Çok dertliyim:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kocan berbat bir insan ben sevindim aldığınız karara. Bu adamla yaşamak zor. Mutlu olamazdınız. Sürekli geldi mi gelecek mi derdiyle de yaşanmazdı.
Üzülmeniz normal ama uzun vadede rahat edeceksiniz eminim.
Yalnız işi yokuşa sürecektir. Aman diyeyim boşanayım da nasıl olursa olsun demeyin. Mutlaka hakkınızı alın. Nafakayı da düşük tutmayın. Sonra arttırma davasıyla uğraşmayın. Bu işte iyi bir avukat var mi çevrenize soruşturun: ev artı bir araba akıp, iyi bir nafakayla boşanmaya bakın. Mutlaka çocukların iyi eğitim alması için de okul masrafı maddesi ekletin. Önceliğiniz boşanmada uzmanlaşmış iyi bir avukat olmalı. Bedava kurtarmasın kendini.

Abiyi, anne, babayi devreye sokmak istemesinin tek sebebi su ana kadar size hic destek olmadiklari icin hepsini fisekleyip uzerinize salmak ve anasini kabul ettirmek.

Burada herkese narsist yazilmasina en cok kizanlardan biriyim ama esiniz God complexe sahip olmaya cok uygun bir meslege sahip, size karsi hicbir empati duygusu yok, inanilmaz pasif agresif, manipulatif ve sessizlikle cezalandirmaya calisan biri. Ciddi manada narsistlik ozellikleri gosteriyor. Flort donemindeki hediyeler suprizler falan da surecin parcasi zaten sizi kendine baglamak icin love bombing. Zamanla, ozellikle cocuk olduktan sonra ilginiz ondan cocuga kaydigi icin gercek yuzunu gostermeye baslamistir. Simdiki sorun da zaten nasil onu birakabileceginize inanamiyor, beslendigi guc sizin duygularinizi somurerek elde ettigi guctu, size karsi ofkesi bunu elinden almaniz...Eger ortalik daha cok gerilirse ayni evde kalmanizi tavsiye etmem. Egosu incinmis narsistler cok tehlikeli olabiliyor.
Eski terapistim de eşin narsist özellikleri olduğunu söylemişti. Eş daima annesine çok iyi bir evlat olmakla övünür. Şimdi onu seçim yapmaya zorladım, çizdiği imaja göre ayrılması gerek ama ayrılmak da istemiyor. Yarın annesinin yanına gidecekmiş bayram için, görümce ve elti de oradaymış. Oğlumu göndermeyeceğim bu sefer, kendisi çok istemezse tabi.

Kocan berbat bir insan ben sevindim aldığınız karara. Bu adamla yaşamak zor. Mutlu olamazdınız. Sürekli geldi mi gelecek mi derdiyle de yaşanmazdı.
Üzülmeniz normal ama uzun vadede rahat edeceksiniz eminim.
Yalnız işi yokuşa sürecektir. Aman diyeyim boşanayım da nasıl olursa olsun demeyin. Mutlaka hakkınızı alın. Nafakayı da düşük tutmayın. Sonra arttırma davasıyla uğraşmayın. Bu işte iyi bir avukat var mi çevrenize soruşturun: ev artı bir araba akıp, iyi bir nafakayla boşanmaya bakın. Mutlaka çocukların iyi eğitim alması için de okul masrafı maddesi ekletin. Önceliğiniz boşanmada uzmanlaşmış iyi bir avukat olmalı. Bedava kurtarmasın kendini.
Bedava boşanmak için elinden geleni yapacak, orası belli. En kötüsü gelecek mi, gelmeyecek mi stresiydi. O yüzden istemiyorum diye bu kadar diretiyorum. Dediklerinizi mutlaka dikkate alacağım. Avukat vardı ama artık tüm aile duyduğu için amcamdan da destek alırım bundan sonra.

Abiyi, anne, babayi devreye sokmak istemesinin tek sebebi su ana kadar size hic destek olmadiklari icin hepsini fisekleyip uzerinize salmak ve anasini kabul ettirmek.

