Çok mutsuzum boşanmali miyim ?

limoncicegi00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2014
3.623
1.781
Arkadaslar biraz uzun olabilir.. pesinen diyeyim.cok ozlemini duydugum paylasmaya niyetlindigim bir konu zira cevremde beni anlayan kimse yok..
Yazım hatalari olabilir kusura bakmayin klavye uygun degil.
Acimacizsa elestirmeyin lutfen kalbim kirik gercekten zaten.

Ben 18, yasinda uzak bir yere tayin oldum orada kalacagim korkusu vesaire sevmistimde evlendim. 20 yasında evlendim.

nisan oldu ailesini ilk defa ailesini gorup vazgectim. ama ailem millet diye bastirdi ve bende belki sevdigim insanin ailesi gibi olmayacagini dusundum yazik etmek istemedim cinsel birseyler gecti tabi ama ayarinda ileri gitmeden ben ilk defa biriyle yaşıyorum bunlar gozume buyuk geldi tabii.

Neyse nikah oldu bir yerde aklimda kalmıştı vazgectim nisanlandim herkes biliyor diye.. yasadigim seyler beni itti sonra. düğünde oldu ailesini gordum ve tum eksik parcalar yerine oturdu basimdan asagi kaynar sular döküldü o insan hic degismeyecekti. o insan dediğim eşim. uzak bir yerde yasamaya basladik gorevlerden dolayi. tabi ben butun her seyi gorup mutsuz oldum hep oyleydim.

degismeyecekti kisimina açıklama yapayim baslarda neşeli konuskan insan gitti yerine donuk olu seninle muhattap dahi olmak istemeyen insan geldi isler ciddiye bindiginden beri..

Hele bir terkedis hikayesi var yuzume tukurursunuz, sonradan birleşme oldu bir intikam hirsina aslinda tam unutmusken o yuzdende atlatamiyoruz.. cok aci cektim cunku.. aslinda ne oldugu belli ya bir mesajla ayrilmişti tayini ciktigi icin ...

Neyse sevgili iken, butun hesaplari ben oderdim maas kartimi alip eksiye indirip aciklama dahi yapmadigi gunler.oldu nisanlanacakken babasina evlenmesi icin yardim yapti..
bana kredi cektirerek daha once babasinin borcu icin cektirmisti tum kardesleri kendi halinde ama.okumamis insanlar asagilamak degil niyetim..
ama baba param yok bile diyemiyor. Esimi buyuk bir sey saniyorlar. bende ileride beni cok sever diye yaptim babamdan ailemden sevgi görmedim.amacim birazcik ilgiydi.
bosanmak istedim olmadi. ailem izin vermiyordu kendim cekiniyodum 2 yil.zindan oldu zehir zikkim eve gelen olu gibi bir adam onun yuzunden turkiyenin bi ucunda yasanilan bi hayat. iş yerinde mobingler. aile ozlemi. ilgi sevgi bekleyişi.

Tamam dedim.tamam sen ol sen yap ailesine gittim.olan olaylara ragmen nobetlerden cikip evi temizledim yemek yaptim pencereyi actigimda yalnizlik pismanlik hissettim sustum en pis yerlerde calistim alt temizledim eve geldim agladim bir temizlik bile yapmazdi icinden gelerek ama benim korkumdan herseyi yapmak.zorunda.kalirdi o donem sesimi cikarmadim. hamilelik evet hamilelik o olursa degisirdi ya neden degismesin ki insan evladi icin .. evet doktor seruveni basladi. bebeğimiz olmuyordu ve bu dönemde bana destek oluyordu ben öyle sanıyormuşum.

