Çok mu takıntı yapıyorum nasıl atlatırım, bir fikir lütfen

Aurora90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
591
564
33
31 yaşındayım, kiminle flört etsem ilişkinin başında onların exlerini kafama çok takıyorum. İlişkilerinin bittiğine emin olana kadar sıkça stalk yapıyorum, konuşmalarımızı analiz ediyorum. Herşey iyi bile gitse hep içimde kuşku oluyor, yiyip bitiriyor beni. Genelde bunu karşı tarafa hiç söylemezdim önceki flörtlerimde, artık dayanamayacak kadar beynim yorulduysa başka bir bahane ile bitirirdim.

En son 2 ay kadar önce birisi ile flört ettim. Başlarda istemiyordum, çünkü instagramının geçmişinde eski sevgilisi ile fotoğrafları vardı ve her fotoğrafın altında kitap gibi uzun uzun yazılmış ilanı aşk sözcükleri. Ayrıca evlenmişlerde, o fotoğraflarıda duruyor, rüya gibi masal gibi Montenegro da bir nikah kıymışlar. Tüm bunları gördüğüm biri ile hiçbirşey yaşamak istemiyordum. (Bu arada 2020 de evlenmişler). Tanıştığımız ilk günden benden hoşlandığını söylediğinde -geçmiş huyumu geride bırakmaya çalışarak- bu kez en baştan söyledim 'bi ilişkin olabileceğini düşünüyorum, instagram hesabında ex ilişkini görüyorum, ayrılmış bile olsanız öyle tutkulu bir ilişkiden çok yakın zamanda çıkmışsın, ben hayatımda sorun istemiyorum o yüzden bu iş mümkün değil' falan dedim.
Ama çok ısrarcı oldu. İstersen eski ilişkimin başlangıcından sonuna kadar herşeyi anlatırım. 5 yıldır beraberdik, ben Amerika'da o Rusya'da yaşıyordu, evlendikten çok kısa bir süre sonra beni uzun süredir aldattığını öğrendim, hemen boşandık. Travmatik süreç yaşadım ama aylar önce atlattım, o ilişkim bittiği için çok mutluyum ve 2 yıldır hiç bir kontağımız yok olamazda' falan dedi. Ayrıca çok tutkulu ve ilgili birisi idi, tanıştıktan sonra 1 ay boyunca her gün mesajlar, beni ikna çabaları, iltifatlar, ilgiler vs havada uçuştu. (bu arada ben yurtdışında yaşıyorum, o da Amerikandı)

En son bende yelkenler fora, buluşmaya ve bir denemeye kadar verdim. O dönem şehir dışındaydım, online çalışmanın verdiği avantajla 1 ay - 1 ay başka şehirlerde yaşamaya başlamıştım. Benim için o an bulunduğum şehre geldi. 1 haftasonunu beraber geçirdik çokta güzel geçti. Fakat son akşam bir yerde kokteyl içerken, 'biliyor musun bu kokteyl in gerçek adı Foxy Lady' dedi. Hemen şimşek çaktı kafamda eski instagram gönderilerinde ki yazılarda eski sevgilisine fox lady diye hitap ediyordu. Sonra o an yuttum acaba yanlışmı anladım, kafam iyi olabilir mi falan diye düşündüm ama ertesi gün gittikten sonra. 'Dün böyle birşey dedin, eski sevgiline öyle hitap ettiğini biliyorum, rahatsız oldum bir daha görüşmek istemiyorum' dedim. Sonra açtı ağzını yumdu gözünü; kokteyl in internetten linkini bulup atmış, adı gerçekten öyle diye, sonra banada saydı sayıştırdı, 'sen çok iyi bir adamı, iyi bir fırsatı kaçırdın, benim geçmişim tertemiz ve ne aklımda ne hayatımda kimse yok, kaç zamandır senin için uğraşıyorum, ama sen körsün, beni oraya kadar sadece eğlenmelik bir haftasonu için getirttin sonrada işin bitince yolladın ama ben daha iyisini hak ediyorum, sadece böyle bişey istediğini söyleseydin tatil hakkımı kendime saklardım, sen beni kullandın, ilgimi fırsat bilip gönül eğlendirdin egonu tatmin ettin' 😳😳😳 falan filan diyip bana bir kelime bile konuşmaya fırsat vermeden her yerden engelledi 😳. Şok oldum. kala kaldım öyle. Sonra acaba sakinleşince geri engeli açar bişeyler daha söylemeye kalkar mı diye bekledim ama olmadı öyle bişey.

