Çok yalnızım ...

Sevgilim cezaevinde onu çok özlüyorum o yanımda olmadığı için sesini bile duyamadığım ondan haber alamadığım için çok acı çekiyorum içim çok skılıyor zaten .. En yakın arkadaşım aynı zamanda biricik sevgilimdi hala öyle ama malesef cezaevinde olduğu için görüşemiyoruz da haberleşmiyoruz da .. O kalbimde , aklımda , fotoğraflarda , videolarımızda , geceleri başımı yastığa koyduğumda hayallerimde , biraz hava almak için balkona çıktığımda sandalyeme oturduğumda şöyle etrafa bakarken aklıma gelen anılarımızda , ve bana gitmeden önce attığı mesajlarda var , tşörtünü kokladığım zamanlarda var .. Hayatımda her yerimde her şeyimde ama gerçek anlamda yanımda değil ..
Geçen günü ne yaptığımı söylesem delirmişsin sen dersiniz ama inanın özlem insanı öyle bir hale getiriyor ki tşörtünü koklayarak ve ağlayarak kokun var yanımda bak diye sayıkladım sürekli ...
Asla vazgeçmeyeceğim ve onu bırakmayacağım tabi ki de .
Fakat kendimi çok yalnız hissediyorum .. Nebiliym çıkıp dolaşıyorum hava almak için tek başıma ya da ailemle .. Kpss çalışmaya başladım bugün . Sonra açıktan okuyorum sınavlara az kaldı kitaplarıma çalışıyorum .. İnternete giriyorum , tv izliyorum , müzik dinliyorum , şarkı söylüyorum , yazılar yazıyorum kendimce .. Ama ben o kadar yalnız hisssediyorum ki kendimi ne yapacağım bilmiyorum .. Sevgilimle hep konuşurduk geceleri yatmadan öncede konuşurduk 2 saat falan . Ben dışarı çıktığımda kıskançlık yapar arardı sürekli nerdesin ne yapıyosun diye . Şimdi ise dışarı çıktığımda beni arayıp nerdesin ne yapıyosun diyen kimse yok .. Beni merak eden yok .. Mesaj atan arayan hç kimsem yok .. Arkadaş derseniz lise bitince pek görüşmedik zaten birsürü arkadaşım vardı ama çok yakın değildik . Bikaç arkadaşımla faceden konuşuyoruz ama sadece o kadar . Sadece yakın arkadaşım sayılan liseden kalma bi arkadaşm vardı ona da ne zaman yazsam bir işi oluyor . Ben de hep işin var seninde maşallah cidden bir daha yazmayım en iyisi dedim ve tartıştık demin .. Zaten ben illaha da bana yazmak zorundasın illa da benimle ilgilenmek zorundasın diye birşey yazmadığım halde benimle tartıştı .. Yani sonuçta kimse kimseyle ilgilenmel diye birşey yoktur ortada sohbet edilir nebiliym dertler paylaşılınır gülünür eğlenilir budur yani .
Kısacası hiç arkadaşım yok .. Ne sohbet edeceğim biri var ne de dertlerimi anlatabilceğim bir dert ortağım .. Hiç biri yok ..

Evet yalnızsın.:KK14: Ve böyle devam edersen de ömür boyu yalnız kalacaksın.:KK6:

Ne duymak istiyorsun ayaz ? :KK28: Tersleyip durduğun insanlara sürekli derdini anlatman ayrı bir ironi zaten de...:KK76:

18 yaşındasın ya hu 18... Nedir bu arabesklik...:KK30:

Evet yalnızsın.:KK14: Ve böyle devam edersen de ömür boyu yalnız kalacaksın.:KK6:

Ne duymak istiyorsun ayaz ? :KK28: Tersleyip durduğun insanlara sürekli derdini anlatman ayrı bir ironi zaten de...:KK76:

18 yaşındasın ya hu 18... Nedir bu arabesklik...:KK30:

İnsanın yaşıyla sırtındaki yük ve çektiği acılar doğru orantılı değildir ..
5 yaşındaki sokak çocuğu mesela , serseriler tarafından dilendirilen bir çocuk ? Ya da kendi ailesi tarafından yalınayak sokakda çalıştırılan bir çocuk ? Onlar da 5 yaşında ya hu 5 ... Ama yüreklerinde ne acılarla yaşıyorlar hayatta , akıllarında kim bilir kaç tane cevabını aradıkları sorularla ?

