Cok karisigim yardin edin lutfen

senin paran harcamak en doğal hakkın
onun elinde durunca ne oluyor ya o da harcarsa?
birikimin var çok güzel düğün bilmem ne için sakliyorsunuz da oda birikim yapsa güzel olur herkes kendi parasından sorumlu vermeyin kartınızı..
aynı evde yaşamanızı aileniz biliyor mu anlamadım ben
Ailem yurt dışında ben okul için geldim kaldim

O evin butun yukunu aldi ya sorumlulugu diyemitorum iste benim param vs diye hemen bisey diyo
Bunu sizin zorunuzla mı yaptı? Ya da bir anlaşma mı yaptınız?
Zaten tek yaşamıyor muydu? Sizinle yaşayacak diye ne gibi bir maddi yükün altına girdi ki? Bir kişinin yemesi içmesi ne kadar fazla olabilir? Son olarak siz o evde "ev hanımlığı" rolünü üstlendiniz mi?

Diyemez.
Evinde kalıyor,
Kira yok, fatura yok, hatta işi bırakmayı düşünecek kadar adam maddi yükün altına giriyor
10 binin lafini yapmak sacmalik olur su durumda.

P Paradise87
Aklinizi başınıza toplayın,
3 ayda tanıştığınız adamla yaşamaya başlamışsınız.
Evleneceğiz diye birikim vermişsiniz.
3 gund e bir kavga ediyorsunuz, ayrılalım diyorsunuz .
Ve bu adama güvenip işi de bırakacaksınız.
Einstein olmaya gerek yok,
Çalışın ve sosyal hayatınız olmasın. Gerekirse haftada bir gün görüşün.
Uykularınızdan feragat edin.
Ama bugün ayrılsanız yarın adama yalvar yakar olmamak için kendi ayaklarınız üzerinde durun
Ewt çok.haklisiniz

Aşkın gözü kördür sizi anlıyorum ama bana göre 1. Yanlışınız evlenmeden aynı evde yaşamanız. Genellikle bu tür birlikteliklerin sonu hüsranla bitiyor çünkü artık heyecanı kalmıyo hevesi kalmıyo size karşı ki niye evlensin..kusura bakma arkadaş kalalım çok iyi bi insansın aslında vs...gibi klişe sözler ve kaçınılmaz son...
2. Yanlışınız paranızı ona güvenip vermeniz..siz kendi paranızı kendiniz yönetmeliydiniz..
3.yanlışınız kendinizi hep ona göre planlamanız. Daha evli bile değilsiniz nolacağınız belli değil. Ayaklarınız yere sağlam basmalı. Ona muhtaç olmadan...Tabi ki de çalışacaksınız ama kendi paranızın sahibi olarak..

Ozur dilerim biraz acik olucam. Bi kizla ayni evdeyim is yapiyor benimle yatiyor hic disari götürmüyorum evlilik icin adim atmiyorum. Bunlari birlestirince seninle asla evlenmeyecegini soyleyenilirim. Heyecan duyabilecegi merak yada umudedecegi hocbirsey yok cünku. Sen bir an once hayatini saglam temellere dayandirmak icin lisans yukseklusams neyse o yola yonel ce bir ise gir. Cunku o gidecek ve sende gencligim gitti diye pesinden aglamayasin.calismayam biri neden erkek arkadasla yasar bilemem. Turlu sebebin olabilir ama gec degil. Evli olmadan bir erkekle kal misafir ol git gel ama ortak eve cikma. Hayatini kazanacagin bir is bul.

Diyemez.
Evinde kalıyor,
Kira yok, fatura yok, hatta işi bırakmayı düşünecek kadar adam maddi yükün altına giriyor
10 binin lafini yapmak sacmalik olur su durumda.

P Paradise87
Aklinizi başınıza toplayın,
3 ayda tanıştığınız adamla yaşamaya başlamışsınız.
Evleneceğiz diye birikim vermişsiniz.
3 gund e bir kavga ediyorsunuz, ayrılalım diyorsunuz .
Ve bu adama güvenip işi de bırakacaksınız.
Einstein olmaya gerek yok,
Çalışın ve sosyal hayatınız olmasın. Gerekirse haftada bir gün görüşün.
Uykularınızdan feragat edin.
Ama bugün ayrılsanız yarın adama yalvar yakar olmamak için kendi ayaklarınız üzerinde durun

Kira yok fatura yok ama konu sahibi o evi çekip çeviriyor mu bu da var. Adam işten gelince hazır yemek, temiz ev buluyorsa daha bile işine gelir.

