Covid-19 Geçmeyen Öksürük ve Sırt Ağrısı

Ben çocuklar geçirdiğinde sıcak suyu tencerede kaynattım üzerlerine çarşaf örtüp tencerenin yanına oturttum.
Çok iyi geldi öksürüğe.
Günde iki ya da üç kez on, on beş dakika kadar oturdular.
Bir de zencefilli zerdeçal lı limonlu sıcak çay içirdim günde iki kez gibi.
Kekik demleyip kekik çayı da içirdim.
Öyle atlattılar.
Allah şifalar versin.
Uyurken yastığınız yüksek olsun.
çok geçmiş olsun, teşekkür ederim kekik çayı içiyorum diğerlerini de yapacağım bu kaynatıp tencere içine ardıç yağı damlatın dediler. onu deneyeceğim..

merhaba. çok geçmiş olsun üzüldüm. şimdi nasılsınız?

Şu an iyiyim çok şükür.
Ben o dönem hamileydim.
Erken doğuma sebep verdi.
Doğum sonrası sıkıntılar devam edince doktorum kardiyolojiye yönlendirdi.
Tedavisi zor değildi çok şükür hızlı atlattım.

çok geçmiş olsun, teşekkür ederim kekik çayı içiyorum diğerlerini de yapacağım bu kaynatıp tencere içine ardıç yağı damlatın dediler. onu deneyeceğim..
Olabilir öyle de.
Önemli olan o yoğun buharı almak.
Ciğerde yoğunlaşan balgamı yumuşatıyor, balgamı kolay söktürüyor.

Geçmiş olsun ben de yakın zamanda atlattım. Hafif geçirdim neyseki ki ilaç vitamin kullanmadım. Sadece gıda meyve sıvıyla. Bir yakınımın çocuğu da covidden sonra geçmeyen öksürüğü andız pekmezi sayesinde geçmiş. Bana da tavsiye etmişti covid olmadan önce almıştım her ihtimale karşı. Yakalandığım andan itibaren de sabah aç karna ve akşam yatarken bir tatlı kaşığı içtim. Hastalık süresince ve sonrasında öksürük krizleri yaşamadım. O pekmezi mutlaka temin edin ama dikkat edin sahte olmasın. Acı bir tadı var onun. Kahvaltılık pekmezler gibi şekerli hoş bir tadı yok. Öyle bulursanız o andız pekmezi değildir 😊

Geçmiş olsun ben de yakın zamanda atlattım. Hafif geçirdim neyseki ki ilaç vitamin kullanmadım. Sadece gıda meyve sıvıyla. Bir yakınımın çocuğu da covidden sonra geçmeyen öksürüğü andız pekmezi sayesinde geçmiş. Bana da tavsiye etmişti covid olmadan önce almıştım her ihtimale karşı. Yakalandığım andan itibaren de sabah aç karna ve akşam yatarken bir tatlı kaşığı içtim. Hastalık süresince ve sonrasında öksürük krizleri yaşamadım. O pekmezi mutlaka temin edin ama dikkat edin sahte olmasın. Acı bir tadı var onun. Kahvaltılık pekmezler gibi şekerli hoş bir tadı yok. Öyle bulursanız o andız pekmezi değildir 😊
çok geçmiş olsun. tam annem geldi az önce andız pekmezi almış sızın lafınızın üzerine belki ayağıma gelmiştir iyi edecektir çok teşekkür ediyorum ❤️ bakacağım tadına ınşallah acıdır da gerçektir 😊

çok geçmiş olsun. tam annem geldi az önce andız pekmezi almış sızın lafınızın üzerine belki ayağıma gelmiştir iyi edecektir çok teşekkür ediyorum ❤️ bakacağım tadına ınşallah acıdır da gerçektir 😊
Ah çok sevindim 😊 o kesinlikle çok iyi geliyor. Benim de farklı şikayetlerim oldu ama öksürük çok azdı. Normal grip olduğum dönemlerde bile daha çok öksürüyordum. O pekmez sayesinde oldu. Şifa olsun size de ♥️

Cok geçmiş olsun. Bizde ailecek coronayız . Büyük ve küçük oğlanda sıfır semptom ben ve kızım iki gün boyunca yüksek ateş , baş agrısı mide bulantısı hatta benim midemde katar ağırsana benzer bir agrı da vardı ama asla sırt agrısı yaşamadım. Ama bişey farkettim , arada sanki böbreklerimde de agrı oluyordu bazen sırt ağrısı diye karıstırılabiliniyor. Covid mide bagırsak ve idrar yollarını tahrip edebiliyor cünkü. Bugün 5 . Günümüz yarından sonra karantinamız sonlanmış oluyor 🙂.

