Çok şükür İlk ayda hamileyim, belirtilerim, neler yaptım ,nasıl anladım hepsini anlatıyorum

Üzerinden zaman geçmiş ama kesinlikle bir Gebenin Günlüğü sayfasını Ebru’yu tavsiye ederim testleri takip ediyor bıkmadan usanmadan cevap veriyor bende şuanda onun testlerini ve yumurtlama masajlarını denedim benimde bata 6 gün var bel ve kaşık ağrılarım hafiften ara ara oluyor yumurtlama nın 8. Günü lekelenmem oldu .1 kere geldi ertesi günü gelmedi sonra 1 kere geldi peçeteye silince görüyorum bu şekilde 3 gün sürdü beklemedeyim göğüslerim hassasiyet var içi şiş gibi dolgun ...sizce hamile olabilşrmiyim

Valla bende daha yok canim klomenide hic denemedim kist yapar diye bugün adet günüm bilmiyorum canim iyice cokuslerdeyim
Üzülme cnm hakkinda hayirlisi ne ise o oluyor rabbim verecek inşllah klomenide kullan doktor kontrolünde benimde bu ay olmazsa hazirana tekrar kullancagam klomeni ve cat ignesini
Insllah bebisin geliyordur cnm

Üzerinden zaman geçmiş ama kesinlikle bir Gebenin Günlüğü sayfasını Ebru’yu tavsiye ederim testleri takip ediyor bıkmadan usanmadan cevap veriyor bende şuanda onun testlerini ve yumurtlama masajlarını denedim benimde bata 6 gün var bel ve kaşık ağrılarım hafiften ara ara oluyor yumurtlama nın 8. Günü lekelenmem oldu .1 kere geldi ertesi günü gelmedi sonra 1 kere geldi peçeteye silince görüyorum bu şekilde 3 gün sürdü beklemedeyim göğüslerim hassasiyet var içi şiş gibi dolgun ...sizce hamile olabilşrmiyim
merhaba hamiş misin son durumun nedirr

Üzülme cnm hakkinda hayirlisi ne ise o oluyor rabbim verecek inşllah klomenide kullan doktor kontrolünde benimde bu ay olmazsa hazirana tekrar kullancagam klomeni ve cat ignesini
Insllah bebisin geliyordur cnm
İnsallah canim ne diyeyim adet agrim var kesin gelicek te ben cok gene sıktım kendimi agrili olcak sanirsam gene bakalim rabbim buyuk allah guzel haberler duymayi nasip eder hepimiE insalalh canim

İnsallah canim ne diyeyim adet agrim var kesin gelicek te ben cok gene sıktım kendimi agrili olcak sanirsam gene bakalim rabbim buyuk allah guzel haberler duymayi nasip eder hepimiE insalalh canim
Bekle biraz kuzum adet agrisi ile hamilelik agrisi birer bir ayni oluyor insllah hamilesindir cnm duamdasin benim🤲😇

Bekle biraz kuzum adet agrisi ile hamilelik agrisi birer bir ayni oluyor insllah hamilesindir cnm duamdasin benim🤲😇
Allah razi olsun canim yok ya 3 gun once adetim gecmemisti bugun adet gunum aslinda ama 3 gün once rahatsizlandim bobreklerden taş döküyorum serum takcaklar diye kan testi yaptirdim gebelik yoktu yani canim o yuzden bu kesin adet sancim bu gunde gunu bakalim hayirlisi cok saol dualarin icin benimde dualarim seninle canım 🙏☺️🥰

Kızlar merhaba öğrenene kadar neler yaşadım nasıl anladım hepsini anlatıyorum umarım faydası olur.

Hamile kalmak için basvurdugum yöntemler?
#Buraya üye olmadan önce ovulasyon takibimi pek de yapmıyordum aslında, sadece uygulamadan görüyordum. Bebeğe karar verince ovulasyon testi aldım ilk defa ve adetim bittikten yaklasık 1 hafta sonra basladım (adet döngüm uzun oldugu için geç basladım. Sizin adetle yumurtlama yakınsa adet biter bitmez baslayın.)

20 ocaktan 27 ocaga kadar değerlendirdim. Her gün. 3 gün pik göründü 4.gün çatlama oldu. Çatlamadan bikaç gün öncesinden catlama sonrasına kadar değerlendirdim, riske atmadım 1 hafta boyunca.

Etkisi var mı bilmiyorum ama 2 hafta kadar incir havuç kaynatıp içtim. 2 haftadan sonra düzenli yapmamaya basladım, üşendim, bıraktım

İlişki sırasında belime yastık koydum yarım saat uzandım kalkmadan. Etkisi var mı bilmiyorum bence var. Çünkü önceki aylarda ben pek hazır degildim eşim boşalıyodu ama ben kalkıp yıkanıyodum. Kalkmasaydım belki önceki aylarda hamile kalırdım Tabi TAKDİRİ İLAHİ

Çatlamadan sonraki ağrılar sancılar belirti midir?