Tek basima mücadele iliski gunleri igneler sorunlar evet sonunda mucize geldi cok mutluydum ama dusuk korkusu kaybetme korkusu hormonlar yatarak geçirme rapor izin o yine yoktu e ben senin icin senin istedigin gibi bir insan oldum be adam !!!

hani hani yine hayal kirikligi bekle sen olurdu iste. igneden ipliğine almaya calisirken sadece hayir diyordu yani gonulsuzdu eşim yani.. bu arada çoğu seyi babam aldi ailesi hic bir sey yapmadi ama her zaman on plandalar eşimin ailesiher yil gitmek lazim asla kulturlerini kabul etmiyor buyuk sayiyor.. Babasi bir gün emrivaki mesela;yapip geldi hamileyken daha dogrusu surekli yalanlar soyledi bugun yarın diye (adam babasını ne zaman gelirsin diye aramaya bile çekiniyor.) onun yuzunden evde kavga cikti ve benim babam bana vurdu hamileyken evet!!! olacak imkani olan sey degildi nasil oldu ne oldu bilmiyorum ama bebegim olmasa o el kalkamazdi engel olurdum.

Neyse onlar geldi (eşimin babası yeni karısı 2 yaşında ki çocuğu)eve ben tansiyonum dustu uzandim hamileydim yani. kalk gel dedi bana. bunun kavgasi aylarca surdu hic ince davranmadi bebegime bir sey almadi supriz yapmadi video fotoğraf onu oksama sevme yine muhattap olamiyorduk nedense yani aslinda yumusak ama suskun soguk fotosentezli hayat.

Bana ahlaksiz diyordu hep en ufak kavgada hamileyken eski arkadasimla, onceden bir mesajlasmayi gormus arsivden ta kac yil once...
birgun aradi beni agiza alinmayacak kufurler saydi bebegine bir sey olacagini dusunmeden son hafta ama bayagi agir kufur sineye cektim bebegim icin ama hep icimde.kaldi dogumda bile atlatamadim.

asagilik hissettim. çocukluğumdanda aşağılik ..dogum olsun kizima yazik dedim oldu.
hic degismedi oysa degisirdi demi neden degismesin cani icin degisirdi. cok zor oldu olumden dondum doğumumda hic bilemezdim böyle geçeceğini, altimi bile temizledi tamam ama ben pompa aliyorum karisiyor sut icin bir seyler istiyorum almiyor dusunmuyor doğumdan çıktığım gün benimle hamileyken yaşadığım stresleri ailesine saygı göstermedğimi felan söyledi illet bir insan olduğumu hatta. ben donemiyorum bile yemek yemiyorum bebegime bakamiyorum seni seviyorum demedi giderken helallesmedi hic yuzu gulmuyordu .. dogum yapincca survivor izledi doguma gidicem, karar asamasi Survivor izledi ailesinin hic yardimi yok.

Neyse 2 ay oldu memlekete geldik gorev cikti eşim şimdi misil.misil uyuyor kizim hasta yalniz bakima muhtac hep ben varim tek bir konuda arastirma yazpmaz video fotograf bile duzenlemez aklınıza gelecek her sey arayip napiyorsunuz der o kadar uykudan onemli bir sey olmadi benimle konusmaz ne olursa olsun uyur.

MUtlaka. cok.maddi sıkıntı var.ailesi yok bir tek corap almadilar neden onlarin yuzunde kacyil onlarin borcunu odedik ailem dugunu yapti nisani yapti simdi zorda kalinca benim babamdan para ister tamamda o zaman neden hala ailenin hakkinda tek bir olumsuz cumle kurmuyorsun .. kiz kardesinin evinde iki gunden fazla kalamaz.. zihniyetleri cok bilinir yani engelli bir akrabalariyla kesinlikle kinamiyorum multeci bir insani evlendirmisler. bu yuzden abisi.ile tartisacakken beni susturdu... zoruma gidiyor bakiyorum.insanlara aileler neler yapiyor seviniyor bebekleri icin kizim garip gibi.

Dogum yaptim.kimse yoktu benim ailem cok köklu kalabalık bir aile degil ben sevmek sevilmek kalabalik olmak icin evlendim ama konusmalarini dahi.anlamiyorum.

Hepsini gectim hayat boyle gecer mi cok kotuyum ölümü dusunur oldum ailem bosan deyip sonra cocuk kandirir gibi tam tersi dusunuyorlar surekli hak buluyorlar yani ben sinir hastasi oldum resmen onada siddet uyguluyordum eşime hamilelik ve öncesinde. ama artik her sey caresiz nefes almak aci verici. kizima bakip uzuluyorum. sevgisizlik buraya getirir mi diyorum siz deyin bana boyle hayat gecer mi kimseye anlatamiyorum inanin gorusleriniz cok degerli.

