Covid-19 Geçmeyen Öksürük ve Sırt Ağrısı

Çok geçmiş olsun. Aynı şey benim babamın da başından geçti ama devlet hastane kısmı hariç. Babamın yoğun bakıma yatırıldığını ve doktorların herseye hazırlıklı olun dediğini duyunca apar topar Türkiye’ye gittim. Babam yakasık 2 hafta yoğun bakımda solunum cihazına bağlandıktan sonra tam umudu kesmişken birden hayata döndü. Masraf kısmına değinmiyorum cünkü o an insan hic birsey düşünmüyor ve ailem cok şükür karşılayacak kadar varlıklı. Kanı ilk hafta günlük diyaliz cihazıyla değiştiriliyordu ve her değişim ücreti yaklaşık 4 bin liraydı ( bir ay önce ) gerisini siz düşünün. Allah tüm hastalara acil şifa versin.
çok çok geçmiş olsun.. çok zor gerçekten. amin 😞🙏🏻

Çok geçmiş olsun. Aynı şey benim babamın da başından geçti ama devlet hastane kısmı hariç. Babamın yoğun bakıma yatırıldığını ve doktorların herseye hazırlıklı olun dediğini duyunca apar topar Türkiye’ye gittim. Babam yakasık 2 hafta yoğun bakımda solunum cihazına bağlandıktan sonra tam umudu kesmişken birden hayata döndü. Masraf kısmına değinmiyorum cünkü o an insan hic birsey düşünmüyor ve ailem cok şükür karşılayacak kadar varlıklı. Kanı ilk hafta günlük diyaliz cihazıyla değiştiriliyordu ve her değişim ücreti yaklaşık 4 bin liraydı ( bir ay önce ) gerisini siz düşünün. Allah tüm hastalara acil şifa versin.
Off büyük geçmiş olsun. Babamınki böyle ağır değildi. Babamın sorunu kusma baş ağrısı ve uyuyamamaktı.

Dediğinize o kadar katılıyorum ki. Ben buraya geldiğim zaman bana bir form imzalattılar. "Hanimefendi gece fiyati şu ödeyeceginizi kabul ediyor musunuz" diye sordular. Kac para dedigi umrumda bile değildi. Evet kabul ediyorum kac olursa olsun iyilessin de ben kredi çekerim diye düşünmüştüm.

Allah caresiz birakmasın. Ne şart deseydiler kabul edecek durumdaydim. Şuurumu tamamen kaybetmistim

Off büyük geçmiş olsun. Babamınki böyle ağır değildi. Babamın sorunu kusma baş ağrısı ve uyuyamamaktı.

Dediğinize o kadar katılıyorum ki. Ben buraya geldiğim zaman bana bir form imzalattılar. "Hanimefendi gece fiyati şu ödeyeceginizi kabul ediyor musunuz" diye sordular. Kac para dedigi umrumda bile değildi. Evet kabul ediyorum kac olursa olsun iyilessin de ben kredi çekerim diye düşünmüştüm.

Allah caresiz birakmasın. Ne şart deseydiler kabul edecek durumdaydim. Şuurumu tamamen kaybetmistim
Maddi imkansızlardan pisi pisine ölen insanların cagresizligini düşünmek bile istemiyorum. Umarım artık bu lanet virüs son zamanlarını yaşıyordur. Artık ne psikolojik ne fiziksel hatta ekonomik olarak kimsenin dayanacak gücü kalmadı .

Merhaba hostes.
Bu satırları hastane odasındaki 10.günümde yazıyorum.

Hasta olan babam. Covid geçirdi. Atlatması gereken süreçte atlatamadı. Şiddetli kusma, baş ağrısı, mide bulantısı ve uyuyamama şikayetiyle buraya kalırdık .

Bulaştırıcılığı bittiği icin yanında refakatçi kalmama izin verdiler.

Yarın taburcu olacağız. Sana tecrubelerimi anlatmak istiyorum.

Babamı buraya kaldırmadan önce 2 kez devlet hastanesine götürdük. Asla ilgilenmediler. Ağrı kesici yapıp yolladılar.

Virüs ciğere tutunmuştu. Görmemek için kör olmak gerekiyordu o kadar acıktı. Ama bize "ciger temiz" demislerdi.

Babami buraya getirdiği.izde nefes darlığı yoktu. Ama derin nefes alinca geri veremiyordu, nefes öksürükle atılıyordu.

Bi de derin nefeste göğsü acıyordu.

Oksijen seviyesi düşmüştü. Oksijen maskesi ile bile 91 çıkıyordu.

Şikayetlerden; önce bulantı ve kusma sonra baş ağrısı ortadan kalktı.

Oksijen maskesini 4_5 gün kullandı. Bu ciddi bir iyileşme sağladı. Şu an oksijen desteği almaksızın 98_99 bandında seyrediyor.

