Çok kararsızım

maydanozca04

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
400
Haşimato hastasıyım, kimi doktor çocuğunun olmasına engel kimi engel değil diyor. Ben çalışmak istediğim için 4 5 sene düşünmüyorum. Fakat 4 5 sene sonra da 30u bulacağım için, kadınlarında 30dan sonra çocuk yapma oranı bir tık azaldığından ötürü e bi de benim haşimatom da var , bu bende bi korku yarattı. Bir kızım var henüz yeni ayaklandı. Kardeşsiz büyümesini de istemiyorum. Pişman olmaktanda korkuyorum. Haşimato olup aynı durumlardan müzdarip birileri var mı acaba pişmanlık duyan vs.

Düzenleme: İlk çocuktan sonra haşimato oldum 🥺

Son düzenleme:
Haşimato hastasıyım, kimi doktor çocuğunun olmasına engel kimi engel değil diyor. Ben çalışmak istediğim için 4 5 sene düşünmüyorum. Fakat 4 5 sene sonra da 30u bulacağım için, kadınlarında 30dan sonra çocuk yapma oranı bir tık azaldığından ötürü e bi de benim haşimatom da var , bu bende bi korku yarattı. Bir kızım var henüz yeni ayaklandı. Kardeşsiz büyümesini de istemiyorum. Pişman olmaktanda korkuyorum. Haşimato olup aynı durumlardan müzdarip birileri var mı acaba pişmanlık duyan vs.
Engelse çocuğun olmazdi.

Ablam haşimato

ilk çocuğu 29 da ikizlerini 36 da yaptı .( Tüp bebek değil kendiliğinden)

yoo nıye engel olsun
pco ıcınde soyluyorlar benzer seylerı o da engel degıl
kadının rahmı ve yumurtası oldugu surece erkegın de saglıklı spermı oldugu surece cocugu olur
bugun olmasa yarın bu sene olmasa seneye

sadece bazı etkenler ısı daha zorlastırabılır o kadar
bu cocuk olmayacak anlamına gelmez kı ?

Haşimatolara neden bu muamele anlamıyorum. Erkek haşimato hastalarında da aynı şey söz konusu.
Hayır haşimato bebeğe engel değil. İlacı var şeysi var neden engel olsun.

Kalbinizi karartmayın. Psikolojimiz herşeyimiz. Olmaz diyip kendinizi kitlemeyin. Allah nasip ederse ablam gibi lenfoma tedavisinden sonra hiç çocuğun olmaz diyen doktora inat ( hem ablamın hem sizin olmaz diyen doktorunuz) doğurursunuz. Tıp litaretürüne girersiniz olmazsa.

Hem troid ,hem insulin direnci ,hem pko sorunumla 40 yasinda ikizlere hamile kaldim,bir cabada gostermedim,kim diyor bunlari ilaci var herseyin
Hepsi bende de var 2 negatif aşılamadan sonra ilk tüp bebek denemem negatif oldu dün sonuçlandı, tam yelkenleri indirmek üzereyken okudum mesajınızı umut oldunuz bana. 17 kilo verdim insülin direncimi düşürdüm. ama şu haşimato çok kafama takılıyordu. Sayenizde rahatladım 🤲

Hepsi bende de var 2 negatif aşılamadan sonra ilk tüp bebek denemem negatif oldu dün sonuçlandı, tam yelkenleri indirmek üzereyken okudum mesajınızı umut oldunuz bana. 17 kilo verdim insülin direncimi düşürdüm. ama şu haşimato çok kafama takılıyordu. Sayenizde rahatladım 🤲
Nasip isi,hayirliysa olsun,biz hic olacak gozuyle bakmadik ,cocuk niyetimizde yoktu yeni evliydik aman artik evliyiz nasilsa olmaz modunda korunmadi esim ,hamile kalmak cok buyuk supriz oldu ,corona dogurdum, allah korudu

Bilgi verir misiniz tedavi sürecinizle ilgili? Ben eutrox ve selenyum kullanıyorum
Selenyum ben de kullandım o süreçte ama şu anda kullanmıyorum.

kortizon+tiroid ilacı ve selenyum ile ilerledik.
Hamileliğim boyunca da her ay tiroid değerlerime bakıldı. Çok şükür gebeliğim boyunca, doğumda ve sonrasında ne bende ne bebeğimde sorun olmadı 🧿❤️

İllaki sizde kısırlık yapacak diye bisey yok yediklerinize dikkat ederek devam edebilirsiniz yolunuza

Selenyum ben de kullandım o süreçte ama şu anda kullanmıyorum.

kortizon+tiroid ilacı ve selenyum ile ilerledik.
Hamileliğim boyunca da her ay tiroid değerlerime bakıldı. Çok şükür gebeliğim boyunca, doğumda ve sonrasında ne bende ne bebeğimde sorun olmadı 🧿❤️
Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün 🤲

Eşim haşimato. Doktorumuz anne haşimato olsaydı biraz zorlanırdınız çocuk sahibi olmakta demişti, ama tabi araştırıp soruşturmadık. Aslı astarı nedir bilemiyorum.

cok gecmis olsun hasinato teshisi nasi kondu kan testleriniz nasil anti tg ve anti tpo

X