Çok mu takıntı yapıyorum nasıl atlatırım, bir fikir lütfen

eh gelinlikli damatlıklı dudak dudağa fotoğraflar var. altında 10 paragraf hikayeleri yazılmış. Ve 1 değil 2 değil onlarca beraber fotoğrafları var. Ve çağlar öncesine ait değil sadece 2 yıl öncesine ait.
Ben en çok aldatılmaktansa, aldatılana sebep olmaktan korkuyorum. Bittiğine ikna bile olsam, kalben bitti mi emin olamıyorum. Ve içime de sindiremiyorum benim dediğim adamı eski de olsa başkasıyla görmek. Ve hep kuşku duyup hep kendimi karşılaştırıyorum geçmişiyle. Ve maalesef yurtdışında çok yaygın geçmişini sosyal medya hesaplarındanda kendi arşivindende silmemek. İnsanın 5 yılını hiç yaşanmamış gibi unutması beklemiyorum tamam ama bu kadar da ortada tutulması.. Bende çok aşklar yaşadım ama kişiliğim gereği unutabilmek için sildim hep, ve işe de yaradı unuttum. Belki eski güzel günlerden bir fotoğraf görsem şimdi, benim aklıma gelir, dengem bozulur. Empati yapıyorum. Nasıl her gün o fotografları görürken unuttuklarını düşünüyorlar bilmiyorum, çünkü özellikle onun eski ilişkisi çok büyük aşkmış gibi yazmış her seferinde.
Hadi bitti diyelim, çünkü o kadar ısrar ettiğinde düşünüp kendimi dinlerken inandım, ama yinede sindiremedim fotoğrafları, kuşku ve huzursuzluk hep kaldı içimde.
Ve burada terapiye git diyen hanımların (gideceğim, o ayrı, çünkü çok kafama takıyorum), altına ima atarımki hiçbiri gelinlikli dudak dudağa, orada burada tatilde eski sevgilileri ile, eşlerinin/sevgililerinin yada ilişkiye başlayacakları kişinin fotografını her gün görmek huzursuz eder.
Bu arada her kadın benim kadar detay odaklı olmadığı için, bazı kadınlar aldatılıyor, iki tarafında haberi yok

BUrda haklısın diyorum konu sahibesi bir üstte W Wurstria da yazmış, boşandıysan bitti gitti resmini silersin. hala eski eşe bakan insana, nikah düğün resmini tutan insan zaten güvenmemek gerek. Cidden kafasında bitseydi silerdi her yerden sittirsin gitsin derdi hele ki karşı taraf aldaatıysa. Bu adamın aklı hala eski eşte bariz şekilde. Ben de boşanmış biriyle görüştüm önceden, kavga dövüş anlaşamayarak boşanmış bıkmış kafasında bitmişti resim mesim de yoktu. Boşandıysan arkada kalmalı diye düşünüyorum, açıp bakmaktı takip etmekti , gelinlikli foto saklamaktı falan çok ofsayt işler ben olsam ben de istemezdim.

31 yaşındayım, kiminle flört etsem ilişkinin başında onların exlerini kafama çok takıyorum. İlişkilerinin bittiğine emin olana kadar sıkça stalk yapıyorum, konuşmalarımızı analiz ediyorum. Herşey iyi bile gitse hep içimde kuşku oluyor, yiyip bitiriyor beni. Genelde bunu karşı tarafa hiç söylemezdim önceki flörtlerimde, artık dayanamayacak kadar beynim yorulduysa başka bir bahane ile bitirirdim.

