Çok şükür İlk ayda hamileyim, belirtilerim, neler yaptım ,nasıl anladım hepsini anlatıyorum

Çok saol kuzum Allah razı olsun erken gebelikte yaptım dün ondn önceki günde kaset test yapmıştım ikiside negatif canım silik çizgi bile yoktu resmen test inan artık yok diyor ben anlamıyorum galiba 😔😒
Dur karalar bağlamayalım hele daha Kaçıncı denemeniiz?😇

Dur karalar bağlamayalım hele daha Kaçıncı denemeniiz?😇
Bu ikinci ama şöyle ikinci geçen ay denediğimde yumurtlama günübu hiç talip etmedim bide dişim agriyinca öyle bıraktım bu ay tam ayarlayarak yaptık işte bilmiyorum bide 8 senedir korunuyorduk canım

Kizlar dün yumurtam çatladı test silik oldu artık iliski oldu. Bugun de olmalı mi? Biraz bunaldik eşimle ne yalan söyleyim:) halla verimli midir biliyor musunuz?

Canim bekle sen ozaman dedim gibi belkide gec dollenmedir bende test yaptim yeni negatif olsa çıkardı hayirlisi olsun cnm rabbim geciktirmesin mutluluğumuzu🙏 ben eylulde kurtaj oldum boş gebelikten aylar sonra korkumu yenerek subatta denedim hayirlisi buymus demekki benim icin
Adet oldunmu tatlim sen

Kızlar merhaba öğrenene kadar neler yaşadım nasıl anladım hepsini anlatıyorum umarım faydası olur.

Hamile kalmak için basvurdugum yöntemler?
#Buraya üye olmadan önce ovulasyon takibimi pek de yapmıyordum aslında, sadece uygulamadan görüyordum. Bebeğe karar verince ovulasyon testi aldım ilk defa ve adetim bittikten yaklasık 1 hafta sonra basladım (adet döngüm uzun oldugu için geç basladım. Sizin adetle yumurtlama yakınsa adet biter bitmez baslayın.)

20 ocaktan 27 ocaga kadar değerlendirdim. Her gün. 3 gün pik göründü 4.gün çatlama oldu. Çatlamadan bikaç gün öncesinden catlama sonrasına kadar değerlendirdim, riske atmadım 1 hafta boyunca.

Etkisi var mı bilmiyorum ama 2 hafta kadar incir havuç kaynatıp içtim. 2 haftadan sonra düzenli yapmamaya basladım, üşendim, bıraktım

İlişki sırasında belime yastık koydum yarım saat uzandım kalkmadan. Etkisi var mı bilmiyorum bence var. Çünkü önceki aylarda ben pek hazır degildim eşim boşalıyodu ama ben kalkıp yıkanıyodum. Kalkmasaydım belki önceki aylarda hamile kalırdım Tabi TAKDİRİ İLAHİ

Çatlamadan sonraki ağrılar sancılar belirti midir?

#Şöyle bişey var yumurta çatlarken ağrı yapıyo cogu kadında bazen çatlama günü baslayıp biter veya Bi iki gün sürüp biter. Kişiye göre değişir. Benim de basladı ama bitmedi. Araştırdım o günü değerlendiriyoruz diye oluyo dediler o da tamam. Ama o zaman baslayan yani bugün 11.g0nü olan agrılar 11 gün boyunca şiddetlenerek arttı. Bence bikaç günden fazla sürerse şüphelenin :) tabii diğer belirtiler de varsa

Hangi belirtileri gördüm/ hala görüyorum? Gün gün artan belirtilerim

#Çatlamadan sonra kasıkta sağlı sollu ağrılar daha da şiddetlendi ve kasıgı üst kısmı, yumurtalık kısımları aralıksız agrıdı agrırken üstüne sancı girip cıktı. Bu belirti hala var ama ilk Bi haftaya göre şu 4 gündür daha hafif.
Bel ve sırt agrısı inanılmaz agrım var. Ayakta iş yaparken ensemden belime belimden bacagıma vuran Bi ağrım var çalışırken cok agrıyodu. Şuan evdeyken iş yapmıyoken hafif agrıyor.
Karında şişkinlik çok vardı pantolon kapanmıyodu ama gaz yoktu cıkarmıyodum. Son iki gündür gaz cıkarmaya hıçkırmaya basladım karın şişim cok az indi gibi. Ayrıca kabızlık var o da geçiyo gibi son 2 gündür.
Bulantım son 3 4 gündür şiddetini arttırdı. Önceden hissetmemiştim sabahları mide yanması kusacak gibi his ama kusmama, vardı geceleri de oluyo bunlar gün ortasında cok nadir.
Çişe cok sık sık gidip geliyorum az az yapıyorum o basından beri aynı hala cok gidiyorum

