Çok dertliyim çok

Guller ve laleler

Ve usulca fısıldadı zaman "bana bırak".
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
585
377
37
Arkadaşlar varmı çok sevdiği insanların bir gün tamamen değiştiğini görüpteviki yüzlü sevmediği insanlara döndüğünü gören. Ben çok üzülüyorum ama belki insanların gerçek yüzünü görüyorsun bilemiyorum sevdiğim bana dost sandığım insanlar hep sahtekâr çıktı iki yüzlü çıktı. Kendimi çok yalnız hissediyorum.

Büyümüşsün.. insanların %99u kendi çıkarlarına göre hareket eder, işine gelmezse seni ezmekten, ezip geçmekten hiç çekinmez. Alışırsın zamanla, körelirsin, yapmam der onlara uyarsın. Boşver sıkma canını..

Arkadaşlarım, sevdiğim insanlar oldu ve var ama bu kişilere çokta sırt yaslamam, yaslamadım. Farklı sebeblerden dolayı görüşmediğimiz, zamanla uyuşamadığımız insanlar oldu tabiki. İsteyenler hayatımdan çıkıp gidebilir herhangi bir yıkım, hayal kırıklığı, yalnızlık yasamadım. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen sadece bir arkadaşımı arada bir yeri geliyor anıyorum.

İnsanların arkadaşım sen o adilerden uzak dur deyipte kendi onların içine girmesi doğru olmamalı benmiyim kabahatli doğru insan olmak mı suç

Sırtımdan vurula vurula kimseye güvenmemeyi öğrendim. Bu yüzden hiç arkadaş edinmiyorum. Eşim oğlum ve annem benim dünyama yetiyor.

Hayatta kimseye gore hareket etmeyin.

Dogru insansaniz, birakin bir basiniza olun.

Ama iste siz de ne kadar dogrusunuz?
Saol canım ben nekadar doğruyum bilemiyorum ama sana şunu söyleyeyim mesela onlar gibi ben hayatta ona gitmem hiç hoşlanmıyorum deyipte yüzüne att canım cicim diyemiyorum bunlara tahammül edemiyorum

Yaş 30a yaklaştıysa çoğu insanda yaşanan bir aydınlanma.
O kadar çok arkadaşım vardı ki, şimdi kimseye tahammül edemiyorum.
Herkesin saçma tavırları batıyor.
Yalnızlık ve arada görüşülen had bilen arkadaşlar huzurdur.
Fazlasını aramıyorum, arayacağımı da sanmıyorum.
Eski sosyal ama gereksiz insanların gereksiz tripleriyle uğraştığım günlerimi hiç özlemiyorum mesela.
Çünkü biliyorum ki herkesin hayatında menfaat doğrultusunda varım.

Arkadaş dost tanıdık komşu hepsi çıkarlar üzerine varlar artık, ailede bile böyle olanlar var ne yazık ki insan hayatında neler görüyor canım acı gerçekler işte bize düşen kabullenmeyi sindirmeyi öğrenip başarmak ama zor işte...

Bir laf var çok severim 10 tane 10 kuruşta 1 lira eder 1 tane 1 lirada bence insan bir sürü 10 kuruş taşıyacağına yanında 1 tane taşımalı gerek yok bozuklara

X