D&P açık parfüm kullananlar

Poudree yi biliyorum bir kere denk geldim sadece gerçekten çok güzel, bence mutlaka denemelisin. Evet henüz açığı yok ne yazıkki.

:KK57: inanmıyorum ben en az 5-6 fıs sıkıyorum. O zaman fazla abartmışım demekki arkadaşlarım ondan çok ağır dedi. Bundan sonra daha dikkatli kullanayım bari. Ama yine de koku olarak Black Opium çok daha güzel bence :KK36:.
Az sık canim bencede ozaman daha guzel kokar gun icersinde tazeleme istemiyo bu koku ben tazelemiyorum hatta bluzumde ertesi gun bile buram buram kokuyo esim bana her seferinde sen parfummu siktin diye soruyo halbuki sikmadim :))
Poudreyi deniycem ilk firsatta tmmdir canim :))
Black opium bencede cok guzel kokuyo esim olympea yi her ne kadar daha cok sevsede black opiumuda begeniyor gerci ama bende cok begeniyorum olympea dan daha kadinsi kokuyo ♥️♥️

Bende kullanmıyordum orginal olsa bile buram buram kokan bir parfüm bulamamıştım. En son mad parfüm aldım la vie est belle ve si kokularını. İkisi de yayılan güzel kokular orjinaline yakın. Özellikle si’ yi herkes sormuştu si mi bu çok güzel kokuyo diye.

Selam kızlar
Zamanında DP den Tommy girl almıştım ve sonradan ogrenmistim ki gerçek Tommy girl böyle kokmuyor.
O kokuyu da baya beğenmiştim ama ne olduğunu bilmediğim için orjinalini alamıyorum tabi.
Acaba deneyip de tanıyan var mıdır. Ferah canlı bir gül kokusuydu

Canım birşey sorabilir miyim sana. Olympea yı kaç fıs sıkıyorsun? Gün içinde tazeliyor musun, tazeliyorsan kaç saatte bir tazeliyorsun? Ben çok mu sıkıyorum acaba iş yerinden bir arkadaş "çok ağır bir koku güzel değil" dedi. Bu arada benimkinin kodu P12 VENUS, yanlışlık yok dimi?

Olympea bir kez aldım d&pden.
Niye almışım kendime şaşıyorum.
O zaman yeni çıkmıştı. Başımı öyle ağrıtıyordu ki.
Çok çok ağır bana göre.
tahammül edemediğim bir koku haline geldi kullandıkça. Midemi bulandırıyordu. Çöpe attım daha doluyken.
Herkesin sevebileceği kokulardan değil.

Ben dayanamıyorum kokusu bi yerlerden burnuma geldiğinde. O derece rahatsız ediyor.

Versace crystal noir da öyle mesela. Bana güzel geliyor mis gibi. Ama bunu kullanma midem bulandı diyeni, burnunu kapatanları da çok gördüm. Bu arada orijinalini kullandım bu parfümün. D&pyi bilmiyorum.
O yüzden bir daha almadım sonuç olarak.

Parfüm algısı herkeste farklı. O yüzden çok abartılı sıkmamak lazım aslında.

Merhabalar.
Ben dp den good girl denemiştim, resmen felaketti hacı yağı gibi kokuyordu. Siz kullanıyorsun sanırım. Acaba benim denediğim şubede mi sıkıntı vardı o_O. Ben de bu kokuyu çok merak ediyorum aslında. Siz memnun musunuz? Biraz tarif edebilir misiniz?
Bir de David Walker çok merak ediyorum. Acaba hangi kokuları güzel ve kalıcı, hangi kokuları da iyi değil? Aklımda bir kaç koku var David Walkera gidebilirsem eğer bakmayı düşünüyorum, ama bana çok uzak ve ben bir parfümü bir kere deneme ile anlayamıyorum ki :KK35:

D&p good girl oldukça güzeldir. Hacı yağı ile alakası yok. Mis gibi. Tarif etmesi zor ama çok güzel tatlı, hoş. Bir daha deneyebilirsin.
David walker’da hermes güzel. 174tü kodu. İki tane hermes var benim dediğim daha eski çıkan kokusu. Hermes eau de merveilles’in taklidi.
Ama ben d&p daha çok seviyorum.

