cok mutsuzum,ne yapmaliyim:(

das_das

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2018
98
90
43
Merhaba arkadaşlar,iki kızım var benim 7 ve 8 yasindalar,eşimle severek evlenmistim ama şimdi geriye baktığımda herşey çok tuhaf geliyor,nasıl bu kadar tahammül edebildim acaba,acaba benim evliliğime sizin yorumlariniz nasıl olur,öncelikle aşırı derecede istedi beni,hastalık derecesinde ya sen ya hiç dedi o kadar şimdide beni sevdiğinden eminim ama niye bu kadar zorlaştırıyor hayatı bilmiyorum,çok zor sıkıcı biri.. hani kıl dediğimiz tipler vardır ya aynen öyle. Hep surati asik hep memnuniyetsiz evin içinde sürekli gergin sinirli sürekli çocuklara susun diye bağırıyor,kafam götürmüyor klasik cümlesi, evlendigimiz günlerde en cok şaşırdığım şey küsmeleri olmuştu,tartışıyoruz mesela bende kırgınım ama o konuşmuyor benimle günlerce yatıyor hiç kalkmadan dört gün mesela hiç kalkmadan yemeden içmeden ölü gibi yatıyor ilk zamanlar korkuyodum yanına gidiyodum sonra alıştı buna diye gitmez oldum sabrettim ne kadar sabredecek diye, ama gitmediğin sürece yatabiliyor nobetli çalıştığı için nöbet günü geldiğinde kalkip gidiyor gelince yine yatmaya devam ediyor,, sonra bunu en olmadık yerlerde defalarca yaptı ben kendimi hep mahcup hissettim ailemle tatile gitmiştik ordada sorun çıkardı ve yattı mecbur gittim yanına zaten kalacağımız kaç gün,üstelik annem babam var haklı olduğum halde yalvar yakar, sonra beni birgün yüksek şekerle hastaneye yatırdılar o gün yine tartismistik ve yanıma gelmedi şaka gibi yalnız gittim o günü hiç atamıyorum içimden, sonra babam akciğer kanseriydi onun o en kötü günlerinde benimle on gün falan küs kaldı sonra babami kaybettim yine bi bahane dört gün konuşmadı,sen gerçekten utanmiyomusun dedim o zaman özür diledi falan,hep böyle şeyler, birde asla kendine laf söyletmez asla yaptıklarını soylemiceksin ikinci bir kavga sebebi olur,burnundan kıl aldırmayan tiplerden,sonra bişey daha anlaticam, çok başınızı agrittim, ben kendi iki kızımı ve kardeşimin kızını aynı dusakabine sokup yikadim,çok eğlendiler,bu olay oldu iki gündür konuşmuyor yine ama bu defa yatmadi, çok titizdir kendisi o çocuktan bizimkilere bişey bulascak sanki,çocuğa hastalıklı muamelesi yapıyor, artık çok bunaldim çocuklarımda farkında onun çok keyifsiz sinirli olduğunun,ama yinede nöbete gidince falan özlüyorlar,ne yapacağımı bilemiyorum,korkuyorumda ayrılıktan,ama mutsuzum asla hayalini kurduğum evlilik bu değil,çalışıyorum maaşım iyi ama pişman olmak istemiyorum. Siz ne yapardınız?Yardım edin lütfen.

Son düzenleme:
Ay siz onu terbiye edeceğinize o sizi terbiye etmiş. İnanın bana ruh hastasının teki. Kızlarım çok düşkün diye bu evliliği sürdürürseniz hayatınızın hatası olacak. İki yaşındaki yavrucağa ne demeli?! Edepsiz adam! Babası ölmüş ya babası!! Alsan kucağına iki dakika merhamet göstersen ölmezsin! Küstüğünde gidip yatıyormuş ya hiç gitmeyin yanına açlıktan mı olur susuzluktan mı geberip gitsin!

Biri benim yeğenime o şekilde yaklaşacak olsa yaklaşsa demiyorum bakın ziyan ederim O’nu. Siz nasıl sessiz kalabiliyorsunuz ya!

