çok uzun affınıza sığınıyorum...

Annen yanınızdaysa neden ev arkadaşınızın sevgilisini sorun etti ki
Adam annenizin yanında sizi - kaba tabirle- götürmeyecek herhalde.
Diğer senden hoşlanan çocuk buluşalım mesajı attıysa sizde olmaz dediyseniz eğer sorun yine yok.
Bence siz buluşalım mesajına cevap yazmışsınız, yoksa neden tanıdıkmış gibi gösteriyorsunuz ki??
Benim sevgilimde kafeye gidicem diyip 3 kız 3 erkek eve gitse olay çıkarırım.
Çok fazla yalan var bu işin içinde..

Bütün sayfalari okuyamadim fakat en basta konuyu okudum tabiki
cok fazla yalan var güvensizlik yaratan durum cok fazla onun gözünde yalanci konumundasiniz ve son durumda gercekten berbat baya aranizda mesafe var gibi ve sogudugunu ayrilik canlarinin caldigini düsünüyorum sevgiliniz yeni birinin arayisina gectigini hissettim

Annen yanınızdaysa neden ev arkadaşınızın sevgilisini sorun etti ki
Adam annenizin yanında sizi - kaba tabirle- götürmeyecek herhalde.
Diğer senden hoşlanan çocuk buluşalım mesajı attıysa sizde olmaz dediyseniz eğer sorun yine yok.
Bence siz buluşalım mesajına cevap yazmışsınız, yoksa neden tanıdıkmış gibi gösteriyorsunuz ki??
Benim sevgilimde kafeye gidicem diyip 3 kız 3 erkek eve gitse olay çıkarırım.
Çok fazla yalan var bu işin içinde..

bir anlık bişeyle arkadasımın sevgilisinin geldiğini sakladım bu hata hakaten büyüktü. sonuçta yanımda annem var saklamam sanki başka şeyler yapıldı mı acaba gibi bi düşünce yaratmış olabilir.
benden hoşlanan çocuk mesaj attığında direk sevgilim okudu ben cevap bile yazmadım. o anlık tepkisinden korktuğum için bi ablamın eşi dedim ki bu da çok büyük yanlış. bi ablanıhn kocası neden sana yazsınki var bunda bi iş diye düşüncelere meğil etmiş oldum sanırım.
doğum günü için kafeye gideceğimizi düşündüm bunu sevgilime syledim. kafe değil eve gittiğimizi de söyledim ama bunda yalan yok.

teşekkür ederim yorumların için. inşallah düşüncelerinde sen yanılıyorsundur...

inşallah ? kendinden emin değilmisib ?

Haklısın anlattıklarının doğrultusunda gördüğüm bu ne yaptığı belli olmayan bakire çıkmayan sürekli yalan söyleyen birisin gözündr

İyiliğin adına bel bağlama diyorum sende az değilsin oda

inşallah ? kendinden emin değilmisib ?

Haklısın anlattıklarının doğrultusunda gördüğüm bu ne yaptığı belli olmayan bakire çıkmayan sürekli yalan söyleyen birisin gözündr

İyiliğin adına bel bağlama diyorum sende az değilsin oda

kendimden tabiki eminim. zamanında ben de sen gibi insanları yargılar anlamadan dinlemeden yaftayı yapıştırırdım.
ama anladımki bu hayatta kimseyi yargılamycaksın Allah korusun yargıladığım herşeyi yaptım. sen yapacaksın demiyorum inşallah yapmazsın. yaşanılanlar bazen ağır oluyor.

kendimden tabiki eminim. zamanında ben de sen gibi insanları yargılar anlamadan dinlemeden yaftayı yapıştırırdım.
ama anladımki bu hayatta kimseyi yargılamycaksın Allah korusun yargıladığım herşeyi yaptım. sen yapacaksın demiyorum inşallah yapmazsın. yaşanılanlar bazen ağır oluyor.

Başladık klasik yargılama yok kınadığın şey başına gelir.

Sen 3 kız 3 erkek evde takıl ama köşede öylemi ki arkadaşın sadece kutlayacaz diyor cafe sanıyon kim inanır buna ? Ki biton yalanın var sadece bikini resmine bu kadar olay çıkmaz o adam seni çağırma cesaretini nerden buluyır aranız iyi demek ki şurada bile açık net değilsin ki kaldı ki karşındaki insan neden inansın sana ?