Yorumunuz çok etkiledi beni tekrar tekrar okuyacağım sanırım .. Çok dikkate aldığımdan emin olmalısınız söylediklerinizin . Çok yardımcı oldunuz gerçekten teşekkür ederim .. Önceden 5 ay yatmış zaten yine kapalıda aynı şekilde ama değişmemiş ..

Ama bunu bilemezsin sen söylediklerimden sakın sevgilin değişmez demek istediğimi çıkarma sana ilk önerim hayatına farklı şekilde yön vermeni söylemek olurdu herkes gibi.Fakat madem sen böyle bir ihtimali değerlendirme dışı tutuyorsun o zaman sana diğer şekilde yardımcı olmalıyım.Umut hep var :) İnsanların sınanmadıkları acılar üzerine konuşması çok kolaydır bilirim,hepimiz bunun hem yapanı hem mağduru oluyoruz zaman zaman.Sen şu an ikinizin de psikolojisinden mesulsün.Gün geçtikçe cezaevi psikolojisi suçlunun psikolojisini etki altına alır.Senin ruhun her zamankinden daha özgür olmalı madem öyle. Ne yap et oku.Sadece ders çalışmaktan bahsetmiyorum kişisel gelişim kitapları oku,roman oku kendini geliştir işte ya.(motive etmek adına söylüyorum sevgiline faydan olsun diye oku,böylece onu daha rahat teselli edebilirsin :) )Şu an hiçbir uğraşın yokken yaşın daha çok küçükken sana ayrıl hemen desem faydası olmaz eminim.Eğitildikçe farkına varacaksın her şeyi.Ya de ki; çıkıp hava almalıyım.O içerideyken ben nasıl gezerim diye düşünme.Pozitif olup sevgilime faydalı olmak için kendimi iyi hissetmeliyim bu yüzden şunları şunları yapmalıyım,yemek yemeliyim.Madem ortada büyük bir bağlanma var bunu yok edemiyorsun o zaman kendi lehine çevir.

5 yaşındaki sokak çocuğu mesela , serseriler tarafından dilendirilen bir çocuk ? Ya da kendi ailesi tarafından yalınayak sokakda çalıştırılan bir çocuk ? Onlar da 5 yaşında ya hu 5 ... Ama yüreklerinde ne acılarla yaşıyorlar hayatta , akıllarında kim bilir kaç tane cevabını aradıkları sorularla ?

Yalnız onlar seçtikleri değil kaderin onlara yaşattıklarını yaşıyorlar. Sokaklara düşmek onların seçimi değil, ailelerinin kötü olması da.
Ama sevgilin senin seçimin...

Onlar hayatla mücadele ediyorlar ayaz.:KK34: 18 yıllık ailesine karşı 2 yıllık sevgilisini yere göğe sığdıramamakla aynı şey değil.:KK12:

Neyse,ne yazılsa bildiğini okuyorsun zaten.Allah ailene sabır versin.:KK24:

Ozlemek, huzunlenmek vs normal de, senin bu erkek arkadasina duydugun his sevgi degil artik. Kisiyle alakasinin oldugunu da dusunmuyorum. Sevgi veya ait olma duygusuna baglanmissin. Oyle ki simdi beni merak eden biri yok deyip hayiflanmazdin. Evet sevgilinin sana ulasabilme durumu yok ama o bi yerlerde hala seni dusunuyordur. Sendeki durum hic normal ve saglikli degil. Disarda oldugu zamanlarda da onun yaninda degilsin diye aglayip hayati kendine zindan ediyordun. Kesinlikle profesyonel yardim almalisin