Öksürük ve uykusuzluk en dirençli olanlar cıktı ama öksürük eskisine oranla yüzde 90_95oranında azaldı.

Hastalığın 10.gününde şikayetlerin birdenbire yükselmesi, pik yapması normal demişti doktor bir arkadaşım. Ilmine güvenirim. Muhtemelen sen de bu durumu yaşıyorsun. Korkma. Hastalığın doğal seyri bu.

Cigerine inmiş mi bilemem ama inmişse de korkma. Bunun da çaresi var.

Ben babamın filmlerine e nabızdan ulaştım. Tutulum gözle görülmeyecek gibi değildi. Belki sen de ulaşabilirsin.

Şikayetlerin geçmezse 2 gün sonra bence tekrar doktora git.

Ama imkanin varsa devlet hastanelerini değil de özeli tercih et. Biz en başta devlete gitmeseydik , adam gibi özele gelseydik zavalli babam bu kadar eziyeti çekmemiş olurdu.

10 gün yattik. Evet pahalı. Ama iyi bakıldı. Insan sağlığına değmez mi.... bin kere değer.

Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
Özel hastaneler pandemiden ötürü yatan hastalardan Gunluk yatak ücreti almayacaklardi
Sizden neden alındı acaba ?
Geçmiş olsu

Sevgili değerli kadın arkadaşlarım,
Can sıkıcı bi konu üzerinden yardım ve deneyimlerinizi bekliyorum. Moralim ve psıkolojım malesef buyüzden çok bozuluyor 😞 Pandeminin ilk gününden beri olmamıştım mutluydum fakat yakalandım; 10 ocak tarihinde yoğun ateş/sırt ağrısı/ vucut ağrısı ile hastaneye gittiğimde pozitif çıktım. Covidin 4.günü hastaneye kaldırıldım, yaklaşık 6 saat oksijen verildi serum tedavisi vs. 1 hafta antıbıyotık, oksuruk şurubu ilaçlar kullandıktan sonra bugun 10. günüm. Aslında 7-8-9. günlerinde daha iyiyidim. Fakat dün geceye kadar azalan sırt ağrım dün gece bi anda yoğunlaştı. Covid geçiren arkadaşlarım sizlerde sonradan böyle ağrısı artan oldu mu?
Sanki yanma gibi 😞 aynı zamanda öksürüğüm de çok. Göğsümde sıkışma 4-5. gunlerde ki gibi değil fakat yıne de bı tık ağrı var. Çam kozalağı şurubu iyi geliyormuş, bugun buldum biyerlerden söyledim gelecek. Fakat neden azalma olmadı, sırt ağrım neden bukadar çok.. Devamlı uyuyakalıyorum, halsizlik geçmiyor. Bu öksürük niçin bitmiyor , bitkisel bir şeyler kullanıp hal çaresini bulan var mı? Bu dertleri yaşayan iyileşen arkadaşlarım varsa öneri almak istiyorum, zaten uçamıyorum sanki sağlığım gitmiş gibi hissediyorum :KK43: (Buarada 2 biontech aşım mevcut yaptıralı 3 ay oldu)
Pazartesi günü doktora gideceğim , korkuyorum akciğerlere inmiş olabılır mı? İçim daralıyor düşündükçe, sizi de daralttıysam kusuruma bakmayın. Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum, sevgiler ❤️
halsizliğinin geçmemesi normal korkma :) çok geçmiş olsun. bir tomografi lazım bence ama. zencefille balı karıştırıp sabah akşam 2 yemek kaşığı kadar bu karışımı yiyebilirsin, midem almaz dersen ılık süte karıştır.

halsizliğinin geçmemesi normal korkma :) çok geçmiş olsun. bir tomografi lazım bence ama. zencefille balı karıştırıp sabah akşam 2 yemek kaşığı kadar bu karışımı yiyebilirsin, midem almaz dersen ılık süte karıştır.
pazartesi çekilecek bakalım inşallah geçicek hepsi. çok teşekkur edıyorum zencefil zerdecal ve balı karıştırıp macun halıne getırdım oyle yıyorum bıraz bıraz🙏🏻❤️

Cok geçmiş olsun. Bizde ailecek coronayız . Büyük ve küçük oğlanda sıfır semptom ben ve kızım iki gün boyunca yüksek ateş , baş agrısı mide bulantısı hatta benim midemde katar ağırsana benzer bir agrı da vardı ama asla sırt agrısı yaşamadım. Ama bişey farkettim , arada sanki böbreklerimde de agrı oluyordu bazen sırt ağrısı diye karıstırılabiliniyor. Covid mide bagırsak ve idrar yollarını tahrip edebiliyor cünkü. Bugün 5 . Günümüz yarından sonra karantinamız sonlanmış oluyor 🙂.
Koku ve tat kaybı olmadı mınacaba?

