Covid testine ulaşmak için verilen savaş!!!

Rabbım tez zamanda sifa versin inşallah canım 155şi arayın hemen cümkü özel hastane bildıgım kadarıyla test yapmak zorunda

Rabbım tez zamanda sifa versin inşallah canım 155şi arayın hemen cümkü özel hastane bildıgım kadarıyla test yapmak zorunda
Böyle bir şey duymamıştım, kaydımı falan sildiler anında.
Sanki dünyadaki ilk vaka gibi muayene bile edilmedim doğru düzgün😂

Covid şüphesiyle muayene edilirsem inşallah, isteyeceğim tomografi.
Karşılaştığım muamele iğrençti.
Burada çoğu doktor test yerine bu yöntemi kullanıyor hem daha kısa sürede sonuç veriyor hemde eğer zaten cigerde buzlu görünüm varsa kesin tanı oluyor.Annemin teşhisi ciğer tomografisi ile konuldu tabi ateş vücut agrisi hafif bilinç bulanıklığı da vardi.ve daha sonra hastanede bir hafta yattı bu arada iki kere test yapılıp negatif sonuç alınmasına rağmen cigerden dolayı covid tedavisi gördü.testler tam doğru sonuç vermediği için doktorlar daha çok tomografi sonucuna güveniyorlar.

Burada çoğu doktor test yerine bu yöntemi kullanıyor hem daha kısa sürede sonuç veriyor hemde eğer zaten cigerde buzlu görünüm varsa kesin tanı oluyor.Annemin teşhisi ciğer tomografisi ile konuldu tabi ateş vücut agrisi hafif bilinç bulanıklığı da vardi.ve daha sonra hastanede bir hafta yattı bu arada iki kere test yapılıp negatif sonuç alınmasına rağmen cigerden dolayı covid tedavisi gördü.testler tam doğru sonuç vermediği için doktorlar daha çok tomografi sonucuna güveniyorlar.
Bunu sıklıkla duyuyorum.
Bizim temasımız olan hasta önce nötr, sonra negatif sonra da pozitif sonuç verdi.
Aynı evde eşi ve bebeğiyle beraber, negatif olabileceğini hiç düşünmedik zaten.

Peki ciğere yerleşmemiş, hastalık daha başındaysa, tomografide yine görülüyor mu, bilginiz var mı bu konuda?

Ben de olduysam değil mi😂
Halbuki i am legend olacaktım, dünya neslini devam ettirecektim ben😂😂😂

Bilinçli hastayım, teste ulaşamıyorum.
Sonra vay efendim fellik fellik gezdiler...
Şimdi bu durumda güldürme daha lama espisi aklımda 🤔
Yani er yada geç bu illetten nasibimizi alacağız
Sadece beklentimiz süreç sağlıklı yönetilsin sağlık sistemi çökmesin
Umarım hiçbirşeyin yoktur

Normallesme olunca acaba aynısını yapacaklarmı..
Bu hastaneye ikinci gidişim.
İlki ayağım sakatlandığında acilden girip ‘yapabileceğimiz bir şey yok burkulmuştur’ demişti.
Anladım tekrar niye gitmediğimi.
Bana mı denk geliyor nedir, halbuki çok köklü, doktoruyla nam salan bir hastane.

Bunu sıklıkla duyuyorum.
Bizim temasımız olan hasta önce nötr, sonra negatif sonra da pozitif sonuç verdi.

Peki ciğere yerleşmemiş, hastalık daha başındaysa, tomografide yine görülüyor mu, bilginiz var mı bu konuda?
Bildiğim kadarıyla görünmez.🙄

Merhabalar.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, bana şu testi yaptıranlar bir yardımcı olabilir mi, özellikle Ankara’da?

Bu prosedür nasıl ilerliyor?
Bu akşam 4 özel hastane gezdim, yapmıyorlar arkadaş!
Test kiti biten, doktor gerek görmezse yapmayan, belli covidsiniz ama devlete gidin diyenlerle dolu ortalık.