Ozlemek, huzunlenmek vs normal de, senin bu erkek arkadasina duydugun his sevgi degil artik. Kisiyle alakasinin oldugunu da dusunmuyorum. Sevgi veya ait olma duygusuna baglanmissin. Oyle ki simdi beni merak eden biri yok deyip hayiflanmazdin. Evet sevgilinin sana ulasabilme durumu yok ama o bi yerlerde hala seni dusunuyordur. Sendeki durum hic normal ve saglikli degil. Disarda oldugu zamanlarda da onun yaninda degilsin diye aglayip hayati kendine zindan ediyordun. Kesinlikle profesyonel yardim almalisin

Bu seefer haksızsın demeyeceğim sevgi konusu hariç .. Ama sanırım bazı şeyler düzelmeme yardımcı oluyor .. Mesela şimdi dışarı çıksa asla yanında değilim diye ağlayıp hayatı kenddime zindan etmez kıskançlık yapmazdım .. Aradığımda ulaaşabilyorum konuşabiliyorum istediğimde vakit geçirebilyorum diye çok mutlu olurdum .. Çıktığında da öyle yapacağım . Bu 1 hafta da ne kadar saçmaladğımı görmüş oldum ..

Seçtiiğimde cezaevine gideceğini bilmiyordum .. Ve öğrendiğimde ona çoktan bağlanmıştım ..

Yanlış seçimlerinden de dönebilmelisin. En azından mantıklı bir şekilde düşünebilirsin. Mesele cezaevi meselesi değil ki sadece, bundan önceki konularında da sorunlu bir sevgilin olduğu açıkça ortada. Artı senin onun annesini kıskanman, fevri tavırların. O sinirli sen sinirli ne olacak böyle? İkiniz evlenip evi başınıza yıkmazsanız iyi:KK9:

Yanlış seçimlerinden de dönebilmelisin. En azından mantıklı bir şekilde düşünebilirsin. Mesele cezaevi meselesi değil ki sadece, bundan önceki konularında da sorunlu bir sevgilin olduğu açıkça ortada. Artı senin onun annesini kıskanman, fevri tavırların. O sinirli sen sinirli ne olacak böyle? İkiniz evlenip evi başınıza yıkmazsanız iyi:KK9:

Cidden güldürdünüz beni :KK1: yıkabilriz belki :KK1: . Ama işte o ama yani yanlış ya da değil ben vazgeçmek istemiyorum .. O cezaevindeyken onu yarı yolda bırakmak olmaz hem . Allah bilir her şeyin en iyisini .. Hayırlısı olsun ne diyim .

Kendini yalnız hissetmen normal çünkü hiç arkadaşın yokmuş.
Hiç düşündün mü neden acaba ?

Yurttaki kızlarla ilgili yazdıklarını okudum.Lakin arkadaş sadece yurtta edinilmiyor.
Çocukluk arkadaşı,ilkokul-lise arkadaşı,komşu,kuzen vs...
Neden hayatında bu kişilerden hiç yok ?

Bir kızın arayıp buluşup konuşacağı,yeri gelince dertleşeceği,yeri gelince saç,giyim muhabbeti yapacağı arkadaşları olmalı.
Sadece sevgilinle ve onun kısıtlamasıyla geçirdiğin 2 yıl,seni kendi çevrenden mahrum bırakmış.

Nerden çıkarıyorum dersen şu satırlardan anlıyorum :

Ben dışarı çıktığımda kıskançlık yapar arardı sürekli nerdesin ne yapıyosun diye . Şimdi ise dışarı çıktığımda beni arayıp nerdesin ne yapıyosun diyen kimse yok .. Beni merak eden yok .. Mesaj atan arayan hç kimsem yok .. Arkadaş derseniz lise bitince pek görüşmedik zaten birsürü arkadaşım vardı ama çok yakın değildik .