Geceleri sıcak basıyor uyuyamıyorum gündüzleri ne sıcak ne soguk normalim. Su az içerim normalde gece uykudan kalkıp su wc ihtiyacımı karsılıyorum

Testi ne zaman yaptım? Erken mi yaptım?
Bu yazdıklarımı 11 gündür hissediyorum ve içimdeki ses de hamilesin diyordu. Ama korkuyordum adet gecikmesini beklemek istiyordum b ekleyemedim. Bu kadar belirtiye güvenip test yaptım. Erken gebelik testini. Adetime 4 gün kala. Ve pozitifi gördüm çok şükür, kan da vereceğim tabiki değerim yükselecek mi diye takip edeceğim. Herşeyin hayırlısı tsbi ama bunu görmek cok rahatlattı beni acaba değer yükselecek mi diye stres yapmıyorum yapmicam. Gebeliği gördüm ya cok sükür bütün stresim sorularım uçtu gitti.

AAllah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ bu duayı kendime etmeye basladıgımdan beri herkese ediyorum, burda konuştuğum konuşmadığım herkes için 🙏🏻❤️ güzel haberler almanız dileğiyle...
Umarım bazılarının sorularına cevap olmuştur, çünkü ben de cok aradım araştırdım kendimle aynı şeyleri yasayanların yazılarını. Görüşmek üzere 🌸🙏🏻

Merhaba kızlar, bu konuyu açtıktan sonra haftasonu yasagından sonra gidip kan verdim
beta hcg 93,6 (8 şubat pzt adete 2 gün kala)

TTam bi hafta sonra
beta hcg 3150 (15 Şubat pzt adet 5 gün geciktiğinde)

Dün de ultrasona girdim keseyi de gördüm çok şükür şuan her şey yolunda 🙏🏻 5+6 haftalıgız

Allah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ çok güzel bi duygu..
Hayırlı olsun merhabalar, acaba akıntınız nasıldı rengi kıvamı falan hala devam ediyor mu

Yok canim bende olmadım bekliyorum 😔😒
Hayirlisi cnm bakalim ben sabah yaptim ilk negatifti sonra cope attim 10 dk gecti silik bir cizgi vardi gecersiz sayildigi icin onemsemedim eger bugunde olmazsam pazartesi kan veririm bende

Hayirlisi cnm bakalim ben sabah yaptim ilk negatifti sonra cope attim 10 dk gecti silik bir cizgi vardi gecersiz sayildigi icin onemsemedim eger bugunde olmazsam pazartesi kan veririm bende
Bende iyle yapcam canim gelmesse gene pazartesine kadar bende kan vericem cunku bugun 5 gun olucak benim ondan hayirlisi ama adet agrisi gibi agrilar hep devam ediyor kismey tatlim umit azda olsa var 🥰😂

Bende iyle yapcam canim gelmesse gene pazartesine kadar bende kan vericem cunku bugun 5 gun olucak benim ondan hayirlisi ama adet agrisi gibi agrilar hep devam ediyor kismey tatlim umit azda olsa var 🥰😂
Tabi cnm kismetimizde varsa olur senin baya olmus cnm ya kader arkadasim 😊rabbim güzel haberler almayi nasip etsin🤲 bende de kasik agrisi var ama hafifledi sanki

Tabi cnm kismetimizde varsa olur senin baya olmus cnm ya kader arkadasim 😊rabbim güzel haberler almayi nasip etsin🤲 bende de kasik agrisi var ama hafifledi sanki
Bende kasik agrisi sol kasikta atma oluyor sanki birşey kipirdar gibi ama bu bayadir 4 gundur oluyor belde agirm hic dinmedi bide alt tarafta arada zonklama oluyor diyorum adet gelcek yok bide dune kadar beyaz akintim vardi ama o kesildi arada midem bulaniyir ama o kesin piskolajiktir bide gece hic uyku tutmuyor vallaha cok zor tatlim bu bekleyis allah yuzumuzu güldürür insallah vallaha inan kendimi dusunurken seni daha fazla dusunuyirum diyorum ben boyle takıyorum acaba diger arkadas napti allah yardımcımiz olsun🥰🙏

