Çok iç dökmeli ama akıl alacak kimsem yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadin bosaniyorum ok dememis ki 😁 cok ani bi atak yok yani. Hersey olmasi gerektigi gibi ilerliyo.kalan altinlari zaptedecek, kirayi da babam darda deyip odemicek.gidisat guzel bence 😁

Burdaki uyeler super ya. Ben de konu acicam yatak odasina komsunun mutfagi denk geliyor. Musluk sesinden uyunmuyo. 6 aylik bebegim var uyumuyo agresif. Uyusa musluk sesinden kalliyo. Komsum bu saatte bulasik yikiyo. Kayinpederinizle kocanizin kardesini bana havale edin bi guzel patakliyim cok sinirliyim saat olmus 2 ben hala uyanigim 😅

Burdaki uyeler super ya. Ben de konu acicam yatak odasina komsunun mutfagi denk geliyor. Musluk sesinden uyunmuyo. 6 aylik bebegim var uyumuyo agresif. Uyusa musluk sesinden kalliyo. Komsum bu saatte bulasik yikiyo. Kayinpederinizle kocanizin kardesini bana havale edin bi guzel patakliyim cok sinirliyim saat olmus 2 ben hala uyanigim 😅
O komşu modeli bende de vardı günde üç kez evi süpürüyordu ilk süpürmesi sabah 7:30 son süpürmesi gece 12 düşünün . Allah size de sabır versin

Asgari ücretle 3 binlik evde oturmak nedir ya?Yarın bisey olsa ödeyemese baba kirayı dımdızlak kalırsınız.
Oturdugunuz evin kirasınj bilmemeniz inandırıcı degil.
Ayrıca 2800 tl kira bile olmasa neye yetiyor?
O bozulan takılar bigün bitecek farkındasınjzdır ins🤦🏻‍♀️
Ben yarım maas alıyırm asgri ücret kadar kızıma anca yetiyor😑
Hayalinizden calısarak da vazgecmeye bilirsiniz,esiniz suan aclık sınıırında yasıyor yazık adama😑

Kadin bosaniyorum ok dememis ki 😁 cok ani bi atak yok yani. Hersey olmasi gerektigi gibi ilerliyo.kalan altinlari zaptedecek, kirayi da babam darda deyip odemicek.gidisat guzel bence 😁
Asgari ücretle 3bin kirayı nasıl ödüyecek pesi esi?size nasıl inandırıcı geldi bu🙈
Konu kapansın diye he he diyor yani bariz😂

kolaylıklar dılıyorum bellıkı yorgunsunuz uykusuzluktan o yuzden dusunemedıgınızı dusunuyorum
kısa ozet geceyım ....
kocası kayınpederının parasını yıyen bır adam elınde ne varsa onuda kendı babasına harcayan bır adam ya hanı ,
kirayı bıle kayınpederı oduyor ya hanı 3 bın tl maası kadar evde kırada oturuyorlar,
adam konu sahıbının altınlarından alıp kardesını tatıle gondermıs bırı ya hanı ...ellerınde hıc paraları yok ya hanı.

konu sahıbı buraya yazılan yorumlardan 1 saat sonra esımle konustum altınlarımı da aldım artık vermeyecegım babam artık kıramızıda odeyecek kocam kendıne yenı kurban bulsun dedı

asla toz kondurmadıgı laf soyletmedıgı kocasının bır anda kendısı kurban ettıgını soyledı ve en onemlısı bu adamın cebınde bır kurus yokken bır anda kirayı odeyebılecek bırı oluverdı...

hayatın normal gıdısatına uygun mu bu ? en azından kocasının tamam uygun bır ev arayalım cıkalım, kırayı artık ben oderım , zaman ver aılemle de konusacagım demesı gerekmıyor mu ? madem hemen yapabılecegı bırseydı ne demeye kocasıyla bırlesıp babanın arkasından ıs cevırdı ? madem oyle bu kadar kolay hemen cozuluyordu ? dedık ...

uzuun uzun ayrıntılı yazdım anlatabılmısımdır umarım.

altınlarımı aldım gerı de vermeyecegım kısmını da atlamayın 1 gecede nasıl alabıldınız altını dedım zaten evde kalanlardı onları aldım dedı
kendısındekı zaten halı hazırda elının altındakı altınlar ıcın altınımı aldım vermeyecegım dıyor :deli:

konu sahıbının sırf daha fazla kendısıne elestırı gelmesın dıye konuyu kapatmak adına boyle bırsey soylemesını dusunmemın neresı tuhaf ? kı konuyu kapatma hakkıda var ama benımde bunu dusunme hakkım var ...

