Cok karisigim yardin edin lutfen

Paradise87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
93
20
Yaklaşık 7 ay dır birlikte olduğum sevdiğim var basından beri evlenicez diyor ben istemiyodum zaman diyodum ama simdi basladim istemeye 3 aydir da ayni evde yasiyoruz ve ev kirası herşey üstünde bende ıs bakıyorum ama bulamıyorum bulsamda düşünüyorum o gececi ve öğleden sonra gidip gece 2 de geliyo ben sabah 9 aksam 6 bi is bulsam hic sosyal hayatimiz olmuyo calismasam evde bu sefer sıkılıyorum vs ama ayda bir kavga ediyoruz ayrılıyoruz diyoruz vs son 3 ay dır da tartışsak bile ertesi gün düzeliyoruz ama şu an ben çok karışıgim konuşuyoruz guveniyorum bi an bi an geliyo karamsar olup güvenemiyorum ya bi gün giderse ben ne olucam elimde birikmisimi de ona verdim evlenicez diye harcarsın dedi ayrılırsak korkma geri iade ederim dedi sadece tutucam dedi ileriyi düşündüğü için mi aldı üstüne bende ekleyip birikim yapalim dedi bu arada çok üstüne düştüm kıskançlık vs rahat olamiyorum cunki rahat ol seni seviyorum cok sorguluyosun yapma diyo geçen gece ilk defa ne zaman artik bilinicem ciddi olarak somut bisey istiyorum dedim evlilkle ilgili cunki beklentiye soktu beni kimse bilmiyor sadece is arkadaslari ben gormedim bile o dedi ordakiler biliyo ve bu ev disinda bi yere cikmiyoruz konuştuk 7 ayda evlenemem birbirimizi taniyoruz ciddi olmasam seninle niye yasiyim sorumluluk aliyim dedi ne zaman olur bilmiyorum 1 sene 2 sene zaman gerekiyo hiçbişey için söz veremem dedi ama niyetim var seninle birlikteyim seviyorum diyo zamana bıraktık
Sorum şu size lütfen yardım ve kırıcı olmayan fikir istiyorum
1. Çalışmasam evde otursam ewt herşey karşılıyo ve ben evde olduğumdan görüşüyoruz ev içinde sadece çalışma saati vs uygun olmadığından dışarı da çıkamıyoruz ama bu hem iyi hem kötü kötü tarafı ona bağımlı oldum
2. Nci sorum çalışırsam sabah 9 akşam 6 hic sosyal olmuycaz hatta ben uyurken o gelcek o uyurken ben gitcem ve izin günleri hafta ici olursa ben calısıcam ama maddi olarak kendi paramı kazanmış olucam o bide bu durumu hiç önemsemedi benim kadar nasıl görüşürz artık dedigimde aynı evdeyiz Iyide ben uyuyor olucam sosyallik mı bu
Çok karışıgim beni gerçekten seviyomu ciddi mi ona güvenip inanıp çalışmiyim mı? Istersen otur calisma diyo Evleneceğinin garantisi de yok hayırlısı kader zaman sürekli demeye başladı ama ilgili herşey aynı ben rahat değilim
Çalışıyım mı?
Evde oturuyim mı?

Siz olsanız ne yapardiniz seviyosunuz ayrılamiyosunuz

Ben calisirdim. Yarin aranizin bozulup ayrilmayacaginiz ne malum. Kaldi ki adamda sana net degil.
Sen neden ona gore hayatini sekle sokuyorsun.
Birak o sana ayak uydursun.
Birikmis paranida ona vermene anlam veremedim.
Sen o parayo geri alamazsin.
Seviyoruz ya vermiyorum.istiyo birlikteyiz vs ıs buldum aslında kartı iptal ettim kart ondaydı sekilde bi sey soyledim kavga edince iptal etmistim şimdi Para yi istiyo bende dursun sen harcarsın diyor

Işık hızı mübarek, 7 ayda bu ne acele?

