Doğal Saç Bakım Kürleri Çörek Otu Yağı Ve Saç İçin Faydaları

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Çörek Otu Yağının Saça Faydaları
Yağ asidi bakımından en zengin yağlardan biri olan çörek
otu yağı, saçlar için oldukça faydalıdır. Çörek otu yağının
saça faydaları saymakla bitmiyor. Çörek otu yağı ile saç
bakım maskesi hazırlama tarifimiz ile saçlarınıza bakım uygulayabilir ve ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri
sağlayabilirsiniz.
Çörek Otu Yağı İle Saç Bakım Maskesi
Yarım tatlı kaşığı deniz tuzu
4 tatlı kaşığı elma sirkesi
4 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 tatlı kaşığı çörek otu
Malzemelerin tümünü bir araya getirip karıştırın ve saç diplerine yedirin. Saçlarınızı bone ile kapatıp hava
almayacak şekilde 1 veya 2 saat bekletin. Sonrasında ılık su ile saçlarınızı durulayarak işlemi sona erdirebilirsiniz.
Haftada 1 kere olmak üzere 8 hafta boyunca maskeyi uygulamaya devam edin. Saç diplerindeki kaşıntılara ve
kepek oluşumuna iyi gelecektir.
Çörek Otu Yağının Saça Faydaları
Dış etkenlere karşı saçı korur ve saçların daha parlak görünmesini sağlar.
Saç çıkmayan bölgleere uygulandığında yeni saçların çıkmasını sağlar
Saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar
Saç diplerinde oluşan kaşıntıları giderir
Yıpranmış saçların yeniden canlanmasını sağlar
İnce telli saçları kalınlaştırır ve kopmaların önüne geçer
Saç tellerinin beyazlamasını yavaşlatır
Saç dökülmesi ve saç beyazlaması problemi için çörek otu yağını saç derisine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
Çörek otu yağını saçlarınıza yedirip 3 saat bekledikten sonra temizlenmesi gerekir. Çörek otu yağı ağız yoluyla
alındığında da saçlar üzerinde olumlu etkiler göstermektedir. Saç dökülmesini önlemek için DHT hormonunu
kontrol altında tutmanız gerekebilir.

Bilgi için teşekkürler. Ben de kullanmaya başladım. Birkaç yağ ile karıştırıp saçıma uyguluyorum.

Çörek otu yağı kullanıpta memnun kaldığım yağlar arasındadır. saçı çok güzel nemlendiriyor ve hacim katıyor resmen saça oksijen veriyor gibi bu yağlar gerçekten hepsi birbirinden faydalı ve organik:KK51::KK51::KK51:

Çörek otu yağı kullanıpta memnun kaldığım yağlar arasındadır. saçı çok güzel nemlendiriyor ve hacim katıyor resmen saça oksijen veriyor gibi bu yağlar gerçekten hepsi birbirinden faydalı ve organik:KK51::KK51::KK51:
Çok çok teşekkürler çok da Güzel bir yazı ama ben de kendi deneyimimi paylaşmak isterim,
Bence bu kadar yorulmaya gerek kalmadan en güzel en etkili en doğal yağları içinde barındıran ve mis gibi de doğal bitki kokan aktarın birinden keratin dip bakım yağı aldım, (bir mesai arkadaşım da internetten almış o damemnun kalmış) ben de çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim. Sadece akşamları haftada bir iki defa yatarken sürüyorum, sabah yıkıyorum, çok çabuk etkisini görüyorum, hem de saçlarım daha güçlü ve parlak geliyor. Tabi saçınızı veya derinizi önce kurutma makinesiyle hatta keratin dip bakım yağını da az sıcakken sürün daha da güzel olur. Ya da havluyu kaynar suya bastırıp suyunu sıkın başınıza sarıp buhar yapın. Sabahleyın de organik bir şampuanla yıkayın. Hindistan ceviziyle de saçınızı takviye yaparsanız muheşem yumuşacık ve canlı saçlarınız olur. Argan ve jojoba da güzel olur.

X