Son düzenleme:
bu konunun benzerını baska bır uye arkadasda actı ıkısınede benzer yazdım aynı gun
konusu suydu
esım kaynımın sureklı gıderlerını karsılamak zorunda kalıyor bız borc odemeye calısıyoruz bende calısıyorum esımde ama kaynıma yetısemıyoruz ...
esımle bu konudakı sıkayetımı konussam mı ?

evet dedık konusun.... hatta kayınvalıdenızle de gerekırse gorusun dedık
tamam esımle konusup duruma bakıcam hesap hareketlerını de ıncelıcem gerekırse restı cekerım kocam dayanamıyor kardesıne cok duskun cok vıcdanlı ama ben artık zorlanıyorum dedı

bakın bu konu aynen boyleydı ve yorumlar boyle devam ettı konu sahıbıne buradakı gıbı bırsey demedım cunku bu gunluk hayatın gıdısatına uygun
eger bahsettıgım konudada yarım saat ıcınde kocamla konustum bır anda tamam dedı degıstı deseydı ööhhh sorun bükücü masallah sihirli degnegınız var heralde derdım ısık hızıyla bu tarz sorunlar cozulmez kı ? adamların zıhnıyetı huyu bu hemen konusarak cozulseydı buralara kadar taşmazdı bunca zaman yasanmazdı yanı...

soylemek ıstedıgım bu kadar anlasılır ve basıt. kendımızı kandırmayalım kısaca. zamanla cozulebılecek ve zor bır konu .

Sallıyor ne demek ya kalan altınlardan bahsediyorum . Tanımadığınız biri hakkında be kolay bir kanıya varıyorsunuz sallıyor diyerek .
E sallıyorsunuz çünkü. Maksat yanlışı anlayıp ders çıkarma değil ki siz bu düzeni devam ettireceksiniz o kirayı almaktan da vazgeçmeyeceksiniz, o irade yok sizde. bir saat içinde hallettim şöyle böyle deyip geçiştirdiniz yani. Ne diyelim size. İyi günleeerrr

E sallıyorsunuz çünkü. Maksat yanlışı anlayıp ders çıkarma değil ki siz bu düzeni devam ettireceksiniz o kirayı almaktan da vazgeçmeyeceksiniz, o irade yok sizde. bir saat içinde hallettim şöyle böyle deyip geçiştirdiniz yani. Ne diyelim size. İyi günleeerrr
Siz devam edin böyle ne diyeyim anlamayan insanla laf anlatmaya çalışmak benim hatamdı zaten diğeri de tüm olumsuz yorum yapanları beğenmeye devam etsin . Çok değişik insan insanlar var bir kez daha gördüm

Mune Mune sonuca ulaştı konum ama ısrarla yalancılıkla suçlanmaya ve tüm olumsuz yorumları ısrarla beğenip saçma bir düşmanlıkla takip edilmeye devam ediyorum . Lütfen konumu kapatır mısın ? Diğer kişilere de teşekkür ederim, babamla da bu sabah konuştum konu kapandı

Güncelleme : Yorum yapan herkese teşekkürümü edip ciddi bir konuşma yaptım . Kira desteğini kesmesi için de yarın babamla konuşacağımı söyledim . Ama bazı kullanıcılar hala ya yapmada diye üsteleyince kendi bilir artık giderim dedim diye daha fazla üstüme geldi . Kalan altınları aldım ileride ev alırız diye kenara kaldırdım eşimle son ve ortak karar olarak . Ama bazı kendini bilmez kişiler hala sallıyor diyerek bana iftira atmaya başladı . Cidden amaç nedir ?

Burada ki yorumlara hak verdim yapmam gerekeni yaptım . Bunun için de teşekkürümü ettim . Birkaç saatte yaptım diye mi tepki veya sizinle inatlaşmadım diye mi çözemedim . Bu saldırı kültüründe olan o kullanıcılar lütfen benden uzak dursun.