Tabi içime oturduğu için, ve bi şekilde sonradan kendimi suçlu hissetmeye başladığım için ve tabiki ondan hala hoşlandığım için stalk a devam ediyordum. Şimdi, bizim yaşadığımız ülkede bile yaşamayan Finlandiyalı bir kız ile çıkıyor, kız buraya gelmiş, onun evinde onun kedisi köpeğiyle kız story ler paylaşmış. Kıskançlık krizine giriyorum.

Hep bi adamlar benleyken geçmişi kafaya takan, ve adamlar benden gittikten sonra onların güncelini kafaya takan biri oldum. Bunu aşamıyorum. Bana zarar veriyor. Kendimide tutamıyorum araştırmadan, nedenini bilmiyorum :KK43:
Beni anlayan var mı aranızda?

Sevgililerime hic exlerini anlattirmadim , anlatirsa dinlemem de ne münasebet Guzin Ablayim mi ben. Ben sizi neden böyle yaptiginizi anlayamadim ama degersizlik duygusunun altinda yattigi kesin. Psikologa gidin bence

Son düzenleme:
instagramının geçmişinde eski sevgilisi ile fotoğrafları vardı ve her fotoğrafın altında kitap gibi uzun uzun yazılmış ilanı aşk sözcükleri. Ayrıca evlenmişlerde, o fotoğraflarıda duruyor, rüya gibi masal gibi Montenegro da bir nikah kıymışlar.

Kimsenin geçmiş ilişkisi araştirmadim.ve kafaya takmadim hiç oyle huyum olmadi ama instagraminda şunu görsem ben bile galiba rahatsiz olabilirdim. 🤷

Sizin hataniz şu, adamin aciklamasini kabul edip bir şeyler denemeye karar verdiğinizde artik eski defteri kapatmaniz gerekir. Eski ilişkisi olmayan mi var ki? Nereden bulacaksiniz, buldunuz cok mu saglikli olacak? Garip bir durumunuz var yani.

Çok acil tedavi olman gerekiyor. Belli güzel bir işin var,maaşın var. Bul TRden en kaliteli terapisti,online terapiye başla.
Kesinlikle normal değilsin.
Adamın eski seyleri vs silmesi gerekirdi belki ama önem vermediğinden duruyordur. Geçen sevgilim (hiç kullanmadığı) Facebook'unu açtı, bana yıllar önceden kalma bir resim gösterecek diye. Anasayfada bilmemkimle ilişkiye basladi olarak duruyor hala eski sevgilisiyle .gördüm ama dalgasini geçmek için bile lafını etmedim. aynı şekilde benim eski sevglimle tanıştığım günkü insta fotom hala duruyor (ki öyle çok resmim yok,elli tane falan) . Fotoda yüzümüzden nese ve aşk fışkırıyor resmen,altına da şarkı sözü yazmışım:))) bilerek kaldırmıyorum çünkü benim görünce mutlu olduğum bir fotoğraf. Hayatımdaki birisi böyle çöplük desse ondan önce ben ona yol verirdim.
Yaşın 31 , bu saatten sonra aşk hikayesi olmamış adam bulamazsın. Kaldı ki senin de tonla aşk hikayen olmuş. Çok acil terapiye başla,sorun neyden kaynaklanıyorsa çöz bence.sana yazik

Sizinki stalk degil. Normal degil bu hareketler bu kadar takip etmek, alakaniz kalmamasina ragmen kiskanclik krizlerine girmek. Acil yardim almaniz lazim ciddii takintilisiniz.

Biz evlenirken bile birbirimizin ex'lerini hiç deşmedik. Hic merak etmiyoruz çünkü. Esim üc kere nişandan ayrilmis. 0 kadar biliyorum. Habire bi yerlerde, ayrıldığı nişanlilardan birine, onun kardeşine, büyük dayısına filan denk geliyoruz. Çünkü bir ortama giriyoruz manasiz bir gerginlik oluşuyor, artık alıştım. Hatta oğluma, " yine, babanin ex akrabalarindan biri , dikkat et bizi yiyecekler " filan diyorum. Niye gerileyim ki benden önce olmus bitmiş şeyler için?🤷‍♀️Yok Montenegro'da rüya gibi bir dugunmuş de bilmem neymiş de, zamane kızları olarak o kadar şekilcisiniz ki, ellerinizden fıstık gibi adamlari kaciriyorsunuz...

