çok sevenler cevap verebilir mi

Sanurum bu korku, tedirginlik hep evlilik bir kere olur, hata yapma şansım yok düşüncesiyle büyüdüğümden
evlilik fikri beni hep ürküttü, hep çok sorguladım. Ama yukarıdaki düşünce beni inanılmaz rahatlatıyor:)
bende aynısıyım ama benim ailemde buna sebep geri kafalı insanlar boşanmaya karşılar bu beni daha da kaygılı bir insan yaptı bende işin içinden çıkılmaz bir yola girmiş gibi hissettiryorlar bana

Ay sanki benm eşimi anlatıyorsun 🙄 gerçekten öyle ama işte benim alttan almak için sebebim hemen hicbisey olmamisa dönmesi dün akşam yine bir tartıştık gitti yattı başı agrimis kalktı ilaç içmiş ağrı kesici yerine iltihap ağrı kesici almış bnde sorsaydin keşke diyorum gülüyor bana o ilaç nerden bilecek nerenin agrisidigini diye ben olsam cevap bile vermeden yatarim geri işte oyuzden cekilmezdim önceden yani bilemiyorum ben aştım bu yönümü ama erkekler nedense asmakmi istemiyor isinemi gelmiyor bilmiyorum
işte oda bu konuda birazcık kendinden ödün verse zaten mis gibi ilişkim olurdu

bende aynısıyım ama benim ailemde buna sebep geri kafalı insanlar boşanmaya karşılar bu beni daha da kaygılı bir insan yaptı bende işin içinden çıkılmaz bir yola girmiş gibi hissettiryorlar bana
Bende sizin mesajlarınızı okurken kendimi gördüm i, yazacak oldum yazamadım.
İnsan sevmediği birine hiç tahammül edemez, o yüzden seviyor muyum diye sormayın bence.. Tutku, heyecan var mı diye sorun.. O da zaten ilişki alışkanlığa dönünce kaybolan birşey bence

Bende sizin mesajlarınızı okurken kendimi gördüm i, yazacak oldum yazamadım.
İnsan sevmediği birine hiç tahammül edemez, o yüzden seviyor muyum diye sormayın bence.. Tutku, heyecan var mı diye sorun.. O da zaten ilişki alışkanlığa dönünce kaybolan birşey bence
tutku heyecan yok bence onlar aşıksan olan şeyler ben aşık değilim zaten dediğniz gibi tutku vs monotonluktan ötürü azalıyor ama yanında mutlu oluyorum beni öpünce sarılınca mutlu oluyorum huzurulyul birliket vakit geçirmyei çok seviyorum yeni yerler görmeyi keşfetmeyi ama zaten ayrıldık alttan almama huyu var sinirli agresif biri kendimi o kadar mutsuz hissediyorum ki anlatamam ailem de bu konularda o kadar geri kafalı ki evlenmeye kesinlikte korkuyorum zaten örnek bi evlilikleri de yoktu bize keşke küçükken biz boşansalardı diye defaraca söylerdim içimden gerçekten annem için sevginin ilginiin hiç önemi yok çalıyorsa iyi çocuk diyo direk abi bu mu sadece evlilik tamam çalışmsı eve bakması zaten çok önemli ama sadece bu değilki

destek olduunuza göre konuşabiliyordunuz demi bende ona beş senedir destek oluyorum zaten yazamadığı zamanlar diyorsunuz demek ki yazdığı zamanlar da oluyordu benim ki hç yazamıyor bilmem anlatabildim mi
Yani hiçbir şekilde iletişiminiz yoksa zaten ortada ilişki yoktur

İstese verir. Eşim resmen benim sinirimi alttan alıyor çoğu alındığı kelimelere kulak asmamaya çalışıyor hakkını yiyemem böyle yürür zaten iliskide
Peki oda sinirli bi insanken nasıl alttan alır halde geldi