En son 2 ay kadar önce birisi ile flört ettim. Başlarda istemiyordum, çünkü instagramının geçmişinde eski sevgilisi ile fotoğrafları vardı ve her fotoğrafın altında kitap gibi uzun uzun yazılmış ilanı aşk sözcükleri. Ayrıca evlenmişlerde, o fotoğraflarıda duruyor, rüya gibi masal gibi Montenegro da bir nikah kıymışlar. Tüm bunları gördüğüm biri ile hiçbirşey yaşamak istemiyordum. (Bu arada 2020 de evlenmişler). Tanıştığımız ilk günden benden hoşlandığını söylediğinde -geçmiş huyumu geride bırakmaya çalışarak- bu kez en baştan söyledim 'bi ilişkin olabileceğini düşünüyorum, instagram hesabında ex ilişkini görüyorum, ayrılmış bile olsanız öyle tutkulu bir ilişkiden çok yakın zamanda çıkmışsın, ben hayatımda sorun istemiyorum o yüzden bu iş mümkün değil' falan dedim.
Ama çok ısrarcı oldu. İstersen eski ilişkimin başlangıcından sonuna kadar herşeyi anlatırım. 5 yıldır beraberdik, ben Amerika'da o Rusya'da yaşıyordu, evlendikten çok kısa bir süre sonra beni uzun süredir aldattığını öğrendim, hemen boşandık. Travmatik süreç yaşadım ama aylar önce atlattım, o ilişkim bittiği için çok mutluyum ve 2 yıldır hiç bir kontağımız yok olamazda' falan dedi. Ayrıca çok tutkulu ve ilgili birisi idi, tanıştıktan sonra 1 ay boyunca her gün mesajlar, beni ikna çabaları, iltifatlar, ilgiler vs havada uçuştu. (bu arada ben yurtdışında yaşıyorum, o da Amerikandı)

En son bende yelkenler fora, buluşmaya ve bir denemeye kadar verdim. O dönem şehir dışındaydım, online çalışmanın verdiği avantajla 1 ay - 1 ay başka şehirlerde yaşamaya başlamıştım. Benim için o an bulunduğum şehre geldi. 1 haftasonunu beraber geçirdik çokta güzel geçti. Fakat son akşam bir yerde kokteyl içerken, 'biliyor musun bu kokteyl in gerçek adı Foxy Lady' dedi. Hemen şimşek çaktı kafamda eski instagram gönderilerinde ki yazılarda eski sevgilisine fox lady diye hitap ediyordu. Sonra o an yuttum acaba yanlışmı anladım, kafam iyi olabilir mi falan diye düşündüm ama ertesi gün gittikten sonra. 'Dün böyle birşey dedin, eski sevgiline öyle hitap ettiğini biliyorum, rahatsız oldum bir daha görüşmek istemiyorum' dedim. Sonra açtı ağzını yumdu gözünü; kokteyl in internetten linkini bulup atmış, adı gerçekten öyle diye, sonra banada saydı sayıştırdı, 'sen çok iyi bir adamı, iyi bir fırsatı kaçırdın, benim geçmişim tertemiz ve ne aklımda ne hayatımda kimse yok, kaç zamandır senin için uğraşıyorum, ama sen körsün, beni oraya kadar sadece eğlenmelik bir haftasonu için getirttin sonrada işin bitince yolladın ama ben daha iyisini hak ediyorum, sadece böyle bişey istediğini söyleseydin tatil hakkımı kendime saklardım, sen beni kullandın, ilgimi fırsat bilip gönül eğlendirdin egonu tatmin ettin' 😳😳😳 falan filan diyip bana bir kelime bile konuşmaya fırsat vermeden her yerden engelledi 😳. Şok oldum. kala kaldım öyle. Sonra acaba sakinleşince geri engeli açar bişeyler daha söylemeye kalkar mı diye bekledim ama olmadı öyle bişey.

Tabi içime oturduğu için, ve bi şekilde sonradan kendimi suçlu hissetmeye başladığım için ve tabiki ondan hala hoşlandığım için stalk a devam ediyordum. Şimdi, bizim yaşadığımız ülkede bile yaşamayan Finlandiyalı bir kız ile çıkıyor, kız buraya gelmiş, onun evinde onun kedisi köpeğiyle kız story ler paylaşmış. Kıskançlık krizine giriyorum.

Hep bi adamlar benleyken geçmişi kafaya takan, ve adamlar benden gittikten sonra onların güncelini kafaya takan biri oldum. Bunu aşamıyorum. Bana zarar veriyor. Kendimide tutamıyorum araştırmadan, nedenini bilmiyorum :KK43:
Beni anlayan var mı aranızda?
Kusura bakmayın ama çok takintilisiniz. Adamın yerinde bende olsam aynı tepkileri verirdim. Size usulünce aciklama yapmış hala eski defterleri karıştırıp durmussunuz. Bir kere hiç guvenmemissiniz. Samimiyetle anlatmış size. Asıl onun guven sorunu yaşaması beklenirken siz anlayışsız davranmissiniz. Aldatilmayi yaşayan o.