Merhaba arkadaşlar,iki kızım var benim 7 ve 8 yasindalar,eşimle severek evlenmistim ama şimdi geriye baktığımda herşey çok tuhaf geliyor,nasıl bu kadar tahammül edebildim acaba,acaba benim evliliğime sizin yorumlariniz nasıl olur,öncelikle aşırı derecede istedi beni,hastalık derecesinde ya sen ya hiç dedi o kadar şimdide beni sevdiğinden eminim ama niye bu kadar zorlaştırıyor hayatı bilmiyorum,çok zor sıkıcı biri.. hani kıl dediğimiz tipler vardır ya aynen öyle. Hep surati asik hep memnuniyetsiz evin içinde sürekli gergin sinirli sürekli çocuklara susun diye bağırıyor,kafam götürmüyor klasik cümlesi, evlendigimiz günlerde en cok şaşırdığım şey küsmeleri olmuştu,tartışıyoruz mesela bende kırgınım ama o konuşmuyor benimle günlerce yatıyor hiç kalkmadan dört gün mesela hiç kalkmadan yemeden içmeden ölü gibi yatıyor ilk zamanlar korkuyodum yanına gidiyodum sonra alıştı buna diye gitmez oldum sabrettim ne kadar sabredecek diye, ama gitmediğin sürece yatabiliyor nobetli çalıştığı için nöbet günü geldiğinde kalkip gidiyor gelince yine yatmaya devam ediyor,, sonra bunu en olmadık yerlerde defalarca yaptı ben kendimi hep mahcup hissettim ailemle tatile gitmiştik ordada sorun çıkardı ve yattı mecbur gittim yanına zaten kalacağımız kaç gün,üstelik annem babam var haklı olduğum halde yalvar yakar, sonra beni birgün yüksek şekerle hastaneye yatırdılar o gün yine tartismistik ve yanıma gelmedi şaka gibi yalnız gittim o günü hiç atamıyorum içimden, sonra babam akciğer kanseriydi onun o en kötü günlerinde benimle on gün falan küs kaldı sonra babami kaybettim yine bi bahane dört gün konuşmadı,sen gerçekten utanmiyomusun dedim o zaman özür diledi falan,hep böyle şeyler, birde asla kendine laf söyletmez asla yaptıklarını soylemiceksin ikinci bir kavga sebebi olur,burnundan kıl aldırmayan tiplerden,sonra bişey daha anlaticam,kız kardeşimin eside kanserden öldü çok genç yasta,kardesim iki yaşındaki kızıyla ortada kaldı,o aralar çok uzgunken bize çok gelip gitti, çocuklar oynuyordu,bunların çok gelmesinden bunaldı o yetim çocuğa bile hep kötü davrandı,çocuk yüzüne guldukce iteledi, en sonki olayida söyleyip bitireyim çok başınızı agrittim, ben kendi iki kızımı ve kardeşimin kızını aynı dusakabine sokup yikadim,bu olay oldu iki gündür konuşmuyor yine ama bu defa yatmadi, çok titizdir kendisi o çocuktan bizimkilere bişey bulascak sanki,çocuğa hastalıklı muamelesi yapıyor, artık çok bunaldim çocuklarımda farkında onun çok keyifsiz sinirli olduğunun,ama yinede nöbete gidince falan özlüyorlar,ne yapacağımı bilemiyorum,korkuyorumda ayrılıktan,ama mutsuzum asla hayalini kurduğum evlilik bu değil,çalışıyorum maaşım iyi ama pişman olmak istemiyorum. Siz ne yapardınız?Yardım edin lütfen.

