Çok iç dökmeli ama akıl alacak kimsem yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
tam babasının oglu ıste
babası gıbı rahata alısmıs kayınpederıne guvenıyor adam
babası oglundan ogul kayınbabadan alıyor oh ne ala memleket ya
Valla olan konu sahibinin saf babasına oluyor. Kim bilir ne zorluklarla kazandı/kazanıyor o parayı ama yine kızım rahat etsin diyor. Bilmiyor ki damat kocaman olmuş babasını besliyor.

tam babasının oglu ıste
Diğer tüm yorumlara katılırım ama tam babasının oğlu lafına katılmıyorum . Eşim aralıksız bir ay çalıştığı da oldu. Kesinlikle babasının oğlu değil ama tabi ki hatalı olduğu konular var hemde çok büyük.

konu sahıbı calısıyor olsaydı o da olurdu valla

Ayy o kadar uyuz oldum ki keşke babasina bunu yapacagina kendi calisip kazandigi maasini kendi istegiyle kayinpedere bağlasaymış daha iyi olurdu.
Babasinin neye para verdiginden haberi yok hala yok kavga ettik yok konuşcam. Bilip bilmeden cocugun da olsa iyilik yapmayacaksin işte bunu anladim. 🙄 İnsanin aklina da gelmez ya

Yok bu ikinci evimiz ilki çok çok düşük bir evdi ama bu eşim iş değiştirdi babam da şuan ki evimizi buldu biz parasını bile bilmiyorduk başta.
Evet aileme yazık zaten bu yüzden en çok da kavga ediyoruz
Kusura bakmayın ama uzaktan eğitimle evlat olmuş gibisiniz. Üzüldüm babanıza.Eşiniz basiretsiz bir adam. İstese ailesine çoktan rest çekerdi.

Diğer tüm yorumlara katılırım ama tam babasının oğlu lafına katılmıyorum . Eşim aralıksız bir ay çalıştığı da oldu. Kesinlikle babasının oğlu değil ama tabi ki hatalı olduğu konular var hemde çok büyük.
ay allah askına resmen babanızın parasını yıyor ıste suan kocanıza laf soyletmıyorsunuz ama olan tam olarak bu
babası gıbı erken yasta kendını emeklı eder nasılsa bır yerden sabıt kırası karsılanıyor
aynı babası gıbı serbest calısır oyle
bırde oglunuz falan olursa buyudugunde de ondan alır para
kayınpederınden bu kadar rahat alan oglundan da haylı haylı alır
sızde calısırsınız evı zaten gecındırırsınız bakın sıze yasayacagınız omru yazdım

var bı tecrubemız heralde

Valla olan konu sahibinin saf babasına oluyor. Kim bilir ne zorluklarla kazandı/kazanıyor o parayı ama yine kızım rahat etsin diyor. Bilmiyor ki damat kocaman olmuş babasını besliyor.
konu sahıbı kocasına asla kondurmuyor ama olanın bıtenın farkında degıl dısardan goz olarak soyluyoruz kendısıne
herseyı gectım aynende babasına haksızlık yapılmasına konu sahıbının gonlu razı gelmemelıydı hadı konu sahıbının babası ıcın damat el oglu kendı kızı da babasından gızlıyor

Selam biraz iç dökme biraz tavsiye için konu açıyorum kk hanımları . Uzun olacak o yüzden baştan belirteyim sıkılırım gelemem uzun konuya diyorsanız uyarmış olayım

Ben 7 aylık evliyim. Evin eşyalarını sözde aileler yaptı . Beyaz eşya ve koltuk takımı televizyon yemek odası takımı filan eşimin tarafından oldu bir de perdeler. Bizim taraf da yatak odası ve halıları aldı. O dönem ben çalışıyordum mutfak yemek masasını portmanto yı filan kendim aldım . Çalışma masasını filan aldım . Zaten çeyiz için olan herşeyi de ben aldım . Başta yardım ettiler sanıyordum kısacası ev kurmamıza eşimin babası .

Eşimin ailesi ve kendi bedelli askerliği yüzünden yüklü miktar borcu vardı . Ama arabası da vardı onu satıp ödeyince en fazla iki üç bin borcu kalacak dedi inandım öderim dedim . Bir sebepten dolayı evlenmeden bir hafta önce işten ayrıldım . Bu arada ailesinin borcu eşimin üzerineydi . Eşim çalışıp babası ve kardeşine eve bakıyordu ( annesi vefat etti ) .Babası genel de çalışmıyordu . Serbest meslek diyelim . Eve katkısı yoktu. Hatta eşime bin kez sordum ‘’ sen benimle evlenince nasıl geçinecekler ikisi de çalışmıyor kardeşin özel okulda baban para kazanmıyor bizden para isteme gibi bir durumları olur mu diye . Asla diyordu . Eşime güvendim çünkü dört senedir tanıyorum birgün yalanını görmedim .