Boyle hayat geçer mi? ilkim bu insan o yuzden bi sey bilemiyorum normali ne nedir ? o kadar umursamaz ve dusuncesiz ilgisiz ki.. sadece boyle yapamiyorum.

Edit :korkuyorum bebekle nasil duzen kurarim kac ay olur insanlar ne der bosanma yuzunden nasıl tayin isterim ? .. off esya paylaşımı mahkemeler yeni ev eşya kurumu bakım bekleyen hastalığı için gelişimi gerileyen bebek ? Sadece biraz beklesem mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
ooff okurken yoruldum, bu nedir arkadaş dedim

valla yeni üyeyim ama 2 3 yıldır takip ederdim kk yı hemen boşan yazan tipler vardır üyeler arasında pire için degil yorgan evi falan yakarlar, abartılı bulurdum ve birine ki ben boşanmış biri olarak hiç boşan diye tavsiye bile vermem

ama güzel kardeşim sen boşanıyım falan diye düşünme boşan hatta ve hatta KAÇ kurtar kendini cocouğunu

işin gücün gelirin var al kızını KAÇ, bu hayat seni tüketir. sadece yazdıklarına güvenerek bunu söylüyorum zaten okurken allak bullak oldum.

Oncelikle allah yardimciniz olsun. Sizi kinamak degil amacim ama oyle bir insandan cocuk yapma fikri ve degiscegine inanma kanisi inanilmaz yanlis bir hareket basta. Gecmis artik o konuda pek birsey diyemeyecegim. Ama artik herkesten kopma ve ayaklarinizin ustunde durma zamaniniz gelmis. Coktan gelmis ya neyse. Biliyorum burdan konusmak kolay bizim icin ama kendinize ve BEBEGINIZE daha fazla eziyet etmeyin. Belki zaman alcak, zor olcak ama su kisacik hayati boyle mahvetmeye devam etmeyin.

ooff okurken yoruldum, bu nedir arkadaş dedim

valla yeni üyeyim ama 2 3 yıldır takip ederdim kk yı hemen boşan yazan tipler vardır üyeler arasında pire için degil yorgan evi falan yakarlar, abartılı bulurdum ve birine ki ben boşanmış biri olarak hiç boşan diye tavsiye bile vermem

ama güzel kardeşim sen boşanıyım falan diye düşünme boşan hatta ve hatta KAÇ kurtar kendini cocouğunu

işin gücün gelirin var al kızını KAÇ, bu hayat seni tüketir. sadece yazdıklarına güvenerek bunu söylüyorum zaten okurken allak bullak oldum.

Ya.cok.ozur dilerim bebegim var tak dedi yazdim bilgisayardan yazmayi bile bekleyemedim o uyanmasin diye.acele yazdim parcalar karisik oldu bunlar daha bir.kisimi.. nasil kurtulurum bilmiyorum dilekce her sey kizimda strese giriyor.. hamileyken acacaktim 32. haftada o kufuru duydugumda.sus.bebege bi sey.olacak.diyorum devam ediyor..

Bende mutlu.olmak istedim esimle cocugumu beklemek ..

Oncelikle allah yardimciniz olsun. Sizi kinamak degil amacim ama oyle bir insandan cocuk yapma fikri ve degiscegine inanma kanisi inanilmaz yanlis bir hareket basta. Gecmis artik o konuda pek 9birsey diyemeyecegim. Ama artik herkesten kopma ve ayaklarinizin ustunde durma zamaniniz gelmis. Coktan gelmis ya neyse. Biliyorum burdan konusmak kolay bizim icin ama kendinize ve BEBEGINIZE daha fazla eziyet etmeyin. Belki zaman alcak, zor olcak ama su kisacik hayati boyle mahvetmeye devam etmeyin.
Ya o kadar haklisiniz ki.. ama insanlar kisira kadar cikardi adimi.. birde o stres basladi.. eni gitmiyor sonu gitmiyor bosanma olmuyor ben kendjmj parcalarsam iyiyiz ama unutamiyorum enayilik yapamiyorum artik bende anneyim yeni kendime geldim lohusa depresyonundaydim tek bir gün mutlu etmeye calismadi gek bir gün .. anne ol akilli ol adam al insan ol noldu ne var.boyle.deyip durdu.

