Cok karisigim yardin edin lutfen

Ailene taşınsan
Resmen ceptesin adam için
Paranı bile çar çur edeceğini düşünüp elinden alan biri
Nasıl bir ilişki çok tuhaf

Aynı evi paylaşan herkes çalışmıyor sonuçta. Görev paylaşımı da olur. Bir taraf çalışır bir taraf ev düzeniyle ilgilenir vs. Yahut ikisi de çalışır, her şey ortak yapılır. Burda hata konun sahibinin hayatını sevgilisine göre şekillendirmesi. Nice çiftler var 30 yıl sonra bile ayrılan... Birine böylesine koşulsuz güvenmek doğru gelmiyor bana.

Aynı şeyi söylüyoruz, koşulsuz güvenmesin, ise dönsün..
Ama 10 binim de 10 binim diye para istemek kendini su durumda garip.

Güvenmediğiniz kişiye ve ilişkiye neden devam
Yani zorunuzla yapmadıysa, elinizdeki parayı almak istemesi de saçma. Zaten bir eve ve eşyaya ihtiyacı olur her insanın. Sizin Yanlışınız evde oturuyor olmanız. Yarın öbür gün bir anlaşmazlık yaşayıp ayrılsanız parasız ve işsiz olacaksınız.

İşe girin, ortak bütçe yaparak masrafları ikiye bölün ve ondaki paranızı bir an evvel alın derim. Böylesi daha doğru olur.
Ben sana göre yaşıyorum sorumluluklarımı biliyorum herşey için zaman gerekiyo ve para ic8nde Ben de daha istiyor

Paramı vermedim kartım ondaydı şu an para bende istiyo çek ver diyo bende durcak güveniyorum ya bitirirse bi gun iade eder vicdanli ama insan oğlu bu lütfen anlayın benide onada haksızlık etmek.degil kendime de çıkmazda olmak kötü böyle durumlarda vermesen güvenmiyorum oluyo versem başka

Ya 7 aydır tanıdığınız adama neden birikmiş paranızdan bahsettiniz ben onu anlamadım. Yani bursum var ya da ailem aylık gönderiyor gibi bir şey söyleseydiniz. O parayı harcamadan rahat etmez siz de üstüne soğuk su içersiniz. Ayrılınca da bugüne kadar sana baktığıma say der. Ailenize falan mi gönderseniz sizin için tutsun parayı, acil lazım oldu verdim dersiniz . Üstüne yatacaksada aileniz yatsın üç günlük adam yatacağına

Paramı vermedim kartım ondaydı şu an para bende istiyo çek ver diyo bende durcak güveniyorum ya bitirirse bi gun iade eder vicdanli ama insan oğlu bu lütfen anlayın benide onada haksızlık etmek.degil kendime de çıkmazda olmak kötü böyle durumlarda vermesen güvenmiyorum oluyo versem başka

E doğru. Güveniyorsanız verin
Güvenmiyorsanız terkedin.
Açıkçası bahsi geçen para da çok büyük bir meblağ değil.
Bir kaç ay çalışmasanız, zaten adam sizin bu miktarda masrafinizi cekmis oluyor.
Ama sizden parayı isteme sebebi ve sizi zorunda bırakması çok çirkin..
Ama zaten balık baştan kokuyor, 3 gunde bir ayrılalım dediginiz adamla aynı evde yaşıyor ve eline bakıyorsunuz.

Yaklaşık 7 ay dır birlikte olduğum sevdiğim var basından beri evlenicez diyor ben istemiyodum zaman diyodum ama simdi basladim istemeye 3 aydir da ayni evde yasiyoruz ve ev kirası herşey üstünde bende ıs bakıyorum ama bulamıyorum bulsamda düşünüyorum o gececi ve öğleden sonra gidip gece 2 de geliyo ben sabah 9 aksam 6 bi is bulsam hic sosyal hayatimiz olmuyo calismasam evde bu sefer sıkılıyorum vs ama ayda bir kavga ediyoruz ayrılıyoruz diyoruz vs son 3 ay dır da tartışsak bile ertesi gün düzeliyoruz ama şu an ben çok karışıgim konuşuyoruz guveniyorum bi an bi an geliyo karamsar olup güvenemiyorum ya bi gün giderse ben ne olucam elimde birikmisimi de ona verdim evlenicez diye harcarsın dedi ayrılırsak korkma geri iade ederim dedi sadece tutucam dedi ileriyi düşündüğü için mi aldı üstüne bende ekleyip birikim yapalim dedi bu arada çok üstüne düştüm kıskançlık vs rahat olamiyorum cunki rahat ol seni seviyorum cok sorguluyosun yapma diyo geçen gece ilk defa ne zaman artik bilinicem ciddi olarak somut bisey istiyorum dedim evlilkle ilgili cunki beklentiye soktu beni kimse bilmiyor sadece is arkadaslari ben gormedim bile o dedi ordakiler biliyo ve bu ev disinda bi yere cikmiyoruz konuştuk 7 ayda evlenemem birbirimizi taniyoruz ciddi olmasam seninle niye yasiyim sorumluluk aliyim dedi ne zaman olur bilmiyorum 1 sene 2 sene zaman gerekiyo hiçbişey için söz veremem dedi ama niyetim var seninle birlikteyim seviyorum diyo zamana bıraktık
Sorum şu size lütfen yardım ve kırıcı olmayan fikir istiyorum
1. Çalışmasam evde otursam ewt herşey karşılıyo ve ben evde olduğumdan görüşüyoruz ev içinde sadece çalışma saati vs uygun olmadığından dışarı da çıkamıyoruz ama bu hem iyi hem kötü kötü tarafı ona bağımlı oldum
2. Nci sorum çalışırsam sabah 9 akşam 6 hic sosyal olmuycaz hatta ben uyurken o gelcek o uyurken ben gitcem ve izin günleri hafta ici olursa ben calısıcam ama maddi olarak kendi paramı kazanmış olucam o bide bu durumu hiç önemsemedi benim kadar nasıl görüşürz artık dedigimde aynı evdeyiz Iyide ben uyuyor olucam sosyallik mı bu
Çok karışıgim beni gerçekten seviyomu ciddi mi ona güvenip inanıp çalışmiyim mı? Istersen otur calisma diyo Evleneceğinin garantisi de yok hayırlısı kader zaman sürekli demeye başladı ama ilgili herşey aynı ben rahat değilim
Çalışıyım mı?
Evde oturuyim mı?