Cam kozalağı şurubu degil de özü cok iyi geliyor.
Babam cok agir atlatti. Hastaneden ciktigindan beri kozalak özü kullaniyor.
Biz geçirmedik covid ama inatci oksuruklerimizi falan hep onunla gecirdik. Organik ureticiden aldim ben icinde propolis, zencefil vs de var.
Cok gecmis olsun bu arada.

çok teşekkürler:KK43: pzt günü gidiyorum bakalım ne çıkacak..
Ozel hastanelerin acillerinde de tomogrfai çekimi oluyor

Biz eşim için öyle yaptırdık hem covid ciğere inmiş hem zatürre olmuş öyle karşılaştık

Bu arada bir arkadasimizin diğerinde covide bağlı kan pıhtısı oluşmuş
O da senin bahsettigin ağrıyla doktora gitti covid sonrasiydi ama...
Böyle bir teşhis kondu tedavi aldı iki güne gecti

Korkutmak için bahsetmiyorum aydınlatmaya çalışıyorum bazı konuları

🤦🤦🤦

Merhaba hostes.
Bu satırları hastane odasındaki 10.günümde yazıyorum.

Hasta olan babam. Covid geçirdi. Atlatması gereken süreçte atlatamadı. Şiddetli kusma, baş ağrısı, mide bulantısı ve uyuyamama şikayetiyle buraya kalırdık .

Bulaştırıcılığı bittiği icin yanında refakatçi kalmama izin verdiler.

Yarın taburcu olacağız. Sana tecrubelerimi anlatmak istiyorum.

Babamı buraya kaldırmadan önce 2 kez devlet hastanesine götürdük. Asla ilgilenmediler. Ağrı kesici yapıp yolladılar.

Virüs ciğere tutunmuştu. Görmemek için kör olmak gerekiyordu o kadar acıktı. Ama bize "ciger temiz" demislerdi.

Babami buraya getirdiği.izde nefes darlığı yoktu. Ama derin nefes alinca geri veremiyordu, nefes öksürükle atılıyordu.

Bi de derin nefeste göğsü acıyordu.

Oksijen seviyesi düşmüştü. Oksijen maskesi ile bile 91 çıkıyordu.

Şikayetlerden; önce bulantı ve kusma sonra baş ağrısı ortadan kalktı.

Oksijen maskesini 4_5 gün kullandı. Bu ciddi bir iyileşme sağladı. Şu an oksijen desteği almaksızın 98_99 bandında seyrediyor.

Öksürük ve uykusuzluk en dirençli olanlar cıktı ama öksürük eskisine oranla yüzde 90_95oranında azaldı.

Hastalığın 10.gününde şikayetlerin birdenbire yükselmesi, pik yapması normal demişti doktor bir arkadaşım. Ilmine güvenirim. Muhtemelen sen de bu durumu yaşıyorsun. Korkma. Hastalığın doğal seyri bu.

Cigerine inmiş mi bilemem ama inmişse de korkma. Bunun da çaresi var.

Ben babamın filmlerine e nabızdan ulaştım. Tutulum gözle görülmeyecek gibi değildi. Belki sen de ulaşabilirsin.

Şikayetlerin geçmezse 2 gün sonra bence tekrar doktora git.

Ama imkanin varsa devlet hastanelerini değil de özeli tercih et. Biz en başta devlete gitmeseydik , adam gibi özele gelseydik zavalli babam bu kadar eziyeti çekmemiş olurdu.

10 gün yattik. Evet pahalı. Ama iyi bakıldı. Insan sağlığına değmez mi.... bin kere değer.

Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Cok geçmiş olsun. Bizde ailecek coronayız . Büyük ve küçük oğlanda sıfır semptom ben ve kızım iki gün boyunca yüksek ateş , baş agrısı mide bulantısı hatta benim midemde katar ağırsana benzer bir agrı da vardı ama asla sırt agrısı yaşamadım. Ama bişey farkettim , arada sanki böbreklerimde de agrı oluyordu bazen sırt ağrısı diye karıstırılabiliniyor. Covid mide bagırsak ve idrar yollarını tahrip edebiliyor cünkü. Bugün 5 . Günümüz yarından sonra karantinamız sonlanmış oluyor 🙂.
çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda geçip gider hepinizden 🙏🏻 benım sırt ağrısı yukarıda tam sırtımda . aşağılarda hıç ağrı yok. 🤔

Ozel hastanelerin acillerinde de tomogrfai çekimi oluyor

Biz eşim için öyle yaptırdık hem covid ciğere inmiş hem zatürre olmuş öyle karşılaştık

Bu arada bir arkadasimizin diğerinde covide bağlı kan pıhtısı oluşmuş
O da senin bahsettigin ağrıyla doktora gitti covid sonrasiydi ama...
Böyle bir teşhis kondu tedavi aldı iki güne gecti

Korkutmak için bahsetmiyorum aydınlatmaya çalışıyorum bazı konuları

🤦🤦🤦
ah kedili. iyi yaptın tabıkı söyleyin lütfen bilmemek daha kötü. 😞 önemli olan geçmiş olması ama.. iyi şimdi sanırım.

