Çok Kırgınım ve Ghosting Yapmış Olur muyum?

civcivgagasi

Açıyorum çiçek miçek
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2009
517
940
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1 yıllık bir ilişkim var. 31 yaşındayım. Sevgilim de benimle aynı yaşta. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Çok severek başladık. Fakat kendisi müzisyen olduğu için sürekli yoğun çalışıyor. Sadakat konusunda bir sorunumuz yok ama son aylarda "Nasıl olsa elimin altında" rahatlığını hissediyorum. Sevgi sözcükleri söylemiyor artık. Ergen gibi sürekli ilgi bekleyen bir insan değilim. Çok da anlayışlıyım. İşine saygı duyuyorum. Zaten ben de çok yoğun çalışıyorum. Fakat son zamanlarda iyice ilgisizleşti ve sevdiğini söylemeye bile tenezzül etmiyor. "Seni sevdiğimi bildiğin halde niye soruyorsun?" diyor. Uzakta olduğu için tabii ki buna daha fazla ihtiyaç duyuyorum. Ama ona göre ben anlayışsızım. Çok kırgın olduğum için bir süe konuşmak istemiyorum. Telefonu uçak moduna aldım. Çok sevdiğim, deli gibi aşık olduğum adamdan sevgi dilenmek zoruma gittiği için konuşmak istemiyorum. Ayrılma konusunu da çok düşündüm. Ama çok sevdiğim için şu ara karar veremiyorum. Ghosting yaparak duygusal şiddet uygulamak istemiyorum ama o bana özensiz davranarak duygusal şiddet uyguluyor zaten. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Bir şeyleri isimlendirmeye illa ki gerek yok.
Ancak 1 yıllık ilişkide kendinizi sevgi dilencisi gibi hissediyorsanız yada hissettiriliyorsanız ayrılık daha baskın bir düşüncede olmalı.
Ben de böyle düşünüyorum ama yapım gereği her şeyi tüketmeden tam olarak nokta koymuyorum. Nokta koyunca da bitiyor.

Ghosting nedir ?
Ayrıca uzak mesefa ilişki zordur herkese hitap etmeyebilir..
Sevgiyle başlarsanız bile sonrasında taraflardan biri için sürdürülmesi zor ve anlamsiz gelebilir.
Sevgiliniz bıkmış gibi geldi bana.
Artık mesafeler ağır geliyor ona.
Ghost = hayalet ordan bağlantı kurdum🤣

Ghosting daha çok bir anda ortadan kaybolmak, izini kaybettirmek gibi anlamlara geliyor bence. Tabii ki sizin dedikleriniz de içinde. Ama anladığım kadarıyla erkek arkadaşınız sizin ona ilgi duyduğunuzdan daha az ilgi duymaya başlamış size ki böyle hoyrat davranıyor. Eğer ghosting yapmak istemiyorsanız da size ulaşmasına imkan bırakarak sessizliğinizi koruyabilirsiniz.

İşin kötü tarafı şu: Ona rahatsız olduğum şeyleri söyleyince kendi kendine dert arıyorsun diyor. Ona göre her şey harika ama ben arıza çıkarıyorum.
Yahu senden uzakta..
Belki birini buldu.Senden uzaktayken onunla yanına geldiğinde ise seninle görüşüyor.
Yani sevgilin belli ki hem yazlık hem de kışlık sevgili stokluyor.
Bana öyle geldi,günahı boynuna artık.

Ghosting daha çok bir anda ortadan kaybolmak, izini kaybettirmek gibi anlamlara geliyor bence. Tabii ki sizin dedikleriniz de içinde. Ama anladığım kadarıyla erkek arkadaşınız sizin ona ilgi duyduğunuzdan daha az ilgi duymaya başlamış size ki böyle hoyrat davranıyor. Eğer ghosting yapmak istemiyorsanız da size ulaşmasına imkan bırakarak sessizliğinizi koruyabilirsiniz.
Telefonu düşünmek için uçak moduna aldım. Olmazsa bir süre hesaplarımı dondurup numaramı da değiştirmeyi düşündüm. Şu an kafamda 3 soru var:

1. Son kez konuşup rahatsız olduğum şeyleri söylesem ve artık sabredemediğimi belirtsem bir şeyler düzelir mi?
2. Ayrılık mesajı göndereyim mi?
3. Hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolayım mı?