Sen istedin yaşadın bu kadar basit me o sana ne sen ona mecbursun ki sonunuz yok

O sana bunları yapsa ne düşünürdün ?

Bağlanma beklentini yüksek tutma

Güven bir kere gitti mi geri gelmez. Sevgilimin bir yalanını yakalasam birdaha güvenmem. Çocuk da pek ciddiye almıyor gibi görünüyor zaten. Boş ver gitsin.

Malesef erkekler biriyle evlenmeden birlikte olsa sonrasinda nedense o insani ciddiye almiyorlar ..

Ve bu iliskinin katilide sensin , basta cok yanlis yapmissin , guvenmemekte hakli..

Telefond acik resmin ne isi var olmamasi gereken bir cok sey olmus ...

Bir erkegi kendine sonradan asik etiremezsin , ya asiktir yada degildir ..
Sonradan olacak birsey degil bu..

Ve bu iliski mutlu sonla bitmeyecek gibi geliyor bana...

kendine aşık etmek diye bir tabir çok yanlış... öyle bir şey olmaz. güven vermemişsiniz sevgilinize burada bana da güven vermediniz. vicdanen bir noktada pişmansınız gibi... normalde sana güvenmeyen adamla işin olmasın derdim ama o da bir noktada haklı... ama özellikle şunu söyleyebilirim ki ne kadar üstüne düşersen adamı o kadar kaybedersin...

Simdi öncelikle buraya yazan insanın konuşmaya ihtiyacı vardır öyle deli gibi eleştirip kimsenin moralini bozmaya gerek yok. Ayrıca konu sahibine bu kadar dürüst olup söylediği küçük yalanlara kadar her seyi anlattığı icin :KK9:

Birincisi, niye sevgiliniz varken baska insanlarla konuşuyorsunuz facebookta sağda solda. Cok basit bir hareket. Küçük seylerde bile bir sürü yalan söyleyince sevgilinizin daha büyük bir konu oldugunda size inanmaması normal. Ikincisi demek ki aileniz bile sizin ciddiyetinize güvenmemiş ki görücü kabul etmiş. Cat kapı görücü ne demek. Belli ki önceden konusu olmus.
Herkese çabuk güveniyorum inanıyorum iyi niyetliyim vs bir bahane olamaz. Ben de herkese çabuk güvenirim inanırım ama dışarıdan neyin nasıl gorunecegini kestirebilecek kadar aklımız başımızda olmalı bir iliski yasayacak kadar olgunluğumuz varsa.
Benim görüşüm siz sırf bu insanla birlikte oldunuz diye ekstra bir bağlılık gösteriyorsunuz yoksa bence sizin aklınızda da onunla ilgili bazı soru işaretleri var. Ve bana öyle geldi ki bu kişi de biraz vicdan yapmış olabilir. Bilemedim. Sırf onunla birlikte oldunuz diye yanlış bir insanla evlenmek zorunda değilsiniz. Kimse kimseye mahkum degil...
Sevgiler... :KK36:

Empati yapın demişsiniz yaptım

Sevgiliniz üzerinizde psikolojik baskı kurmamış olsaydı bu kadar küçük şeyler için yalan söylemek zorunda kalmazdınız (çok kere denmiş 2 kere yalan söylemişsiniz)

Sevgiliniz de sizi sevseydi bu kadar küçük şeyleri problem yapacak bir insan olmazdı zaten.

Yani genele katılmıyorum hatalı olan siz değilsiniz yaptığınız ciddi bir hata yok.

En 20 başlık hatırlıyorum evliliğin/sevgililiğin ilk ayında başkasıyla görüşmüş/oturmuş/buluşmuş diye. Cevaplarda ise nedense ''olmuş bitmiş önemli değil en baştaymış sonuçta'' çoğunluktaydı o konularda.