Sevgililerime hic exlerini anlattirmadim , anlatirsa dinlemem de ne münasebet Guzin Ablayim mi ben. Ben sizi neden böyle yaptiginizi anlayamadim ama degersizlik duygusunun altinda yattigi kesin. Psikologa gidin bence
Bende öyle ama eski fotoğraflarını (onlarca hemde) altına yazılmış uzun uzun hikayeleri, aşk sözcüklerini gördükten sonra kuşkusuz ne başlayabiliyor ne de devam edebiliyorum. Neden ve ne zaman bitti, ve tamamen bittimi emin olmak istiyorum. Hiç yaşamadım bu korkum tam olarak nereden geliyor bilmiyorum ama biri benleyken ya da benden sonra ex ine dönerse diye korkuyorum. Bağlanmaktanda korkuyorum hal böyle olunca, en tatlı geçirmem ilk evre flörtü ben ruhsal olarak ağır geçiriyorum. :KK43: Bide 2020 de evlenmişler, birçok ülkede öyle hızlıca boşanmak kolay değil. Benim yaşadığım ülke de yada Türkiye de de öyle, 1 yılın altındaysa evlilik çekişmeli boşanılıp yıllar sürüyor. Kağıtta da evlimi değilmi ondan da şüphelenmiştim ve detay bilmeden başlayamazdım

Online terapist bana da mantıklı geldi. Bu konuda uzman yardımı almanız sizin için harika olur. Kendi hayatınızı zorlaştırıp kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Bakın herkes hayatına devam ediyor ne güzel. Artık giden adamı da stalklamayın. Zaten instagram insanda “herkesin hayatı yolunda gidiyor bi ben boka batmışım” hissiyatı oluşturuyor. Çok vakit geçirmeyin orada.

Çok acil tedavi olman gerekiyor. Belli güzel bir işin var,maaşın var. Bul TRden en kaliteli terapisti,online terapiye başla.
Kesinlikle normal değilsin.
Adamın eski seyleri vs silmesi gerekirdi belki ama önem vermediğinden duruyordur. Geçen sevgilim (hiç kullanmadığı) Facebook'unu açtı, bana yıllar önceden kalma bir resim gösterecek diye. Anasayfada bilmemkimle ilişkiye basladi olarak duruyor hala eski sevgilisiyle .gördüm ama dalgasini geçmek için bile lafını etmedim. aynı şekilde benim eski sevglimle tanıştığım günkü insta fotom hala duruyor (ki öyle çok resmim yok,elli tane falan) . Fotoda yüzümüzden nese ve aşk fışkırıyor resmen,altına da şarkı sözü yazmışım:))) bilerek kaldırmıyorum çünkü benim görünce mutlu olduğum bir fotoğraf. Hayatımdaki birisi böyle çöplük desse ondan önce ben ona yol verirdim.
Yaşın 31 , bu saatten sonra aşk hikayesi olmamış adam bulamazsın. Kaldı ki senin de tonla aşk hikayen olmuş. Çok acil terapiye başla,sorun neyden kaynaklanıyorsa çöz bence.sana yazik
Çok mantıklı, teşekkür ederim yorumunuz için. Şimdi bile açtım interneti Online Terapi bakıyorum. Tavsiyeniz olursa beklerim :KK43:

Hala yüklü bir nikah fotoğrafı benim de hoşuma gitmezdi ama sormuşsunuz o da anlatmış kendini. Kalkıp hala eskide takılı kalmanız normal değil. Herkes birilerinin eski sevgilisi. Asıl görüştüğünüz kişinin eski karısını kötülemesi hoş değil. Bugün ona yapan yarın size yapar. Eski ilişkisini kötüleyenden hayır gelmez. Eskiyi ne kadar deşerseniz o kadar rahatsız olursunuz. Şahsen ben hiçbir ilişkime en son ilişkin ne zamandı, ne kadar sürdü vs sormadım. Gereksiz bulurum neden kafama takayım ki? Sizi tanımak isteyen biri var böyle değerlendirin

