Daha evlenmeden açılan çocuk meselesi

Ben de bilmiyorum şu an isteyip istemediğimi. Korkutucu geliyor ama ya istersem içime annelik tutkusu girerse içime? Siz ne düşünüyorsunuz kendiniz için
Çocuk istemek en doğal hakkınız böyle bir istek size de gelebilir asla istemiyorum diyen nişanlınıza da gelebilir..Maalesef pek öngörülebilecek bir şey değil. Eşim hiçbir zaman çocuk istemiyorum demedi eninde sonunda olacağını düşünür ,ama 31 yaşına geldi hala da o istek gelmedi. Saygı duymak dışında bir şey yapamıyorum.

Çocuk sahibi olan arkadaşlarım da aman sanki bizimkiler çok istedi de bakıyor mu seviyorsan evlen diyorlar.
daha neler!
tabiki bakacak bakıyorlar babası değil mi?
kv niz iyiki böyle bir dua etmiş bakın hiç bilmeyecekmişsiniz böyle düşündüğünü :)
sevgilisiniz hiç ileride çocuğum olunca vs gibi muhabbetleriniz olmadı mı?

Bu işler sonradan çok değişebiliyor. Biz ilk sevgiliyken çok istiyor gibiydik çocuklarımıza isim bile buluyorduk ama evlendikten sonra ikimiz de o sorumluluğu almak istemedik senelerce. İkimiz de hayallerinize birbirimize ve kariyerlerimize daha çok zaman ayırmak istedik. Evlendikten sonra tamamen değişti fikrimiz yani. Dokuz yıldır evliyiz daha yeni tamam olsun demeye başladık ama onda da olursa olur olmazsa olmaz kafasındayız hala. Nerede çocuğa isim bulan daha sevgiliyken bebek mağazası gezen biz nerede şimdiki biz.
Fikirler değişir ama siz en başından hiç değişmeyeceğini çocuk sahibi olmayı hiç istemeyeceğini istese bile sorumluluğu size yıkabileceğini düşünerek verin kararınızı. Bu işler şakaya gelmiyor çocuk isteme istememe mevzusundan boşanan çok oldu çevremde.

bence tamamen değişken yani şu an bu konuda bişey söylemek için çok erken. başkasının çocuk sesinden rahatsız olur insan ama kendi çocuğunun afedersin bokuna bile kurban yani. insanın canından bi parça ile yeğen meğen ya da başka çocuklar bir olur mu? beni sadece bakış açısı rahatsız etti yani bütün yük senin ne demek? böyle birisi çocuk istese de istemese de bu bakış açısı sorun. çocuk sahibi ol ya da olma, bir çocuğun sorumluluğu iki kişiye aittir.

Adamakıllı konuşun, toptan istemiyorsa ayrılmak en doğrusu olur.

Bu arada adamın bakış açısı da berbat, sen çok istiyorsan git yap bir çocuk getir ama beni bulaştırma ötede bir yerde oynat demiş resmen. Bu şekilde insan yavrusu yetişebilir mi Allah aşkına? İlgi sevgi göstermeyen bir babayla aynı evde yaşayan çocuk %100 problemli olur hayal bile edemiyorum. 30 yaşında bir insan bu kadar akılsız fikirsiz olabilir mi? Ben istemiyorum, o sorumluluğun altına giremem derse insan gibi amenna. Ama yap işte bir tane kenarda oyalan demesi tamamen saçmalık.Bu adamı toptan geçin bence.

Son düzenleme:
Adamakıllı konuşun, toptan istemiyorsa ayrılmak en doğrusu olur. BU arada admaın bakış açısı da berbat, sen çok istiyorsan git yap bir çocuk getir ama beni bukaştırma ötede bir yerde oynat demiş resmen. Bu şekilde insan yavrusu yetişebilir mi Allah aşkına? İlgi sevgi göstermeyen bir babayla aynı evde yaşayan çocuk %100 problemli olur hayal bile edemiyorum. 30 yaşında bir insan bu kadar akılsız fikirsiz olabilir mi? Ben istemiyorum, o sorumluluğun altına giremem derse insan gibi amenna. Ama yap işte bir tane kenarda oyalan demesi tamamen saçmalık.Bu adamı toptan geçin bence.
Niyeyse konu sahibi evlenecek gibi hissettim ama

