Daha önce Hollanda'da yaşamış ve Türkiye'ye kesin dönüş yapmış arkadaşlar var mı?

:nazar::nazar::nazar:slm , ben 78 79 yillarindaydi yanlis hatirlamiosam
spangen bolgesindeyken yusuf pekerin ogrencisiydim, evet senin de dedigin gibi genclik ve cocukluk hic unutulmuyor yusuf peker benim sadece ogretmenim degil ayni zaman da aile dostumuzdu ayni mahallede oturduk yani
Raga oktay da bizim mahalledeydi sizleri tanimaktan ve sitenize katilmaktan cok menmunum sen hangi mahale de oturdun veya sehirde Rotterdam dan misin ?
Firsat buldukca sitenize ugramak icin caba gosterecegimdn emin olabilirsin
Bende kesin donmeyi cok istiyorum ulkemiz cennet burdaysa hayat cok monoton gecio.

Hoscakal ...:nazar:a.s.

gurbet35.yorumlara cevap vermene sevindim.
fırsat buldukça gel beklerim.
ben bussingh str'da oturdum evet Rotterdam..
ben Memleketimizde olmaktan çok mutluyum.dilerimki senin için hayırlısı ne ise o olsun..daaga.s.

sürmelim.peki bu durumda eşini Hollandaya götüre bilecekmisin...yada gitmeyi istiyormu..

goturmek icin tum cabami sarfedecem.. a.s istiyor.. esim burda 580 tlye calisiyor.. kaynanamgille ayni ewde yasiyoruz.. :1no2: yani uzun lafin kisasi maddi SIKINTIMIZ var.. birde ailem hollandada 2 ay olacak cok ozledim.. mafoldumbenmafoldumben

gurbet35.yorumlara cevap vermene sevindim.
fırsat buldukça gel beklerim.
ben bussingh str'da oturdum evet Rotterdam.
ben Memleketimizdekca formunuza gelmeye cldu olmaktan çok mutluyum.dilerimki senin için hayırlısı ne ise o olsun..daaga.s.

Ben de cok sevindim yorumumu yanitladigin icin saol firsat bulca formunuza gelirim turkieye kesin donus yapmayi bende hep hayal ediorum insallah birgun bende temelli donus yapabilirim doei doei kib opuyorumnanaktan

kizlar bende geldim tr ye donus yapmak isteyen arkadaslara birsey demek istiyorum turkiyeede hicbir yasam sartiniz yok gecim saglamak cok zor fakat hollanda oyle degil hollandada yasam sarti cok cok iyi turkiyeye gore turkiyede issizlik had safhada o yuzden ben geri donmeyi hic dusunmedim dusunmem de hepinize sevgiler

kizlar bende geldim tr ye donus yapmak isteyen arkadaslara birsey demek istiyorum turkiyeede hicbir yasam sartiniz yok gecim saglamak cok zor fakat hollanda oyle degil hollandada yasam sarti cok cok iyi turkiyeye gore turkiyede issizlik had safhada o yuzden ben geri donmeyi hic dusunmedim dusunmem de hepinize sevgiler

damla.. hoş geldin..a.s.
yorumun için teşekkür canım.. hayırlısı diyelim..

Bende tr ye donmeyi istiyorum ama cok kararsizim , acaba orada kalici bi is bulabilirmiyim , ya alismazsam ya geri gelmek istersem ,butun bunlar kafami cok karistiriyor .

selam arkadaslar, bende hollanda dan kesin donus yaptim tr ye; yaklasik 8 ay oldu henuz alisamadim ortama fakat cokta kotu degil yani henuz alisma safhasindayim ...
cocuklarim cok ozluyorlar hollandayi okullarini ve arkadaslarini
aslinda bende encok arkadaslarimi ozluyorum ....
iki tarafada bakarsam hem hollandada hemde turkiyede yasamanin zorluklari var birinden birine katlanmak zorundayiz diyorum ...
rabbim hepimizin yardimcisi olsun a.s.

selam arkadaslar, bende hollanda dan kesin donus yaptim tr ye; yaklasik 8 ay oldu henuz alisamadim ortama fakat cokta kotu degil yani henuz alisma safhasindayim ...
cocuklarim cok ozluyorlar hollandayi okullarini ve arkadaslarini
aslinda bende encok arkadaslarimi ozluyorum ....
iki tarafada bakarsam hem hollandada hemde turkiyede yasamanin zorluklari var birinden birine katlanmak zorundayiz diyorum ...
rabbim hepimizin yardimcisi olsun a.s.

arkadaşım aramıza hoş geldin..a.s.

eminolki seni çok iyi anlıyorum..
inşaAllah alışırsınız.. kendine mutlaka ugraşacak bir şeyler bul,Rabbim hakkınızda hayırşısını versin...yine bekleriz.. görüşmek üzere...doei..

X