öncelikle üç kızı aynı anda banyoya sokup yıkama konusunda sizi haksız buldum
mikrop sebebiyle değil de, basın, medya, uzmanlar...herkes bağırıyor özel bölgeler diye
7-8 yaş küçük değil
bedenlerinin kendilerine ait olduğunu ve özel olduğunu çoktan hissettirmeliydiniz, istedikleri kadar kardeş olsunlar
teker teker yıkamalısınız bana göre

ikincisi eşinize hiç test vs yapıldı mı?
bu uyumak olayı gerçekten hormonlarla ilgili olabilir
mesela zararsız bir hastalık var, ne zaman insanın morali bozulsa veya üzülse, anında uykusu gelir

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,iki kızım var benim 7 ve 8 yasindalar,eşimle severek evlenmistim ama şimdi geriye baktığımda herşey çok tuhaf geliyor,nasıl bu kadar tahammül edebildim acaba,acaba benim evliliğime sizin yorumlariniz nasıl olur,öncelikle aşırı derecede istedi beni,hastalık derecesinde ya sen ya hiç dedi o kadar şimdide beni sevdiğinden eminim ama niye bu kadar zorlaştırıyor hayatı bilmiyorum,çok zor sıkıcı biri.. hani kıl dediğimiz tipler vardır ya aynen öyle. Hep surati asik hep memnuniyetsiz evin içinde sürekli gergin sinirli sürekli çocuklara susun diye bağırıyor,kafam götürmüyor klasik cümlesi, evlendigimiz günlerde en cok şaşırdığım şey küsmeleri olmuştu,tartışıyoruz mesela bende kırgınım ama o konuşmuyor benimle günlerce yatıyor hiç kalkmadan dört gün mesela hiç kalkmadan yemeden içmeden ölü gibi yatıyor ilk zamanlar korkuyodum yanına gidiyodum sonra alıştı buna diye gitmez oldum sabrettim ne kadar sabredecek diye, ama gitmediğin sürece yatabiliyor nobetli çalıştığı için nöbet günü geldiğinde kalkip gidiyor gelince yine yatmaya devam ediyor,, sonra bunu en olmadık yerlerde defalarca yaptı ben kendimi hep mahcup hissettim ailemle tatile gitmiştik ordada sorun çıkardı ve yattı mecbur gittim yanına zaten kalacağımız kaç gün,üstelik annem babam var haklı olduğum halde yalvar yakar, sonra beni birgün yüksek şekerle hastaneye yatırdılar o gün yine tartismistik ve yanıma gelmedi şaka gibi yalnız gittim o günü hiç atamıyorum içimden, sonra babam akciğer kanseriydi onun o en kötü günlerinde benimle on gün falan küs kaldı sonra babami kaybettim yine bi bahane dört gün konuşmadı,sen gerçekten utanmiyomusun dedim o zaman özür diledi falan,hep böyle şeyler, birde asla kendine laf söyletmez asla yaptıklarını soylemiceksin ikinci bir kavga sebebi olur,burnundan kıl aldırmayan tiplerden,sonra bişey daha anlaticam,kız kardeşimin eside kanserden öldü çok genç yasta,kardesim iki yaşındaki kızıyla ortada kaldı,o aralar çok uzgunken bize çok gelip gitti, çocuklar oynuyordu,bunların çok gelmesinden bunaldı o yetim çocuğa bile hep kötü davrandı,çocuk yüzüne guldukce iteledi, en sonki olayida söyleyip bitireyim çok başınızı agrittim, ben kendi iki kızımı ve kardeşimin kızını aynı dusakabine sokup yikadim,bu olay oldu iki gündür konuşmuyor yine ama bu defa yatmadi, çok titizdir kendisi o çocuktan bizimkilere bişey bulascak sanki,çocuğa hastalıklı muamelesi yapıyor, artık çok bunaldim çocuklarımda farkında onun çok keyifsiz sinirli olduğunun,ama yinede nöbete gidince falan özlüyorlar,ne yapacağımı bilemiyorum,korkuyorumda ayrılıktan,ama mutsuzum asla hayalini kurduğum evlilik bu değil,çalışıyorum maaşım iyi ama pişman olmak istemiyorum. Siz ne yapardınız?Yardım edin lütfen.
Eşinizin ciddi psikolojik sorunları var

Biri benim yeğenime o şekilde yaklaşacak olsa yaklaşsa demiyorum bakın ziyan ederim O’nu. Siz nasıl sessiz kalabiliyorsunuz ya!
Sessiz kalmıyorum asla,bunun üstüne ne kavga kıyametler koptu,yine mutsuzluk,kaybolan günler,hadi bu defa düzelir diyosun,yok yine aynı,üstelik ehr kavgada benim çocuklarında etkileniyor:KK43:

Galiba şımarık yetiştirilmiş, istedikleri red edilmemiş, küsmeyi silah olarak kullanmış.

