Çok dertliyim:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yokmu eltiye soracak biri. Neymiş ne yapmış
Benim elti de kv’yi sevmiyor ve çok cahil buluyor. Onbeş tatilde kv iki hafta eltide kalıp evine gidecekti güya, elti almaya gelmedi. Kv benim eşe kendini bıraktırmak zorunda kaldı.Sonra orada bir iki gün kaldıktan sonra eş hep bize getirmeye başladı.

Aynen olan oldu geçen geçti özür dilesen ne bu kadar bitirdin. Kimsenin ahi kimsede kalmaz. İnşallah sabrın sonu sana güzel bir ömür verir.
Amin, inşallah. Başkasını bulması benim için daha iyi olur, bana ve çocuklarıma sarmaz en azından. Gerçi adam evliyken bile beni hiç kaale almadı, boşanınca da umursamaz, ama mutlu olmamı ister mi bilmiyorum.

Hiç sasirmadim. Ne demişler ahlak bir bütündür. Benim eniştem böyleydi. Teyzem başından dik durdu da soğuk gelin olarak ona bulasamadilar. Sürekli kızkardeşinin borcu, evi, evliliği, çocuğu. Adam bacım deyip koşuyordu. Hiç uyarıdan da anlamadı. Sonra o sevgili bacısı mal kaçırınca adam üzüntüden haftasina vefat etti.
Vefat ettiğine üzüldüm ama Allah bildiği gibi yapsın hepsini.

Çocuklarıma oldu diye düşünme. Onlar da anlar zamanla. O evin içinde sinir hastasi olsan daha mı iyi?
Zaten ailem iyi ki gelmiş. Anneme şöyle böyle diyorum , canını sıkma yemek ye bir deri bir kemik kalmışsın diyor. Babam kızım tükenmiş dedi. Sonra da bana destek oldular.

Benim anlamadığım
Bu eli ayağı tutan,kendi işini halledebilen,sağlığı ve gücü yerinde olan kvler anneler neden borcam gibi evden eve gelip gidiyor? Eviniz yok mu kardeşim,kapatın kapınızı oturun içeride ya. Tam olarak köy kültürü bu,bugün sendeyiz yarın bendeyiz.
Ne doğru bir yorum yaptınız. Kv buradan gidiyor iki gün sonra elti çay içmeye bana getiriyor. Müsait misin diye soran yok. Görümce onbeş tatile geliyor uzaktan, eltide 2, sende 2 gün kalacağım diyor, müsait misin diye soran yok. İyi kurtuldum bunlardan.

Ne doğru bir yorum yaptınız. Kv buradan gidiyor iki gün sonra elti çay içmeye bana getiriyor. Müsait misin diye soran yok. Görümce onbeş tatile geliyor uzaktan, eltide 2, sende 2 gün kalacağım diyor, müsait misin diye soran yok. İyi kurtuldum bunlardan.
Sizi çok iyi anlıyorum,inşallah bundan sonra çok mutlu olursunuz. Benzer akrabalardan eşimde de var,yarım saatlik mesafeden çoluk çombalak yatılı kalmaya gelirlerdi. Def ettim başımdan da zor kurtuldum. Eşiniz size hak vermezse çok zor böyle süreçleri yönetmek.

Ben çocuklarımla mutlu ve huzurlu olayım, gerisi benim için önemli değil. Parasız kalırsa çocuklarıma nafaka ödeyemez, mecbur iyiliğini isteyeceğiz ☺️
Herşey para değil ki huzuru olmasın mutlu olmasın evlatlardan başka hiç bir yerde huzur bulmasın her dakiak sana yaptiklair aklına gelip pişman olsun

