyle karaktersiz . Alış yani .

Bundan 40 yıl sonra hepimiz çirkin olucaz . Sanki herkes genç mi kalıcak da bir sen çirkin kalıcaksın

Buraya fotoğraf vs koymadan da biz nasıl teselli verelim ki sana ne desek inandırıcı olmayacak .

Ama şunu kesinlikle biliyorum . Hiçbir kadın gerçekten %100 çirkin olmuyor ya . Çok çirkin erkek gördüm ama ıyyy ne kadar çirkin dediğim bir kadın bile hatırlamıyorum :KK70:

Nasıl böyle bir şeyin olduğuna bu kadar inanırsınız her canlı kendine göre güzeldir ve güzellikte görecelidir. Etrafınızda size çok güzel gelen kişilerle yakınlık kurduğunuzda fark edeceksiniz onlarında yüzlerinde göze hoş gelmeyen noktaların olduğunu aynaya bakın ve şükredin engelsiz ve bir başkasının yardımı olmadan kişisel bakımınızı yapabildiğinize ve güzel olan mimiklerinizi gözlerinizin içinde ki o ışığı görmeye çalışın Yaratanın yattığında nasıl kusur ararsınız

Bana da eskiden insanlar senin anlattigin gibi yorumlar yapardi .hala da aşırı güzel bir insan degilim hatta bunu çok da dert ederdim ne kadar çirkinim diye. Sonra bir gün bir kaza geçirdim ve aylarca yatmak zorunda kaldım. Her yerim alçı içinde yattım ve o zaman anladım ki insan kalkıp yuruyebildigine bile sukretmeliymis. Ben cirkinim diye dert yanarken sahip oldugum nimetleri gorememisim. Sonra kazamdann sonra ayaklandim kendime ozguvenim geldi. Kendime bakmaya başladım. Ve insanlar tarafından da beğenilmeye başladım. Herşey senin ozguveninle ve sahip olduklarine sukretmenle alakali. Bakış açısı değişince her şey değişiyor. İnan bana lisede iken insan içine bile çıkmak istemediğim zamanlar olmuştu herkes ne kadar çirkinsin diye bakıyor gibi gelirdi

Ya sana bişey diyim mi. Ben de çok güzel değilim biliyor musun. Burnum büyük, dudaklarım ince, saçlarım kıvırcık, kabak gibi yüzüm var, o kadar beyaz ki tenim damarlarım görünüyor, dişlerimin yapısal olarak sarı, ergenlikte kaşlarım martıydı.. Az çekmedim. . 22'imde bile güzel değildim. Ama şimdi çok daha güzelim. Neden biliyor musun, çünkü her zaman zekiydim ve zekama güzelliğimden daha çok önem verdim, yeteneklerimi geliştirdim. Okudum, çok okudum... Ayrıca tarzım da değişti. Ama bana çevremde bir kere çirkinsin diyen olmadı. Çünkü öyle insan barındırmadım, akrabam da olsa... Belki de sen yanlış giyiniyor, kaşlarını yanlış alıyor, yanlış makyaj yapıyorsundur. Bunlar zamanla oturacak. Zamanla insan koca bulmaktan, başkalarına güzel görünmekten çok daha önemli şeyler olduğunu anlıyor. Kafana takma sakın. Kendin ol. Ezilme!

Çoooooooook sagolun kizlar. Kusura bakmayin sınavlarim cok bu aralar. Cok çalışıyorum. Insallah emeklerim bosuna gitmez.
Evet hakklisiniz kendimi cok ezdiriyorum maalesef.
Insallah bir gun ben de kendimi ezdirlem

X