Selam kızlar
Zamanında DP den Tommy girl almıştım ve sonradan ogrenmistim ki gerçek Tommy girl böyle kokmuyor.
O kokuyu da baya beğenmiştim ama ne olduğunu bilmediğim için orjinalini alamıyorum tabi.
Acaba deneyip de tanıyan var mıdır. Ferah canlı bir gül kokusuydu
DP nin Tommy girlü eski Tommy girl kolonya olarak üretilen Tommy girlü canımm.. artık edt olarak üretiliyor ve bi tık daha ağırlaştırılmış baharatlaştırılmış bu parfüm bende senin gibi eski versiyonunu daha çok seviyorum ama yeni versiyonu da çok hoşuma gitti açıkcası daha belirgin daha yoğun sanki İntense hali gibi olmuş 🥰

Olympea bir kez aldım d&pden.
Niye almışım kendime şaşıyorum.
O zaman yeni çıkmıştı. Başımı öyle ağrıtıyordu ki.
Çok çok ağır bana göre.
tahammül edemediğim bir koku haline geldi kullandıkça. Midemi bulandırıyordu. Çöpe attım daha doluyken.
Herkesin sevebileceği kokulardan değil.

Ben dayanamıyorum kokusu bi yerlerden burnuma geldiğinde. O derece rahatsız ediyor.

Versace crystal noir da öyle mesela. Bana güzel geliyor mis gibi. Ama bunu kullanma midem bulandı diyeni, burnunu kapatanları da çok gördüm. Bu arada orijinalini kullandım bu parfümün. D&pyi bilmiyorum.
O yüzden bir daha almadım sonuç olarak.

Parfüm algısı herkeste farklı. O yüzden çok abartılı sıkmamak lazım aslında.
Yorumun için teşekkür ederim canım. Ben Olympea aldım ve kullandım geçen kış, ilk başta beğenmemiştim ama daha sonra dozunda sıkınca gayet güzel geldi bana. Ama evet dediğin gibi çok yoğun bir koku beğenen olduğu kadar beğenmeyenler de elbette var.
Versace crystal noir orjinal tester denemiştim mağazada. Kokusu çok hoştu ama hindistan cevizi kokusu alıyorum ondan, ve benim en sevmediğim kokulardan biridir hindistan cevizi. O yüzden ben beğenmedim ama benim gibi hindistan cevizine karşı özel bir antipati yoksa aslında güzel bir koku bence.

D&p good girl oldukça güzeldir. Hacı yağı ile alakası yok. Mis gibi. Tarif etmesi zor ama çok güzel tatlı, hoş. Bir daha deneyebilirsin.
David walker’da hermes güzel. 174tü kodu. İki tane hermes var benim dediğim daha eski çıkan kokusu. Hermes eau de merveilles’in taklidi.
Ama ben d&p daha çok seviyorum.
Hımm o zaman benim denediğimde bir tuhaflık vardı heralde, ama çok eminim benim denediğim gerçekten iğrençti. Neyse o zaman aklımda olsun dp ye gidersem tekrar bir bakayım.

Hımm o zaman benim denediğimde bir tuhaflık vardı heralde, ama çok eminim benim denediğim gerçekten iğrençti. Neyse o zaman aklımda olsun dp ye gidersem tekrar bir bakayım.

Kesinlikle bakmalısın. Ben değil de bir akrabam kullanıyor. Buram buram mis gibi kokuyor.
Onda koklayınca aşık oldum kokuya.
Çok iyi taklit etmişler.

Givenchy Ange Ou Demon kodu G11miş. Deneyen var mı?
tatlı, vanilyalı ve baharatlı oryantal bir kokuymuş. orijinalini hiç bilmiyorum.
Ben hem orjinalini denemiştim, hem de dp den denemiştim. İkisini de beğenmedim. Genel beğeniye uygun olduğunu hiç düşünmüyorum, zor bir koku. Bu arada hatırladığım kadarıyla zaten dp orjinaline benzemiyordu.