Unutmusum.o gunlerde bana dedigi uzun cumleler sen cocuga hor davraniyosun ayii gibi davraniyosun.ellerin cok agir nazik ol kibar ol. ol ol ol sen sen sen herseyi yap.

Bende mutlu.olmak istedim esimle cocugumu beklemek .. bu cümle gibi bir sürü önü arkası olmayan cümlelerden yarım yamalak anladığım tek şey hata üstüne hata yaptığınız. size tavsiyem bi hata daha yapıp ikinci çocuğu yapmayın bari kendinize acımıyorsunuz sabilere acıyın allah aşkına...

Ya o kadar haklisiniz ki.. ama insanlar kisira kadar cikardi adimi.. birde o stres basladi.. eni gitmiyor sonu gitmiyor bosanma olmuyor ben kendjmj parcalarsam iyiyiz ama unutamiyorum enayilik yapamiyorum artik bende anneyim yeni kendime geldim lohusa depresyonundaydim tek bir gün mutlu etmeye calismadi gek bir gün .. anne ol akilli ol adam al insan ol noldu ne var.boyle.deyip durdu.

Unutmusum.o gunlerde bana dedigi uzun cumleler sen cocuga hor davraniyosun ayii gibi davraniyosun.ellerin cok agir nazik ol kibar ol. ol ol ol sen sen sen herseyi yap.
Insanlar kisira kadar cikarsinlar o zaman adinizi, akilli olmayin, adam olmayin, insan olmayin, onun bunun dedigi olmayin! Kimse icin yasamiyosunuz su hayati sadece kendiniz icin ve bebeginiz icin yasiyosunuz. Ne derlerse desinler ne yaparlarsa yapsinlar DUYMAYIN, GORMEYIN. Bir an once de kurtulun! Sizin ne olacaginizi dusuneceklerine kendilerinin farkina varsinlar once! Inanilmaz sinirleniyorum oyle insanlara.

Ya.cok.ozur dilerim bebegim var tak dedi yazdim bilgisayardan yazmayi bile bekleyemedim o uyanmasin diye.acele yazdim parcalar karisik oldu bunlar daha bir.kisimi.. nasil kurtulurum bilmiyorum dilekce her sey kizimda strese giriyor.. hamileyken acacaktim 32. haftada o kufuru duydugumda.sus.bebege bi sey.olacak.diyorum devam ediyor..

Bende mutlu.olmak istedim esimle cocugumu beklemek ..

yok yok karışık olabilir, yanlış anlamayın ben yaşadıklarından dolayı ''okurken ben yoruldum'' çok zor bir yaşantın var anlamında dedim, yoksa yazında bir sıkıntı yok :)

bunlar bir kısmı mı ? dahası da var yani :KK43:

kızın ve sen emin ol böyle mutlu olamazsınız, cocugumu düşünüyorum babasız büyümesin falan deme bence o babayla ve aile ile büyümesin boşver babasını iyi adam olarak bilsin yoksa saglıklı bir birey olarak büyümesi beklenemez. nalet olsun diyeceksin geçmişe eyvallah gelecege bakalım diyeceksin kızın sen mutlu mesut bir hayat yaşayacaksın, yaşınız genç giden zaman geri gelmez zararın neresinden dönerseniz kardır.

O kadar sacmalamissiniz ki. Kendiniz kendi cocuklugunuzdan dert yanmissiniz, babanizdan dert yanmissiniz. Kalkip boyle sacma sapan evlilige birde cocuk yapiyorsunuz duzelir diye? Cok iyi oldu simdi, aferinnn, o cocukta mutsuz bir cocukluk hatirlasin buyudugunde.

Bende mutlu.olmak istedim esimle cocugumu beklemek .. bu cümle gibi bir sürü önü arkası olmayan cümlelerden yarım yamalak anladığım tek şey hata üstüne hata yaptığınız. size tavsiyem bi hata daha yapıp ikinci çocuğu yapmayın bari kendinize acımıyorsunuz sabilere acıyın allah aşkına...
Simdi bosanmayi asla kestiremedim zaten problemim vardi bebek konusunda o zaman degismisti bende biraz karışık yazmisim doğrudur 32 haftalik hamileydim o.zaman yazik ederdim sabiye iste o islere.kalkissaydim. ama simdi dogru söylüyorsunuz oyle bir insan degilim.