Peki oda sinirli bi insanken nasıl alttan alır halde geldi
Ben hiç taviz vermedim eğer alttan alan ben olsaydım kesinlikle bana sinirliyken yumuşak olmazdı. Kavga ederken bile kelimeleri iki kere düşünüp söylüyor bak sakin yanlisma o anlamda demedim diye açıklama yapma hissi doğuyor kendinde. Buda benden kaynaklı ablasyla annesiyle tartsrken o anlamda demedim diye demez keşke herkese böyle olsa ama onlarada ben yetemem bu saatten sonra. Yani o nasıl bu hale geldi sanırım ben eşime hiç demedim yani yanlış anladın kusura bakma tarznda hiç yatistirmadim eşimi bana karşı kullandığı cümleleri içinden seçip bunu bunu dedin bana gibi davrandım eşimde hayır cımbızla laf seçme öle demek istemedim fln diye hep bı savunmaya geçti snra da tartışma esnasına taşıdı bunu kavgada etse bak o lafı bu yüzden dedim der kavga arasında başlarda böyle değildi tabi zamanla işte anlattgm gibi oldu he olmayabilir di de oda benim şansıma mi diyeyim Allah'ın sevdiği kulumuyum artk bilmiyorum tabi hepte alttan aldığı olmaz artık biseye kiziyorsq o anda tepki vermez bı saat snra anlatır bak surda şunu dedin belki kötü anlamda demedin ama söyleme tarzın kötüydü der tabi bunları sınırlı der ama içindeki anlamı bildiğim için direk kavga etmeyip açıklayarak tartstigi için haklısın derim onceden onuda yapmazdım yani bu ilişkide kindar taraf benim malesef🙄☹️

Ben hiç taviz vermedim eğer alttan alan ben olsaydım kesinlikle bana sinirliyken yumuşak olmazdı. Kavga ederken bile kelimeleri iki kere düşünüp söylüyor bak sakin yanlisma o anlamda demedim diye açıklama yapma hissi doğuyor kendinde. Buda benden kaynaklı ablasyla annesiyle tartsrken o anlamda demedim diye demez keşke herkese böyle olsa ama onlarada ben yetemem bu saatten sonra. Yani o nasıl bu hale geldi sanırım ben eşime hiç demedim yani yanlış anladın kusura bakma tarznda hiç yatistirmadim eşimi bana karşı kullandığı cümleleri içinden seçip bunu bunu dedin bana gibi davrandım eşimde hayır cımbızla laf seçme öle demek istemedim fln diye hep bı savunmaya geçti snra da tartışma esnasına taşıdı bunu kavgada etse bak o lafı bu yüzden dedim der kavga arasında başlarda böyle değildi tabi zamanla işte anlattgm gibi oldu he olmayabilir di de oda benim şansıma mi diyeyim Allah'ın sevdiği kulumuyum artk bilmiyorum tabi hepte alttan aldığı olmaz artık biseye kiziyorsq o anda tepki vermez bı saat snra anlatır bak surda şunu dedin belki kötü anlamda demedin ama söyleme tarzın kötüydü der tabi bunları sınırlı der ama içindeki anlamı bildiğim için direk kavga etmeyip açıklayarak tartstigi için haklısın derim onceden onuda yapmazdım yani bu ilişkide kindar taraf benim malesef🙄☹️
İşte her sakine bi sinirli düşüyor bizde de karşı taraf kindar nasıl çözeceğim bilmiyorum ama ben alttan almasam da işe yaramıyor daha da tozutuyo

İşte her sakine bi sinirli düşüyor bizde de karşı taraf kindar nasıl çözeceğim bilmiyorum ama ben alttan almasam da işe yaramıyor daha da tozutuyo
Eşimi tanıyan herkes çekinir malesef bu disada yansıyor ikimizde sinirliyiz ama işte kindar değil yoksa düşünüyorum da benm gibi olsaydı çok üzülürdum empati yapa yapa kendimi torpudelim işte ama dediğim gibi sinirlilik alttan alınacak şey ama kindarlik asla alttan alınacak bişey değil öle kusmeyi kapsamiyo o şey bı laf söylüyorum içine oturuyor adamın bende pişman oluyorum ama işte dediğim gibi oncedendi erkek arkadaşın böyle ise hayatini zehir etme eşim benmle başa çıkabilmek için çok uğraştı bir adım görmüyorsanız bırakın gitsin

Ona en kızgın olduğum zamanlarda bile yüzüne bakınca kalbim ısınıyor. O zaman diyorum ki kendime 'kızım sen bu adamı seviyorsun, geçinmenin yolunu bul'. Uzun uzun anlatmaya gerek yok, sevgi çok göreceli ve dereceli bir kavram. Herkes için sevgınin karşılığı farklı olabilir. Kendi içine bakmak lazım.
Ben evlenmeyi düşünen herkese Doğan Cüceloğlu'nun 'Evlenmeden önce' kitabını öneriyorum. MUTLAKA okunmalı.

X