Çok zor ya, babamın böyle arkadaşı var, 60 yaşında adam o mız mız o nazlı hali arkadaşlarını bile usandırıyor.

Huy çıkmaz demişler ya, belki törpülenir ama
Ne kadar değişir ki

Ay siz onu terbiye edeceğinize o sizi terbiye etmiş. İnanın bana ruh hastasının teki. Kızlarım çok düşkün diye bu evliliği sürdürürseniz hayatınızın hatası olacak. İki yaşındaki yavrucağa ne demeli?! Edepsiz adam! Babası ölmüş ya babası!! Alsan kucağına iki dakika merhamet göstersen ölmezsin! Küstüğünde gidip yatıyormuş ya hiç gitmeyin yanına açlıktan mı olur susuzluktan mı geberip gitsin!

Size yaptıkları da çekilir cinsten değil ama yetim çocuğa üzüldüm ben akşam akşam canım sıkıldı.yazık ne olacak birlikte yıkandılarsa vebalı mı çocuk ne bulaşacak ne saçma bir düşünce:KK43:çok şımartmışsınız altdan aldıkça tepenize çıkmış resmen.

öncelikle üç kızı aynı anda banyoya sokup yıkama konusunda sizi haksız buldum
mikrop sebebiyle değil de, basın, medya, uzmanlar...herkes bağırıyor özel bölgeler diye
7-8 yaş küçük değil
bedenlerinin kendilerine ait olduğunu ve özel olduğunu çoktan hissettirmeliydiniz, istedikleri kadar kardeş olsunlar
teker teker yıkamalısınız bana göre

ikincisi eşinize hiç test vs yapıldı mı?
bu uyumak olayı gerçekten hormonlarla ilgili olabilir
mesela bende de değişik ve zararsız bir hastalık var, ne zaman moralim bozulsa veya üzülsem, anında uykum gelir, beni bıraksalar saatlerce uyurum

ha ama bir sürü sorumluluğum olduğu için uyumuyorum o ayrı
O yatıyor aslında uykuda değil,nasıl bir sabirsa artık bana tepkisini öyle gösteriyor,ve o andan itibaren tüm sorumlulukları bitiyor,yapayalnız kalıyorum herşeyle.Mesela önemli bişey oluyor sormam gereken ne yapacağımı bilemiyorum.

Son düzenleme:
Aşırı mutsuz ve sinirli biri.. garip hatta.. ne yapmalısınız hiç bilemiyorum ama çok zor bi durum allah yardımcınız olsun..

Sessiz kalmıyorum asla,bunun üstüne ne kavga kıyametler koptu,yine mutsuzluk,kaybolan günler,hadi bu defa düzelir diyosun,yok yine aynı,üstelik ehr kavgada benim çocuklarında etkileniyor:KK43:
Düzelmez efenim düzelmez. Olan size olur.

O yatıyor aslında uykuda değil,nasıl bir sabirsa artık bana tepkisini öyle gösteriyor,ve o andan itibaren tüm sorumlulukları bitiyor,yapayalnız kalıyorum herşeyle.Mesela önemli bişey okuyor sormam gereken ne yapacağımı bilemiyorum.

o zaman ne denir bilemedim
Allah yardımcınız olsun

Yaklaşık iki ay önce yegenlerimin annesini kaybettik. Küçücük yavrularım annesiz kaldı. Çok net söylüyorum. Eşim yegenlerime eşinizin yaptığını yapsa bir dakika düşünmem bosanirim. "Sen benim yeğenime nasıl bunu yaparsın" düşüncesiyle değil üstelik. Yetim kalmış minicik bir yavruyu uzebilecek kadar vicdansız bir adama tahammül edemem.