Hani eşin ölür sevgilin ölür fotoğrafları kaldırmaya kıyamazsın saygın vardır geçmişine anlarım da adamın aldatılmasına rağmen hala nikah fotoğraflarını bile silmemesi bana çok saçma geldi... Belkide boşanmamıştır algısı oluşturdu bende..
Benimde eskiden stalklama huyum vardı Evlendikten sonra bitti ..
Ama benim sebeplerim vardı 2 defa aldatıldım ve aldattıkları kişi ile ne yaptılar acaba diye devamlı bakıyordum mutlu olduklarını görünce sinirlerim bozuluyordu canım sıkılıyordu en son ayrıldılar bende derin bir nefes aldım bir dahada bakmadım.. Ama sizinki gereksiz bir takıntı olmuş.. Kokteyl ismi konusunda haksız buldum sizi bu tepkinizi o fotoğrafları silsin diye gösterebilirdiniz bence..
yenGEnC yenGEnC kullanılmayan bir hesap olsa haklısınız ama aktif kullanılan bir instagram hesabında nikah fotoğrafları var garip yani

31 yaşındayım, kiminle flört etsem ilişkinin başında onların exlerini kafama çok takıyorum. İlişkilerinin bittiğine emin olana kadar sıkça stalk yapıyorum, konuşmalarımızı analiz ediyorum. Herşey iyi bile gitse hep içimde kuşku oluyor, yiyip bitiriyor beni. Genelde bunu karşı tarafa hiç söylemezdim önceki flörtlerimde, artık dayanamayacak kadar beynim yorulduysa başka bir bahane ile bitirirdim.

En son 2 ay kadar önce birisi ile flört ettim. Başlarda istemiyordum, çünkü instagramının geçmişinde eski sevgilisi ile fotoğrafları vardı ve her fotoğrafın altında kitap gibi uzun uzun yazılmış ilanı aşk sözcükleri. Ayrıca evlenmişlerde, o fotoğraflarıda duruyor, rüya gibi masal gibi Montenegro da bir nikah kıymışlar. Tüm bunları gördüğüm biri ile hiçbirşey yaşamak istemiyordum. (Bu arada 2020 de evlenmişler). Tanıştığımız ilk günden benden hoşlandığını söylediğinde -geçmiş huyumu geride bırakmaya çalışarak- bu kez en baştan söyledim 'bi ilişkin olabileceğini düşünüyorum, instagram hesabında ex ilişkini görüyorum, ayrılmış bile olsanız öyle tutkulu bir ilişkiden çok yakın zamanda çıkmışsın, ben hayatımda sorun istemiyorum o yüzden bu iş mümkün değil' falan dedim.
Ama çok ısrarcı oldu. İstersen eski ilişkimin başlangıcından sonuna kadar herşeyi anlatırım. 5 yıldır beraberdik, ben Amerika'da o Rusya'da yaşıyordu, evlendikten çok kısa bir süre sonra beni uzun süredir aldattığını öğrendim, hemen boşandık. Travmatik süreç yaşadım ama aylar önce atlattım, o ilişkim bittiği için çok mutluyum ve 2 yıldır hiç bir kontağımız yok olamazda' falan dedi. Ayrıca çok tutkulu ve ilgili birisi idi, tanıştıktan sonra 1 ay boyunca her gün mesajlar, beni ikna çabaları, iltifatlar, ilgiler vs havada uçuştu. (bu arada ben yurtdışında yaşıyorum, o da Amerikandı)

En son bende yelkenler fora, buluşmaya ve bir denemeye kadar verdim. O dönem şehir dışındaydım, online çalışmanın verdiği avantajla 1 ay - 1 ay başka şehirlerde yaşamaya başlamıştım. Benim için o an bulunduğum şehre geldi. 1 haftasonunu beraber geçirdik çokta güzel geçti. Fakat son akşam bir yerde kokteyl içerken, 'biliyor musun bu kokteyl in gerçek adı Foxy Lady' dedi. Hemen şimşek çaktı kafamda eski instagram gönderilerinde ki yazılarda eski sevgilisine fox lady diye hitap ediyordu. Sonra o an yuttum acaba yanlışmı anladım, kafam iyi olabilir mi falan diye düşündüm ama ertesi gün gittikten sonra. 'Dün böyle birşey dedin, eski sevgiline öyle hitap ettiğini biliyorum, rahatsız oldum bir daha görüşmek istemiyorum' dedim. Sonra açtı ağzını yumdu gözünü; kokteyl in internetten linkini bulup atmış, adı gerçekten öyle diye, sonra banada saydı sayıştırdı, 'sen çok iyi bir adamı, iyi bir fırsatı kaçırdın, benim geçmişim tertemiz ve ne aklımda ne hayatımda kimse yok, kaç zamandır senin için uğraşıyorum, ama sen körsün, beni oraya kadar sadece eğlenmelik bir haftasonu için getirttin sonrada işin bitince yolladın ama ben daha iyisini hak ediyorum, sadece böyle bişey istediğini söyleseydin tatil hakkımı kendime saklardım, sen beni kullandın, ilgimi fırsat bilip gönül eğlendirdin egonu tatmin ettin' 😳😳😳 falan filan diyip bana bir kelime bile konuşmaya fırsat vermeden her yerden engelledi 😳. Şok oldum. kala kaldım öyle. Sonra acaba sakinleşince geri engeli açar bişeyler daha söylemeye kalkar mı diye bekledim ama olmadı öyle bişey.