Kız senin yok mu yaşanmışlıkların zannedersin rahibe Teresa, herkes birbirini bekliyor minnoş aşk yaşamak için

Tüm flörtlerde bu kadar takıntılı mısınız yoksa bu adamın sosyal medyasında gördüklerinizden dolayı mı takıntı haline getirdiniz? Eğer tüm ilişkilerinizde yapıyorsanız sıkıntı var, terapi şart. İlişkiler bir yerde tıkanır kalır.
Ben adama bir yerde hak verdim, beni de boğardı bu kadarı. Ve birazda korkuturdu. Yazılanlara kadar okuyup, akılda tutulup, önüme sürülüp bir nevi sorgulanmak ürkütücü benim için.
Haa adamında falsoları var bana kalırsa. Haklı olsa da aşırı tepki vermiş gibi geldi. Sanki nişanlandınız da onu yarı yolda mı bıraktınız :KK70: Ne bu drama? Ayrıca birazda egolu galiba. Benim gibisini bulmuşsun da lafları vs.. Bu ne özgüven aslanım, sakin :KK70: Üstelik eski eşiyle samimi pozlarının hala durmasını da hoş karşılamazdım, garipte gelirdi ve hatta acaba ayrılık nedenleri hakkında yalan mı söylüyor diye bile düşünürdüm. Aldatılmış sonuçta, güzelce biten bir evlilik değil. Ne bileyim ben aldatılsam bırakın fotoğraflarının sosyal medya hesabımda olmasını adamın yüzünü bir daha görmek istemem. Bu yüzden aslında hiç o eski ilişkilere girmemek gerek.

eh gelinlikli damatlıklı dudak dudağa fotoğraflar var. altında 10 paragraf hikayeleri yazılmış. Ve 1 değil 2 değil onlarca beraber fotoğrafları var. Ve çağlar öncesine ait değil sadece 2 yıl öncesine ait.
Ben en çok aldatılmaktansa, aldatılana sebep olmaktan korkuyorum. Bittiğine ikna bile olsam, kalben bitti mi emin olamıyorum. Ve içime de sindiremiyorum benim dediğim adamı eski de olsa başkasıyla görmek. Ve hep kuşku duyup hep kendimi karşılaştırıyorum geçmişiyle. Ve maalesef yurtdışında çok yaygın geçmişini sosyal medya hesaplarındanda kendi arşivindende silmemek. İnsanın 5 yılını hiç yaşanmamış gibi unutması beklemiyorum tamam ama bu kadar da ortada tutulması.. Bende çok aşklar yaşadım ama kişiliğim gereği unutabilmek için sildim hep, ve işe de yaradı unuttum. Belki eski güzel günlerden bir fotoğraf görsem şimdi, benim aklıma gelir, dengem bozulur. Empati yapıyorum. Nasıl her gün o fotografları görürken unuttuklarını düşünüyorlar bilmiyorum, çünkü özellikle onun eski ilişkisi çok büyük aşkmış gibi yazmış her seferinde.
Hadi bitti diyelim, çünkü o kadar ısrar ettiğinde düşünüp kendimi dinlerken inandım, ama yinede sindiremedim fotoğrafları, kuşku ve huzursuzluk hep kaldı içimde.
Ve burada terapiye git diyen hanımların (gideceğim, o ayrı, çünkü çok kafama takıyorum), altına ima atarımki hiçbiri gelinlikli dudak dudağa, orada burada tatilde eski sevgilileri ile, eşlerinin/sevgililerinin yada ilişkiye başlayacakları kişinin fotografını her gün görmek huzursuz eder.
Bu arada her kadın benim kadar detay odaklı olmadığı için, bazı kadınlar aldatılıyor, iki tarafında haberi yok
Üyeler sana terapi almanı genel anlamda flörtlerinin geçmişe takılman konusunda söylüyorlar. Yani bu tarz bir adama burada kimse razı gelmez zaten. Bu adama gösterdiğin tepki haklı bir tepki bence. Foxy lady kısmından patlamış konu ama adam geçmişi böyle sermiş olmasaydı sen nereden bilecektin ki? Neler neler yapıyorlar ya. Benim exim de eski sevgilisi ile simetrik olan bir kolye takıyordu. Onunla aynı olan bir dövmesi vardı falan. Hadi dövme neyse ama kolyeyi en azından çıkarması daha mantıklıydı bana kalsa ama takıyordu işte. Sonra biz ayrıldık, bi baktım o sevgilisine geri dönmüş. İnsan geçmişi geride bırakır, hala geçmişle alakalı bişey taşıyana ben asla güvenmiyorum kimse kusura bakmasın.