#Şöyle bişey var yumurta çatlarken ağrı yapıyo cogu kadında bazen çatlama günü baslayıp biter veya Bi iki gün sürüp biter. Kişiye göre değişir. Benim de basladı ama bitmedi. Araştırdım o günü değerlendiriyoruz diye oluyo dediler o da tamam. Ama o zaman baslayan yani bugün 11.g0nü olan agrılar 11 gün boyunca şiddetlenerek arttı. Bence bikaç günden fazla sürerse şüphelenin :) tabii diğer belirtiler de varsa

Hangi belirtileri gördüm/ hala görüyorum? Gün gün artan belirtilerim

#Çatlamadan sonra kasıkta sağlı sollu ağrılar daha da şiddetlendi ve kasıgı üst kısmı, yumurtalık kısımları aralıksız agrıdı agrırken üstüne sancı girip cıktı. Bu belirti hala var ama ilk Bi haftaya göre şu 4 gündür daha hafif.
Bel ve sırt agrısı inanılmaz agrım var. Ayakta iş yaparken ensemden belime belimden bacagıma vuran Bi ağrım var çalışırken cok agrıyodu. Şuan evdeyken iş yapmıyoken hafif agrıyor.
Karında şişkinlik çok vardı pantolon kapanmıyodu ama gaz yoktu cıkarmıyodum. Son iki gündür gaz cıkarmaya hıçkırmaya basladım karın şişim cok az indi gibi. Ayrıca kabızlık var o da geçiyo gibi son 2 gündür.
Bulantım son 3 4 gündür şiddetini arttırdı. Önceden hissetmemiştim sabahları mide yanması kusacak gibi his ama kusmama, vardı geceleri de oluyo bunlar gün ortasında cok nadir.
Çişe cok sık sık gidip geliyorum az az yapıyorum o basından beri aynı hala cok gidiyorum

Geceleri sıcak basıyor uyuyamıyorum gündüzleri ne sıcak ne soguk normalim. Su az içerim normalde gece uykudan kalkıp su wc ihtiyacımı karsılıyorum

Testi ne zaman yaptım? Erken mi yaptım?
Bu yazdıklarımı 11 gündür hissediyorum ve içimdeki ses de hamilesin diyordu. Ama korkuyordum adet gecikmesini beklemek istiyordum b ekleyemedim. Bu kadar belirtiye güvenip test yaptım. Erken gebelik testini. Adetime 4 gün kala. Ve pozitifi gördüm çok şükür, kan da vereceğim tabiki değerim yükselecek mi diye takip edeceğim. Herşeyin hayırlısı tsbi ama bunu görmek cok rahatlattı beni acaba değer yükselecek mi diye stres yapmıyorum yapmicam. Gebeliği gördüm ya cok sükür bütün stresim sorularım uçtu gitti.

AAllah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ bu duayı kendime etmeye basladıgımdan beri herkese ediyorum, burda konuştuğum konuşmadığım herkes için 🙏🏻❤️ güzel haberler almanız dileğiyle...
Umarım bazılarının sorularına cevap olmuştur, çünkü ben de cok aradım araştırdım kendimle aynı şeyleri yasayanların yazılarını. Görüşmek üzere 🌸🙏🏻

Merhaba kızlar, bu konuyu açtıktan sonra haftasonu yasagından sonra gidip kan verdim
beta hcg 93,6 (8 şubat pzt adete 2 gün kala)

TTam bi hafta sonra
beta hcg 3150 (15 Şubat pzt adet 5 gün geciktiğinde)

Dün de ultrasona girdim keseyi de gördüm çok şükür şuan her şey yolunda 🙏🏻 5+6 haftalıgız

Allah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ çok güzel bi duygu..
Merhaba öncelikle hayırlı olsun inşallah sağ salim bebişinizi kucagınıza alın bende bu ay uvulasyon testi yaptım ve catlamadan önceki günü ve sonrasındaki 2 günü değerlendirdik çatlamadan 9 gün sonra kan testi yaptırdım ama sonuç 1.20 negatif sizce erkenmi yoksa çıkarmıydı şimdiden teşekkür ederim

Merhaba öncelikle hayırlı olsun inşallah sağ salim bebişinizi kucagınıza alın bende bu ay uvulasyon testi yaptım ve catlamadan önceki günü ve sonrasındaki 2 günü değerlendirdik çatlamadan 9 gün sonra kan testi yaptırdım ama sonuç 1.20 negatif sizce erkenmi yoksa çıkarmıydı şimdiden teşekkür ederim
14 gün sonra diyorlar en az ama okuduğum kadarıylaa

Merhaba kızlar bir yıldır bebek istiyoruz iki ay önce HSG çekildim hiçbir sorun olmadığı söylendi geçen ay gebelik olmadı bu ayda covid oldum ve hafif atlattım karantinam bitikten sonra şiddetli bel ağrısı var ve tatlı yeyince ağzım zehir gibi oluyor covitin etkisi mi yoksa gebe olabilir miyim 🙏🙏🙏

İnnnnnnşallah 🙏🏻 hepinize dua ediyorum ❤️❤️❤️ kendime ne dilersem size de aynılarını diliyorum emin ol canım. Çünkü stres cok zor beklemek cok zor yasadım bunları, müjde alman dileğiyle inşallah bat ne zaman senin? Belirtilerin aynıysa yap bence erken gebelik testi. İnsan hissediyo biliyo musun testin 2 çizgi çıkacağını biliyodum diyebilirim
Bişey sorucam bat pik ne demek bir de o artan akıntı ne zaman oluyor

Bişey sorucam bat pik ne demek bir de o artan akıntı ne zaman oluyor
Bat demek yani beklenen adet tarihi. Örnegin sizin beklenen adetiniz temmuzun 5i gibi mesela. Pik demek de yumurtlama testinde çizgi koyuysa pik olmuş yani 24 48 saat içinde yumurtlama olacak demek. O piki görünce ilişkiye giriyoruz ki yumurta atıldığında spermle karşılasıp döllensin bebiş olsun 🌸

Bence erken. Çatlamadan 11 12 gün sonra anca rahme ulaşıyor döllenen yumurta. Yerleşince hcg yükseliyor. Kanda ve idrarda. Tekrar yapın bence 🌸🙏🏻güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏🏻

X