Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Dökülmesi İçin Mucizevi Biberiye Kürü

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Mirzoey

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
527
407
Merhaba arkadaşlar, daha önce bu bölümde açtığım konulardan 20 yıldır genetik saç dökülmesi ile mücadele ettiğimi ve birçok tedavi denediğimi bilenler var.

Normalde bitkisel kürlere çok itimat etmeyen ben, biberiye bitkisi ile tanışınca fikrimi değiştirdim. Tedavime onu da ekledim.

Günlük kullandığım biberiye suyu ve haftada iki kez yaptığım biberiye yağı maskesi var. Dökülmeyi kısa sürede bıçak gibi kesti ve saç çıkışını tekrar başlattı. İki yıldır minoxil kullanıyordum onun etkisi azalınca biberiye hızır gibi yetişti.

Gelelim biberiye suyunun hazırlanışına:
4-5 dal taze nane ve 7-8 dal taze biberiyeyi 1-1,5 bardak hazır su içinde 10 dakika kaynatıp süzmeden soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca bir sprey şişesine süzüp günde 1 kez sadece saç diplerine fıs fıs yapıyoruz. Bu su günlük kullanılacak ve her hafta mutlaka taze yapılacak. Bozuluyor çünkü.

Haftada iki kez yaptığım biberiye yağı maskesine gelince: içeriği doğal bir yağ seçin. Hindistan cevizi yağı, argan yağı gibi. Bu yağ taşıyıcı yağımız, çünkü biberiye yağı tek başına saç köklerinde tahrişe neden olabilir. Bir tatlı kaşığı taşıyıcı yağ içine 5-6 damla biberiye yağı damlatıp friksiyon şeklinde yine sadece diplere yedirin. 3 saat sonra yıkayın. Bu da haftada 2 kez yapılacak. Yağ kullandığınız günlerde biberiye suyu sıkmayın saçlarınıza. Ben taşıyıcı yağ olarak wafira byesradogu kullanıyorum. 12 yağın karışımı ve tek başına bile etkili instagram sayfasına bakabilirsiniz. Biberiye yağı olarak da arifoğlununkini aldım. Hem büyük hem hesaplı.

Umarım faydasını görürsünüz, ben iki aydır düzenli kullanıyorum. Çooooook memnunum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, daha önce bu bölümde açtığım konulardan 20 yıldır genetik saç dökülmesi ile mücadele ettiğimi ve birçok tedavi denediğimi bilenler var.

Normalde bitkisel kürlere çok itimat etmeyen ben, biberiye bitkisi ile tanışınca fikrimi değiştirdim. Tedavime onu da ekledim.

Günlük kullandığım biberiye suyu ve haftada iki kez yaptığım biberiye yağı maskesi var. Dökülmeyi kısa sürede bıçak gibi kesti ve saç çıkışını tekrar başlattı. İki yıldır minoxil kullanıyordum onun etkisi azalınca biberiye hızır gibi yetişti.

Gelelim biberiye suyunun hazırlanışına:
4-5 dal taze nane ve 7-8 dal taze biberiyeyi 1-1,5 bardak hazır su içinde 10 dakika kaynatıp süzmeden soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca bir sprey şişesine süzüp günde 1 kez sadece saç diplerine fıs fıs yapıyoruz. Bu su günlük kullanılacak ve her hafta mutlaka taze yapılacak. Bozuluyor çünkü.

Haftada iki kez yaptığım biberiye yağı maskesine gelince: içeriği doğal bir yağ seçin. Hindistan yağı, argan yağı gibi. Bu yağ taşıyıcı yağımız, çünkü biberiye yağı tek başına saç köklerinde tahrişe neden olabilir. Bir tatlı kaşığı taşıyıcı yağ içine 5-6 damla biberiye yağı damlatıp friksiyon şeklinde yine sadece diplere yedirin. 3 saat sonra yıkayın. Bu da haftada 2 kez yapılacak. Yağ kullandığınız günlerde biberiye suyu sıkmayın saçlarınıza. Ben taşıyıcı yağ olarak wafira byesradogu kullanıyorum. 12 yağın karışımı ve tek başına bile etkili instagram sayfasına bakabilirsiniz. Biberiye yağı olarak da arifoğlununkini aldım. Hem büyük hem hesaplı.

Umarım faydasını görürsünüz, ben iki aydır düzenli kullanıyorum. Çooooook memnunum.
bu tarifi neden öğrendiniz

Instagramda genetik saç dökülmesi ile ilgili yerli yabancı tüm etiket ve hesapları takip ediyorum. Bir de redditteki genetik saç dökülmesi forumunu. Onlardan öğrendim. Bizim Türk influencerlardan biri de paylaştı.

aa siz epey araştırıp öğrenmişsiniz, bunu ben de deneyeceğim. İki ayda tam olarak ne gözlemlediniz saçınızda

aa siz epey araştırıp öğrenmişsiniz, bunu ben de deneyeceğim. İki ayda tam olarak ne gözlemlediniz saçınızda
Saç dökülmem çok şiddetlenmişti, onu kesti en başta. Bir de bebek tüylenmeleri arttırdı. 6 ay deneyip gelişmeleri buraya yazmaya devam ederim. Minimum 6 ay devam edin diyor tam verim için. İnşallah şifa olur size de. 💕