Yalnız sevgiliniz sizi bariz bir şekilde sevmiyor. Bu ilişki düzelmez, ayrılın. Ayrı bir yol çizin kendinize.

sevgili KK bayanları. bendeki dert Allah kimseye yaşatmasın. bunu bütün kalbimle söylüyorum.
sevgilim var 1 yılı geçtik çok şükür.
neler yaşadığımızı detaylı ve elimden geldiğince kısaca anlatmak istiyorum. lütfen konumu okuyup empati yaparak yorumlar yazın.
arkadaş ortamında tanıştık. ikimizinde yaşı 24. tanıştığımız sıralarda askere gitmek için hazırlanıyordu. biz başladık bi şekilde.
herşey mükemmeldi, ailesiyle vakit geçirmek yerine benimle vakit geçirdi hep.
askere gönderdim onu acemi birliğine. hergün ailesinden önce beni arar konusur hasret gidermeye çalışırdık.
o zaman samimi bir kız arkadasımın doğum günüydü bana kafede kutlycaz denildi tamam dedim.
sevgilime de durumu anlattım. anlayışla karşıladı tabiki senin içinde değişiklik olur dedi.
ama bi kafeye değil bulunduğumuz şehrin yerlilerin evine gittik 3 kız 3 erkek. bu durumdan hoşnut değildim zaten gece boyu ne muhabbetlerine karıştım ne de eğlencelerine.
ertesi gün sevgilime bu durumu anlattığımda bana aşırı kızdı. o kişileri tanıyordu ne işin vardı onlarda çekip evine gelebilirdin dedi suratıma kapadı teli. neyse o tartışmanın ertesi günü atladım otobüse sevgilimin yanına gittim. arayı düzelttik.
annem bulunduğum şehire gelmişti kuzenimle beraber. biraz gezelim dedik araba kiraladık sakaryadan izmite gittik ben, annem, kuzenim, ev arkadaşım ve sevgilisi.
sevgilim aradığın da söyledim şuan izmitteyiz geziyoruz diye ama arkadasımın sevgilisinin yanımızda olduğunu söylemedim.
aptallık bende çocuğun olduğunu söylemiyorum ama facede yer bildirimine çocuğun isminide yazıyorum.
yemin töreninden sonra faceye bakmış benimki tabi aradı bi ton laf söyledi nasıl söylemezsin madem söylemiyorsun neden isim yazıyorsun felan felan... neyse yine gönlünü aldım bi şekilde.
dağıtım iznine geldiğinde yine ailesinin yanına gitmek yerine hep benimleydi. o sıra benden hoşlanan biri vardı bana faceden " lunatic ben haftasonu ankaraya gidiyorum sen de gel görüşelim " yazmış bunu sevgilim okudu ve kim bu diye sordu. doğruyu söyleyemedim bi ablanın kocası diyerek yalan söyledim. ona çok kızdı adamla nasıl muhabbet edersin vs. diye.
böyle böyle benim yaptığım ufak hatalar birikti ama ilk başındaydı bunlar. sonradan asla ondan bişey gizlemedim. dürüst olmaya çalıştım ama nafile.
askerliği bir şekilde atlattık zor oldu bizim için. ilk ankaraya benim yanıma geldi 4 gün kaldı burda. çok güzeldi o günler benimle ciddi olduğunu ve ailemle tanışmak istediğini söyledi. kabul ettim tanıştılar.
iş bulayım 1-2 yıl için de yuvamızı kurarıxz diyordu bu adam o günlerde.
kendi memleketine sakaryaya gitti bana o dönem görücü geldi ama haberimiz yoktu. çat kapı geldiler.
anlattım bu durumu offf yine kıyamet koptu. ailen beni tanıyor ciddiyiz biliyorlar nasıl kabul edersiniz. vs. vs. sonra bu konusmanın akşamına lunatic ben çok düşündüm daha yükseklisans yapacam beni bekleyeceksin dimi. gerginliğim bu yüzden seni kaybetmek istemiyorum ama kariyerde yapmak istiyorum dedi. tamam dedim seviyorsam elbetteki bekleyecektim.
ben okula gittiğim bi zaman (yani okulum onun bulunduğu şehirde) birlikte olduk. büyük hata bi gaflet nefsime engel olamadım. kan gelmedi benden hiç bişey demedi ta ki telefonumda açık bir resmimi görene kadar. o zaman başladı yine saymaya ben seni farklı tanıdım bu nasıl bi foto. benden önce biriyle bişey yaşamadım diyorsun ama bir damla kan bile gelmedi. diye etmediğini bırakmadı. aptal gibi hala kendimi savunma çabasındaydım ben. eski konuları da açtı üstelik zaten bu eski konular tartışmaların sonuna muhakkak açılır. bi türlü güvenini kazanamadım sanırım.
o günden sonra bana inandığını söyledi ve eskisi gibi tartışmamız olmadı hiç. işsizlik psikolojisiyle arada tartışıyorduk çok alıngan olmuştu ama önemli tartışmalar değildi bunlar.
şimdi iş buldu çok şükür istanbul da. ama artık eskisi kadar çok konusamıyoruz. aramızda problem yok yine eskisi gibi bana. sevdiğini bazen hisedebiliyorum. ama bilmiyorum bazen canım çok sıkılıyor iş bulduğu halde evlilik lafını açmıyor. benden adım attığımın hesabını istiyor ama kendisi hiç bişeyini söylemiyor. sürekli kuzeniyle dışarda ve uzağız sürekli kafamda bazı şeyler kuruyorum. whatsappa onunla konustuğum zamanlar dışında girdiğimde kiminle konustun, hiç whatsapptan çıktığın yok gibi laflar ediyor. ama kendi sürekli whatsappta tek laf etmiyorum. karşımdaki insana çabuk güveniyorum ve benim gözümde herkes iyidir. tabiki bu huyumdan bende nefret ediyorum. kızıyor ona güvenme kimseye herkes sen değil bak üzülen sen olursun diye. daha anlatmadığım bir çok bunlar gibi şeyler var.
ve bazen acaba bekaretimi ona verdiğim için mi bu kadar bağlıyım. diye düşünmüyor değilim. bazen geliyor o kadar çok seviyorum ki. bazen de off bitti senle uğraşmak istemiyorum yoruyorsun beni demek geliyor içimden...
şimdi bilmiyorum açık yazabildim mi ama sizden yorum bekliyorum. bu kişiyle evlilik olsun elbette çok istiyorum. ona nasıl davranmalıyım, ya da kendime aşık etmek istiyorum. hani şu öküzlükten kurtulup biraz romantik olan erkekler var ya sevgilisinin ağzına bakanlar, onlar gibi olsun demiyorum ama birazda onlar gibi olsun.
berbat yazdığımın farkındayım affınıza sığınıyorum umarım bu ilişki burda yapılan yorumlarla daha da güzel olur.
teşekkür ediyorum şimdiden...