Niyeyse konu sahibi evlenecek gibi hissettim ama

Toplum çok acaip bir yere geldi artık. Erkeklerin afedersiniz popoları iyice kalktı sankim evlenerek kendilerini lütuf olarak sunuyorlar. Kadın çalışsın para getirsin, ev işi de yapsın, çocuğu da tek başına yetiştirsin eee o zaman senin o eve katkın nedir canım kardeşin? Varlığın insanlığa armağan mı nedir? Kadınlarımız bu herifleri iyice tepelerine çıkarmış bu neidr böyle , bu şekilde koca mı olunur baba mı olunur :KK51: Gel bir nikah yapayım ama kendimi yoramam, sorumluluk alamam onu yapmama bunu yapamam eee kadın niye evlenip bedavaya ev işçiliği yapsın o zaman? Ben mi acaibim toplum mu acaip çözemedim :ruh:

Kısmetse önümüzdeki aya nişanım ağustosta da düğünüm var. Annesigili bayramda birlikte görüntülü aradık. Yeğenleri oradaymış annesi konuşmanın bir kısmında torunlarını öprerek "Allahım size de vakti grlince böyle tatlı evlatlar nasip etsin" dedi sevgilim "amaaan anne " dedi bayramını hızlıca kutlayıp kapattı. "Ben çocuk istemem ki beş dakika konuştuk arkadan seslerinden duramadım " dedi. O an bir şey demedim. Anneme anlattım durumu . Böyle şeyler evlenmeden önce konuşulmalı. İstekleriniz bir değilse evlilik olmaz dedi. Bugun konuyu açtım. "Bende çocuk isteyip istemediğimden emin değilim ama ilerde isteyebilirim bilmiyorum. Çocuk istemiyorum dediğin anlık bir şey miydi yoksa kesin bir kararın mı bunu baştan konuşmalıyız" dedim. "Kesinlikle istemiyorum ama ilerde benimde fikrim değişirse bilemem. Ben çocuk bakabilecek yapıda değilim. Evet desem bile yük sana kalır bunu düşünerek istemelisin" dedi. Şaşkınım açıkçası . Böyle bir durumu hiç düşünmemiştim. Be demem gerekir nasıl davranmam gerek hiç bilmiyorum. İşin içinden çıkamadım
Anneniz haklı, çocuk istemeyen bir adamı zorla baba yapmayın. Kaldı ki siz de isteyip istemediğinizden emin değilsiniz. İçimden bie ses millet laf etmesin diye çocuk yapma potansiyeliniz olduğunu söylüyor. Kendinizi çok iyi tartmalısınız.

Toplum çok acaip bir yere geldi artık. Erkeklerin afedersiniz popoları iyice kalktı sankim evlenerek kendilerini lütuf olarak sunuyorlar. Kadın çalışsın para getirsin, ev işi de yapsın, çocuğu da tek başına yetiştirsin eee o zaman senin o eve katkın nedir canım kardeşin? Varlığın insanlığa armağan mı nedir? Kadınlarımız bu herifleri iyice tepelerine çıkarmış bu neidr böyle , bu şekilde koca mı olunur baba mı olunur :KK51: Gel bir nikah yapayım ama kendimi yoramam, sorumluluk alamam onu yapmama bunu yapamam eee kadın niye evlenip bedavaya ev işçiliği yapsın o zaman? Ben mi acaibim toplum mu acaip çözemedim :ruh:
Eskiden kadınlar Naz yapardı her konuda
Erkekevlenmek isterdi
Çocuk sahibi olmak
Buluşmak , görüşmek vs isterdi
Şimdi erkek kendini naza çekiyor
Yakında kızlarımıza erkek istemeye gideceğiz böyle giderse
Valla bende anlamadım
Çoğu da işe yaramaz tipler
Bunlar kendilerini brad pit mi sanıyor ne yapıyorsa
Ama bence kadınlar kendileri çocuk sahibi olabilse asla evlenip bir adamın ve onun tüm sülalesinin kahrını çekmez

Bu önceden konuşulması gereken önemli bir konu.

