Corona oldum, hamile kalabilir miyim?

baharingoo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
11
1
31
Arkadaşlar merhaba, daha önce dış gebelik tecrübem oldu üzerinden 6 ay geçti şimdi tam tekrar deneyeceğiz derken corona olduk eşimle beraber. Favicovir ilacını kullandık. Sizce ilacın vücuttan atılımı için beklemeli miyiz ? İlacın reçetesinde hamileler kullanamaz diyor ama hamile kalmak isteyenler için bir bilgi yok. Başına gelen var mı ? Çok teşekkürler ☺️

Geçmiş olsun öncelikle
Deneyimim olmadı lakin evet kullandığınız cok agır ilaç lakin covid olup o ilacı bilmeden kullanıp sonrasında hamile oldugunu öğrenen komşum var ki çok ağır atlattılar

Arkadaşlar merhaba, daha önce dış gebelik tecrübem oldu üzerinden 6 ay geçti şimdi tam tekrar deneyeceğiz derken corona olduk eşimle beraber. Favicovir ilacını kullandık. Sizce ilacın vücuttan atılımı için beklemeli miyiz ? İlacın reçetesinde hamileler kullanamaz diyor ama hamile kalmak isteyenler için bir bilgi yok. Başına gelen var mı ? Çok teşekkürler ☺️
Öncelikle geçmiş olsun canım bnde covid geçirdim ve gebelik dusunuyorum. İlacın vücutta herhangi bir birikimi yok bir çok uzman doktora danistm. Vücudun toparlanması icin bir iki ay sonra gebelik düşünülsn diyor. Negatife döndükten bir ay sonra gebelik planlyabilirsin. Sana bir tavsiyem d vitamini takviyesi al covid de d vit vücutta hic kalmıyor ve gebelik için önemli bir vitamin yumurta rezevinde rol oynuyor damla kullan..

X