Bunu sizin zorunuzla mı yaptı? Ya da bir anlaşma mı yaptınız?
Zaten tek yaşamıyor muydu? Sizinle yaşayacak diye ne gibi bir maddi yükün altına girdi ki? Bir kişinin yemesi içmesi ne kadar fazla olabilir? Son olarak siz o evde "ev hanımlığı" rolünü üstlendiniz mi?
Zorumla niye yapsin birlikte kurduk evi çalışmadığım için.ev hanımı gibi oldum

Malesef şu an için yok ıs kurmak istiyo kurabilirse kendi işimiz olsun istiyoruz
Eğer iş kurmak istiyorsanız ona sağlam bir sermaye lazım. Sosyal hayatı biraz kenara bırakıp dişinizi sıkacaksınız. Bence çalışmak en iyisi.
benim eşim de işinden dolayı bazen geceleri bazen gündüzleri olmaz. Hatta bazen günlerdir eve gelmez. Sosyal hayat her zaman olmuyor maalesef. Biraz idare etmeniz gerekir.

Zorumla niye yapsin birlikte kurduk evi çalışmadığım için.ev hanımı gibi oldum

Yani zorunuzla yapmadıysa, elinizdeki parayı almak istemesi de saçma. Zaten bir eve ve eşyaya ihtiyacı olur her insanın. Sizin Yanlışınız evde oturuyor olmanız. Yarın öbür gün bir anlaşmazlık yaşayıp ayrılsanız parasız ve işsiz olacaksınız.

İşe girin, ortak bütçe yaparak masrafları ikiye bölün ve ondaki paranızı bir an evvel alın derim. Böylesi daha doğru olur.

Yaklaşık 7 ay dır birlikte olduğum sevdiğim var basından beri evlenicez diyor ben istemiyodum zaman diyodum ama simdi basladim istemeye 3 aydir da ayni evde yasiyoruz ve ev kirası herşey üstünde bende ıs bakıyorum ama bulamıyorum bulsamda düşünüyorum o gececi ve öğleden sonra gidip gece 2 de geliyo ben sabah 9 aksam 6 bi is bulsam hic sosyal hayatimiz olmuyo calismasam evde bu sefer sıkılıyorum vs ama ayda bir kavga ediyoruz ayrılıyoruz diyoruz vs son 3 ay dır da tartışsak bile ertesi gün düzeliyoruz ama şu an ben çok karışıgim konuşuyoruz guveniyorum bi an bi an geliyo karamsar olup güvenemiyorum ya bi gün giderse ben ne olucam elimde birikmisimi de ona verdim evlenicez diye harcarsın dedi ayrılırsak korkma geri iade ederim dedi sadece tutucam dedi ileriyi düşündüğü için mi aldı üstüne bende ekleyip birikim yapalim dedi bu arada çok üstüne düştüm kıskançlık vs rahat olamiyorum cunki rahat ol seni seviyorum cok sorguluyosun yapma diyo geçen gece ilk defa ne zaman artik bilinicem ciddi olarak somut bisey istiyorum dedim evlilkle ilgili cunki beklentiye soktu beni kimse bilmiyor sadece is arkadaslari ben gormedim bile o dedi ordakiler biliyo ve bu ev disinda bi yere cikmiyoruz konuştuk 7 ayda evlenemem birbirimizi taniyoruz ciddi olmasam seninle niye yasiyim sorumluluk aliyim dedi ne zaman olur bilmiyorum 1 sene 2 sene zaman gerekiyo hiçbişey için söz veremem dedi ama niyetim var seninle birlikteyim seviyorum diyo zamana bıraktık
Sorum şu size lütfen yardım ve kırıcı olmayan fikir istiyorum
1. Çalışmasam evde otursam ewt herşey karşılıyo ve ben evde olduğumdan görüşüyoruz ev içinde sadece çalışma saati vs uygun olmadığından dışarı da çıkamıyoruz ama bu hem iyi hem kötü kötü tarafı ona bağımlı oldum
2. Nci sorum çalışırsam sabah 9 akşam 6 hic sosyal olmuycaz hatta ben uyurken o gelcek o uyurken ben gitcem ve izin günleri hafta ici olursa ben calısıcam ama maddi olarak kendi paramı kazanmış olucam o bide bu durumu hiç önemsemedi benim kadar nasıl görüşürz artık dedigimde aynı evdeyiz Iyide ben uyuyor olucam sosyallik mı bu
Çok karışıgim beni gerçekten seviyomu ciddi mi ona güvenip inanıp çalışmiyim mı? Istersen otur calisma diyo Evleneceğinin garantisi de yok hayırlısı kader zaman sürekli demeye başladı ama ilgili herşey aynı ben rahat değilim
Çalışıyım mı?
Evde oturuyim mı?