Biz evlendik balayından döndük babası aramış eşimi bana borç verir misin kardeşin tatile gidecek ona harçlık vereceğim ay başında vereceğim demiş . Eşim de beni aradı tamam dedim . Çünkü onun babasını da benim babam gibi düşündüm borç alırsa vermeden rahat olamaz sandım .7 aydır para vermedi bir daha konusu bile açılmadı . Düğün takımdan 550 tl kardeşi tatil yapsın diye para vermiş oldum . Eşinde bana mahçup oldu ama neyse dedim en azından karakterini görmüş oldum dikkatli olurum . Hastane işi çıktı yine para verdik parası yok diye ama hastane diye zaten borç olarak düşünmedim verdiğimiz parayı .

Üç haftalık evliyken babası bana eşimin erkek kardeşinin bizimle yaşamasını teklif etti. 19 yaşında ki kardeşi neymiş parttime çalışıp para biriktirecekmiş . Kardeşi de babası da bizimle yaşamasını o gün defalarca konu olarak açtılar. Eşime eğer öyle birşey olursa 3 haftalık evliyim demem boşarım seni dedim de o konu orada kapandı.

Neyse kurban tatili geldi . Bizde daha yeni evliyiz diye tatile çıkalım dedik tabi eşimin yoğun isteğiyle bu da düğün takımızdan gitti . Neyse dedim ikimiz için sonuç da . Bayram öncesi ailelere el öpmeye gittik bayramda yokuz diye . İlk bizimkilere gittik babam paranız var mı tatile gidiyorsunuz para vereyim dedi istemedik sağolsun . Sonra onlara gittik öyle bir teklif gelmedi zaten beklemedik durumları yok diye. Biz tatile gittik bir sabah ben uyurken eşimin balkonda ki sesini duydum. Babasıyla konuşuyordu babası yine biz tatildeyken bizden para istemiş . Eşimde ona kızıyordu artık yeter bizde de para yok iki aileyi geçindiremem diye. Eşim o gün çok üzgündü ama babasına tepkisini görünce eşimin yanında oldum .

Eşim askere gitti . Maaşını alamadı gitmeden önce işten ayrıldı derken biz parasız kaldık. Neyse babam eşime cep harçlığı diye 500 filan verdi sonra babasına gittik hiç oğlum birşeye ihtiyacın var mı diye sormadı bile.

Eşim askerdeyken hakkını yemeyeyim beni çok arayıp sordu ihtiyacın varsa para vereyim diye verdi de hatta istemediğim halde. Sonra eşimi almaya o gitti . Dönüşte ikisine bileti eşim aldı hızlı trenle geldiler. Bunlar bir geldi babası eşime nasıl bağırıyor niye otobüsle gelmedik de hızlı trenle geldik diye. Ee adam oğluna teşekkür etsene bilet almış gelmişsin işte. Bileti askerden dönen oğlun değil de sen alsaydın .

Neyse bu arada ben öğrendim ki babası ve dedesi henüz benimle evlenmeden önce kuzenine kefil etmişler eşimi ısrar kıyamet bana da söylemesin diye temmihlemişler eşim de söylememiş . Bizim balayından sonra ki hafta yeni evimize haciz kağıdı gelmiş onu da söylememişler bana. Eşime kalmadan ödemişler ama benden saklamışlar bunu da anlatıyor kayınbabam ödendi bitti seni ilgilendirmez diye. O akşam kayınbabamla da ters düştük biraz hala seni ilgilendirmez diyordu düşünün evime haciz kağıdı geldiği halde.

Hani size dedim ya bunların borcu var ama beni etkilemeyecek diye 20 binlik borç kaldı mı bana . Araba satıldı ama karşılamadı borcu . Her ay bir takımı bozarak borç ödüyorum . Resmen düğün takılarım ilgim bile olmayan bir borçtan dolayı gidiyor içim acıyor. Babasının umrunda değil borç eşim tek maaşla yetemiyorda . Bu arada ben bir sınava çalışıyorum diye işe girmedim . Benim kendi babam da sağolsun arkamda durdu . Tek maaşla ev geçinmez diye kiramızı babam ödüyor. Ama bu olanları bilmiyorlar . Kimseye anlatamıyorum .

Her kayınbabamlara gidince şu ek bu eksik diye marketten onlara alışveriş yapıyoruz. Mesela zeytinyağı istedi bizde uygun olanı aldık ona kızdı. Bu iyisi değişmiş ucuza kaçmış oğlu diye .