Ben de diger üyelerin aksine hatayı sende değil erkek arkadaşında buldum. Sana yalan söylediğin için kızmış ama eminim ki o da sana yalanlar söylemiştir ancak şansı yaver gitmiş yakalanmamıştır. Velev ki hiç yalan söylemedi ve size de yalanlarınız yüzünden çok kızdı. Sonunda affettiyse üzerine sünger çekmeliydi. Bu şekilde canının istediği gibi davranamaz. Size her konuda hesap sorup kendisi dilediği gibi davranamaz. Sanki bunları kullanıp özgürce davranıyor gibime geldi. Çok samimiyetsiz buldum..

Empati ben de yapmaya çalıştım ama olmadı sanırım :KK43: sizin yerinizde olsaydım;

Öncelikle içime dert olan kan mevzusunu çözerim ona ispat için değil kendi kafa rahatlığım için. Esnek mi, değil mi? Bir sorun var mı yok mu öğrenirim.
Beni beklese ben onla sonunda evlenirim diyen adamdan ayrılırım, benle ne zaman, nasıl evleneceğini bana söylesin 3. Kişilerin bu hale gelmesinde önemli rol oynadığı ilişki var ortada umudumu da bu kadar zayıf bir lafa bağlayamam.
Madem çalışıyorum sorun yok, 24 yaşındayım hiç bir şey için de geç kalmış sayılmam.
Bundan sonraki ilişki/ler için prensip belirlerim.
Bu kadar ayrıntılı hesabı bir daha kimseye vermem,
neredeydin? arkadaşlarımlaydım. Nasıl geçti? Eh, genelde tek takıldım, giymeseydim de olurmuş.
Kim var yanında? şu, şu var. O Erkeğin ne işi var? Git kızın sevgilisine sor, çağırmış o da gelmiş.
Çat kapı görücü geldi akşam, ne oldu? Ne olacak geldikleri gibi gittiler
Bikini mi o? Evet, bikini.
Faceden buluşma isteği mi geldi? Hayatımda biri var mı, var. Sorun Çıkabilir mi? Evet
Şifre onda da var mı? Okuyabilir mi o da mesajı? Ne münasebet!
Mesajı sil. Hayatına devam et.