Saç dökülmem çok şiddetlenmişti, onu kesti en başta. Bir de bebek tüylenmeleri arttırdı. 6 ay deneyip gelişmeleri buraya yazmaya devam ederim. Minimum 6 ay devam edin diyor tam verim için. İnşallah şifa olur size de. 💕
ayy umarım istediğiniz sonucu alırsınız 💕 teşekkürlerr

muhteşem bir konu açmışsınız ben de biberiye kürüne başlayacağım ama uzun zamandır erteliyordum redditte bunu yapıp sonuç alan çok kadın var. Türkiye de düzgün yağ bakıyordum yazdığınız için çok teşekkürler sizin kullandıklarınıza bakayım. bir de ben hiç okumadım ama minoxidilde ki gibi bir döngü olma durumu var mı acaba siz denk geldiniz mi? ve yağ karışımını büyük oranlarda yapıp damlalıklı bir şişede tutup kullansak zamanla birlikte bir problem olur mu sizce? benim teşhisim chronic telogen effilivium ama dökülme şiddetine yardımcı olacağını düşündüğüm için başlayacağım

muhteşem bir konu açmışsınız ben de biberiye kürüne başlayacağım ama uzun zamandır erteliyordum redditte bunu yapıp sonuç alan çok kadın var. Türkiye de düzgün yağ bakıyordum yazdığınız için çok teşekkürler sizin kullandıklarınıza bakayım. bir de ben hiç okumadım ama minoxidilde ki gibi bir döngü olma durumu var mı acaba siz denk geldiniz mi? ve yağ karışımını büyük oranlarda yapıp damlalıklı bir şişede tutup kullansak zamanla birlikte bir problem olur mu sizce? benim teşhisim chronic telogen effilivium ama dökülme şiddetine yardımcı olacağını düşündüğüm için başlayacağım
Biberiye öyle harika bir bitki ki, erkek tipi dökülmeden, saçkırana, telogen effliviumdan covid sonrası dökülmeye kadar fayda ediyor. Biberiye yağını dediğiniz şekilde kullanmakta bir sorun olacağını sanmıyorum. Ben kullanacağım zaman taze hazırlıyorum. İçinize nasıl sinerse öyle kullanın. Minoxil döngü yapıyor sanırım. 2.yıldan sonra bende çok şiddetli dökülme başladı mesela. Minoxili günde bir kez kullanıyorum şimdi. Biberiyeden aldığım etkiye göre tamamen bırakacağım minoxili.

Biberiye öyle harika bir bitki ki, erkek tipi dökülmeden, saçkırana, telogen effliviumdan covid sonrası dökülmeye kadar fayda ediyor. Biberiye yağını dediğiniz şekilde kullanmakta bir sorun olacağını sanmıyorum. Ben kullanacağım zaman taze hazırlıyorum. İçinize nasıl sinerse öyle kullanın. Minoxil döngü yapıyor sanırım. 2.yıldan sonra bende çok şiddetli dökülme başladı mesela. Minoxili günde bir kez kullanıyorum şimdi. Biberiyeden aldığım etkiye göre tamamen bırakacağım minoxili.
taze biberiyeyi her hafta nasıl temin ediyorsunuz onu da sorabilir miyim?

Balkonumda iki saksı biberiye var. Ben sadece yemeklerde kullanıyordum. İyi ki postunuza denk geldim. Bende de erkek tipi saç dökülmesi var.
Bunu mutlaka deniycem.

taze biberiyeyi her hafta nasıl temin ediyorsunuz onu da sorabilir miyim?
Yaşadığım yerde sitelerin bahçesinde çok oluyor. Bazen de pazardan alıyorum. Evde saksıya da ektim ama kurudu. 🤦🏻‍♀️ En güzeli yapabiliyorsanız evde yetiştirin. Bulunması zor bir bitki. Bazen Migros’ta tazesi oluyor o da aklınızda olsun.

Balkonumda iki saksı biberiye var. Ben sadece yemeklerde kullanıyordum. İyi ki postunuza denk geldim. Bende de erkek tipi saç dökülmesi var.
Bunu mutlaka deniycem.
ben saksıda büyütemiyorum ya siz nasıl yetiştiriyorsunuz? benimki yeşil kalıyor ama çoğalmıyor da kestiğim dalın yerine yenisi büyümüyor sadece taze kalmış oluyor diyebilirim var mı bir püf noktası

Off ya minoksil son çaremdi 2 yıl kırmızı kullandım maviye geçtim yok mu şu ilacı uzun süre kullanan . Ve bende aşırı kabuklanma yaptı

Biberiyeyi ben de okudum hatta organik suyunu aldım. Ama şu anda mezoterapi ve procapil tedavisi alıyorum o yüzden düzenli kullanmadım.

X