Kardeşi harçlığım bitti diye para istedi neyse verdi 100 lük bir sonra ki hafta sinemaya gideceğim diye bir daha para istedi . Bu arada asgeri ücrete yakın alıyor eşim maaşı yüksek de değil . Eşim de vermedi daha faturaları ödeyemedim diye.

Geçen bize geldiler kayınbabam diyor ki sizin eşimin kardeşine borcumuz varmış . Neden derseniz evlenirken aldı ya birşey o yüzden. Ben eşime sonrasında dedim dilimin ucuna kadar geldi sustum ama bir daha olursa susmam ben sizin borcunuzu ödüyorum kimseye borcum yok sizin o zaman bana borcunuz var diye.

Artık eşimle kopma noktasına geldik para muhabbetleri yüzünden. Düşünün bir gece montumu bile almadan yağmurlu ve buz gibi bir gecede kendimi dışarı attım ayrılma kararı verip . Eşim ikna etti o gecelik öyle döndüm ama artık borçlardan geçim derdinden dolayı nefes alamıyorum. Bir işe girip çalışayım dedim vazgeçtim . Ben hayallerimi bırakıp para için çalışırsam bu sene kendime ihanet ederim . Babam sırf sınava hazırlanıyorum diye üç bine yakın kiramızı ödüyor ona ihanet ederim. Çalıştığım an daha fazla talepleri olacak eşimin ailesinin .

Aslında eşime de üzülüyorum onu çok seviyorum. Kardeşine o da babası da çalış parttime okul harçlığını en azından çıkar diyor o da kabul etmiyor bana bakmak zorundasınız diyor . Kendime faydası olmayan bir işte çalışmayacağım diyor. 20 yaşında koca çocuksun hala baba siz bakın diyor açık açık.

Eşim arada kaldı onlara hayır dediği çok oluyor ama beni yok saydığı da çok oluyor farkında değil . Siz ne yapardınız bu durumda ?
Eşinin mesafe koyması şart, sizde aman uzak durun ...

konu sahıbı kocasına asla kondurmuyor ama olanın bıtenın farkında degıl dısardan goz olarak soyluyoruz kendısıne
herseyı gectım aynende babasına haksızlık yapılmasına konu sahıbının gonlu razı gelmemelıydı hadı konu sahıbının babası ıcın damat el oglu kendı kızı da babasından gızlıyor

Bi de eşim ailesine vicdan yapiyor diye anlayis gosteriyor. Kendin neden ailene vicdan gostermiyorsun degil mi? Vicdan için illa "parasizim" diye ortalarda gezmesi lazim demek ki.

Bi de eşim ailesine vicdan yapiyor diye anlayis gosteriyor. Kendin neden ailene vicdan gostermiyorsun degil mi? Vicdan için illa "parasizim" diye ortalarda gezmesi lazim demek ki.
Yeniden işe girmemesini de hayallerimi gerçekleştirmezsen kendime ihanet ederim diye açıklıyor, babaya ihanet edebilir orada sorun yok.

Bu hikayede en çok babanıza üzüldüm.

Siz rahat geçinin diye evinizin kirasını üstlenen bir babanın hak ettiği davranışlar değil bunlar.
Zeytinyağının en iyisini isteyen adama '' benim kiramı babam öderken size 1 paket tuz bile alamam '' demeniz gerekmez miydi ?

Babanıza açık açık neden söylemiyorsunuz ? Baba artık ödeme kiramızı, babasının ihtiyaçlarını karşılayan kocam, kiramızı da öder elbet diye.

Yazıktır, günahtır o adama.

Biz burada 7 kat yabancı içimiz yandı, siz nasıl razı gelebiliyorsunuz evlat olarak ?
Lütfen babanızın sömürülmesine izin vermeyin, eşinizin ailesine gösterdiği vicdanı kendinize örnek alın, ödetmeyin kiranızı.

Babama kirayı vermemesini söyleyeceğim . Burada ki yorumlar çok acımasız ama doğru . Babama yakışır bir evlat olmam lazım. Eşime de herşeyi söyleyeceğim . Olmazsa ayrılmak zorunda olduğumuzu anlatacağım . Resmen bu sıkıntılar yüzünden gastrit çıktı

Babama kirayı vermemesini söyleyeceğim . Burada ki yorumlar çok acımasız ama doğru . Babama yakışır bir evlat olmam lazım. Eşime de herşeyi söyleyeceğim . Olmazsa ayrılmak zorunda olduğumuzu anlatacağım . Resmen bu sıkıntılar yüzünden gastrit çıktı
ıste bu en dogru hareket olur en azından zararın neresınden donersenız kar...
yorumlar acımasız degıl gercekler acı,
bız tarafsız gozlem yapıyoruz, gerek yasadıklarımızdan ogrendıklerımız, gerekse kendımızı tarafların yerıne koyusumuzdan direkt olanı yazıyoruz...
sız yazdıklarımızı acımasız buluyorsunuz babanız bunu yasıyor oyle dusunun... bır an evvel konusun konusacagınızı esınıze soylemeyın once babanızla konusun kocanıza da bu kadar guvenmeyın. guvenılır bırı durust bırı boyle yapmaz

yaslarınız kac bu arada ?