O kadar sacmalamissiniz ki. Kendiniz kendi cocuklugunuzdan dert yanmissiniz, babanizdan dert yanmissiniz. Kalkip boyle sacma sapan evlilige birde cocuk yapiyorsunuz duzelir diye? Cok iyi oldu simdi, aferinnn, o cocukta mutsuz bir cocukluk hatirlasin buyudugunde.
Yani onu sevgisizlige getirmek icin soyledim ama dogrudur 24 saati gecti uyumayali.. sacma olmustur.

Arkadaslar biraz uzun olabilir.. pesinen diyeyim.cok ozlemini duydugum paylasmaya niyetlindigim bir konu zira cevremde beni anlayan kimse yok..
Yazım hatalari olabilir kusura bakmayin klavye uygun degil.
Acimacizsa elestirmeyin lutfen kalbim kirik gercekten zaten.

Ben 20 yasinda uzak bir yere tayin oldum orada kalacagim korkusu vesaire sevmistimde evlendim. nisan oldu ailesini ilk defa gorup vazgectim. ama ailem millet diye bastirdi ve bende belki sevdigim insanin ailesi gibi olmayacagini dusundum yazik etmek istemedim cinsel birseyler gecti tabi ama ayarinda ileri gitmeden ben ilk defa biriyle yaşıyorum bunlar gozume buyuk geldi tabii. neyse nikah oldu bir yerde aklimda kalmıştı vazgectim nisanlandim herkes biliyor diye.. yasadigim seyler beni itti sonra. dugun oldu ailesini gordum ve tum eksik parcalar yerine oturdu basimdan asagi kaynar sular döküldü o insan hic degismeyecekti. uzak bir yerde yasamaya basladik gorevlerden dolayi. tabi ben butun her seyi gorup mutsuz oldum hep oyleydim degismeyecekti kisimina açıklama yapayim baslarda neşeli konuskan insan gitti yerine.donuk.olu seninle muhattap dahi olmak istemeyen insan geldi isler.ciddiye bindiginden beri..

Hele bir terkedis hikayesi var yuzume tukurursunuz, sonradan birleşme oldu bir intikam hirsina aslinda tam unutmusken o yuzdende atlatamiyoruz.. cok aci cektim cunku.. aslinda ne oldugu belli ya bir mesajla ayrilan tayini ciktigi icin simdide oyle belki.?
Neyse.sevgili iken, butun hesaplari ben oderdim maas kartimi alip eksiye indirip aciklama dahi yapmadigi gunler.oldu nisanlanacakken babasina evlenmesi icin yardim yapti.. bana kredi cektirerek daha once babasinin borcu icin cektirmisti tum kardesleri kendi halinde ama.okumamis insanlar asagilamak degil niyetim.. ama baba param yok bile diyemiyor. Esimi buyuk bir sey saniyorlar. bende ileride beni cok sever diye yaptim babam alkolik 15 yasina kadar.sokaga atildik. o mevzu cok derin neyse. amacim birazcik ilgiydi. bosanmak istedim olmadi. ailem izin vermiyordu kendim cekiniyodum 2 yil.zindan oldu zehir zikkim babamin yasattigi günlerden daha aci tamam.dayak laf yok ama eve gelen olu gibi bi.adam.onun yuzunden turkiyenin bi ucunda yasanilan bi hayat. mobingler. aile ozlemi. ilgi sevgi bekleyişi.

Tamam dedim.tamam sen ol sen yap ailesine gittim.olan olaylara ragmen nobetlerden cikip evi temizledim yemek yaptim pencereyi actigimda yalnizlik pismanlik hissettim sustum en pis yerlerde calistim alt temizledim eve geldim agladim bir temizlik bile yapmazdi icinden gelerek ama benim korkumdan herseyi yapmak.zorunda.kalirdi o.donem.sesimi cikarmadim. hamilelik evet hamilelik o.olursa degisirdi ya neden degismesin ki insan evladi icin .. evet doktor seruveni basladi.