Burada herkese narsist yazilmasina en cok kizanlardan biriyim ama esiniz God complexe sahip olmaya cok uygun bir meslege sahip, size karsi hicbir empati duygusu yok, inanilmaz pasif agresif, manipulatif ve sessizlikle cezalandirmaya calisan biri. Ciddi manada narsistlik ozellikleri gosteriyor. Flort donemindeki hediyeler suprizler falan da surecin parcasi zaten sizi kendine baglamak icin love bombing. Zamanla, ozellikle cocuk olduktan sonra ilginiz ondan cocuga kaydigi icin gercek yuzunu gostermeye baslamistir. Simdiki sorun da zaten nasil onu birakabileceginize inanamiyor, beslendigi guc sizin duygularinizi somurerek elde ettigi guctu, size karsi ofkesi bunu elinden almaniz...Eger ortalik daha cok gerilirse ayni evde kalmanizi tavsiye etmem. Egosu incinmis narsistler cok tehlikeli olabiliyor.
Ben narsistik tarafları olsa da direk narsist değil bence. Çünkü eşi araba konusunda cesaretlendiriyor, evlilik içinde hediye alıyor, akraba ile tartışmada eşi tutuyor yani eşi baskilamaya uğraşmıyor.
Sadece çok ataerkil,sabit fikirli ve gösteriş düşkünü. Annesini bile gerçekten düşünse anne gelinlerin lafıni ne çekeceksin gel yakından ev alalım mis gibi yaşa der. Amaç annesini ortada bırakmadı gibi sabit düşünce. Kendini savunurken sen geçimsiz vs demiyor direk annem kırmızı cizgim diyor, luci istemediğini soyleyince de kelime oyunu yok. Defol diyor. Bence narsist değil.

Bende yıllarca esimin kayinaile tarafından somurulmesine katlandım. Boşanıp zor Bi hayata çocukları suruklemedim. Gitmiyorum da huzur da vermiyorum artık modunda yaşıyorum huzur verirse iyiyim huzur vermeyene kötüyüm. Siz de çocuklar için belki çözüm bulabilirsiniz umarım kayinvalide evine gider sonuçta oğlu orda yalnız kalmış hem ilgilenir.

Bende yıllarca esimin kayinaile tarafından somurulmesine katlandım. Boşanıp zor Bi hayata çocukları suruklemedim. Gitmiyorum da huzur da vermiyorum artık modunda yaşıyorum huzur verirse iyiyim huzur vermeyene kötüyüm. Siz de çocuklar için belki çözüm bulabilirsiniz umarım kayinvalide evine gider sonuçta oğlu orda yalnız kalmış hem ilgilenir.
Nasıl başardın peki ? Eşinle ters düşmeler olduğunda çocuklar nasıl etkileniyor bundan

Kadına ev tut denilince beyninden vurulmuşa dönüyor, üstelik oğlun da yanında kalsın diyorum. Benim evi mi takıntı haline getirdi, bizim dedikodumuz mu hoşuna gidiyor bilmiyorum.
Siz ve eşiniz ona karşı daha mülayim davranıyorsunuz yüz bulduğu için vazgecmiyordur. Hani yakın otursa gelip gitse olabilir belki ama sürekli kalması problem zten sıkıntılı bı evlilik süreciniz olmuş anlayışlı olmaları gerekirdi hepsinin

Nasıl başardın peki ? Eşinle ters düşmeler olduğunda çocuklar nasıl etkileniyor bundan
Ben de başardım. Hatta bu konunun en başında da yazmıştım ama benim koşullarım farklıydı, eşim de. Sadece kv ve görümce cok benzer. Burdaki es çok despot. Benim eşim nihayetinde gelip benim ailem sizsiniz dedi. Haaa değer miydi yasadiklarima( kendime göre fazlaydı, Burdakılar kadar garip içiçe hikayeler değil, ben ta en başından tavrını koydugumdan) bilmiyorum. Bence burda yazma sebebim bile o eski günlerin öfkesi.

