ÇOK ÖNEMLİ ALLAH RIZASI İÇİN BİR YOL GÖSTERİN

dermo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
2
-5
34
BEN 6 YILLIK EVLİYİM VE BAZI NEDENLERDEN DOLAYI EN KÜÇÜK KIZ KARDEŞİMİ YANIMA ALMAYA KARAR VERMİŞTİM KIZ KARDEŞİM 18 YAŞINDA VE 3 YILDIR BİZDE KALIYORDU VE PROBLEMLER PATLAK VERMEYE BAŞLADI BEN ÇALIŞAN Bİ BAYANIM EŞİMDE ÖYLE YAKLAŞIK 1 YILDIR BANA VE EŞİME HİÇ SAYGISI KALMAMIŞTI UYARIDA BULUNDUĞUM ZAMAN KARŞILIK VERİYORDU 2 HAFTA ÖNCE ANNEMLERE GEÇTI VE KENDİSİYLE SAYGISIZLIK YAPMASI KONUSUNDA TARTISIYORDUM VE HAKLIYDIM DA SONRASINDA BUGUN DUYDUKLARIMDAN ŞOK OLDUM NE YAPACAGIMI BİLEMEDİM Bİ ARKADAŞIMLA TELEFONDA KONUŞUYORDUM VE ARKADASIM BENI KONFERANSA ALIP ANNEMI ARADI VE ANNEMIN ANLATTIKLARI BENİ ÇOK KÖTÜ DURUMA SOKTU KELIMELER YETERSIZ GELDI .ANNEM KIZ KARDEŞİM İN OKULUNA GİTMİŞ VE REHBER ÖĞRETMENIYLE KONUŞMUŞ (.BENİM KONFERANSTA OLDUGUMU BİLMİYOR TABİ )REHBER ÖĞRETMENİ DEMİŞ Kİ KIZINIZ GELDİ BİRAN ÖNCE ABLASININ EVİNDEN ALIN DEMİŞ ANNEME KARDEŞİMİN İDDASINA GÖRE Bİ GÜN EŞİM KARDEŞİMİ KARSISINA ALIP DEMİŞKİ ABLANLA ÇOÇUGUMUZ OLMUYOR VE DOKTOR ABLANA KARDEŞİNDEN YUMURTALIK ALIRSAN OLUR DEMİŞ VERİR MİSİN DEMİŞ KARDEŞİME, KARDEŞİMDE BUNU GİTMİŞ HOCASINA DANIŞMIŞ .VE KARDEŞİM ENİŞTESİNİN YANİ EŞİMİN ONA TACİZ ETTİĞİNİ İDDA ETMİŞ .BEN BUNLARI DUYUNCA ŞOK OLDUM NEYE UGRADIĞIMI ŞAŞIRDIM.BEN GÖZÜMLE GÖRSEM 8 DEFA SİLER TEKRAR BAKARIM EŞİM Mİ DİYE ÇOK GÜVENİYORDUM EŞİME VE BU ÇOK CIDDI BIR KONU ASLI OLMASA KARDEŞİM ANLATIRMI DIYE DE DÜŞÜNÜYORUM .KARDEŞİM ANNEME DEMİŞ ABLAMIN YUVASI YIKILMASIN DIYE SÖYLEMEDIM DEMIS TABI ANNEM DE BENİM BILDIĞIMI BILMIYOR HALA ÇILDIRACAGIM BI TARAFTA KIZ KARDEŞİM Bİ TARAFTA EŞİM NE YAPACAGIMI ŞAŞIRDIM HALA ŞOKTAYIM SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYORUM NE OLUR BIR FİKİR VERİN ALLAH RIZASI İÇİN ÇIKMAZA GİRDİM NE OLUR YARDIM EDİN BANA

Offf bu ne ya Allah yardımcın olsun cnm kötü bir durum beynim yandı şuanda 😔😔bir kardeşin ablasina ve eniştesini düşürdüğü duruma bak çok çirkin

Kardeşinden yumurtalık almak nasıl bişey onu anlamadım ben.Eşiniz kaç yaşında? Eşinizle birşey konusmadınız mı?

Kızkardeşiniz 18 yaşında artık yetişkin bir birey evinizin kurallarına uymuyorsa kapı orda demeniz lazım yoksa böyle çeker durursunuz.Kocanızla ilgilide kesin bir delil olmadan insanlara bunları demek çok büyük bir şey madem böyle birşeyide söylüyorsa hemen evden taşınsın zaten kardeşiniz,yada kameraya filan alıp bi şekilde ispatlarsa o zaman kocanızı kapı dışarı edersiniz burda sorun çıkaran o veya onlar.

Kardeşinizi karşınıza alıp konuşun. Bak bu işin şakası olmaz anlattıkların doğru mu diye sorun. Sonra da ses kaydını açıp enistesiyle yalnızken bu konuyu yeniden konuşsun. Bu elinizde delil olur. Yoksa direkt gidip adama sorarsaniz inkar eder.