Tek basima mücadele iliski gunleri igneler sorunlar evet sonunda mucize geldi cok mutluydum ama dusuk korkusu.kaybetme korkusu hormonlar yatarak geçirme rapor izin o yine yoktu e ben senin icin senin istedigin gibi bir insan.oldum be adam !!! hani hani yine hayal kirikligi bekle sen olurdu iste. igneden ipliğine almaya calisirken sadece hayir diyordu yani gonulsuzdu bu arada çoğu seyi babam aldi ailesi hic bir sey yapmadi ama.her.zaman on.plandalar her yil gitmek lazim asla kulturlerini kabul.etmiyor buyuk sayiyor babasi emrivaki yapip geldi daha dogrusu surekli yalanlar.soyledi. onun yuzunden evde.kavga cikti ve benim babam bana vurdu hamileyken evet!!! olacak imkanimolan sey degildi. nasil oldu ne oldu bilmiyorum ama bebegim olmasa o el kalkamazdi engel olurdum. neyse onlar geldi eve ben tansiyonum dustu uzandim kalk gel dedi bana. bunun kavgasi aylarca surdu hic ince.davranmadi bebegime bir sey almadi supriz yapmadi video fotoğraf onu oksama sevme yine muhattap olamiyorduk nedense yani aslinda yumusak ama suskun soguk.fotosentezli hayat.

Bana ahlaksiz.diyordu hep en ufak.kavgada hamileyken eski arkadasimla .onceden bir mesajlasmayi gormus arsivden ta.kac.yil once... birr gun aradi beni agiza alinmayacak.kufurler saydi bebegine bir.sey.olacagini dusunmeden son hafta. ama bayagi agir kufur. sineye cektim bebegim icin ama hep icimde.kaldi dogumda.bile atlatamadim.asagilik hissettim. çocukluğumdanda aşağılik ..dogum.olsun kizima yazik dedim oldu. hic degismedi oysa degisirdi demi neden degismesin cani icin degisirdi. cok zor oldu olumden dondum hic bilemezdim altimi bile temizledi tamam ama ben pompa aliyorum karisiyor. sut icin bir seyler.istiyorum.almiyor dusunmuyor ben donemiyorum bile yemek yemiyorum bebegime bakamiyorum seni seviyorum demedi giderken helallesmedi hic yuzu gulmuyordu .. dogum yapincca survivor izledi doguma gidicem, karar asamasi Survivor izledi ailesinin hic yardimi yok.

Neyse 2 ay oldu memlekete geldik gorev cikti onada kaldik şimdi misil.misil uyuyor kizim hasta yalniz bakima muhtac hep ben varim tek bir konuda arastirma yazpmaz video fotograf bile duzenlemez aklınıza gelecek her sey arayip napiyorsunuz der o kadar uykudan onemli bir sey olmadi benimle konusmaz ne olursa olsun uyur. MUtlaka. cok.maddi sıkıntı var.ailesi yok bir.tek corap almadilar neden onlarin yuzunde kacyil onlarin borcunu odedik ailem dugunu yapti nisani yapti simdi zorda kalinca benim babamdan para ister tamamda o zaman neden hala ailenin hakkinda tek bir olumsuz cumle kurmuyorsun .. kiz kardesinin evinde iki gunden fazla kalamaz.. zihniyet az.cok bilinir yani engelli bir akrabalariyla.kesinlikle kinamiyorum multeci bir insani evlendirmisler. bu yuzden abisi.ile tartisacakken beni susturdu... zoruma gidiyor bakiyorum.insanalra aileler neler yapiyor seviniyor bebekleri icin kizim garip.gibi.dogum yaptim.kimse yoktu beni.ailem cok köklu degil ben sevmek. sevilmek kalabalik olmak icin evlendim ama konusmalarini dahi.anlamiyorum.