Kesinlikle bakmalısın. Ben değil de bir akrabam kullanıyor. Buram buram mis gibi kokuyor.
Onda koklayınca aşık oldum kokuya.
Çok iyi taklit etmişler.
Canim bugün dp den good girl denedim, evet gerçekten de çok hoştu ama black opiuma acayip benzettim. Geçen sene aldığım black opium hala duruyor, o yüzden good girl almam çok mantıklı olmaz. Bitince alabilirim belki.
Chloe signature denemek istedim evet çok güzel, naif. Ama yeteri kadar pudralı gelmedi bana ya da bilmiyorum belki başka bir eksiklik veya fazlalık var benim zevkime göre. Bu yüzden gül suyu gibi olduğunu hissediyorum.
Bu arada görevli yanlışlıkla ilk önce chloe love sürdü. Aman Allahım bu kokuyu hiç sevmiyorum, gerçi bir dönem kullandım (bu hatayı nasıl yaptım bilmiyorum :KK64:) ama artık o kadar ağır ve keskin boğucu geliyor ki bana tahammül bile edemiyorum kokusuna.

Canim bugün dp den good girl denedim, evet gerçekten de çok hoştu ama black opiuma acayip benzettim. Geçen sene aldığım black opium hala duruyor, o yüzden good girl almam çok mantıklı olmaz. Bitince alabilirim belki.
Chloe signature denemek istedim evet çok güzel, naif. Ama yeteri kadar pudralı gelmedi bana ya da bilmiyorum belki başka bir eksiklik veya fazlalık var benim zevkime göre. Bu yüzden gül suyu gibi olduğunu hissediyorum.
Bu arada görevli yanlışlıkla ilk önce chloe love sürdü. Aman Allahım bu kokuyu hiç sevmiyorum, gerçi bir dönem kullandım (bu hatayı nasıl yaptım bilmiyorum :KK64:) ama artık o kadar ağır ve keskin boğucu geliyor ki bana tahammül bile edemiyorum kokusuna.

Good girl tanıdık bir koku gerçekten de. Ama ben Black opium’u hiç sevmemiştim.
Onu sevmeyip good girl’ü neden sevdim acaba çok benziyorsa?:KK64:
Çok zaman oldu gerçi black opium koklamayalı. Unutmuşum. Bir daha bakayım. Beğenirim belki bu defa.
Chloe love ben de sevemedim gitti. Her yerde taklidi olmasa belki beğenirdim. Çünkü güllü kokuları seviyorum aslında.

Chloe parfümler karışmasın denemek isteyen varsa:

Chloe love c33
Chloe signature c34 (sözde çok güzel temiz ve pudralı) ben henüz denemedim.

Christian Dior Pure Poison da çok temiz ve güzelmiş.
Kodu p11. O da denemek istediklerim arasında.

Good girl tanıdık bir koku gerçekten de. Ama ben Black opium’u hiç sevmemiştim.
Onu sevmeyip good girl’ü neden sevdim acaba çok benziyorsa?:KK64:
Çok zaman oldu gerçi black opium koklamayalı. Unutmuşum. Bir daha bakayım. Beğenirim belki bu defa.
Chloe love ben de sevemedim gitti. Her yerde taklidi olmasa belki beğenirdim. Çünkü güllü kokuları seviyorum aslında.

Chloe parfümler karışmasın denemek isteyen varsa:

Chloe love c33
Chloe signature c34 (sözde çok güzel temiz ve pudralı) ben henüz denemedim.

Christian Dior Pure Poison da çok temiz ve güzelmiş.
Kodu p11. O da denemek istediklerim arasında.
Denk gelirsen sen de bir daha dene canım, bence kokuları çok benziyor. Ama black opium daha yoğun daha sıcak sanki, yani notaları aynı ama oranları biraz farklı galiba. Tabi bu benim algılamama göre.
Chloe love bence hiçbir zaman sevmezsin canım. Aşırı aşırı pudralı ve hiç güzel bir pudra da değil bence, yumuşak sıcak mis gibi değil yani. Pudra bu kadar ön planda ve keskin olunca gülün güzelliğine, naifligine yazık olmuş bence.