Herkese merhaba..O kadar dertlendim ki buraya yazayım dedim bayağıdır yazmıyordum. Sorunlu bir evliliğim vardı. Eşimle iyi kötü aştık bir şeyleri, bir kızım daha oldu. Çok şükür eskisi gibi tartışmıyorduk. 9 senelik evliyim, bunun 7 senesi gurbette geçti. En son memleketimize tayinimiz çıkınca artık ev alalım dedik. Güzel bir sitede kendimize ev aldık, oğlumu da özel okula yazdırdık. Her şey gayet güzel gidiyordu. Taa ki eltim ve kaynım bizi kıskanana kadar. Onlar da ilçede kaynanamla alt üst oturuyorlardı yıllardır. Eşi ilçede çalışıyor. Eltim de merkeze gelmek istedi, o da bana çok yakın bir sitede ev aldı, çocuklarını özel okula yolladı ( O 15 senelik evli ) Eşi ilçede kaldı, merkezde çalışamıyor. Benim kayınpederim vefat edeli 10 yıl oldu. 10 yılda kaynanam bana her sene gelirdi, en az 20 gün kalırdı. Eltimle iki ayrı yabancı komşu gibilerdi ama apartmanda onlar olunca evinde tek kalırdı genellikle. Şimdi bu eltim taşınınca kaynanam kendini ortada kalmış hissetti, halbuki oğlu evinde kalıyor. Tüm aile il merkezinde zaten, yalnız hissetmesi normal. Çareyi de bizde kalmakta buldu. Tamam kışı geçirsin dedim, ses etmedim ama gitmiyor. Eltimgile gitmek istiyor, ne zaman eltime gitse eltim iki gün sonra bize getiriyor ya da eşim üç gün sonra alıp annesini yine bize getiriyor. Orada ne yaşanıyorsa artık…Özetle çok ama çok bunaldım. Kaynanam geldiğinde iş yapar, bana yardımcı olur, kötü biri değil ama insan evinde yalnız olmak istiyor üstelik zaten 4 ay bende kaldı. Kaynım annesi ve karısı arasındaki çekişmeden bıkmış, hiçbir şeye karışmıyor ve dünya umrunda değil. Eşim annesine çok düşkün, bana yemeğini yapıyor, bulaşık yıkıyor daha ne istiyorsun diyor. O da ilgilenmese annesinin yüzüne bakan yok. Bir görümcem var düşman başına, kendi kaynanasıyla konuşmadığı için görümcemin eşi kaynanamı eve sokmuyor. Şimdi bana söyleyin kim haklı, eltim 15 sene alt üstlü oturdu, şimdi siz bakın diyor bize, tamam gelsin de ben bu kadınla ömür boyu nasıl yaşayayım…Alt üstlü oturunca birbirinin yüzünü görmüyorsun en azından, böyle sürekli birlikte olmak beni bunalttı. Yani kadının da eli ayağı tutuyor, neden evine gitmiyor onu da anlamıyorum. Eşim de hem haklı hem haksız, ondan başka annesini kimse düşünmüyor. Söyleyin şimdi ben ne yapayım…Bu arada eşim annesine ev almayı teklif etti geçen sene, kaynanam şiddetli bir şekilde karşı çıktı “ beni içinize almıyorsunuz bir de ev mi alacaksınız diye.” Sonra bize ben evimde otururum dedi, ama oturmuyor. Sabrımın sonuna geldim, inşallah kavga çıkmaz :KK43:
Evet kızlar güncelleme yapıyorum. Dün annemi aldım otogardan, eş kişisi ( artık ona eşim demek istemiyorum, benim eşim yok ) aramış, teli duymamışım. Annemin telden arıyor beni bas bas bağırıyor çocuk ağlıyor nerdesin diye. Ben de “ yanımda annem var, ayıp oluyor bağırma dedim. Eve varınca bebeği alıp yatak odasına gittim, arkamdan gelip bana bağırdı çağırdı bana cevap verme diye. Ben de cinnet geçirdim annem ayda yılda bir gelmiş hareketlerine bak diye. Ertesi gün eş kişisi işe gidince ben kaynanayla çok ama çok kötü tartıştım. O kadar dolmuşum ki kadını lafla dövdüm, kadın ağladı hatta. Eşimin abisini aradım, ben eşimle boşanacağım annenize çözüm bulun diye. Kaynım geldi kv’yi götürdü, ne oldu bilin bakalım ? İki saat sonra geri getirdiler, kadın da benimle bir şey yokmuş gibi davrandı. Yani o kadar lafı duysam intihar ederim yemin ederim, bunlar nasıl insanlar anlamıyorum. Eş kişisi ile konuşmuyorum, bakalım bu iş nereye varacak.
Öncelikle başlık içimi kararttı bu iki kelime yan yana gelince güzel bir şey hissedemiyorum. Kv kendi açısından mağdur olmuş tek kalmak üzücü ve sıkıcı bir durum. Ama ev üstüne ev olmaz sizde yalnız kalkmakta haklısınız. Eş kişisi kendi annesine gelince anlayış bekleyip kapılarını sonuna kadar açarken sizin annemizin geldiği zaman öyle tepki vermesi çok yanlış bı tavır. Herkesin annesi kıymetli sonuçta. Kv size geri gelme sebebi diğer iki çocuğundan hayır görmeyeceğini sizin eş kisisinin ona sahip çıkacağının farkında olması nedeniyle bence. Ortada kalmamak için sizin laflarinizi tutmuştur diye düşünüyorum. Oysaki yakın bir yerde ev tutularak çözüm bulunabilirdi olay tatsız yerlere gitmiş .