İki yaşında yetim bir çocuk evine gelmiş sen kötü davranıyorsun. Küfür etmek istiyorum su an. Gideyim.

Çalıkuşu nun annesi vefat ediyor, kuzeni onu teselli ederken diger kuzeni pna yaklasma onun annesi öldü bize de bulaşır annemiz ölür sonra diyordu. Aklima niyeyse o sahne geldi. Yetime merhamet etmeyen bir adamla hayat gecirmek zor. Size nasil davrandigi dikkatimi bile cekmedi. Kardesinin cocuguna üzüldüm sadace...

Yaklaşık iki ay önce yegenlerimin annesini kaybettik. Küçücük yavrularım annesiz kaldı. Çok net söylüyorum. Eşim yegenlerime eşinizin yaptığını yapsa bir dakika düşünmem bosanirim. "Sen benim yeğenime nasıl bunu yaparsın" düşüncesiyle değil üstelik. Yetim kalmış minicik bir yavruyu uzebilecek kadar vicdansız bir adama tahammül edemem.

İki yaşında yetim bir çocuk evine gelmiş sen kötü davranıyorsun. Küfür etmek istiyorum su an. Gideyim.
Bana tepkinizide anlıyorum,ama küfür ettim,hakaret ettim,ağladım,çok iyi oldugu zamanlarda oldu mesela, hoşgeldiniz diye kapıda karşılamalar falan,kardeşim haliyle dağıttı o ara biraz,anormal davranışlarıda oldu,bizimki dünyanın endoğrusu ya vs vs... işte şimdi evlendi kardeşim, yeğenim dünya iyisi bir babaya sahip oldu Allahma şükür, kötü günleri geride bıraktı..

Bana tepkinizide anlıyorum,ama küfür ettim,hakaret ettim,ağladım,çok iyi oldugu zamanlarda oldu mesela, hoşgeldiniz diye kapıda karşılamalar falan,kardeşim haliyle dağıttı o ara biraz,anormal davranışlarıda oldu,bizimki dünyanın endoğrusu ya vs vs... işte şimdi evlendi kardeşim, yeğenim dünya iyisi bir babaya sahip oldu Allahma şükür, kötü günleri geride bıraktı..

Çok sevindim kardesiniz ve yeğeniniz adına. Sizinle aynı durumdayım. Kanserden kaybettik biz de yengemi. Abim iki çocukla bir başına kaldı. Henüz çok yeni olduğundan yetim ya da öksüz kelimesini görmem bile ağlamam için yeterli oluyor. O yüzden eşinizin yaptığına çok fazla sinirlendim. Lütfen izin vermeyin böyle bir şeye. Anne babasız kalan çocuklar zaten kırıklar. Niye daha fazla kirilsinlar ki.

Sizin için ne desem boş. Allah sabır versin size. Eşiniz normal değil.

Rabbim size peygamber sabrı vermiş zira eşiniz çekilir cinsten bir insan değil, Eş vasfına sahip biri değil ortada ben bir evlilik göremiyorum ki. Terbiyesiz elin yetiminden ne istediniz çok sinirlendim insan olan bunu yapmaz. Kötü günümde yanımda olmayan zaten hiç bi zaman yanımda olmasın.

Çok sevindim kardesiniz ve yeğeniniz adına. Sizinle aynı durumdayım. Kanserden kaybettik biz de yengemi. Abim iki çocukla bir başına kaldı. Henüz çok yeni olduğundan yetim ya da öksüz kelimesini görmem bile ağlamam için yeterli oluyor. O yüzden eşinizin yaptığına çok fazla sinirlendim. Lütfen izin vermeyin böyle bir şeye. Anne babasız kalan çocuklar zaten kırıklar. Niye daha fazla kirilsinlar ki.

Sizin için ne desem boş. Allah sabır versin size. Eşiniz normal değil.
mesajın o kısmını sildim, daha fazla insanın sinirini bozmayayım gece gece:KK43: çok zor gerçekten başına gelen bilir,konuyla ilgilendiginiz için tesekkür ederim, Allah sizede sabır versin

X