Telefonu düşünmek için uçak moduna aldım. Olmazsa bir süre hesaplarımı dondurup numaramı da değiştirmeyi düşündüm. Şu an kafamda 3 soru var:

1. Son kez konuşup rahatsız olduğum şeyleri söylesem ve artık sabredemediğimi belirtsem bir şeyler düzelir mi?
Tabii sevgilinizin huyunu bilmiyorum ama bu tavra giren insanlar için bir şey düzelmiyor bence. Sorularınıza cevaben de, bence ne hissettiğinize bakın. Aslında sessiz kalarak duygularınızı fark ettirmek ve düzeltmek için beraber adım atmak istiyorsunuz ama bir yandan da kırgın ve öfkeli görünüyorsunuz. Hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolmak demek ilişkiyi tamamen sonlandırmak demek. Ayrılık mesajı da öyle. Rahatsız olduğunuz şeyleri daha önce de söylemişsiniz. Ve değişen bir şey olmamış. Yani o sizin rahatsızlıklarınızı küçümserken ve abarttığınızı söylerken zaten bir psikolojik şiddet uyguluyor.
Ben olsaydım vaktimi gönlümü bana böyle davranmaya başlayan birine harcamazdım.
İçinizden geleni yapın derim ben. Umarım her şey sizin için iyi olur. :KK200:

hesapları dondurmayın o kdar acı çekmiş görünmeye gerek yok. cevap veriyorum:
1-hayur düzelmez takmıyor ki
2-hayır ya da gönderin bakalım ne diycek ama uzun olmasın dert de yanmayın saygı cercevesinde bitti diyin
3- olabilir. o yazmadan yazmayın , yazarsa soğuk konusun akışınna bırakın belki iyi helir o da ne istediğinin düşünmüş olur.
ilişki koclarına bakın sosyal medyada belki yardımı dokunur güzel öneriler oluyor.
su an aksiyon alma belirsizliği btirme çabanız var ama anladığım kadarıyla ilgisi sevgisi azalmıs veya mini bir mesafe şart.
üstelemeyin. uçak modundan da cıkın fark eedceğini sanmıyorum

Tabii sevgilinizin huyunu bilmiyorum ama bu tavra giren insanlar için bir şey düzelmiyor bence. Sorularınıza cevaben de, bence ne hissettiğinize bakın. Aslında sessiz kalarak duygularınızı fark ettirmek ve düzeltmek için beraber adım atmak istiyorsunuz ama bir yandan da kırgın ve öfkeli görünüyorsunuz. Hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolmak demek ilişkiyi tamamen sonlandırmak demek. Ayrılık mesajı da öyle. Rahatsız olduğunuz şeyleri daha önce de söylemişsiniz. Ve değişen bir şey olmamış. Yani o sizin rahatsızlıklarınızı küçümserken ve abarttığınızı söylerken zaten bir psikolojik şiddet uyguluyor.
Ben olsaydım vaktimi gönlümü bana böyle davranmaya başlayan birine harcamazdım.
İçinizden geleni yapın derim ben. Umarım her şey sizin için iyi olur. :KK200:
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Sol tarafıma söz geçirebildiğim an gerekeni yapacağım.

hesapları dondurmayın o kdar acı çekmiş görünmeye gerek yok. cevap veriyorum:
1-hayur düzelmez takmıyor ki
2-hayır ya da gönderin bakalım ne diycek ama uzun olmasın dert de yanmayın saygı cercevesinde bitti diyin
3- olabilir. o yazmadan yazmayın , yazarsa soğuk konusun akışınna bırakın belki iyi helir o da ne istediğinin düşünmüş olur.
ilişki koclarına bakın sosyal medyada belki yardımı dokunur güzel öneriler oluyor.
su an aksiyon alma belirsizliği btirme çabanız var ama anladığım kadarıyla ilgisi sevgisi azalmıs veya mini bir mesafe şart.
üstelemeyin. uçak modundan da cıkın fark eedceğini sanmıyorum
Sonuncu madde şimdilik mantıklı gözüküyor. Evet belirsizliği bitirmek istiyorum. Bunu daha önce söylediğim zaman şöyle dedi: "Niye böyle tuhaf davranıyorsun? Tam düğün sezonundayız. Sabahın köründe ses sistemi kurmaya başlıyoruz. Gece yarısı işlerim anca bitiyor" diyor.

X