Daha önce Hollanda'da yaşamış ve Türkiye'ye kesin dönüş yapmış arkadaşlar var mı?

geçen yıl 1 aylığına 19 yıl aradan sonra Hollanda'ya gittim oraları çok özlemişim, sevdiklerimi görünce taa yıllar öncesine döndüm. ama mecburen yine Türkiye'ye döndüm.tatilim güzel geçti. bol bol patat yedim:))gezdim .

tesekkür ederim, hepimizin hakkinda hayirlisi.. :KK16:
biz 3 nesildir burdayiz, dedemler zamaninda gelmis..
zor olucak sanirim alismak sürekli Türkiye'de olmak ama bakalim artik..

gzdbrs,Hollandacayı unutmamışındır.çalışıyormusun varmı uğraştığın bir alan.doei:)

kuzum ben 3 gün iizin yaptım geldim.. Tataildeydim yani...
Şimdi iyiyiim..seni özledim...
kom hier:KK1::KK1::KK1:

ayse.waar ben je,alles goet,nerde tatildeydin. iyi yapmışın dinlendin yani:))ben iyiyim hep aynı işler .bende seni özledim gözlerim seni aradı mesajında gelmiyor:))kendine iyi bak.doei:KK71:

Herkese merhaba,

Biz allah kismet ederse 2012 tr ye kesin donus yapmak isitiyorus. Aslinda bu sene icin niyet etmistik ama kendi babam aniden rahatsislasinca bir sene ertledik. Aslinda cok heycanliyim cunku kendim hollanda da dogudum ve iki tane cocugum var biri simdi 15 yasindada diyeride 12 yasinda. Biraz zor olucak ama bu firsati kulanmazsak birdaha hic gerceklestirmeyicegiz. Sizlererin nasil bir surec gecirdiginizi cok merak ediyorum. Kac yasinizda geldiniz tr ye siz ve aileniz ne tur zorluklukar gordunuz.

Biz kendimiz Istanbulun avrupa yakasina yakin bir yere yerlesicegiz kendimizi ayet bir evimiz ve gecim mizi saglayacak bir gelirimizde olucak bunun yaninda esim kendisine bir is te kurucak. Ben kendim 20 seneden fazla calisitim NLde', bir muhtedet dinlenmek istiyorum cocuklarima ve esime zaman agirmak isityorum. Hanimlar insallah yardimci olabilirsiniz cunku benim en cok dusundugum ve merak etigim nokta cocuklarim ve okul donemleri, arkadaslik kurmalari nasil gecicek.

Bu konuda yardimci olurmusuzEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Herkese merhaba,

Biz allah kismet ederse 2012 tr ye kesin donus yapmak isitiyorus. Aslinda bu sene icin niyet etmistik ama kendi babam aniden rahatsislasinca bir sene ertledik. Aslinda cok heycanliyim cunku kendim hollanda da dogudum ve iki tane cocugum var biri simdi 15 yasindada diyeride 12 yasinda. Biraz zor olucak ama bu firsati kulanmazsak birdaha hic gerceklestirmeyicegiz. Sizlererin nasil bir surec gecirdiginizi cok merak ediyorum. Kac yasinizda geldiniz tr ye siz ve aileniz ne tur zorluklukar gordunuz.

Biz kendimiz Istanbulun avrupa yakasina yakin bir yere yerlesicegiz kendimizi ayet bir evimiz ve gecim mizi saglayacak bir gelirimizde olucak bunun yaninda esim kendisine bir is te kurucak. Ben kendim 20 seneden fazla calisitim NLde', bir muhtedet dinlenmek istiyorum cocuklarima ve esime zaman agirmak isityorum. Hanimlar insallah yardimci olabilirsiniz cunku benim en cok dusundugum ve merak etigim nokta cocuklarim ve okul donemleri, arkadaslik kurmalari nasil gecicek.

Bu konuda yardimci olurmusuzEn Büyük TÜRKİYE

mkaradal.yazını yeni farkettim.öncelikle aramıza hoş geldin.tr dönmekle en doğru kararı vermişiniz.eninde sonunda vatanımıza döneceğiz.ben 10 yıl hollanda'da kaldıktan sonra döndüm ve 22 yıldırda tr'deyim çok mutluyum burada olmaktan.sende geldiğinde.kendini oyalayacak işler bul.kurslara gidebilirsin.birde istanbulda olacaksın hiç sıkılmazsın inş.çocuklarını Allah bağışlasın.onlar içinde en hayırlısını dilerim.görüşmek üzere.doei:)

ben hollanda rotterdam doğumluyum ama 1986 yılında ailecek kesin dönüş yapmıştık.buraya geldiğimde 9 yaşındaydım.başlığı görünce yazasım geldi niyeyse.sanırım anılarım canlandı.
:KK68:

slm arkadaslar , bende tr ye donus yapmak istiyorum onun icin benimle tecrubelerinizi paylasirmisiniz
groetjes en xxxjes

Heej ben yeni donus yaptim turkiyeye. Yeni evlendim ve esim burda yasadigi icin ben geldim. Intergratie cok zor biliyorsun. Bunlarla ugrasmak istemedik.
Ben eskisehire geldim ve halimden cok memnunum. Hatta hollandayi pek aramiyorumda Tek ozledigim sey var oda ailem.