——

Selam biraz iç dökme biraz tavsiye için konu açıyorum kk hanımları . Uzun olacak o yüzden baştan belirteyim sıkılırım gelemem uzun konuya diyorsanız uyarmış olayım

Ben 7 aylık evliyim. Evin eşyalarını sözde aileler yaptı . Beyaz eşya ve koltuk takımı televizyon yemek odası takımı filan eşimin tarafından oldu bir de perdeler. Bizim taraf da yatak odası ve halıları aldı. O dönem ben çalışıyordum mutfak yemek masasını portmanto yı filan kendim aldım . Çalışma masasını filan aldım . Zaten çeyiz için olan herşeyi de ben aldım . Başta yardım ettiler sanıyordum kısacası ev kurmamıza eşimin babası .

Eşimin ailesi ve kendi bedelli askerliği yüzünden yüklü miktar borcu vardı . Ama arabası da vardı onu satıp ödeyince en fazla iki üç bin borcu kalacak dedi inandım öderim dedim . Bir sebepten dolayı evlenmeden bir hafta önce işten ayrıldım . Bu arada ailesinin borcu eşimin üzerineydi . Eşim çalışıp babası ve kardeşine eve bakıyordu ( annesi vefat etti ) .Babası genel de çalışmıyordu . Serbest meslek diyelim . Eve katkısı yoktu. Hatta eşime bin kez sordum ‘’ sen benimle evlenince nasıl geçinecekler ikisi de çalışmıyor kardeşin özel okulda baban para kazanmıyor bizden para isteme gibi bir durumları olur mu diye . Asla diyordu . Eşime güvendim çünkü dört senedir tanıyorum birgün yalanını görmedim .

Biz evlendik balayından döndük babası aramış eşimi bana borç verir misin kardeşin tatile gidecek ona harçlık vereceğim ay başında vereceğim demiş . Eşim de beni aradı tamam dedim . Çünkü onun babasını da benim babam gibi düşündüm borç alırsa vermeden rahat olamaz sandım .7 aydır para vermedi bir daha konusu bile açılmadı . Düğün takımdan 550 tl kardeşi tatil yapsın diye para vermiş oldum . Eşinde bana mahçup oldu ama neyse dedim en azından karakterini görmüş oldum dikkatli olurum . Hastane işi çıktı yine para verdik parası yok diye ama hastane diye zaten borç olarak düşünmedim verdiğimiz parayı .

Üç haftalık evliyken babası bana eşimin erkek kardeşinin bizimle yaşamasını teklif etti. 19 yaşında ki kardeşi neymiş parttime çalışıp para biriktirecekmiş . Kardeşi de babası da bizimle yaşamasını o gün defalarca konu olarak açtılar. Eşime eğer öyle birşey olursa 3 haftalık evliyim demem boşarım seni dedim de o konu orada kapandı.

Neyse kurban tatili geldi . Bizde daha yeni evliyiz diye tatile çıkalım dedik tabi eşimin yoğun isteğiyle bu da düğün takımızdan gitti . Neyse dedim ikimiz için sonuç da . Bayram öncesi ailelere el öpmeye gittik bayramda yokuz diye . İlk bizimkilere gittik babam paranız var mı tatile gidiyorsunuz para vereyim dedi istemedik sağolsun . Sonra onlara gittik öyle bir teklif gelmedi zaten beklemedik durumları yok diye. Biz tatile gittik bir sabah ben uyurken eşimin balkonda ki sesini duydum. Babasıyla konuşuyordu babası yine biz tatildeyken bizden para istemiş . Eşimde ona kızıyordu artık yeter bizde de para yok iki aileyi geçindiremem diye. Eşim o gün çok üzgündü ama babasına tepkisini görünce eşimin yanında oldum .

Eşim askere gitti . Maaşını alamadı gitmeden önce işten ayrıldı derken biz parasız kaldık. Neyse babam eşime cep harçlığı diye 500 filan verdi sonra babasına gittik hiç oğlum birşeye ihtiyacın var mı diye sormadı bile.

Eşim askerdeyken hakkını yemeyeyim beni çok arayıp sordu ihtiyacın varsa para vereyim diye verdi de hatta istemediğim halde. Sonra eşimi almaya o gitti . Dönüşte ikisine bileti eşim aldı hızlı trenle geldiler. Bunlar bir geldi babası eşime nasıl bağırıyor niye otobüsle gelmedik de hızlı trenle geldik diye. Ee adam oğluna teşekkür etsene bilet almış gelmişsin işte. Bileti askerden dönen oğlun değil de sen alsaydın .