Gidelim devlete de kuyruk hastane bahçesinde, orada yük olmak yerine imkanı olan herkes meşguliyeti azaltmak adına her yerde var yaptırsın deniyor, sonuç ortada!
Gittim, test yok.
Gittim randevusuz yapmıyoruz.
Gittim, doktor gerekli gördü ama test yok bahanesi.
Ve sonuncusu zaten poliklinik randevusu gerektiğini, onun da belirli günlerde olduğunu söyledi.
Şaka mı bu?
Hastayım, test olamıyorum.
Tedavimin başlaması lazım, tedaviye ulaşılacak etaplara ulaşamıyorum ki daha!!!

Bana bilen birileri yardımcı olsun, lütfen!
Yarın öğleden sonraya randevu aldım ama yine test mest bitti derlerse, b planım olması adına çok önemli benim için bu bilgiler.
Çok geçmiş olsun, inşallah testi yakın bir zamanda yaparsınız ve sonucunuz negatif çıkar.
Çok şaşırdım T.C de bu salgını hassasiyetle ele aldıklarını düşünüyordum, maske takmayanlar için okadar caydırıcı cezalar öne sürülmüşken, Ankara gibi bi yerde testi yaptıramamış olmanız çok üzücü.

Şimdi bu durumda güldürme daha lama espisi aklımda 🤔
Yani er yada geç bu illetten nasibimizi alacağız
Sadece beklentimiz süreç sağlıklı yönetilsin sağlık sistemi çökmesin
Umarım hiçbirşeyin yoktur
Eve dönerken şeytan dürttü, dürtmedi değil.
Meşhur kahve zincirinin kapanmasına 5 dk vardı ‘git şurdan al 2 kahve, çık güzelce iç, hapşır tıksır’ dedim kendi kendime.
Sonra daha test olamadığım aklıma geldiğinden tükürüklerimi boşa heba etmeyeyim dedim😂

Bunu sıklıkla duyuyorum.

Hayir gorulmuyor, oyle olunca cigere daha inmemis diyorlar ama test pozitif geldigi icin tedaviye basliyorlar ve iyilesme sureciniz daha hizli oluyor diye biliyorum ben. Yalniz yanlis yonlendirmeyeyim, saglikci degilim, onlar daha dogru bilgi verirler tabi ki

Tabii öyle, tomografi de istiyorum aslında.
Ama daha o aşamaya gelemedim😂

Devlet hastanesinde tomografi ile de tasdikleniyor ama oraya gidersem değilsem bile olur çıkarım ki gerçekten saatlerce çocukları bırakabileceğim bir durumum yok.
Olsa inanın giderim, astronot tulum bulur, giyer giderim.
Hepimiz temaslı olunda kimseyi eve alamıyoruz ya da çıkamıyoruz.
med,cana yapıyormuş acile gidince bile oraya gittin mi ya da sordun mu?

Hayir gorulmuyor, oyle olunca cigere daha inmemis diyorlar ama test pozitif geldigi icin tedaviye basliyorlar ve iyilesme sureciniz daha hizli oluyor diye biliyorum ben. Yalniz yanlis yonlendirmeyeyim, saglikci degilim, onlar daha dogru bilgi verirler tabi ki
Anladım, çok teşekkür ederim.
Evde iki velet olduğundan eşimle aynı anda teste gidemiyoruz.
Gidip sadece tomografi çektirsek diyorduk ama bende ihtmal olsa da onda bir şey yok, mutlaka test vermeli o.

Ablacım vallahi şoke olmuş durumdayım. Sen olduysan ben çoktan olmuşumdur sanıyorum ki. 🤣🤣
Şakası bir yana, inşallah yoktur ya öyle bi durum çok geçmiş olsun. Ankarayı bilmiyorum ama İstanbulda işler yalanla yürüyor. 🤣

olmaması mümkün değil kota vs. vardır yarın tekrar sorun başka bir sebepten yok demişlerdir.liv zaten butik hastane tenhadır her zaman orda da olmalı kit
Liv isteğe bağlı yapan ulaştığım tek yer.
Hiçbir muayene, doktor, şüphe falan aramıyor sadece mesai saati, acilden almıyoruz dedi.

Liv artık hiç tenha değil, o açıldığı ilk iki yıldı, sgk dan önce.
Ama ne yapacağımı anladım, direkt bilgi vereceğim ben teste ulaşamıyorum diye.

X