Hepsini gectim hayat boyle gecer.mi cok.kotuyum.ölümü dusunur.oldum.ailem bosan deyip sonra.cocuk kandirir gibi tam tersi dusunuyorlar surekli hak buluyorlar yani ben.sinir hastasi oldum resmen onada siddet uyguluyordum. ama artik her sey caresiz nefes almak aci verici. kizima bakip uzuluyorum. sevgisizlik buraya getirir mi diyorum siz deyin bana boyle hayat gecer.mi.kimseye anlatamiyorum inanin gorusleriniz cok.degerli.

Boyle hayat geçer mi? ilkim bu insan o yuzden bi sey bilemiyorum normali ne nedir ? o kadar umursamaz ve dusuncesiz ilgisiz ki.. sadece boyle yapamiyorum.

Edit korkuyorum bebekle nasil duzen kurarim kac ay olur insanlae neden bosanma yuzunden nasıl tayin isterim ? .. off
Merhaba okuduktan sonra kendi yaşadıklarımla karşılaştırma yaptım! Dayak yok küfür yok kısmı bana güzel geldi ben 15 haftalik hamileyim ve dayak yiyorum ağzına alınmayacak küfürler duyuyorum ve hep tersleniyorum 7 senedir aynı şey bir oğlum var sırf ona kardeş olsun diye 2.hamilelik istedim bence senin durumun daha iyi şükür et !ne diyeyim bilmem artık bu hayat kolay değil bir çıkmaz içindeyim bende..

Hicbirsey denmiyor maalesef ne desek bu ülkede değişen bişey olmuyor ne korudu beni polis nede eşimi benden uzaklaştırdı beni eşime teslim etti

Neresinden tutsan elinde kalıyor ama çok kızdım size, böyle boktan evliliğe neden çocuk getirmek ya neden???
Kendi bunalımlı hayatınıza bir masumu daha eklemişsiniz bile isteye

Boşanmayı düşünüyorsan dava açtıktan sonra çalıştığın kuruma dilekçe veriyorsun, boşanma aşamasındayım eşimin şiddet yanlısı davranışlarından ötürü bebeğimin ve benim hayatım tehlikede bu yüzden şu şu yerdeki uygun kurumlardan birine tayin olmak görevlendirilmek istiyorum yazıyorsun dilekçeye, bu şekilde o şehirden gidebilirsin.

Bu zamana kadar yanlış üstüne yanlış yapmışsın lütfen bundan sonra hiç değilse o masumu düşün de defet başındaki gereksiz insanları. Sabah sabah sinirim bozuldu yeminle

Neresinden tutsan elinde kalıyor ama çok kızdım size, böyle boktan evliliğe neden çocuk getirmek ya neden???
Kendi bunalımlı hayatınıza bir masumu daha eklemişsiniz bile isteye

Boşanmayı düşünüyorsan dava açtıktan sonra çalıştığın kuruma dilekçe veriyorsun, boşanma aşamasındayım eşimin şiddet yanlısı davranışlarından ötürü bebeğimin ve benim hayatım tehlikede bu yüzden şu şu yerdeki uygun kurumlardan birine tayin olmak görevlendirilmek istiyorum yazıyorsun dilekçeye, bu şekilde o şehirden gidebilirsin.

Bu zamana kadar yanlış üstüne yanlış yapmışsın lütfen bundan sonra hiç değilse o masumu düşün de defet başındaki gereksiz insanları. Sabah sabah sinirim bozuldu yeminle
Bazı şeyler öyle kolay olmuyor evlilikte sözde ve fiziksel şiddet gören biri olarak aynı durumu yaşıyorum bitmiyor olmuyor bu ülkede hiçbir şey kadından yana değil

Merhaba okuduktan sonra kendi yaşadıklarımla karşılaştırma yaptım! Dayak yok küfür yok kısmı bana güzel geldi ben 15 haftalik hamileyim ve dayak yiyorum ağzına alınmayacak küfürler duyuyorum ve hep tersleniyorum 7 senedir aynı şey bir oğlum var sırf ona kardeş olsun diye 2.hamilelik istedim bence senin durumun daha iyi şükür et !ne diyeyim bilmem artık bu hayat kolay değil bir çıkmaz içindeyim bende..
Al işte bu da ayrı bir insan çeşidi.
Yahu dayak,küfür yediğin bir adama niye 2 .çocuk ?
Saçlarımı yolasım var

X