Neyse bu arada ben öğrendim ki babası ve dedesi henüz benimle evlenmeden önce kuzenine kefil etmişler eşimi ısrar kıyamet bana da söylemesin diye temmihlemişler eşim de söylememiş . Bizim balayından sonra ki hafta yeni evimize haciz kağıdı gelmiş onu da söylememişler bana. Eşime kalmadan ödemişler ama benden saklamışlar bunu da anlatıyor kayınbabam ödendi bitti seni ilgilendirmez diye. O akşam kayınbabamla da ters düştük biraz hala seni ilgilendirmez diyordu düşünün evime haciz kağıdı geldiği halde.

Hani size dedim ya bunların borcu var ama beni etkilemeyecek diye 20 binlik borç kaldı mı bana . Araba satıldı ama karşılamadı borcu . Her ay bir takımı bozarak borç ödüyorum . Resmen düğün takılarım ilgim bile olmayan bir borçtan dolayı gidiyor içim acıyor. Babasının umrunda değil borç eşim tek maaşla yetemiyorda . Bu arada ben bir sınava çalışıyorum diye işe girmedim . Benim kendi babam da sağolsun arkamda durdu . Tek maaşla ev geçinmez diye kiramızı babam ödüyor. Ama bu olanları bilmiyorlar . Kimseye anlatamıyorum .

Her kayınbabamlara gidince şu ek bu eksik diye marketten onlara alışveriş yapıyoruz. Mesela zeytinyağı istedi bizde uygun olanı aldık ona kızdı. Bu iyisi değişmiş ucuza kaçmış oğlu diye .

Kardeşi harçlığım bitti diye para istedi neyse verdi 100 lük bir sonra ki hafta sinemaya gideceğim diye bir daha para istedi . Bu arada asgeri ücrete yakın alıyor eşim maaşı yüksek de değil . Eşim de vermedi daha faturaları ödeyemedim diye.

Geçen bize geldiler kayınbabam diyor ki sizin eşimin kardeşine borcumuz varmış . Neden derseniz evlenirken aldı ya birşey o yüzden. Ben eşime sonrasında dedim dilimin ucuna kadar geldi sustum ama bir daha olursa susmam ben sizin borcunuzu ödüyorum kimseye borcum yok sizin o zaman bana borcunuz var diye.

Artık eşimle kopma noktasına geldik para muhabbetleri yüzünden. Düşünün bir gece montumu bile almadan yağmurlu ve buz gibi bir gecede kendimi dışarı attım ayrılma kararı verip . Eşim ikna etti o gecelik öyle döndüm ama artık borçlardan geçim derdinden dolayı nefes alamıyorum. Bir işe girip çalışayım dedim vazgeçtim . Ben hayallerimi bırakıp para için çalışırsam bu sene kendime ihanet ederim . Babam sırf sınava hazırlanıyorum diye üç bine yakın kiramızı ödüyor ona ihanet ederim. Çalıştığım an daha fazla talepleri olacak eşimin ailesinin .

Aslında eşime de üzülüyorum onu çok seviyorum. Kardeşine o da babası da çalış parttime okul harçlığını en azından çıkar diyor o da kabul etmiyor bana bakmak zorundasınız diyor . Kendime faydası olmayan bir işte çalışmayacağım diyor. 20 yaşında koca çocuksun hala baba siz bakın diyor açık açık.

Eşim arada kaldı onlara hayır dediği çok oluyor ama beni yok saydığı da çok oluyor farkında değil . Siz ne yapardınız bu durumda ?
Simdiki gencler biraz rahat gökten para gelsin düşüncesindeler. İnan eşinde boğuluyordur.sen dag gibi durmalisin. Hicbir zaman parayi sorum etmedim. Stres olmasin diye evet size ait olmayan bir borç insana koyar ama yapacak yok çalışılır koyulur .para için sinirleri yormayın guzelce çözün cocuk varmi yokmu bilmem de olacakmi cocugum icin birikim yapmamiz lazim inanın cocuk cok para yiyor asil dert orda basliyor cunku ebeveynler hic bisey esirgemek istemiyor cocuktan vecsurekli masraf cocuk düşüncemiz var bize artık para lazım deyin kayniniz calissin annesi vefat etmiş aslinda gelecek kaygisi olacak yasta iken kimseye yuk olmak istemem derken para verin demesi düşüncesizce cok zor surec kucuk kayin meselelerini benden iyi anlayan yoktur .o süreçte insan mevlana olmak zorunda yoksa puihhh kavga girla geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X