Birikiminizin üstüne soğuk su için. Evlenir misiniz evlenmez misiniz bilmem ama çalışın. Yarın öbür gün haydi yallah derse ortada kalmazsınız en azından.
Bende ya yarın bitti derse ki keskin karar alabilir ve ben bu zamana kadar kendim kazandım yedim vs kimseye bağımlı olmadım

şimdi sana yardımcı olmam için sorularıma cevap verirsen daha güzel bi şekilde tavsiye veririm. 10 bin liran adam da tamam nerde bankada mi nakit mi emin misin harcamadigina

Seviyoruz ya vermiyorum.istiyo birlikteyiz vs ıs buldum aslında kartı iptal ettim kart ondaydı sekilde bi sey soyledim kavga edince iptal etmistim şimdi Para yi istiyo bende dursun sen harcarsın diyor
Harcarsam harcarım benim param değil mi derdim bu ne hadsizlik.

şimdi sana yardımcı olmam için sorularıma cevap verirsen daha güzel bi şekilde tavsiye veririm. 10 bin liran adam da tamam nerde bankada mi nakit mi emin misin harcamadigina
Kartımı almıştı kavga ettik bende iptal ettim barışınca da bi gerekçe söyledim vs şimdi çek ver diyo Para yi bende dursun sen harcarsın ki harcıyorum az az

Bence çalışın. Zaten boşsunuz bu zamanı iyi değerlendirin, hem bir yandan para biriktirirsin hem kendi harçlığını çıkarırsın. Yani bu kişi eşin değil ve sürekli bir maddi beklenti de olamazsın. Sosyal hayata gelince herşeye alışırsın. İzin günlerinizi denk getirip beraber birşeyler yapabilirsiniz.

sevgilinizin çalışma saatlerini değiştirme gibi bir durumu var mı?

Yahu biriktirmişsin niye harcayasın, nerden biliyor 7 ayda nasıl tanımış da kanaat getirmiş? Bence çalış, ailen yok mu onlar ne diyor? Düzensiz olacaksa o gündüz çalışabileceği bir işe girsin.

Bence çalışın. Zaten boşsunuz bu zamanı iyi değerlendirin, hem bir yandan para biriktirirsin hem kendi harçlığını çıkarırsın. Yani bu kişi eşin değil ve sürekli bir maddi beklenti de olamazsın. Sosyal hayata gelince herşeye alışırsın. İzin günlerinizi denk getirip beraber birşeyler yapabilirsiniz.

sevgilinizin çalışma saatlerini değiştirme gibi bir durumu var mı?
Malesef şu an için yok ıs kurmak istiyo kurabilirse kendi işimiz olsun istiyoruz

Yahu biriktirmişsin niye harcayasın, nerden biliyor 7 ayda nasıl tanımış da kanaat getirmiş? Bence çalış, ailen yok mu onlar ne diyor? Düzensiz olacaksa o gündüz çalışabileceği bir işe girsin.
O niye rahtsız olmuyo dimi yada gündüz ıs bakmıyo onun işi öyle meslek ışte puff çok zor ya

Kartımı almıştı kavga ettik bende iptal ettim barışınca da bi gerekçe söyledim vs şimdi çek ver diyo Para yi bende dursun sen harcarsın ki harcıyorum az az
senin paran harcamak en doğal hakkın
onun elinde durunca ne oluyor ya o da harcarsa?
birikimin var çok güzel düğün bilmem ne için sakliyorsunuz da oda birikim yapsa güzel olur herkes kendi parasından sorumlu vermeyin kartınızı..
aynı evde yaşamanızı aileniz biliyor mu anlamadım ben

Harcarsam harcarım benim param değil mi derdim bu ne hadsizlik.

Diyemez.
Evinde kalıyor,
Kira yok, fatura yok, hatta işi bırakmayı düşünecek kadar adam maddi yükün altına giriyor
10 binin lafini yapmak sacmalik olur su durumda.

P Paradise87
Aklinizi başınıza toplayın,
3 ayda tanıştığınız adamla yaşamaya başlamışsınız.
Evleneceğiz diye birikim vermişsiniz.
3 gund e bir kavga ediyorsunuz, ayrılalım diyorsunuz .
Ve bu adama güvenip işi de bırakacaksınız.
Einstein olmaya gerek yok,
Çalışın ve sosyal hayatınız olmasın. Gerekirse haftada bir gün görüşün.
Uykularınızdan feragat edin.
Ama bugün ayrılsanız yarın adama yalvar yakar olmamak için kendi ayaklarınız üzerinde durun

X