Millet vermiş veristirmis.arkadaslar ciddi misiniz adam boşandığı kadınla beraber olan fotoğraflarını sayfasından silmemis hala aşk sözcükleriyle orda duruyo. Hem de o adamın eski karısı adam travmatik ayrılmış. Ben bile kendimi çok rahat ve özgüvenli bulmama rağmen adam acaba bu kadını unutamadı mi diye sorgularim.
Her ilişkinizde tüm exleri böyle desiyosaniz bu bi özgüven sorunu ama.

Tüm flörtlerde bu kadar takıntılı mısınız yoksa bu adamın sosyal medyasında gördüklerinizden dolayı mı takıntı haline getirdiniz? Eğer tüm ilişkilerinizde yapıyorsanız sıkıntı var, terapi şart. İlişkiler bir yerde tıkanır kalır.
Ben adama bir yerde hak verdim, beni de boğardı bu kadarı. Ve birazda korkuturdu. Yazılanlara kadar okuyup, akılda tutulup, önüme sürülüp bir nevi sorgulanmak ürkütücü benim için.
Haa adamında falsoları var bana kalırsa. Haklı olsa da aşırı tepki vermiş gibi geldi. Sanki nişanlandınız da onu yarı yolda mı bıraktınız :KK70: Ne bu drama? Ayrıca birazda egolu galiba. Benim gibisini bulmuşsun da lafları vs.. Bu ne özgüven aslanım, sakin :KK70: Üstelik eski eşiyle samimi pozlarının hala durmasını da hoş karşılamazdım, garipte gelirdi ve hatta acaba ayrılık nedenleri hakkında yalan mı söylüyor diye bile düşünürdüm. Aldatılmış sonuçta, güzelce biten bir evlilik değil. Ne bileyim ben aldatılsam bırakın fotoğraflarının sosyal medya hesabımda olmasını adamın yüzünü bir daha görmek istemem. Bu yüzden aslında hiç o eski ilişkilere girmemek gerek.
Yani ikidir oluyor; eskiside yabancı uyrukluydu, eski sevgilisi ile fotoğraflarını, eski sevgilisinin ailesi (anne, baba, büyükanne) ile iletişimini gördüm, çünkü en güncel fotoğraflarına bile yorum yapıyorlardı. Eski sevgili instagramda ekliydi, onun yeni fotoğraflarını beğeniyordu falan. Ama onda çoook uzun süre yutup hiçbirşey demedim. Hoş, altındanda bişey çıkmadı o süre boyunca. Ama içten içe rahatsız ve huzursuz oluyordum.

Bu yeniye gelince, evet çok egoluydu, ama nasıl oluyor bilmiyorum öyle cezbetti zaten. Bana iltifat ederken aslında kendine de ediyordu başlarda. Mesela 'sen güzelsin ben yakışıklıyım, sen akıllısın ben akıllıyım, neden beraber olmayalımki benden çok fazla hoşlandığını biliyorum, bende senden çok fazla hoşlanıyorum' demişti bir kere. Oysaki o zaman ondan çok hoşlanmıyordum bile nasıl çıkardı nasıl anladı bilmiyorum. Ama özgüveni bir yerde beni manipüle etti ve gerçekten çok etkilenmeye başladım. Baya hemde.. Sonra eskisinden çok stalkladım, o kadar kısa zamanda o kadar etkilendiğim için. Maalesef, insta profilindekiler zaten göze batıyor. Benim yada herhangi birinin iyice gerilere gidip bakmasına okumasına gerek yok. Dediğim gibi fotolar 2 yıl öncesine ait ama sayfayı kaydırmadan ilk sayfada görünüyor zaten. Fotoğrafların altına çok romantik çok tutkulu şeyler yazılmış. Zaten tutkulu bir adam. Banada tutkulu ve aşırı ilgili davrandı.

