Covid-19 Geçmeyen Öksürük ve Sırt Ağrısı

Sevgili değerli kadın arkadaşlarım,
Can sıkıcı bi konu üzerinden yardım ve deneyimlerinizi bekliyorum. Moralim ve psıkolojım malesef buyüzden çok bozuluyor 😞 Pandeminin ilk gününden beri olmamıştım mutluydum fakat yakalandım; 10 ocak tarihinde yoğun ateş/sırt ağrısı/ vucut ağrısı ile hastaneye gittiğimde pozitif çıktım. Covidin 4.günü hastaneye kaldırıldım, yaklaşık 6 saat oksijen verildi serum tedavisi vs. 1 hafta antıbıyotık, oksuruk şurubu ilaçlar kullandıktan sonra bugun 10. günüm. Aslında 7-8-9. günlerinde daha iyiyidim. Fakat dün geceye kadar azalan sırt ağrım dün gece bi anda yoğunlaştı. Covid geçiren arkadaşlarım sizlerde sonradan böyle ağrısı artan oldu mu?
Sanki yanma gibi 😞 aynı zamanda öksürüğüm de çok. Göğsümde sıkışma 4-5. gunlerde ki gibi değil fakat yıne de bı tık ağrı var. Çam kozalağı şurubu iyi geliyormuş, bugun buldum biyerlerden söyledim gelecek. Fakat neden azalma olmadı, sırt ağrım neden bukadar çok.. Devamlı uyuyakalıyorum, halsizlik geçmiyor. Bu öksürük niçin bitmiyor , bitkisel bir şeyler kullanıp hal çaresini bulan var mı? Bu dertleri yaşayan iyileşen arkadaşlarım varsa öneri almak istiyorum, zaten uçamıyorum sanki sağlığım gitmiş gibi hissediyorum :KK43: (Buarada 2 biontech aşım mevcut yaptıralı 3 ay oldu)
Pazartesi günü doktora gideceğim , korkuyorum akciğerlere inmiş olabılır mı? İçim daralıyor düşündükçe, sizi de daralttıysam kusuruma bakmayın. Herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum, sevgiler ❤️

Geçen sene nisan ayında geçirdim ve aşı yoktu ozaman , birazda ağır geçirdim hastanede yattım 1 hafta

o gün bugundur sırt ağrım geçmedi hatta ocak ayında tekrar dr gittim bu sırtım neden ağrıyor diye

gerekli tekkikler apıldı , birşeyin yok coronadan sana bu kalmış dedi dr bana

Geçmiş olsun,
Göğüs kafesinin arası ve baş ağrısı olmuş muydu?
Adet gecikmesi yapmış mıydı?
Baş ağrısı fazlaca vardı. Zaten başlangıcı da baş ağrısı,boğaz ağrısı,mide bulantısı hafif öksürüktü. Daha sonra tat ve koku gitti. Aradan 3 ay geçti koku hala çok keskin değil alıyorum ama eskiye nazaran azalma var.
Adet gecikmesi yapmadı bende tam gününde olmuştum. Kovid ilacını ve vitamin kullandım sadece.

Geçmiş olsun, şimdi nasıl amcamız?
Çok teşekkür ederim çok sevindim hatır sormanıza.

Babam iyileşti taburcu oldu ama yakında kontrolu var.
Bazı şikayetler tamamen ortadan kalkmadı. Göğüste hafif acı ve uykusuzluk devam ediyor. Kontrole gidince doktora soracağız.

Allah sizin de hastanız varsa şifa versin. Nezaketiniz çok hoşuma gitti 🙏

X