Ama sen ne icin geliyorsun. Yani okumak icin geliyorsan iyi dusun derim cunku hollandada yetisdikten sonra buraya gelince cok zorluk cekebilirsin. Hayirlisi olsun canim senin icin. Merak ettigin seyler olursa mesajini bekliyorum canim. ozel kutuma atarsan msji sevinirim.

*Sizlerle paylasmak istedigim birsey daha var. Gecen hafta stroopwafel buldum hahaha. Cok sasirmistim. Bim de buldum. orasi zaten bildigimkadariyla Aldi'yle beraber calisiyormus. Cok hosuma gitti esimde cok begendi. Zaten begenmiyecek birinide tanimiyorum yaniii :KK52:

cnm, ben evliyim cocuklarim var onlar icin istiyoruz tr kesin donusu.Burda zamanla herseyin zorlastigini cocuklarimizin git gide kulturlerini unuttuklarini gordugumuz icin cocuklarimizin kendi vatanimizda, kendi kulturumuzde yetismelerini istedigimiz icin gitmek istiyruz buralardan.Ama itiraf edeyim korkmuyorda degilim alisamassak diye ama bir kaybimizinda olacagini sanmiyorum en azindan denemis oluruz diye dusunuyoruz.Allah hakkimizda hayirlisini versin.

Heej ben yeni donus yaptim turkiyeye. Yeni evlendim ve esim burda yasadigi icin ben geldim. Intergratie cok zor biliyorsun. Bunlarla ugrasmak istemedik.
Ben eskisehire geldim ve halimden cok memnunum. Hatta hollandayi pek aramiyorumda Tek ozledigim sey var oda ailem.

Ama sen ne icin geliyorsun. Yani okumak icin geliyorsan iyi dusun derim cunku hollandada yetisdikten sonra buraya gelince cok zorluk cekebilirsin. Hayirlisi olsun canim senin icin. Merak ettigin seyler olursa mesajini bekliyorum canim. ozel kutuma atarsan msji sevinirim.

*Sizlerle paylasmak istedigim birsey daha var. Gecen hafta stroopwafel buldum hahaha. Cok sasirmistim. Bim de buldum. orasi zaten bildigimkadariyla Aldi'yle beraber calisiyormus. Cok hosuma gitti esimde cok begendi. Zaten begenmiyecek birinide tanimiyorum yaniii :KK52:

cnm, ben evliyim cocuklarim var onlar icin istiyoruz tr kesin donusu.Burda zamanla herseyin zorlastigini cocuklarimizin git gide kulturlerini unuttuklarini gordugumuz icin cocuklarimizin kendi vatanimizda, kendi kulturumuzde yetismelerini istedigimiz icin gitmek istiyruz buralardan.Ama itiraf edeyim korkmuyorda degilim alisamassak diye ama bir kaybimizinda olacagini sanmiyorum en azindan denemis oluruz diye dusunuyoruz.Allah hakkimizda hayirlisini versin.

cnm,ozeline atacaktim mesaj ama olmadi sen bana atarsan yazisiriz,bu arada bende cok severim stroopwafele.Oralarada alistigina sevindim.

Değerli arkadaşlar bende hollandadan kesin dönüş yapan vatandaslardanim.07.02.2003 yılında hollandaya gittim.oraya gidene kadar hiç öyle hayal etmemiştim.fakat oraya varınca orasi bana çok tuhaf geldi.gittiğime çok pusman olmuştum.ama ne yazık ki bir kere gittik geri de göndermiyordu babam.5yıl orda yaşadım.ama o 5yılı gelin birde bana sorun nasıl geçti diye.zehir gibi geçti.nefret etmiştim hollandadan.birde türkleri aşağılamaları var ya insana çok koyuyordu.neyse 5yıl sonra tr ye dönüş yapmaya karar verdim.bir eş buldum kendime tr ye 2007de tatile geldiğim de daha hollandaya gitmedim.evlendim.4.buçuk yıldır evliyim.hiç pusman değilim döndüğümü.fakat 2tane kız kardeşim var hollandada onları göremediğim için çok üzgünüm.yinede olsun birgün onlarda dönecek herkes vatanında yaşayacak.türkiye me can kan feda! Şimdide 3yaşında bir kızım var onla günler şu gibi geçiyor.şükürler olsun allaha.

X