Bende aldatılsam zerre anısını bırakmam. Ama fotoğraflara ve o aşk sözcüklerine bakılırsa, onun durumunda, aldatılmaktan başka birşey ayıramaz iki insanı gibi. O yüzden bir nevi inandım. Ama travmasını yada duygularını atlatamama ihtimali yüzünden bırakmak istedim. Çünkü o gün o kokteyl in ismini söylemesi, bu tesadüf değil gibi gelmedi. Çünkü bir çok fotoğrafın altında 'Bugün benim Foxy Lady 'm ile birlikte yeni bir maceraya atıldık' .. 'bugün Foxy Lady 'm bana bu muhteşem yemeği hazırladı' gibi açıklamaları vardı

Üyeler sana terapi almanı genel anlamda flörtlerinin geçmişe takılman konusunda söylüyorlar. Yani bu tarz bir adama burada kimse razı gelmez zaten. Bu adama gösterdiğin tepki haklı bir tepki bence. Foxy lady kısmından patlamış konu ama adam geçmişi böyle sermiş olmasaydı sen nereden bilecektin ki? Neler neler yapıyorlar ya. Benim exim de eski sevgilisi ile simetrik olan bir kolye takıyordu. Onunla aynı olan bir dövmesi vardı falan. Hadi dövme neyse ama kolyeyi en azından çıkarması daha mantıklıydı bana kalsa ama takıyordu işte. Sonra biz ayrıldık, bi baktım o sevgilisine geri dönmüş. İnsan geçmişi geride bırakır, hala geçmişle alakalı bişey taşıyana ben asla güvenmiyorum kimse kusura bakmasın.
aaah evet bunu unutmuşum, kızın baş harfinin dövmesi var kolunda onunda :/ ayrıda boynundan hiç çıkarmadığı anahtar şeklinde anlamsız bir kolye var (estetik bile değil) ve en eski fotolarında bile o kızla boynunda o kolye olduğu dikkatimi çekmişti

aaah evet bunu unutmuşum, kızın baş harfinin dövmesi var kolunda onunda :/ ayrıda boynundan hiç çıkarmadığı anahtar şeklinde anlamsız bir kolye var (estetik bile değil) ve en eski fotolarında bile o kızla boynunda o kolye olduğu dikkatimi çekmişti
Adamı bırakman çok yerinde olmuş bence. Boşver.

Adamın boşandığı halde fotoğrafları silmemesi evet falso. Seninle görüşmeye başladıktan sonra silmiş miydi peki?
Ama sizde madem kendinizi tanıyorsunuz neden kabul ediyorsunuz adamın teklifini. Yok ben yapamam kafama çok takarım diyorsanız o çizgiyi bozmayacaksınız. En azından exlerini gözünüzün görmediği birini bulacaksınız.

Ayrılmamış ama açık ilişki yaşıyor olabilirler mi? Aslında böyle olmasına da gerek yok belki boşanmadılar aldatıyor kadını. Son derece tuhaf çünkü fotoğrafları silmemiş olması. Normalde tahammül edemiyor olması + yürüdüğü kadınların buna takılacağını düşünebiliyor olması gerekirdi.
Bu arada terapist arayışına girerseniz bu ara çok fazla uzmanla haşır neşir oldum (kardeşime terapist arıyordum da.) sizinle bazı isimleri paylaşabilirim.

Ama askıda yada akvaryumda yasamiyoruz ki. Tabi ki hepimizin geçmişinde var adi üstünde 'eski' ilişkilerimiz. Sizinde var.
Bunlara enerji harcamanızı manasız buluyorum, en güzel zamanlarınızdan çalıyorsunuz böyle yaparak.
Belki sizin için doğru insan diye nitelendirilebilecek kişiyi kacıriyorsunuz.
Acilen bırakın insanların sosyal medya hesaplarını karıştırıp sorun aramayı. Gizlemek istese zaten oraya koymaz ki. Aldatan açık açık, gözünüze sokarak yapmaz zaten,niyeti bozuk olan gizli gizli yapar yapacağını.

ben size hak verdim, bende stalklarım, yapmayan var mı ya? ve bende rahatsız olurum, size hak verdim. böyle anlatınca psikolojik terapi almanız lazım gibi durmuş ama normal yani ya hu, hoşlanılan kişinin sosyal medyası didik didik edilir.

ama siz susmayan tarafsınız mesela ben foxy lady duysam sadece üzülür takip etmeye devam ederdim siz pat söyleyip ayrılmışsınız.