ıste bu en dogru hareket olur en azından zararın neresınden donersenız kar...
yorumlar acımasız degıl gercekler acı,
bız tarafsız gozlem yapıyoruz, gerek yasadıklarımızdan ogrendıklerımız, gerekse kendımızı tarafların yerıne koyusumuzdan direkt olanı yazıyoruz...
sız yazdıklarımızı acımasız buluyorsunuz babanız bunu yasıyor oyle dusunun... bır an evvel konusun konusacagınızı esınıze soylemeyın once babanızla konusun kocanıza da bu kadar guvenmeyın. guvenılır bırı durust bırı boyle yapmaz

yaslarınız kac bu arada ?
Yaşları söylemeyi tercih etmiyorum 20 lerde deyip geçeyim ama doğru gerçekler acı maalesef. Teşekkür ederim yorumunuz için

tam babasının oglu ıste
Biz buradan görebiliyoruz konu sahibi nasıl göremiyor hayret.
Eşi kadının babasından dolaylı olarak aldığı parayı kendi ailesine yediriyor, hâlâ eşim babasına benzemiyor diyor.
Babası hiçbir şekilde destek olmasın bakalım ne olacak ?
Ben bile buradan sinir oldum, yazık değil mi adama hısımlarının masraflarını karşılıyor.

Yaşları söylemeyi tercih etmiyorum 20 lerde deyip geçeyim ama doğru gerçekler acı maalesef. Teşekkür ederim yorumunuz için
yasınız cok kucukse ne acelenız vardı derız
29 ıse bu yasta nasıl boyle bır hata yaparsınız derız dıye mı cekınıyorsunuz

cekınmeyın burada soylenen hersey sızın ıyılıgınız ıcın sonucta evlenmıssınız olan olmus ama duzeltılebılecek seyler...

29 ıse bu yasta nasıl boyle bır hata yaparsınız derız dıye mı cekınıyorsunuz

cekınmeyın burada soylenen hersey sızın ıyılıgınız ıcın sonucta evlenmıssınız olan olmus ama duzeltılebılecek seyler...
Neden çekineyim zaten yorum yapın diye konuyu anlattım . Size hak verdim hatalıyım düzelteceğim dedim yaşımı söylesem ne olur söylemesem ne olur zaten hatam var diyorum bu saatten sonra birşey değişmez.

Siz babanızdan gelen parayı direkt kiraya gidiyor sayıyorsunuz ama aslında dolaylı yoldan eşinizin ailesine gidiyor. Kira gelmese eşiniz en basit örnek zeytinyağı ve türevlerini alamayacak, kardeşinin tatil parasını karşılayamayacak.. Her şeyi geçtim siz diyorsunuz ki, benimle alakası olmayan borcu ödüyorum. Siz onların borcunu öderken babanızın size destek olmasına nasıl razı oluyorsunuz ki…

babanızın parası size gelmiyor ki. sizin para eş ailesine gidiyorsa babanızıın parası da oraya gidiyor demektir. bunu nasıl yediriyorsunuz kendinize? eşinde zaten hiç iş yok emici ailesine hayır diyemiyor. valla ben daraldım okurken

Burada hata ne kayınpederde ne kayında, tamamen eşinizin dik duruş göstermemesi ile alakalı. Essek kadar olmuş kardeşine çalışmıyorum dediğinde keyfin bilir benim bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var nasıl gecinirsen geçin o zaman demesi lazım, elini ayağını çekmediği için yolunacak kaz gibi yol babam yol herkes keyfine bakmış. Eşiniz sizin yüzünüze nasıl bakabiliyor, siz babanızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz? O adamcağız kızına yardım ediyorum zannederken kimlerin ekmeğine yağ sürüyor haberi yok yazık günah vallahi nasıl içiniz rahat ediyor, nasıl hazmedip her ay kira parasını alabiliyorsunuz adamdan. Eşiniz nasıl babasına kardesine verecek para buluyorsa kiraya verecek parayı da bulsun bir zahmet. Sizin eşinize, eşinizin de ailesine sesini çıkartma zamanı gelmiş geçmiş bile, neyi beklediniz bunca zaman. Olan babanıza olmuş, düzeni değiştiremiyorsanız da babanızı bulaştırmayın bari adam kendi ihtiyaçlarına kullansın o 3 bini.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X