Bende kasik agrisi sol kasikta atma oluyor sanki birşey kipirdar gibi ama bu bayadir 4 gundur oluyor belde agirm hic dinmedi bide alt tarafta arada zonklama oluyor diyorum adet gelcek yok bide dune kadar beyaz akintim vardi ama o kesildi arada midem bulaniyir ama o kesin piskolajiktir bide gece hic uyku tutmuyor vallaha cok zor tatlim bu bekleyis allah yuzumuzu güldürür insallah vallaha inan kendimi dusunurken seni daha fazla dusunuyirum diyorum ben boyle takıyorum acaba diger arkadas napti allah yardımcımiz olsun🥰🙏
Yaa canim benim Allah razi olsun😘 benimde aklim senden gelecek guzel haberlerde 🥰 insallah hamilesindir cnm mübarek gece hurmetine rabbim kalbindekini nasip etsin 🤲benimde uykum kaciyor genelde yasin okuyorum tesbih cekiyorum derken sabah oluyor cnm😊

Yaa canim benim Allah razi olsun😘 benimde aklim senden gelecek guzel haberlerde 🥰 insallah hamilesindir cnm mübarek gece hurmetine rabbim kalbindekini nasip etsin 🤲benimde uykum kaciyor genelde yasin okuyorum tesbih cekiyorum derken sabah oluyor cnm😊
Allah kabul etsin canım en hayırlısını yapiyorsun valla ben inan sabaha kadar sinirden birseyler yemekten catladim bu sitres insani bitiriyor aslinda senin gibi yapsam hem icim ferahlar hem rahatlarim cunku böyle daha cok sıkıntı oluyor canim valla 🥰😔

Allah kabul etsin canım en hayırlısını yapiyorsun valla ben inan sabaha kadar sinirden birseyler yemekten catladim bu sitres insani bitiriyor aslinda senin gibi yapsam hem icim ferahlar hem rahatlarim cunku böyle daha cok sıkıntı oluyor canim valla 🥰😔
Amin cnm aynen cnm icim rahatliyor manevî bir huzur oluyor insanda streslenme kuzum.hersey olacağına varir rabbim nasip ederse basimiz üstüne nasip etmezse önümüzdeki maçlara bakacagaz artık 🙃😉

Şuanda gecikme oldu 1 gün oldu normal test yaptım kaset test çıkmadı ama gene gelmedi ağrılarım var ama yok bugün 2 gün gelmedi hala
Hanımlar bnde aynı durumdan muzdarabım. 9 gün geçti adetimin üzerinden hala adet olmadım. Dün erken gebelik testi yaptm negatif çıktı. Bunun yanında adet söktürücü seyler de denedim bitkisel kürler falan oda olmadı. En son eczaneden hap aldm adet söktürücü bugün 3. Gün kullanmaya başladığımın

Hanımlar bnde aynı durumdan muzdarabım. 9 gün geçti adetimin üzerinden hala adet olmadım. Dün erken gebelik testi yaptm negatif çıktı. Bunun yanında adet söktürücü seyler de denedim bitkisel kürler falan oda olmadı. En son eczaneden hap aldm adet söktürücü bugün 3. Gün kullanmaya başladığımın
Merhaba canim keske bir kan testi de yaptirip kullansaydin birde bende agrilar var ama gelen yok belki strestendir 7 gun gecmesinde bazilarinin çıkıyormuş ben pazartesi kan verip oyle doktora gozukmeyi dusunuyirum tatlim bazilaei 15 gunde belli olan bile oluyor ondan

Cnm acaba gec dollenme falan mi oldu cunku adetinde gecmis kesin sonuc icin kan ver bence yarin dr gitme imkanin varsa git istersen cnm beyaz akinti temmizda hamile kamistim beyaz kremsi akintim geliyordu benim
Merhaba beyaz akıntı uzun sürdü mu acaba ? Benim 5 gün önce açik kahve lekelenmem oldu dunde tuvalete gittigimde ic camasirimda süt beyazi krem kivaminda nohut kadar bir akinti gordum normalde hic bu renkte akintim yoktu sasirdim🤔

Merhaba beyaz akıntı uzun sürdü mu acaba ? Benim 5 gün önce açik kahve lekelenmem oldu dunde tuvalete gittigimde ic camasirimda süt beyazi krem kivaminda nohut kadar bir akinti gordum normalde hic bu renkte akintim yoktu sasirdim🤔
Merhaba evet kremsi beyaz bir akıntıydı adet dÖneminiz gecti mi?

Gecmedi daha 5 günum var bu sabah normal test yaptim bir umut yoktu bakalim 5 gun sonra denyecegim 😊 insallah vardir bende de 😄
Insallah vardir bebis🥰 cnm umudunu hic bir zaman kaybetme rabbim güzel haberler almay8 nasip etsin 🤲ilk cocuk mu olacak

X