Siz olsanız ne yapardiniz seviyosunuz ayrılamiyosunuz
altı ustu yedı aydır gorustugunuz bırıne tum bırıkımınızı mı verdınız

aılenız yok mu sızın ? kızım napıyorsun sen daha ıkı gunluk adam ne tum paranı verıyorsun dıyecek hıc mı kımsenız yok ?
yasınız kac ?

Yaklaşık 7 ay dır birlikte olduğum sevdiğim var basından beri evlenicez diyor ben istemiyodum zaman diyodum ama simdi basladim istemeye 3 aydir da ayni evde yasiyoruz ve ev kirası herşey üstünde bende ıs bakıyorum ama bulamıyorum bulsamda düşünüyorum o gececi ve öğleden sonra gidip gece 2 de geliyo ben sabah 9 aksam 6 bi is bulsam hic sosyal hayatimiz olmuyo calismasam evde bu sefer sıkılıyorum vs ama ayda bir kavga ediyoruz ayrılıyoruz diyoruz vs son 3 ay dır da tartışsak bile ertesi gün düzeliyoruz ama şu an ben çok karışıgim konuşuyoruz guveniyorum bi an bi an geliyo karamsar olup güvenemiyorum ya bi gün giderse ben ne olucam elimde birikmisimi de ona verdim evlenicez diye harcarsın dedi ayrılırsak korkma geri iade ederim dedi sadece tutucam dedi ileriyi düşündüğü için mi aldı üstüne bende ekleyip birikim yapalim dedi bu arada çok üstüne düştüm kıskançlık vs rahat olamiyorum cunki rahat ol seni seviyorum cok sorguluyosun yapma diyo geçen gece ilk defa ne zaman artik bilinicem ciddi olarak somut bisey istiyorum dedim evlilkle ilgili cunki beklentiye soktu beni kimse bilmiyor sadece is arkadaslari ben gormedim bile o dedi ordakiler biliyo ve bu ev disinda bi yere cikmiyoruz konuştuk 7 ayda evlenemem birbirimizi taniyoruz ciddi olmasam seninle niye yasiyim sorumluluk aliyim dedi ne zaman olur bilmiyorum 1 sene 2 sene zaman gerekiyo hiçbişey için söz veremem dedi ama niyetim var seninle birlikteyim seviyorum diyo zamana bıraktık
1. Çalışmasam evde otursam ewt herşey karşılıyo ve ben evde olduğumdan görüşüyoruz ev içinde sadece çalışma saati vs uygun olmadığından dışarı da çıkamıyoruz ama bu hem iyi hem kötü kötü tarafı ona bağımlı oldum
2. Nci sorum çalışırsam sabah 9 akşam 6 hic sosyal olmuycaz hatta ben uyurken o gelcek o uyurken ben gitcem ve izin günleri hafta ici olursa ben calısıcam ama maddi olarak kendi paramı kazanmış olucam o bide bu durumu hiç önemsemedi benim kadar nasıl görüşürz artık dedigimde aynı evdeyiz Iyide ben uyuyor olucam sosyallik mı bu
Çok karışıgim beni gerçekten seviyomu ciddi mi ona güvenip inanıp çalışmiyim mı? Istersen otur calisma diyo Evleneceğinin garantisi de yok hayırlısı kader zaman sürekli demeye başladı ama ilgili herşey aynı ben rahat değilim
Çalışıyım mı?
Evde oturuyim mı?

paranızı geri alın.ve çalışın .Adam size ayak uydursun

Oncelikle adam sizin paraniza güvenerek birseyler yapmaya çalışıyor ve o seyleri yaptikdan sonra size yolu gosterecek bence calisin siz evde oturup disari hayatiniz olmadigi icin ona mahkum gibi dusunuyorsunuz eyer calisip kendi paranizi veya kendi ortaminizi kurdukdan sonra ona olan bagimliliginiz gececek adamin evlenme niyeti yok paranizi vermeyin ve calismaya baslayin siz onu boslayinca o daha cok sizi düşünecek simdi sizi fazla umursamıyor acikcasi cok uzerine düşmüşsünüz calisin ki bu karmasadan kurtulun

Çalışıyım mı?
Evde oturuyim mı?