Can sıkıcı bi konu üzerinden yardım ve deneyimlerinizi bekliyorum. Moralim ve psıkolojım malesef buyüzden çok bozuluyor 😞 Pandeminin ilk gününden beri olmamıştım mutluydum fakat yakalandım; 10 ocak tarihinde yoğun ateş/sırt ağrısı/ vucut ağrısı ile hastaneye gittiğimde pozitif çıktım. Covidin 4.günü hastaneye kaldırıldım, yaklaşık 6 saat oksijen verildi serum tedavisi vs. 1 hafta antıbıyotık, oksuruk şurubu ilaçlar kullandıktan sonra bugun 10. günüm. Aslında 7-8-9. günlerinde daha iyiyidim. Fakat dün geceye kadar azalan sırt ağrım dün gece bi anda yoğunlaştı. Covid geçiren arkadaşlarım sizlerde sonradan böyle ağrısı artan oldu mu?
Sanki yanma gibi 😞 aynı zamanda öksürüğüm de çok. Göğsümde sıkışma 4-5. gunlerde ki gibi değil fakat yıne de bı tık ağrı var. Çam kozalağı şurubu iyi geliyormuş, bugun buldum biyerlerden söyledim gelecek. Fakat neden azalma olmadı, sırt ağrım neden bukadar çok.. Devamlı uyuyakalıyorum, halsizlik geçmiyor. Bu öksürük niçin bitmiyor , bitkisel bir şeyler kullanıp hal çaresini bulan var mı? Bu dertleri yaşayan iyileşen arkadaşlarım varsa öneri almak istiyorum, zaten uçamıyorum sanki sağlığım gitmiş gibi hissediyorum :KK43: (Buarada 2 biontech aşım mevcut yaptıralı 3 ay oldu)
Pazartesi günü doktora gideceğim , korkuyorum akciğerlere inmiş olabılır mı? İçim daralıyor düşündükçe, sizi de daralttıysam kusuruma bakmayın. Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum, sevgiler ❤️
Merhaba geçmiş olsun cok zor bir durum. Ben de yaşadım aynılarını aşırı aşırı öksürük oldu 2 hafta hastanede yattım.
Hastanede iken kortizon antibiyotik tedavisi uygulandı ölsürük daha azdı. Cıkışta öksürük cok arttı türlü türlü ilaç verdiler hava öksürük için hap vb. Malesef geçmedi. O kadar sikayetçi oldum ki ufak kızımla ilgilenemedim öksğrmekten kalbim ağrıyordu artık. Ve istanbulda tavsiye ğzerine 6 farklı doktora gittim.
Biri dahiliye doktoru 1 hafta kortizon devam et dedi.
Enfeksiyon doktoru doğal yapım karısım verdi bazı ysaklar koydu. Reflüsü olan kişilerin covid sürecinde daha fazla öksürdüğünü söyledi reflüyü de tedavşye aldı.
Kozalak surubunu, zencefil bal karısımını sarımsaklı süt vb hepsini yasakladı ve ben bunları kullanmıştım.
2 gün içinde öksürüğüm yuzde 70 azaldı 2 haftadr devam ediyorum suan öksğrğk üşütürsem, havasız sigaralı ortaöda veya maske taktığımda 1 2 dk tutuyor sadece.

çok geçmiş olsun, teşekkür ederim kekik çayı içiyorum diğerlerini de yapacağım bu kaynatıp tencere içine ardıç yağı damlatın dediler. onu deneyeceğim..
Sakın yanlış anlamayın ama lütfen bu süreçte doktor tavsiyesi dışında doğal içecek kullanmayın. Ben yoğunbakımdan döndüm hastaneye yatana kadar kekik çayı, süt, zencefil ne bileyim ne duyduysam yaptım. Karaciğer değerlerim mahfolmuş doktorlar o kadar kızdı ki. Kesinlikle kullanılmaması gerekiyormuş. Tek tavsiye ettikleri ıhlamurdu. Ciğer durumunu görüp öyle tedavi veriyorlar lütfen dikkat edin. Her gördüğüme anlatıyorum

Merhaba yaşınız kaç acaba? Kronik hastalığınız bar mı? Bir de aşınız varmıydı? Varsa hangi aşı acaba?0
Merhaba, 32 yasındayım kronik rahatsızlığım yok fakat kilom olması gerekenden fazla onun da etkisi olduğunu söylediler. Tek doz biontc oldum etlğlğn son haftası aşı oldum aralık ilk hafta pozitiftim

Cok geçmiş olsun kekik yağı taze veya kuru kekik zeytinyağında beklet ve sonra iç öksürüğe çok iyi gelior bir dene yani inş şifa olur

X