Daha evlenmeden açılan çocuk meselesi

burcumsu12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
4.004
7.383
29
Kısmetse önümüzdeki aya nişanım ağustosta da düğünüm var. Annesigili bayramda birlikte görüntülü aradık. Yeğenleri oradaymış annesi konuşmanın bir kısmında torunlarını öprerek "Allahım size de vakti grlince böyle tatlı evlatlar nasip etsin" dedi sevgilim "amaaan anne " dedi bayramını hızlıca kutlayıp kapattı. "Ben çocuk istemem ki beş dakika konuştuk arkadan seslerinden duramadım " dedi. O an bir şey demedim. Anneme anlattım durumu . Böyle şeyler evlenmeden önce konuşulmalı. İstekleriniz bir değilse evlilik olmaz dedi. Bugun konuyu açtım. "Bende çocuk isteyip istemediğimden emin değilim ama ilerde isteyebilirim bilmiyorum. Çocuk istemiyorum dediğin anlık bir şey miydi yoksa kesin bir kararın mı bunu baştan konuşmalıyız" dedim. "Kesinlikle istemiyorum ama ilerde benimde fikrim değişirse bilemem. Ben çocuk bakabilecek yapıda değilim. Evet desem bile yük sana kalır bunu düşünerek istemelisin" dedi. Şaşkınım açıkçası . Böyle bir durumu hiç düşünmemiştim. Be demem gerekir nasıl davranmam gerek hiç bilmiyorum. İşin içinden çıkamadım

E ne guzel, açık açık konusmussunuz. Bunu kabul ederek devam edeceksen, adama baskı yapmayacaksan nisanlan. Ama sana da eziyet olacaksa, çocuk özlemi cekeceksen , genç anne olma hevesin varsa nisandan önce net bir şekilde konuş,gerekirse işler daha da büyümeden yolları ayir.
Sorumsuz adamı baba yapıp hem kendine hem bebeğine dünyayı dar etmeye gerek yok.

*Teyzemin eski kocası da aynı cumlelei kurardi. Yıllarca cocuklari olmadı,sonra sırf yaşım geçiyor kırk olacağım diye doğurdu teyzem bir tane. Adam bir gün ne altını değiştirdi,ne pişpiş yaptı. Bütün seneler "kafam şişiyor" diye söylendi durdu Bosandilar üç kuruş parası geçmedi, hepten el oldular.
Bunu da söyleyeyim

Nasıl davranacağınız ; sizin evliliğe bakış açınızla ve çocuğu ne kadar istediğinizle bağlantılı bir durum. Mesela biz 30 yaşına geldik eşim hala erken buluyor :) önceden konuşmuş olsaydık yine de evlenirdim. Bu kişiden kişiye değişecek bir durum. Burada asıl korkutan nişanlınızın sorumluluk almak istememesi..Şimdiden bu cümleyi kuran bir insanla değil çocuk büyütmek , sadece evli olmak bile insanı yorabilir. Bu yüzden iyi düşünün.

Evet desem bile yük sana kalır dediğine göre çocuk bakımında sana hiç destek olmaz ileride galiba.bu konuda sorumluluk sahibi olmaması seni zorlar bence ileride
Çocuk sahibi olan arkadaşlarım da aman sanki bizimkiler çok istedi de bakıyor mu seviyorsan evlen diyorlar.

Ben de bilmiyorum şu an isteyip istemediğimi. Korkutucu geliyor ama ya istersem içime annelik tutkusu girerse içime? Siz ne düşünüyorsunuz kendiniz için

Valla ben de istemiyordum ve ben bir çocuğa bakabilecek sorumluluğunu alabilecek gibi hissetmiyorum kendimi diyordum nitekim eşimde öyle diyordu evlenmeden önce. Yani ikimizde çocuk çocuk diye delirmiyorduk. Evlendik gezdik dolaştık o çocuk isteği geldi bir şekilde ve bingo ikizler. İkimizde nerden nereye diyoruz şu an. Ama siz ille de çocuğum olsun istiyorsanız yolunuzu ona göre çizin derim. Kimi çocuk hiç olmasa da olur der ki çok çok normal, kimi de çocuksuz olmaz der bu da huzursuzluk sebebi. Ne siz ona bir şey diyebilirsiniz (düşüncesini söyledi çünkü) ne de o size bir şey söyleyebilir.
O zaman gelince üzüleceğinize şimdiden üzülün daha iyi gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…