Bak güzelim yaşınkac bilmiyorum ama bi an önceiş bul ve çalış Sakın paranı da verme sakın. Benim eşimle tanıştığımda hamaldibende çalışıyordum aradan 3 yıl geçti çok şükür dükkan sahibi oldu tabi ben bi süre zarfında çalışıyodum ciddi ciddi tartışıyorduk bana çalışma evinde otur ben sana bakamıyormuyum dedi ben vardıyali calisiyordum gece yeri geliyor 2ye yakın eve geliyordum sabah eşim erken gidiyordu bi gün işi anı sinirle bıraktım 3 yıla yakın tazminatım yandı yetmiyormuş gibi birde maddi anlamda beni sıkıyor adım atamıyorum dışarı habersiz bakkala gitmek bile zor yani sakın hata yapma üstüne üstlük sen evli değilsin. Yani senin yerinde olsam kalırım ayaklarimin üstünde sakın hata yapma derim

Fark etmez
Kimse onu görmez.
kirasını ödemezseniz eviniz olmaz, olmayan evde temizlik yemek yapamazsınız.

Aynı evi paylaşan herkes çalışmıyor sonuçta. Görev paylaşımı da olur. Bir taraf çalışır bir taraf ev düzeniyle ilgilenir vs. Yahut ikisi de çalışır, her şey ortak yapılır. Burda hata konun sahibinin hayatını sevgilisine göre şekillendirmesi. Nice çiftler var 30 yıl sonra bile ayrılan... Birine böylesine koşulsuz güvenmek doğru gelmiyor bana.

Adam size güle güle dese ne gibi bir hak iddia edeceksiniz verdiğiniz paradan?
7 aylık ilişki ama sürekli kavga, ayrılıp barışma, kafa karışıklıkları, geleceğinize ortak karar verememe ama birlikte yaşama? Ne alaka derler adama.
Birlikte yaşamak isteyen insanlar her ay ayrılacak kadar kavga etmeyen kişiler olmalı.
İşe girmeyi sevgiliniz mi ev arkadaşınız mı neyse bu kişi ondan ayrı olarak düşünün. Siz onu 2 saat göreyim diye işe girmezsiniz öyle evde kös kös oturursunuz yarın öbür gün işler değişir.

Oncelikle adam sizin paraniza güvenerek birseyler yapmaya çalışıyor ve o seyleri yaptikdan sonra size yolu gosterecek bence calisin siz evde oturup disari hayatiniz olmadigi icin ona mahkum gibi dusunuyorsunuz eyer calisip kendi paranizi veya kendi ortaminizi kurdukdan sonra ona olan bagimliliginiz gececek adamin evlenme niyeti yok paranizi vermeyin ve calismaya baslayin siz onu boslayinca o daha cok sizi düşünecek simdi sizi fazla umursamıyor acikcasi cok uzerine düşmüşsünüz calisin ki bu karmasadan kurtulun
Aynen öyle oldu oda kiskaniyo ilgili vs işte olsada yaziyo ama bağlı olan ben oldum rahatsız oluyorum

Adam size güle güle dese ne gibi bir hak iddia edeceksiniz verdiğiniz paradan?
7 aylık ilişki ama sürekli kavga, ayrılıp barışma, kafa karışıklıkları, geleceğinize ortak karar verememe ama birlikte yaşama? Ne alaka derler adama.
Birlikte yaşamak isteyen insanlar her ay ayrılacak kadar kavga etmeyen kişiler olmalı.
İşe girmeyi sevgiliniz mi ev arkadaşınız mı neyse bu kişi ondan ayrı olarak düşünün. Siz onu 2 saat göreyim diye işe girmezsiniz öyle evde kös kös oturursunuz yarın öbür gün işler değişir.
Ben dedim bunu param Ben de durcak ayrılırsak dedim. Anında iade ederim merak etme güvenmiyor musun dedi

X