Çok nazarım değiyor ne zaman desem ki ?

Çok nazarım değiyor ne zaman bu ara iyi gidiyor desem sıkıntı çıkıyor ya da ne zaman eşimle bu ara iyiyiz kavga etmiyoruz desem büyük kavga ediyoruz. Deme o zaman diyeceksiniz insan istemsiz düşünüyor bi an yani nasıl engellerim bunu ya.
Maşallah deyin nas Felak Ayetel Kürsi okuyun nazar duaları okuyun evinize

Çok nazarım değiyor ne zaman bu ara iyi gidiyor desem sıkıntı çıkıyor ya da ne zaman eşimle bu ara iyiyiz kavga etmiyoruz desem büyük kavga ediyoruz. Deme o zaman diyeceksiniz insan istemsiz düşünüyor bi an yani nasıl engellerim bunu ya.
Her ne istiyorsanız dilinizde o olsun. Yani mesela, eşimle çok şükür iyiyiz diyin. Kavgalı değiliz gibi olumsuz cümleleri çıkarın dilinizden. Neye odaklanır neye şükrederseniz o artar çünkü

Kendi kendime de nazar ediyorum 😬başkasına söylemiyorum kendi kendime bu ara iyi anlaşıyoruz hiç kavga etmiyoruz diyorum hoop kavga ediyoruz 🤦🏼‍♀️
Bu ben 😱😱😱😱 bende diyorum bı bakıyorum hop böyle geçen e nabiza bakınca AA hiç hastaneye gitmedim hazirandan beri çünkü anksiyete bozukluğu olduğu için iki günde bir hastanede buluyorum kendimi. Yemin ederim ki iki buçuk aydır hastanedeyim😔😔

Hayat bu hep iyi şeyler olmuyor siz bu ara çok iyiyiz demesenizde kavga edecektiniz sözlerinizle kader yazılmıyor sonuçta. Bu kadar içinizde büyütmeyin derim. Ve olayları hep bir şeylere bağlamayın

Bende aynıyım, başkalarına değil de kendime çok fazla nazarım değiyor, ne zaman eşim iyi aramız iyi diye aklımdan geçirsem bi sorun oluyor çözümünü bulursanız yazınız...

Olumsuzluk ekleriyle düşünmeyin. Yağmur yağmaz değilde hava çok güzel. Eşimle çok mutluyuz. İnşallah param hemen bitmez değilde yeterli param var yada görüşmenin kötü geçmeyeceğini düşünüyorum değilde görüşme iyi geçecek gibi yani işin sizin bakış açınızdan olan kısmıyla cevap verdim evrene böyle mesaj vermek gerekirmiş. Doğrudur yalandır bilemem 😃

Gerçekten bir şeylerin kötü gitmesini nazara bağlayıp öylece kenara mı çekiliyosunuz?

Mesela demek ki eşinizle ciddi sorunlarınız var, karakteriniz farklı, demek ki hayatınızda bir takım problemler var ki bir şeyler yolunda gitmiyor. Kötü bir şey olunca kökenini bulup çözmek varken nazara bağlamak neden?

Hep derim, nazar değecek olsa abd başkanına, ne bileyim çok ünlü oyunculara , modellere falan değer. Günlük sıradan insanlarız, kendimizi fazla büyütmeyelim bence.
Nazar burjuvalılara mı mahsus bi şey?

Bana da nazar etseniz az iştahım kesilse çok güzel olur 🙄😂

Cümlelerinize MaşaAllah demeyi ekleyin.Böylece korunursunuz.😊

Nazar burjuvalılara mı mahsus bi şey?
Alemsiniz 🤣🤣 Hayır ama bize 1 değse onlara 10000 değer tüm dünyanın gözü üzerlerinde ama maşallahları var hepsinin. Ben sadece ters giden her şeyi nazara bağlamayı mantıksız buluyorum. Allah kullarını elbet korur, insan kendi seçimleriyle de bunu belirler, geri kalan şeylerin de zaten olacağı vardır yani.

Hiç söyleme bacım hatta iç sesin bile sussun. Siz yaşayın

Bu bahsettiğiniz olaylar hayatın akışında sürekli döngü olarak yaşanan şeyler, algıda seçicilik yapıyor ve nazara bağlıyorsunuz. Çok tehlikeli de bir şey yapıyorsunuz kendinize, bu düşünceleriniz ilerlerse ilerde ciddi sorunlar yaşarsınız. Obsesyonun bir çeşidi bu.

X