Ilgili bir erkekti de sonradan mı değişti? Son hali, normal ve gelecekteki hali o zaman.
Ilgisi sabit mi devamlı aradan geçen zamana, olaylara rağmen? Ondan eksik kalmamak için elinden geleni yap.

Sizin yalanlarınız anladığım kadarıyla sevgilinizin aşırı baskıcı biri olmasından kaynaklanıyor.. O yüzden size değil ona kızdım. Bikinili fotonuzda telefonunuzda bulunabilir bi sakıncası yok, çok abartmış..

Sadece şu bekaret konusunu anlamadım? Kan gelmediyse bekaretiniz bozulmamış demektir esnek olduğu için.. Bunu yüzünüze vurması iğrenç cidden.. Bence evlilik mevzusunu aç bakalım ne diyecek. Ama öyle çok büyük yalanlar değil bunlar. Onun karşısında ezilmeyin bunun için..

Cok safsin coooook ben nedense sana yazilndaki samimiyetine inndm bsska bir sey dusunurken konuyu fazlasaptiran iñsanlardansin...
bnde oylydm kndmi hic iyi ifade edemezdim esimle nisanliken coook kavga ederdik...
Simdi evliyim ,mutluyum esim bna guvndi iyi niyet dedi...
bu arada yuze vurmasna izn verme vurursa ayril goz dagi ver...bence seni ezmesin sen onu ez yada esit durun.

Güven bir kere gitti mi geri gelmez. Sevgilimin bir yalanını yakalasam birdaha güvenmem. Çocuk da pek ciddiye almıyor gibi görünüyor zaten. Boş ver gitsin.

bi tartışmada bana güvenmiyorsan neden uzatıyorsun dedim.
ben aptal mıyım güvenmediğim biriyle şehirler arası mesafe yaşayım. aptal mıyım ben ki ciddi düşünmediğim birine umut bağlayım demişti:KK43:

Sizin yalanlarınız anladığım kadarıyla sevgilinizin aşırı baskıcı biri olmasından kaynaklanıyor.. O yüzden size değil ona kızdım. Bikinili fotonuzda telefonunuzda bulunabilir bi sakıncası yok, çok abartmış..

Sadece şu bekaret konusunu anlamadım? Kan gelmediyse bekaretiniz bozulmamış demektir esnek olduğu için.. Bunu yüzünüze vurması iğrenç cidden.. Bence evlilik mevzusunu aç bakalım ne diyecek. Ama öyle çok büyük yalanlar değil bunlar. Onun karşısında ezilmeyin bunun için..

şuan beni en iyi anlayan sensin sanırım teşekkür ederim. ilk yüzyüze geldiğimizde bu konuyu açmayı planlıyorum.

Cok safsin coooook ben nedense sana yazilndaki samimiyetine inndm bsska bir sey dusunurken konuyu fazlasaptiran iñsanlardansin...
bnde oylydm kndmi hic iyi ifade edemezdim esimle nisanliken coook kavga ederdik...
Simdi evliyim ,mutluyum esim bna guvndi iyi niyet dedi...
bu arada yuze vurmasna izn verme vurursa ayril goz dagi ver...bence seni ezmesin sen onu ez yada esit durun.

o da sanırım iyi niyetimin farkında. bilmiyorum bazen beni korumaya çalışırken kırdığını düşünüyorum. her zaman der senin kalbin temiz karşındakini görür görmez iyi insan yaftasını yapıştırıyorsun. insanlara güvenme üzülmeni istemiyorum der.

X