Siz olsanız ne yapardiniz seviyosunuz ayrılamiyosunuz
aceleniz ne neden aynı evi paylasıorsunuz artı adam bitti dese neyapacaksnz neyine güvendiniz 10 bin verdiniz henüz hiçbişeynz degl

Ama sen harcarsın ver bende dursun demesi daha garip. Açık açık ev giderleri için aldım desin anlarım da... Benim param sırf harcarım diye niye bi başkasında dursun ki?

Ama sen harcarsın ver bende dursun demesi daha garip. Açık açık ev giderleri için aldım desin anlarım da... Benim param sırf harcarım diye niye bi başkasında dursun ki?
Bende diyorum ışte bende birikim yapıp tutabiliyorum arada harcıyorum ordan ben sana harclik veriyorum birikimi niye harcıyosun diyo

Parani niye verdin birikimse sen biriktirseydin? Adamin bu parayi harcamadigini veya ayrilinca sana verecegini ne biliyorsun? 3-4 ayda nasil bu ladar guvenebildin?
Soruna cevap: tabi ki calis ama maasini bu adama yedirme

Aşkın gözü kördür sizi anlıyorum ama bana göre 1. Yanlışınız evlenmeden aynı evde yaşamanız. Genellikle bu tür birlikteliklerin sonu hüsranla bitiyor çünkü artık heyecanı kalmıyo hevesi kalmıyo size karşı ki niye evlensin..kusura bakma arkadaş kalalım çok iyi bi insansın aslında vs...gibi klişe sözler ve kaçınılmaz son...
2. Yanlışınız paranızı ona güvenip vermeniz..siz kendi paranızı kendiniz yönetmeliydiniz..
3.yanlışınız kendinizi hep ona göre planlamanız. Daha evli bile değilsiniz nolacağınız belli değil. Ayaklarınız yere sağlam basmalı. Ona muhtaç olmadan...Tabi ki de çalışacaksınız ama kendi paranızın sahibi olarak..
ben bu 1. şıkkınıza katılmıyorum bizde kocamla 1 buçuk sene aynı evde yaşadık çok da iyiyiz.Evin içinde insan farklı oluyor bunu hepimiz biliyoruz evlenmeden önce öyle cafelerde oturup çiftler birbirlerini ne yazık ki taniyamadan evlenip kocamın şu özellikleri varmış diyip burda konu açıyorlar

ben bu 1. şıkkınıza katılmıyorum bizde kocamla 1 buçuk sene aynı evde yaşadık çok da iyiyiz.Evin içinde insan farklı oluyor bunu hepimiz biliyoruz evlenmeden önce öyle cafelerde oturup çiftler birbirlerini ne yazık ki taniyamadan evlenip kocamın şu özellikleri varmış diyip burda konu açıyorlar
Ne güzel, mutluluğunuz daim olsun inşallah. Benim yazdıklarıma dikkat ederseniz GENELLİKLE bu birlikteliklerin sonu hüsranla bitiyor demiştim. Ben çevremde gördüklerimle duyduklarımla yola çıkarak böyle bi genelleme yaptım. Tabi ki mutlu devam edenler de vardır ama mutsuz olup ayrılanlar çoğunlukta ne yazık ki. Bu benim gözlemim ve düşüncem. Sizin görüşünüze de saygı duyarım.

Ne güzel, mutluluğunuz daim olsun inşallah. Benim yazdıklarıma dikkat ederseniz GENELLİKLE bu birlikteliklerin sonu hüsranla bitiyor demiştim. Ben çevremde gördüklerimle duyduklarımla yola çıkarak böyle bi genelleme yaptım. Tabi ki mutlu devam edenler de vardır ama mutsuz olup ayrılanlar çoğunlukta ne yazık ki. Bu benim gözlemim ve düşüncem. Sizin görüşünüze de saygı duyarım.
bende sizin yazdıklarınıza saygı duyuyorum maalesef o şekilde olanlar da var benim fikrimce nedeni aynı evde yaşamanın sorumluluğunu almaktan çok fedakarlık yapmak hemde fazlasıyla ve saygıyı yitirmeleri
birde erkeğin nasılsa aynı evde yaşıyoruz evlenmeye gerek olmadığını düşünmesi yani niyetinin ciddiyetligini kaybetmesi

X