Sizi çok iyi anlıyorum,inşallah bundan sonra çok mutlu olursunuz. Benzer akrabalardan eşimde de var,yarım saatlik mesafeden çoluk çombalak yatılı kalmaya gelirlerdi. Def ettim başımdan da zor kurtuldum. Eşiniz size hak vermezse çok zor böyle süreçleri yönetmek.
Eşin kuzeni nişanlandı, eş halasını ve eniştesini bize getirdi. Burayı iyi okuyun, eşin yurt dışında yaşayan kuzeninin bir oğlu var, kuzeni eşiyle bu çocuk küçükken ayrılmışlar ve anne terk etmiş çocuğu maalesef ve üvey anne bu çocukla sürekli bir tartışma halinde. Çocuk da stresten obez olmuş ama öyle böyle değil rahat 200 kilo var. Benim eş bu çocuğa bi acıdı, bi acıdı, eve getirdi birkaç gün ilgilendi. Şimdi kendi çocuğunu o duruma getiriyor ve umrunda değil.

Öncelikle başlık içimi kararttı bu iki kelime yan yana gelince güzel bir şey hissedemiyorum. Kv kendi açısından mağdur olmuş tek kalmak üzücü ve sıkıcı bir durum. Ama ev üstüne ev olmaz sizde yalnız kalkmakta haklısınız. Eş kişisi kendi annesine gelince anlayış bekleyip kapılarını sonuna kadar açarken sizin annemizin geldiği zaman öyle tepki vermesi çok yanlış bı tavır. Herkesin annesi kıymetli sonuçta. Kv size geri gelme sebebi diğer iki çocuğundan hayır görmeyeceğini sizin eş kisisinin ona sahip çıkacağının farkında olması nedeniyle bence. Ortada kalmamak için sizin laflarinizi tutmuştur diye düşünüyorum. Oysaki yakın bir yerde ev tutularak çözüm bulunabilirdi olay tatsız yerlere gitmiş .
Kadına ev tut denilince beyninden vurulmuşa dönüyor, üstelik oğlun da yanında kalsın diyorum. Benim evi mi takıntı haline getirdi, bizim dedikodumuz mu hoşuna gidiyor bilmiyorum.

Eşin kuzeni nişanlandı, eş halasını ve eniştesini bize getirdi. Burayı iyi okuyun, eşin yurt dışında yaşayan kuzeninin bir oğlu var, kuzeni eşiyle bu çocuk küçükken ayrılmışlar ve anne terk etmiş çocuğu maalesef ve üvey anne bu çocukla sürekli bir tartışma halinde. Çocuk da stresten obez olmuş ama öyle böyle değil rahat 200 kilo var. Benim eş bu çocuğa bi acıdı, bi acıdı, eve getirdi birkaç gün ilgilendi. Şimdi kendi çocuğunu o duruma getiriyor ve umrunda değil.
El iyisi ev kötüsü baba tam :)

Görümce muazzam ya. Annenin sorumluluğunu iki kardeşe bırakmış tamamen, kendi kv sepetlemis, bunun üzerine koca senin de annen gelmesin deyince korun istediği bir göz Allah verdi iki goz deyip kabul etmiş, corlama alışkanlığının yanı sıra anneden direk maddi çıkar muhtemelen kardeşlerden de el alti para, ortalık durulunca gaz verme, kendi yuvası yıkılmasın ama kardesininkine fitili koyma, tatil programını ultimatomla eltilerde geçirme, muhtemelen kendini övme vs vs İnanın kendi kvsi ile sürekli yaşasa kültürü bu diyeceğim.

Evet kızlar, eş abimi arayıp ayrılmak istiyorum, çocuklarıma bakarım, nafakalarını öderim demiş. Anne ve babana söyle demiş. Babam da canı ne istiyorsa onu yapsın demiş. Bu iş bitti. Bundan sonra tek çabam oğlum olacak.

Abiyi, anne, babayi devreye sokmak istemesinin tek sebebi su ana kadar size hic destek olmadiklari icin hepsini fisekleyip uzerinize salmak ve anasini kabul ettirmek.

Burada herkese narsist yazilmasina en cok kizanlardan biriyim ama esiniz God complexe sahip olmaya cok uygun bir meslege sahip, size karsi hicbir empati duygusu yok, inanilmaz pasif agresif, manipulatif ve sessizlikle cezalandirmaya calisan biri. Ciddi manada narsistlik ozellikleri gosteriyor. Flort donemindeki hediyeler suprizler falan da surecin parcasi zaten sizi kendine baglamak icin love bombing. Zamanla, ozellikle cocuk olduktan sonra ilginiz ondan cocuga kaydigi icin gercek yuzunu gostermeye baslamistir. Simdiki sorun da zaten nasil onu birakabileceginize inanamiyor, beslendigi guc sizin duygularinizi somurerek elde ettigi guctu, size karsi ofkesi bunu elinden almaniz...Eger ortalik daha cok gerilirse ayni evde kalmanizi tavsiye etmem. Egosu incinmis narsistler cok tehlikeli olabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X