Covid Testi 😳

😬 ben bu konuda biraz evhamlıyım açıkçası. Sağdan soldan da duymaya başladım, yani çevreme gelmeye başladı lanet olası virüs. Yarın aile hekimine göstereyim diyorum ama kuruyunca bir anlamı olur mu bilmiyorum açıkçası.

Artık çevresinde duymayan yok ki malesef. İçiniz rahat edecekse gösterin ama aynı test geçerli olur mu bilemedim. Ama negatif demişler düşünmeyin bu kdr sağlıklısınız işte :KK16:

Artık çevresinde duymayan yok ki malesef. İçiniz rahat edecekse gösterin ama aynı test geçerli olur mu bilemedim. Ama negatif demişler düşünmeyin bu kdr sağlıklısınız işte :KK16:
Beni korkutan öksürük açıkçası. Geçen gün yan kurumdan arkadaşlar “ne öksürüyorsun bu kadar” diye geldiler. 2019 Aralık ayında bu virüs yeni çıktığında böyle bir krize girmiştim. İçmediğim öksürük kesici, astım ilacı kalmamıştı. 1 ay çektim o öksürüğü ki artık konuşturmuyordu neredeyse. Şimdi onun bir tık altı gibi öksürüyorum. Astım ilaçları, öksürük şurupları, zencefil bal ne varsa içmeye başladım yine 🤦🏻‍♀️

Beni korkutan öksürük açıkçası. Geçen gün yan kurumdan arkadaşlar “ne öksürüyorsun bu kadar” diye geldiler. 2019 Aralık ayında bu virüs yeni çıktığında böyle bir krize girmiştim. İçmediğim öksürük kesici, astım ilacı kalmamıştı. 1 ay çektim o öksürüğü ki artık konuşturmuyordu neredeyse. Şimdi onun bir tık altı gibi öksürüyorum. Astım ilaçları, öksürük şurupları, zencefil bal ne varsa içmeye başladım yine 🤦🏻‍♀️

Sadece öksürük var ise belirti diye sayıp sürüntü testi bile yapmıyorlar.. Bende gitmiştim hiç bir belirtim yoktu sadece boğazımda yumru gibi bişi ve yemek yiyemiyordum aile hekimim git test yaptır dedi drlara söyledim öyle hemen yapamayız belirtin bile yok kanda mikrop virüs varsa görünür ztn dedi aldı 6 tüp kan çok şükür birşey çıkmadı çıksaydı bile bide film çekiceklerdi ciğerleri fln. Çok tedirginseniz öyle birşey yapsanız? İnşallah birşey yoktur ama içiniz rahatlar :KK64:

Sadece öksürük var ise belirti diye sayıp sürüntü testi bile yapmıyorlar.. Bende gitmiştim hiç bir belirtim yoktu sadece boğazımda yumru gibi bişi ve yemek yiyemiyordum aile hekimim git test yaptır dedi drlara söyledim öyle hemen yapamayız belirtin bile yok kanda mikrop virüs varsa görünür ztn dedi aldı 6 tüp kan çok şükür birşey çıkmadı çıksaydı bile bide film çekiceklerdi ciğerleri fln. Çok tedirginseniz öyle birşey yapsanız? İnşallah birşey yoktur ama içiniz rahatlar :KK64:
Aile hekimine attım şimdi fotoğrafını, bakalım ne diyecek. Benim Temmuz ayında o sıcaklarda ateşim çıkmıştı, tam yumurtlama dönemindeydim yani hormonlar tavandı. İş yerinde anlatamadım tabii bu durumu. İlla git test yaptır dediler. Neyse koştur koştur hastaneye gittim, kan alıp tomografi çektiler. Çok şükür o zaman temiz çıkmıştı.

Ben de baktım linke bana güvenilir gelmedi ya neden ki 🤔
Ben hızlıca araştırınca bunu buldum. Belki Trendyol, n11 gibi sürekli alışveriş yaptığım bir yer olsa almayı düşünürdüm ama açıkçası ben de pek güvenemedim. Bana testi yapan çocuk medikalde çalışıyormuş.

Kızlar selam. Az önce Covid-19 testi yaptırdım. Çok şükür negatif çıktı ancak hamilelik topiklerinden beni tanıyan vardır. Çift çizgi görme konusunda ustalaştım 😅 sizce bu testte M çizgisini ben mi görüyorum? Evham yapmalı mıyım? Yaklaşık 2 hafta kadar önce zatürre aşısı vuruldum ve aşıdan 3-4 gün sonra öksürük başladı bende. Sanki balgam varmış da vücut atmaya çalışıyormuş gibi arada öksürük tutuyor. Ayrıca astım hastasıyım. Öksürüğü astıma bağlamıştım. Ateşim veya başka bir belirtim yok şükür.