Dp den kullandigim ve en memnun kaldiklarim
Basta P12 olympea e17 magnetism v4 very irresistible ve p7 lady million.. v4 ciceksidir birazdaha farkli yogun pudralidir digerleri oryantel tatli kokulardir :) olympea son kesfim kokusu cook guzell ve asiri kalicii :)♥
Miskamber Miskamber tatlım dp de lady million nasıl? Hatta normalde orjinal lady million nasıl bir koku? Mümkünse detaylı tarif edebilir misin canım.

Miskamber Miskamber tatlım dp de lady million nasıl? Hatta normalde orjinal lady million nasıl bir koku? Mümkünse detaylı tarif edebilir misin canım.
Lady million kokusuna bakmadan almistim ben adini cok duydugum icin.. ilk baslrda aslinda hosuma gitti ama sonralari tuhaf gelmeye basladi.. asla rahatsiz edici bi kokusu yok ama cok farkli bi koku tarifi zor burun yormayan tatli cicek kokusu gibi bisey ama oyle vanilyali tatlilardan degil baldan geliyor onun tatliligi.. iste sonralari bu ne bicim bi koku ya demeye basladim iltifat da almadim hic guzel kokuyosun diye..orjinali ile birebir kokuyor lady million bana gore bu parfum kesinlikle tenime uymadi degisik kokmaya basladi zamanla cunku.. hani parfum kullandikca tene oturur yaa asil ozaman anlariz mesela tenimize uyup uymadigini bendede bu parfum guzelde olsa zamanla kotu kokmaya basladi.. burda parfumun sucu yok bana uymadi.. baska tenlerde daha muthis kokuyor kesinlikle.. ama cok farkli bir koku denenmesi lazim kuzum..

Selam herkese. Bende açık parfüm kullanıyorum hatta d&p’den alacaktım (daha önce hiç kullanmadım) ama bir arkadaşım artık eskisi gibi olmadığını ve çok kötü olduğunu söyledi. Sizin düşünceleriniz neler? Kalıcılığı nasıl?

Lady million kokusuna bakmadan almistim ben adini cok duydugum icin.. ilk baslrda aslinda hosuma gitti ama sonralari tuhaf gelmeye basladi.. asla rahatsiz edici bi kokusu yok ama cok farkli bi koku tarifi zor burun yormayan tatli cicek kokusu gibi bisey ama oyle vanilyali tatlilardan degil baldan geliyor onun tatliligi.. iste sonralari bu ne bicim bi koku ya demeye basladim iltifat da almadim hic guzel kokuyosun diye..orjinali ile birebir kokuyor lady million bana gore bu parfum kesinlikle tenime uymadi degisik kokmaya basladi zamanla cunku.. hani parfum kullandikca tene oturur yaa asil ozaman anlariz mesela tenimize uyup uymadigini bendede bu parfum guzelde olsa zamanla kotu kokmaya basladi.. burda parfumun sucu yok bana uymadi.. baska tenlerde daha muthis kokuyor kesinlikle.. ama cok farkli bir koku denenmesi lazim kuzum..
Cevabın için teşekkür ederim tatlım. Peki benzediği bir parfüm var mı ya da en azından tarz olarak benzediği anımsattığı falan. Belki o şekilde bir çıkarımda bulunabilirim. Mesela internette başka bir platformda Gucci Guilty ile tarz olarak benzediği yorumunu okumuştum. Seneler önce Guilty kullanmıştım şu anda kokusunu çok hatırlayamasam da o zamanlarda kokum çok beğeniliyordu. Senin bu konuda bir fikrin ya da tecrüben var mı canım?

Cevabın için teşekkür ederim tatlım. Peki benzediği bir parfüm var mı ya da en azından tarz olarak benzediği anımsattığı falan. Belki o şekilde bir çıkarımda bulunabilirim. Mesela internette başka bir platformda Gucci Guilty ile tarz olarak benzediği yorumunu okumuştum. Seneler önce Guilty kullanmıştım şu anda kokusunu çok hatırlayamasam da o zamanlarda kokum çok beğeniliyordu. Senin bu konuda bir fikrin ya da tecrüben var mı canım?
Valla canim ben guiltyi bilmiyorum bisey diyemiycem benim bildigim herhangi baska bir kokuya benzemiyor cok farkli tarifi cidden zor bi parfum.

X