Tabi içime oturduğu için, ve bi şekilde sonradan kendimi suçlu hissetmeye başladığım için ve tabiki ondan hala hoşlandığım için stalk a devam ediyordum. Şimdi, bizim yaşadığımız ülkede bile yaşamayan Finlandiyalı bir kız ile çıkıyor, kız buraya gelmiş, onun evinde onun kedisi köpeğiyle kız story ler paylaşmış. Kıskançlık krizine giriyorum.

Hep bi adamlar benleyken geçmişi kafaya takan, ve adamlar benden gittikten sonra onların güncelini kafaya takan biri oldum. Bunu aşamıyorum. Bana zarar veriyor. Kendimide tutamıyorum araştırmadan, nedenini bilmiyorum :KK43:
Beni anlayan var mı aranızda?
Sizin de exleriniz var bu durumda, sevgiliniz de taksın mı kafaya böyle? Hayatlar cehenneme dönsün mü? Hee, ne diyon?

Sende takıntı boyutuna ulaşmış ama nikah resimlerinin hala durması da aşırı saçma. Kimse kusura bakmasın da nikah resmi dahil aşk sözleri dolu resimleri kaldırmayan insanla benim de işim olmaz. Bence adamı bırakmakla iyi yapmışsın, hiç güven vermedi bana. Ne işi var eski sevgilinin aktif kullanılan instagram hesabında?

Sende takıntı boyutuna ulaşmış ama nikah resimlerinin hala durması da aşırı saçma. Kimse kusura bakmasın da nikah resmi dahil aşk sözleri dolu resimleri kaldırmayan insanla benim de işim olmaz. Bence adamı bırakmakla iyi yapmışsın, hiç güven vermedi bana. Ne işi var eski sevgilinin aktif kullanılan instagram hesabında?
eh gelinlikli damatlıklı dudak dudağa fotoğraflar var. altında 10 paragraf hikayeleri yazılmış. Ve 1 değil 2 değil onlarca beraber fotoğrafları var. Ve çağlar öncesine ait değil sadece 2 yıl öncesine ait.
Ben en çok aldatılmaktansa, aldatılana sebep olmaktan korkuyorum. Bittiğine ikna bile olsam, kalben bitti mi emin olamıyorum. Ve içime de sindiremiyorum benim dediğim adamı eski de olsa başkasıyla görmek. Ve hep kuşku duyup hep kendimi karşılaştırıyorum geçmişiyle. Ve maalesef yurtdışında çok yaygın geçmişini sosyal medya hesaplarındanda kendi arşivindende silmemek. İnsanın 5 yılını hiç yaşanmamış gibi unutması beklemiyorum tamam ama bu kadar da ortada tutulması.. Bende çok aşklar yaşadım ama kişiliğim gereği unutabilmek için sildim hep, ve işe de yaradı unuttum. Belki eski güzel günlerden bir fotoğraf görsem şimdi, benim aklıma gelir, dengem bozulur. Empati yapıyorum. Nasıl her gün o fotografları görürken unuttuklarını düşünüyorlar bilmiyorum, çünkü özellikle onun eski ilişkisi çok büyük aşkmış gibi yazmış her seferinde.
Hadi bitti diyelim, çünkü o kadar ısrar ettiğinde düşünüp kendimi dinlerken inandım, ama yinede sindiremedim fotoğrafları, kuşku ve huzursuzluk hep kaldı içimde.
Ve burada terapiye git diyen hanımların (gideceğim, o ayrı, çünkü çok kafama takıyorum), altına ima atarımki hiçbiri gelinlikli dudak dudağa, orada burada tatilde eski sevgilileri ile, eşlerinin/sevgililerinin yada ilişkiye başlayacakları kişinin fotografını her gün görmek huzursuz eder.
Bu arada her kadın benim kadar detay odaklı olmadığı için, bazı kadınlar aldatılıyor, iki tarafında haberi yok

X