Test çizgileri hakkında bir not:
  • Sadece C çizgisi varsa negatif
  • C, G ve M çizgilerinin hepsi varsa pozitif
  • C ve G çizgileri varsa son 2 ay içinde hastalığı geçirmiş
  • C ve M çizgileri varsa hastalığın başlangıcı
  • G-M, sadece G veya sadece M çizgisi varsa test geçersiz
Testi ücretli yaptırdım ve yapan çocuk bir yorumda bulunabilmek için çizgilerin belirgin olmasının gerektiğini söyledi ama içime hiç sinmedi. Bilgisi olan arkadaşlar veya hemşire/doktor varsa bana bu testi yorumlayabilir mi?
Grip zatürre gibi asilari bosuna yapıyorsunuz ben aşıya karşıyım biraz arastir canm aşılarin ne kadar zararli olduğunu.

Bu testler güvenilir yani alabiliriz belki
Ben çok güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Yapılması gereken kesinlikle sürüntü yani Pcr testi. Ailemdeki sağlıkçılarla konuşup bu kanıya vardım fakat şuan gidilen devlet hastaneleri belirtileri taşısanız bile sürüntü testini yapmaktan kaçındığı için mecbur kalıp bu yönteme başvurduk.

Grip zatürre gibi asilari bosuna yapıyorsunuz ben aşıya karşıyım biraz arastir canm aşılarin ne kadar zararli olduğunu.
Açıkçası ben grip aşısı bile olmam, yararını zararını pek bilmiyorum ancak bu sene virüsten dolayı aile hekimim aradı ve hemen gel zatürre aşısı geldi, bitmeden yapalım sana dedi. İyi niyetli bir insandır kendisi. Ben de ona güvenip yaptırdım.

Ben çok güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Yapılması gereken kesinlikle sürüntü yani Pcr testi. Ailemdeki sağlıkçılarla konuşup bu kanıya vardım fakat şuan gidilen devlet hastaneleri belirtileri taşısanız bile sürüntü testini yapmaktan kaçındığı için mecbur kalıp bu yönteme başvurduk.
Ben de bu testin pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Baksana M çizgisi var mı yok mu diye tartışıyoruz. Kesin bir cevap vermeli. Şüphede bırakıyor insanı. Hastaneler de test konusunda kangren oldu bence. Haberlerde izlediğimize dayanarak söylüyorum bunu tabii. Bilmiyorum ya. Çok karışık bir konu. Şimdi ben bu testi yaptırdım, bu saatlik korkum geçti. 2 saat sonra odaya gelen bir vatandaştan kapmayacağımın garantisi yok ki. Her hafta test yaptırmak gerek bu düşünceyle.

Açıkçası ben grip aşısı bile olmam, yararını zararını pek bilmiyorum ancak bu sene virüsten dolayı aile hekimim aradı ve hemen gel zatürre aşısı geldi, bitmeden yapalım sana dedi. İyi niyetli bir insandır kendisi. Ben de ona güvenip yaptırdım.
Sadece araştırın diyorm baska bisey demiyorm.

Ee zatürre aşısından olmuştur. Aşıdan sonra o hastalığı hafif atlatırsınız bence ondan. Sağlık ocakları söylüyor normalde. Negatif dedilerse öyledir. Ama hafif silik çizgi var belki sonradan çıkmıştır korkmayın

Ee zatürre aşısından olmuştur. Aşıdan sonra o hastalığı hafif atlatırsınız bence ondan. Sağlık ocakları söylüyor normalde. Negatif dedilerse öyledir. Ama hafif silik çizgi var belki sonradan çıkmıştır korkmayın
Aşıyı vurulduktan 1 hafta kadar sonra sağlık ocağındaki hemşireyle görüştüm, aşının sadece kol ağrısı yaptığını, öksürükle ilgisi olmadığını söyledi. Aşıyı vururken de söylemişlerdi 1-2 gün kolun ağrıyabilir diye, hakikatten de 2 gün kolumu kaldıramadım ağrıdan.

Not düşeyim: Sağlık ocağındaki doktoruma testin fotoğrafını attım. “Bu test negatif, sonradan kuruduğunda çizgi oluşabilir” dedi.

X