Bari bundan sonra biraz kendini düşün.Kendi eğitimine odaklan,kendi hayatına sahip çık.

Olayı çok dramatize edip büyütüyorsun.Büyük bir olay tabii ama sen büyütmen gereken yönünü es geçip acına odaklanıyorsun.
Bu yaşta bu hayat sana 1 numara büyük gelmiş.Nasıl başaçıkacağını bilememen normal.

Kendini yalnız hissetmen normal çünkü hiç arkadaşın yokmuş.
Hiç düşündün mü neden acaba ?

Yurttaki kızlarla ilgili yazdıklarını okudum.Lakin arkadaş sadece yurtta edinilmiyor.
Çocukluk arkadaşı,ilkokul-lise arkadaşı,komşu,kuzen vs...
Neden hayatında bu kişilerden hiç yok ?

Bir kızın arayıp buluşup konuşacağı,yeri gelince dertleşeceği,yeri gelince saç,giyim muhabbeti yapacağı arkadaşları olmalı.
Sadece sevgilinle ve onun kısıtlamasıyla geçirdiğin 2 yıl,seni kendi çevrenden mahrum bırakmış.

Nerden çıkarıyorum dersen şu satırlardan anlıyorum :

Ben dışarı çıktığımda kıskançlık yapar arardı sürekli nerdesin ne yapıyosun diye . Şimdi ise dışarı çıktığımda beni arayıp nerdesin ne yapıyosun diyen kimse yok .. Beni merak eden yok .. Mesaj atan arayan hç kimsem yok .. Arkadaş derseniz lise bitince pek görüşmedik zaten birsürü arkadaşım vardı ama çok yakın değildik .

Bari bundan sonra biraz kendini düşün.Kendi eğitimine odaklan,kendi hayatına sahip çık.

Olayı çok dramatize edip büyütüyorsun.Büyük bir olay tabii ama sen büyütmen gereken yönünü es geçip acına odaklanıyorsun.
Bu yaşta bu hayat sana 1 numara büyük gelmiş.Nasıl başaçıkacağını bilememen normal.

Ben tek dışarı çıktığımda öyle yapıyordu sevgilim . Yoksa beni hiç kısıtlamaz ben çok şaşırırım mesela . Hiç kıskanmıyo diye . Arkadaşlarınla çık gez der hep . Arkadaşına git dr . Sinemaya git der . Cezaevine gittiğimde ziyaretine o zaman bile çıkıp gezebilirsin dedi bana . Hiç bi zaman arkadaşlarınla çıkamazsn dışarı konuşamazsn die bi kısıtlaması ollmadı . Yurttayken bile hep dışarıdaydım .. Yemekleri dışarıda yemek zorunda olduğumdan . Arkadaşlarla cafede kahve falan içmiştik . Hiç aramıyordu . Söylüyrdum kendim aa ne güzel bak alşıyorsun diyordu . Tam tersi ben kızıyordum hep arkadaşlarınla gitme falan diye . Mesela biz birlikte tatile gidemezdik hiç öyle bi imkanımız olamazdı ailem asla izin vermezdi benim zamanımda olmazdı . O bunu bildiği için bana ailemle ya da bi arkadaşımla ya da tek tatile gitmek istiyorum ama izin vermediğin için gitmedim dedi bir keresinde . Ben de dedim sen neden böyle söylüyosun bensiz mutlu olcakmsn ohh ne güzel beyefendi tek başına tatil yapcakmş sen kimi kandırıyosun falan dedim . E seninle olmayacağını bildiğim için ve tatil yapmak istediğim için söylüyorum seninle olma şansı olsa tabiki seninle isterim mükemmel olur nden kızıyorsun demişti bana . Sen beni hiç kıskanmıyosun heryere gitmeme izin veriyosun dediğim de ise ben sana güveniyorum ne var ki arkadaşlarınla gideblrsn gezmeye diyo .

Son düzenleyen: Moderatör:
X