Ben de başardım. Hatta bu konunun en başında da yazmıştım ama benim koşullarım farklıydı, eşim de. Sadece kv ve görümce cok benzer. Burdaki es çok despot. Benim eşim nihayetinde gelip benim ailem sizsiniz dedi. Haaa değer miydi yasadiklarima( kendime göre fazlaydı, Burdakılar kadar garip içiçe hikayeler değil, ben ta en başından tavrını koydugumdan) bilmiyorum. Bence burda yazma sebebim bile o eski günlerin öfkesi.
Kesinlikle kayınvalide fln değil eş sorunlu. Asıl öfke duyması gereken o.
Hangimizin kayınvalidesi müdahale etmeye çalışmadı ki? Dengeyi kuramadığı gibi alenen annesinin tarafını tutan koca burada.
Ben mesela senelerdir eşimin babasıyla küsüm. Eve de sokmuyorum. Bayramda da asla ne kutlarım be el öperim. Görmezden gelirim. Kayınvalidem denedi çok denedi alttan al o büyüğün fln gibi. Daha öncesinde tansiyonum çıktı diye yönlendirmeye de kalktı. Hepsinde eşim de arkamda durdu. Benden önce o tepki gösterdi. O günden beri de 4 sene oldu bizim eve adım atmadılar. Ondan sorun olmadı.
Kayınvalideye öfke duyuyor ama asıl öfke duymadı gereken beceriksiz anne kuzusu o koca

Kesinlikle kayınvalide fln değil eş sorunlu. Asıl öfke duyması gereken o.
Hangimizin kayınvalidesi müdahale etmeye çalışmadı ki? Dengeyi kuramadığı gibi alenen annesinin tarafını tutan koca burada.
Ben mesela senelerdir eşimin babasıyla küsüm. Eve de sokmuyorum. Bayramda da asla ne kutlarım be el öperim. Görmezden gelirim. Kayınvalidem denedi çok denedi alttan al o büyüğün fln gibi. Daha öncesinde tansiyonum çıktı diye yönlendirmeye de kalktı. Hepsinde eşim de arkamda durdu. Benden önce o tepki gösterdi. O günden beri de 4 sene oldu bizim eve adım atmadılar. Ondan sorun olmadı.
Kayınvalideye öfke duyuyor ama asıl öfke duymadı gereken beceriksiz anne kuzusu o koca
Ya aslında olay taaa başından bu kadar aptal bir ilişki yumağı olması. Hiç tanımadığım, gönül bağı kurmadigim bir kişi ile evlilik ile bir anda samimi olma gereği. Ben mesela gorumcemle aramızda böyle akrabalık bağı olmasa da sınıf arkadaşı olsak da sevmezdim. Bir de bu size hiç uyumsuz insan sırf abisi, oğluyla evlendiniz diye hayatınızda söz hakkı oludugu sanrisina kapiliyor. Saygılı, akıllı bir tipse iyi. Yoksa ayıkla pirincin taşını. Tabi bizde esler de aman annem sussun da ne olur olsun sumsuklugunde.

Gözün aydın inan kurtuldun. Harika bir kadınsın kendini bir an bile suçlu hissetme.
Bir hukukçu olarak yargıtayın çok sevdiğim bir kararı vardır. Özetle der ki karısını aile üyesiyle yaşamaya mecbur bırakan eş evliliğin mahremiyetini ihlal ettiği için tam kusurludur.
Eşin ve annesi aile olmanın, evli olmanın mahremiyetini ihlal ediyor. Bu çağda hala anneyle yaşamak bilemiyorum hiç kimse haketmiyor.
Çok güzel günler seni bekliyor hiç üzülme. Hiçbirir kadın katlanmaz buna

Bu adam evin manevi bağımsızlığını ihlal ediyor. Tekrar tekrar tüm sayfaları okusun. Gördüğü de iyi olmuş boşver sildirme konuyu. Dönsün dönsün tekrar okusun her bir kadının yorumunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X