Yaşlarınız 24 25 olsa fikriniz değişir derdim ama adam gelmiş 32 yaşına. Bu saatten sonra fikri değişecek de baba olmak isteyecek de.. Üstelik olsa bile size yardım etmeyeceğini söylemiş. Resmen sperm bağışı yapacak adam baba olmayacak. Bu kafadaki insan size ortak yükünüz olan hiçbir konuda da yardım etmez bence. Bir gün çamaşır atmaz makineye ya da temizliğe yardım etmez öyle itici bi his geldi bana yazdıklarınızdan. Kaldı ki insan yetiştirecek..

Siz de kendinizi iyi tartın. Herkes çocuk sahibi olmak istemeyebilir. Şimdi evlenip de 2 sene sonra ben çocuk istiyorum dediğinizde adam ben istemediğimi söyledim bilerek geldin dese haklı olur.

Kısmetse önümüzdeki aya nişanım ağustosta da düğünüm var. Annesigili bayramda birlikte görüntülü aradık. Yeğenleri oradaymış annesi konuşmanın bir kısmında torunlarını öprerek "Allahım size de vakti grlince böyle tatlı evlatlar nasip etsin" dedi sevgilim "amaaan anne " dedi bayramını hızlıca kutlayıp kapattı. "Ben çocuk istemem ki beş dakika konuştuk arkadan seslerinden duramadım " dedi. O an bir şey demedim. Anneme anlattım durumu . Böyle şeyler evlenmeden önce konuşulmalı. İstekleriniz bir değilse evlilik olmaz dedi. Bugun konuyu açtım. "Bende çocuk isteyip istemediğimden emin değilim ama ilerde isteyebilirim bilmiyorum. Çocuk istemiyorum dediğin anlık bir şey miydi yoksa kesin bir kararın mı bunu baştan konuşmalıyız" dedim. "Kesinlikle istemiyorum ama ilerde benimde fikrim değişirse bilemem. Ben çocuk bakabilecek yapıda değilim. Evet desem bile yük sana kalır bunu düşünerek istemelisin" dedi. Şaşkınım açıkçası . Böyle bir durumu hiç düşünmemiştim. Be demem gerekir nasıl davranmam gerek hiç bilmiyorum. İşin içinden çıkamadım

Çocuk istemiyorum dediğin anlık bir şey miydi yoksa kesin bir kararın mı bunu baştan konuşmalıyız" dedim. "Kesinlikle istemiyorum ama ilerde benimde fikrim değişirse bilemem. Ben çocuk bakabilecek yapıda değilim. Evet desem bile yük sana kalır bunu düşünerek istemelisin" dedi

Be demem gerekir nasıl davranmam gerek hiç bilmiyorum. İşin içinden çıkamadım

Sevgiliniz açıkça çocuk istemediğini belirtmiş.

Sizin görüşünüz farklıysa , bu insanla yola devam etmek isteyip istemediğinize karar vermelisiniz.

"Sonradan ister, sever" gibi ihtimallere bel bağlamayın ; açıkça konuşun.

Eşi çocuk istemediği için gebeliğini sonlandıran veya bekar anne olarak hayatını sürdüren kadınlar , babasını görmeden büyüyen çocuklar da olduğunu düşünerek karar verin.

valla evlenemeden önce olsa evlenmeyin derdim de kesin bir dille eşime bu dünyaya çocuk getirilmez savaşlar kıtlık küresel ısınma vs dersim hep. asla çocuk istemiyordum güya. kızım 28 aylık 4 aylık hamileyim :işsiz:

Zaten normali evlenmeden konuşmak adam istemiyor nasılsa ileride ister evlenince düzelir ben doğurunca sever nasılsa babası diye sakın kendinize avuntu yaratmayın siz iyi düşünün siz çocuk sahibi olmak istiyor musunuz buna kendiniz karar verin öyle devam edin nişanınız daha yokmuş olup bitmesinden evlenip boşanmaktan iyidir

Sana kalır derken
Tüm yükü sana atmış daha doğmadan

daha neler!
tabiki bakacak bakıyorlar babası değil mi?
kv niz iyiki böyle bir dua etmiş bakın hiç bilmeyecekmişsiniz böyle düşündüğünü :)
sevgilisiniz hiç ileride çocuğum olunca vs gibi muhabbetleriniz olmadı mı?
Bakmayan bakmıyor valla. 3 gündür duş alamıyorum, 5 dakika eline almıyor çocuğu dinlerler gördü bu gözler

X