Merhaba hostes.

Hasta olan babam. Covid geçirdi. Atlatması gereken süreçte atlatamadı. Şiddetli kusma, baş ağrısı, mide bulantısı ve uyuyamama şikayetiyle buraya kalırdık .

Babamı buraya kaldırmadan önce 2 kez devlet hastanesine götürdük. Asla ilgilenmediler. Ağrı kesici yapıp yolladılar.

Virüs ciğere tutunmuştu. Görmemek için kör olmak gerekiyordu o kadar acıktı. Ama bize "ciger temiz" demislerdi.

Babami buraya getirdiği.izde nefes darlığı yoktu. Ama derin nefes alinca geri veremiyordu, nefes öksürükle atılıyordu.

Oksijen maskesini 4_5 gün kullandı. Bu ciddi bir iyileşme sağladı. Şu an oksijen desteği almaksızın 98_99 bandında seyrediyor.

Öksürük ve uykusuzluk en dirençli olanlar cıktı ama öksürük eskisine oranla yüzde 90_95oranında azaldı.

Hastalığın 10.gününde şikayetlerin birdenbire yükselmesi, pik yapması normal demişti doktor bir arkadaşım. Ilmine güvenirim. Muhtemelen sen de bu durumu yaşıyorsun. Korkma. Hastalığın doğal seyri bu.

Ben babamın filmlerine e nabızdan ulaştım. Tutulum gözle görülmeyecek gibi değildi. Belki sen de ulaşabilirsin.

Ama imkanin varsa devlet hastanelerini değil de özeli tercih et. Biz en başta devlete gitmeseydik , adam gibi özele gelseydik zavalli babam bu kadar eziyeti çekmemiş olurdu.

10 gün yattik. Evet pahalı. Ama iyi bakıldı. Insan sağlığına değmez mi.... bin kere değer.

ah çok üzüldüm çok 😞😞😞 İnşallah amcam çok daha iyi olur Allah şifa versin hepımıze . çok korkutucu, ürkütücü sevdıklerımız için daha çok.. pzt gunu sabah ozel hastaneye gidiyorum. bakalım ne çıkacak. 10. gününde tekrar nüksetmesi demekki bundan oldu. çok teşekkur ederim değerli bilgiler için. tekrar çok geçmiş gitmiş olsun 🙏🏻

ah çok üzüldüm çok 😞😞😞 İnşallah amcam çok daha iyi olur Allah şifa versin hepımıze . çok korkutucu, ürkütücü sevdıklerımız için daha çok.. pzt gunu sabah ozel hastaneye gidiyorum. bakalım ne çıkacak. 10. gününde tekrar nüksetmesi demekki bundan oldu. çok teşekkur ederim değerli bilgiler için. tekrar çok geçmiş gitmiş olsun 🙏🏻
Gittikten sonra beni de durumunla ilgili haberdar edebilme firsati bulursan çok mutlu olurum.

Biz yarın taburcuyuz. Ama pazartesi kalbim seninle birlikte hastanede olacak💜

Allah hiçbirimizi sağlıkla imtihan etmesin.

Gittikten sonra beni de durumunla ilgili haberdar edebilme firsati bulursan çok mutku olurum.

Biz yarın taburcuyuz. Ama pazartesi kalbim seninle birlikte hastanede olacak💜

Allah hiçbirimizi sağlıkla imtihan etmesin.
çok duygulandım. yarın inşallah evinize mis gibi gidin ve bir daha yolunuz hastaneye düşmesin böyle bi şekilde 🙏🏻
pazartesi günü buraya yazacağım çıkan sonuçları.
şimdi diğer arkadaşların verdiği tarifleri uyguluyorum.
sevgiler❤️

Merhaba hostes.

Çok geçmiş olsun. Aynı şey benim babamın da başından geçti ama devlet hastane kısmı hariç. Babamın yoğun bakıma yatırıldığını ve doktorların herseye hazırlıklı olun dediğini duyunca apar topar Türkiye’ye gittim. Babam yakasık 2 hafta yoğun bakımda solunum cihazına bağlandıktan sonra tam umudu kesmişken birden hayata döndü. Masraf kısmına değinmiyorum cünkü o an insan hic birsey düşünmüyor ve ailem cok şükür karşılayacak kadar varlıklı. Kanı ilk hafta günlük diyaliz cihazıyla değiştiriliyordu ve her değişim ücreti yaklaşık 4 bin liraydı ( bir ay önce ) gerisini siz düşünün. Allah tüm hastalara acil şifa versin.

X