Anket Corona tümüyle bitmese de çocuğunuzu okula göndermeyi düşünüyor musunuz?

Çocuklarınızı okula gönderecek misiniz?

• Ankete Katılan
    632

Emira SY

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.986
Sevgili hanımlar bildiğiniz gibi 31 Ağustos itibariyle okullar eğitime yeniden başlayacak. Ben de bir öğretmen olarak velilerin ne düşündüğünü merak ettiğim için bu anketi açmaya karar verdim.
Benim de 4 yaşında bir oğlum var. Corona olmasaydı bu sene anaokuluna göndermeyi düşünuyordum ancak bu şartlar altında vazgeçtim.
Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Çocuğunuzu göndermeyi düşünüyorsanız okulda sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyacağını düşünüyor musunuz?

Sevgili hanımlar bildiğiniz gibi 31 Ağustos itibariyle okullar eğitime yeniden başlayacak. Ben de bir öğretmen olarak velilerin ne düşündüğünü merak ettiğim için bu anketi açmaya karar verdim.
Benim de 4 yaşında bir oğlum var. Corona olmasaydı bu sene anaokuluna göndermeyi düşünuyordum ancak bu şartlar altında vazgeçtim.
Çocuğunuzu göndermeyi düşünüyorsanız okulda sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyacağını düşünüyor musunuz?
Okullarda gereken önlemler alınıyor ve alınacaktır da ama en büyük sorumluluk veliye düşüyor. Çocuklarını bilinçlendirmeliler ve daima temiz tutmalılar. Öğretmenler de aynı sorumluluğu almalı. Muhtemelen 30 kişilik sınıf göremeyeceğiz. Sayılar azaltılır diye düşünüyorum

Okul yaşında çocuğum yok , kendi adıma cevaplamak istiyorum işe gelmeye bile korkuyorum . İşyerimin karşı sokağı iki hafta karantinada kaldı ve insanlar göz göre göre yasağı çiğnediler , normalleşmeyle birlikde sıcak havalarında gelmesıyle malesef insanlar corona nın varlığını unuttu :KK43:

Ozel okul oldugu icin gondermeyi dusunuyorum bir sure sonra elbette. Agustosta veya eylulde degil. Devlette olsa bir yil boyunca gondermezdim. Ozelde siniftaki ogrenci sayilari bellidir,korona oncesi 10 kisiydi,simdi 5 kisi olacak. Bu da riski azaltir. Evde oturmasini dogru bulmuyorum,surekli yapilabilecek bir aktivite yok cunku gunde 12 saat uyanik bu cocuk. Ne yaparak oyalayabilirim ki? Zaten ben de calisacagim artik,evde tek kalamaz. Bir sure olaylari takip edip sonrasinda gondermeyi dusunuyorum yil sonunda veya ocak gibi.

Yasadigim ulkede 16marttan beri okula gondermedim yani 3bucuk ay gitmedi
Kizim suan 5.sinifa gecti
Eylulun 1i okullar aciliyor ozamana neler olur bilmiyorum ama mecburi bir egitim var
Soyle biseyde var virus hic birzaman yok olmayacak, tedavisi bulunur, ilaci bulunur ama Covid-19 artik hayatin bi parcasi olacak.
Sizin durumunuz biraz farkli cocugunuz anaokula baslayacak, yani gondermediniz diyelim bu bir katastrof degil. Ben sahsen gondermezdim heralde direk 1den baslasin derdim
Hem mecburi degil hemde ozamana kadar biseler duzelir
Ama bizde durumlar farkli 4.sinifin 3bucuk ayi eksik bitirdi, 5e gondermeme luksumuz yok
Eger hukumet evde kalsin derse evde kalacaz yapacak bise yok

kreş olsaydı göndermeme tercihini yapardım belki ama ilkokula başlayacak çocuğu göndermeyeceğim demek bilemiyorum, korona öyle yarın bitti hadi bakalım denecek gibi değil, çocuğun arkadaşlarından geri kalması ya da alışamama durumu riskini almayacağım ama.

Koşan veya spor yapanlara maske önerilmiyor. Çocuklar koşar, maskeyle kendi nefeslerini geri çekme riskleri var. Ben çocuklar için maskeyi tehlikeyi buluyorum, zaten takmayacaklardır. En iyisi bu iş bitene kadar göndermemek bence. Ama pratikte bu mümkün görünmüyor, iki yiğenim de gidiyor, benim bebeğim çok küçük henüz, inşallah 2 yaşına kadar biter bu covid-19 belası

Çocuklar adı üstünde çocuk şöyle örnek vermek istiyorum benibenim 9 yaşında kaynim var defalarca anlatmama rağmen virüs bana bisey yapmaz ben onu dönerim tarzı cümleler kuruyor ve aşırı yaramaz dışarı çıktığında her yere dokunur eller mikrop var demez tabi çocuk çekirdekten böyle yetişme nasıl degistirenilirim ben yani bide çocuklarımıZın geneli böyle anlamıyor o yüzden gönderme taraftarı değilim ama kv gitsin diyor bisey olmaz kafasında ama çocuk kendini hiç temiz tutamıyor mesela ellerini yika diyorum 5 sn suya tutar sabun bile sürmez eğer bu tarz çocuklar varsa gitmesin bence neyin ne olduğunu anlayamıyor

Öğretmen olduğumu belirterek başlayayım.
Eğitimin sağlıktan önemli olduğunu düşünmüyorum.
Bu nedenle korona tamamen ortadan kalkana kadar biri 3.sınıf diğeri 7.sınıf olan çocuklarımı okula göndermeyi düşünmüyorum.
Eşimle bu konuda hemfikiriz.
Gerekirse yıl tekrarı yapmalarını bile göze aldık.

Çocuklar adı üstünde çocuk şöyle örnek vermek istiyorum benibenim 9 yaşında kaynim var defalarca anlatmama rağmen virüs bana bisey yapmaz ben onu dönerim tarzı cümleler kuruyor ve aşırı yaramaz dışarı çıktığında her yere dokunur eller mikrop var demez tabi çocuk çekirdekten böyle yetişme nasıl degistirenilirim ben yani bide çocuklarımıZın geneli böyle anlamıyor o yüzden gönderme taraftarı değilim ama kv gitsin diyor bisey olmaz kafasında ama çocuk kendini hiç temiz tutamıyor mesela ellerini yika diyorum 5 sn suya tutar sabun bile sürmez eğer bu tarz çocuklar varsa gitmesin bence neyin ne olduğunu anlayamıyor
9 yasina gelmis bir cocugun virus dovme hayali bana biraz abes geldi 🙄
Benim kizim 10 yasinda ama 9yasinda bu mantikda oldugunu hatirlamiyorum😀

X