Bu yeniye gelince, evet çok egoluydu, ama nasıl oluyor bilmiyorum öyle cezbetti zaten. Bana iltifat ederken aslında kendine de ediyordu başlarda. Mesela 'sen güzelsin ben yakışıklıyım, sen akıllısın ben akıllıyım, neden beraber olmayalımki benden çok fazla hoşlandığını biliyorum, bende senden çok fazla hoşlanıyorum' demişti bir kere.

Normal bir insan degil bence, bana egomanyak gibi geldi. Sen bosver bu adami toptan.

Ben de takıntılı bir insanım anlıyorum sizi de. Bu kadarı da pes yani. Tamam dost kalabilmeyi anlıyorum bence zaten bazı uzun süreli birliktelikler bitince, aşk bittiği için dostluğa evrilebiliyor. Ama ben sosyal medyada toplu fotoğraflar hariç(örneğin arkadaşlarla yemek yenmiştir, konsere gidilmiştir topluca fotoğraf çekilmiştir ve bunu silmek istememiştir anısı var diye) çift fotoğrafı görmek istemem. aldatılmış insanın da, hala bilmem kaç tane fotoğrafı tutmasını da çok anlamadım. Hadi önem vermiyor değer vermiyor uğraşmak istemedi desem bile anlamıyorum yani. Bence iyisini yapmışsınız bu konuda. Kafanız da rahat etmeyecekse ne anlamı var zaten.

Adamın boşandığı halde fotoğrafları silmemesi evet falso. Seninle görüşmeye başladıktan sonra silmiş miydi peki?
Ama sizde madem kendinizi tanıyorsunuz neden kabul ediyorsunuz adamın teklifini. Yok ben yapamam kafama çok takarım diyorsanız o çizgiyi bozmayacaksınız. En azından exlerini gözünüzün görmediği birini bulacaksınız.
Yok silmedi. Hala da silmedi, stalklıyorumya 😅 Yeni biri ile çıkıyor, hala silmedi. Onlar için anlamsız sanırım eski fotoğrafları silmek.
Ve neden kabul ettim; çünkü çok ısrarcıydı ve herşeyi konuşmak konusunda fazlaca açıktı. Ve çok ilgili ve tutkuluydu.
Şüphelerimi giderebileceğine dair özgüveni çokça fazlaydı. Ama ben 'Foxy Lady' konusunu dillendirdiğimde açtı ağzını yumdu gözünü

Ayrılmamış ama açık ilişki yaşıyor olabilirler mi? Aslında böyle olmasına da gerek yok belki boşanmadılar aldatıyor kadını. Son derece tuhaf çünkü fotoğrafları silmemiş olması. Normalde tahammül edemiyor olması + yürüdüğü kadınların buna takılacağını düşünebiliyor olması gerekirdi.
Bu arada terapist arayışına girerseniz bu ara çok fazla uzmanla haşır neşir oldum (kardeşime terapist arıyordum da.) sizinle bazı isimleri paylaşabilirim.
Terapist konusunda özelden yazarsanız isimleri çok çok çok fazla minnettar olurum, ben internetten bakıyorum ama emin olamadım işe yaramayacak birşey için para akıtmak istemiyorum.

Açık ilişki konusunda da; yok açık ilişki değil ayrılmışlar, nereden biliyorum; çünkü o ex kız birşeyler paylaşmış ayrıldıkları dönem, duyguları ve hikayeleri ve bittiği konusunda. Çok public yaşamışlar ilişkiyi yaaaa, herşey hikaye hikaye yazıyor instagramlarında ki fotoların altında 🤮.. O yüzden eminim ayrılmışlar. Ama çok tutkulu görünüyor. Ne kadar %100 bitti ve tekrar birleşim ihtimali nedir bilemedim

X