BEN 6 YILLIK EVLİYİM VE BAZI NEDENLERDEN DOLAYI EN KÜÇÜK KIZ KARDEŞİMİ YANIMA ALMAYA KARAR VERMİŞTİM KIZ KARDEŞİM 18 YAŞINDA VE 3 YILDIR BİZDE KALIYORDU VE PROBLEMLER PATLAK VERMEYE BAŞLADI BEN ÇALIŞAN Bİ BAYANIM EŞİMDE ÖYLE YAKLAŞIK 1 YILDIR BANA VE EŞİME HİÇ SAYGISI KALMAMIŞTI UYARIDA BULUNDUĞUM ZAMAN KARŞILIK VERİYORDU 2 HAFTA ÖNCE ANNEMLERE GEÇTI VE KENDİSİYLE SAYGISIZLIK YAPMASI KONUSUNDA TARTISIYORDUM VE HAKLIYDIM DA SONRASINDA BUGUN DUYDUKLARIMDAN ŞOK OLDUM NE YAPACAGIMI BİLEMEDİM Bİ ARKADAŞIMLA TELEFONDA KONUŞUYORDUM VE ARKADASIM BENI KONFERANSA ALIP ANNEMI ARADI VE ANNEMIN ANLATTIKLARI BENİ ÇOK KÖTÜ DURUMA SOKTU KELIMELER YETERSIZ GELDI .ANNEM KIZ KARDEŞİM İN OKULUNA GİTMİŞ VE REHBER ÖĞRETMENIYLE KONUŞMUŞ (.BENİM KONFERANSTA OLDUGUMU BİLMİYOR TABİ )REHBER ÖĞRETMENİ DEMİŞ Kİ KIZINIZ GELDİ BİRAN ÖNCE ABLASININ EVİNDEN ALIN DEMİŞ ANNEME KARDEŞİMİN İDDASINA GÖRE Bİ GÜN EŞİM KARDEŞİMİ KARSISINA ALIP DEMİŞKİ ABLANLA ÇOÇUGUMUZ OLMUYOR VE DOKTOR ABLANA KARDEŞİNDEN YUMURTALIK ALIRSAN OLUR DEMİŞ VERİR MİSİN DEMİŞ KARDEŞİME, KARDEŞİMDE BUNU GİTMİŞ HOCASINA DANIŞMIŞ .VE KARDEŞİM ENİŞTESİNİN YANİ EŞİMİN ONA TACİZ ETTİĞİNİ İDDA ETMİŞ .BEN BUNLARI DUYUNCA ŞOK OLDUM NEYE UGRADIĞIMI ŞAŞIRDIM.BEN GÖZÜMLE GÖRSEM 8 DEFA SİLER TEKRAR BAKARIM EŞİM Mİ DİYE ÇOK GÜVENİYORDUM EŞİME VE BU ÇOK CIDDI BIR KONU ASLI OLMASA KARDEŞİM ANLATIRMI DIYE DE DÜŞÜNÜYORUM .KARDEŞİM ANNEME DEMİŞ ABLAMIN YUVASI YIKILMASIN DIYE SÖYLEMEDIM DEMIS TABI ANNEM DE BENİM BILDIĞIMI BILMIYOR HALA ÇILDIRACAGIM BI TARAFTA KIZ KARDEŞİM Bİ TARAFTA EŞİM NE YAPACAGIMI ŞAŞIRDIM HALA ŞOKTAYIM SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYORUM NE OLUR BIR FİKİR VERİN ALLAH RIZASI İÇİN ÇIKMAZA GİRDİM NE OLUR YARDIM EDİN BANA

Konuyu tam olarak anlamadan ne eşinize ne de kız kardeşinize tepki koymayın. Eşinizin tepkileri durumu açıklığa kavuşturacaktır, ama bu süreci iyi yönetmelisiniz.

Bu durum doğru da olabilir ya da kardeşinizin ilgi çekmek, intikam almak için kullandığı bir taktik de olabilir..

Allah yardımcınız olsun...

Ve kardeşimizin psikoljik sorunları var mı? Böyle birşey hissettiniz mi bugüne kadar? Yalan söyleyen birimi mesela? Daha önce olmayan şeyleri olmuş gibi anlatmışlığı var mı? Sizinle ilgili değilde herhangi bir konuda.şizofren olabilir,psikolojik sorunları olabilir mi? Yok kardeşinize bu konuda güveniyorsanız doğru söylüyor olabilir

Bir tanıdığımın eşi kardeşine defalarca tecavüz etmiş, ceza evinde şuan 20 sene falan almış her şey ispatlı yani ama eş inanmıyor kendi ailesine küstü “kocama iftira atıyorsunuz.” diyerek.

İyice soruşturun, kardeşinizle sakince konuşun bi. Son 1 yıldır sorun var demişsiniz demek ki 1 yılda garip şeyler oldu..

Bence kardeşiniz yalan söylüyor neden bilmiyorum ama içimde çok büyük bir his var eşiniz masum. Ki yumurtalık konusuna gelince çocukça bir yalan gibi duruyor zaten . Ayrıca taciz edecek adam üç yıldır neden etmedi de bu sene oldu buda ilginç. Birde bu iftiralarin kavga etmenizden ve evden gitmesinden sonra olması da şaşırtıcı değil mi

yedi düvele söylemişlerde sana mı söylememişler..
Ben de onu anlamadım annesi arkadaşına neden söylüyor 2. Arkadaşı annesini niye arıyor 3. Kızkardeş orda niye kalmis onlarida bilsek daha doğru yorum yapacağız 4. Çocukları olmuyor mu gerçekten eksik çok bilgi var

bana kardeşiniz yalan söylemiyor gibi geldi ortalığı karıştırmamak için susması falan ne bileyim ya çok zor durumlar Allah yardımcınız olsun . Eşinizle konuştunuz mu

X