dalga geçeceksiniz ama paylaşmak istedim !!

elam27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
28
0
selam herkese,

diğer konular arasında konumun saçma olduğunu biliyorum ama paylaşmak istedim. belki aynı durumu yaşayan olduysa bana yardım eder :))
internetten biriyle tanıştım. neredeyse her gün konuştuk 2 ay boyunca. kameralı görüşme ve telefon görüşmesi dahil.
birbirimize bir sürü fotoğraf gönderdik, facebook'ta da ekledik vs vs..

farklı ülkelerdeyiz, aramızda çok mesafe var ama mayıs'ta buluşalım, görüşelim, tanışalım diye anlaştık..

ama en son yazdığım mesaja 10 gündür cevap gelmedi :KK43:(

şu an çok üzgünüm.. sanırım çok fazla beğendim, çok fazla etkilendim bu insandan..

facebook'ta hala arkadaşız, silsem daha kolay unuturum diyorum ama silemedim de..

ne yapayım, bana akıl verin kızlar.. gerçekten çok üzgünüm yaaaa.. :KK43:((((

bekle bakalım belki elinde olmayan sebeplerden dolayı bir şey olmuştur haber verememiştir?

bazen online oldu.. ama eskisi gibi hergün online değildi..
beni engelledi mi acaba diye de düşündüm açıkçası bi ara..
ama sanırım engellemedi.. bilmiyorum ki..

şu da var..
diyelim ki benimle irtibatı kesmek istese facebook'ta unfriend edebilir ama etmiyor da..
ya da skype'ta silebilir.. ordan da silmedi..

bazen online oldu.. ama eskisi gibi hergün online değildi..
beni engelledi mi acaba diye de düşündüm açıkçası bi ara..
ama sanırım engellemedi.. bilmiyorum ki..

şu da var..
diyelim ki benimle irtibatı kesmek istese facebook'ta unfriend edebilir ama etmiyor da..
ya da skype'ta silebilir.. ordan da silmedi..

eskiden her gün online oluyor ve şimdi olmuyorsa 2 ihtimal var.. ama 1. ihtimal bence daha kuvvetli..

1. ihtimal: seni bir gruba aldı. aslında yine hergün online. ama seni aldığı grubu bazen online olarak açıyor... yani ortadan hemen kaybolmuş izlenimi vermiyor da seyrekleştirmiş gibi davranıyor..

2. ihtimal: işi var vs. ama bence çok polyanacılık olur bu ihtimal..

belki sana "neden" sorusunun cevabını vermek istemiyor, belki sözde iyi niyetle kalbini kırmak istemiyor o sebeple de silme girişimlerinde bulunmuyor.. görüşeceğiniz tarihi aylar önce kararlıştırıp da ortadan kaybolması (10 gündür cevap vermemesi mesajına) normal değil bence... uğraşma, vakit harcama bence canım.. üzülürsün çünkü :KK50:

eskiden her gün online oluyor ve şimdi olmuyorsa 2 ihtimal var.. ama 1. ihtimal bence daha kuvvetli..

1. ihtimal: seni bir gruba aldı. aslında yine hergün online. ama seni aldığı grubu bazen online olarak açıyor... yani ortadan hemen kaybolmuş izlenimi vermiyor da seyrekleştirmiş gibi davranıyor..

2. ihtimal: işi var vs. ama bence çok polyanacılık olur bu ihtimal..

belki sana "neden" sorusunun cevabını vermek istemiyor, belki sözde iyi niyetle kalbini kırmak istemiyor o sebeple de silme girişimlerinde bulunmuyor.. görüşeceğiniz tarihi aylar önce kararlıştırıp da ortadan kaybolması (10 gündür cevap vermemesi mesajına) normal değil bence... uğraşma, vakit harcama bence canım.. üzülürsün çünkü :KK50:

çok haklısın canım..
ama bütün konuşmalarımızda o kadar ilgili, o kadar sempatikti ki, şimdi tuhaf bi boşluk oluştu içimde.. :KK43:( kendimi fazla kaptırmışım..
başkasından duyduğumda saçma gelirdi böyle netten tanışıp aşık olmak falan, ama kendimi içinde buldum :KK43:(
hala yazar mı acaba diye bekliyorum salak gibi.. face'den silecektim ama elim gitmiyor yaaa :KK43:(

anlıyorum seni :KK31: belki de gerçekten o derece samimiydi konuşurken.. ama bir düşünsene, ilk görüşmenizi bile 3 ay sonra yapabilecektiniz anca.. sen belki heycanla beklersin, ama erkekler öyle değil maalesef.. :KK19: yanı başında istese şimdi çıkıp görüşebileceği kişiler varken 3 ay sonrasını beklemezler kolay kolay.. ilklerde o da heyecanlanmıştır ona birşey demiyorum, o da hoşlanmıştır. ama dediklerimi de düşün canım.. çok normal böyle olması.. sen yavaştan silmeye bak kafandan bu çocuğu. yazık değil mi sana da, neden hiç tanımadığın göz göze gelmediğin bir insanı göz göze gelmek için 3 ay bekleyesin ki.. ilerisi de zor olmaz mı.. senede 1 yahut 6 ayda 1 görüşmek daha çok acıtmaz mıydı canını ? böylelikle daha çok yıpranacaktın.. bence sanırım iyi olan olmuş senin adına.. bunu şimdi değil de bir zaman sonra anlarsın..:KK54:

anlıyorum seni :KK31: belki de gerçekten o derece samimiydi konuşurken.. ama bir düşünsene, ilk görüşmenizi bile 3 ay sonra yapabilecektiniz anca.. sen belki heycanla beklersin, ama erkekler öyle değil maalesef.. :KK19: yanı başında istese şimdi çıkıp görüşebileceği kişiler varken 3 ay sonrasını beklemezler kolay kolay.. ilklerde o da heyecanlanmıştır ona birşey demiyorum, o da hoşlanmıştır. ama dediklerimi de düşün canım.. çok normal böyle olması.. sen yavaştan silmeye bak kafandan bu çocuğu. yazık değil mi sana da, neden hiç tanımadığın göz göze gelmediğin bir insanı göz göze gelmek için 3 ay bekleyesin ki.. ilerisi de zor olmaz mı.. senede 1 yahut 6 ayda 1 görüşmek daha çok acıtmaz mıydı canını ? böylelikle daha çok yıpranacaktın.. bence sanırım iyi olan olmuş senin adına.. bunu şimdi değil de bir zaman sonra anlarsın..:KK54:

çok çok çok haklısın ama ben şimdi ağlıyorum yaaa :KK43:(

en bozulduğum konu ise şu:
ilk iki konuşmamız kim olduğunu bilmeden, öylesine muhabbetti. komikti, eğlenceliydi çok..
ben isim verme, resim gönderme falan istemedim hiç.. netten kimseyle tanışıp muhabbeti hiç uzatmamıştım daha önce..
o ısrar etti.. resim istedi.. face'e eklemek istedi..

işte böyle.. :KK43:((

netten arkadaş hatta sevgili bulup inanan ve güvenlere gerçekten şaşırıyorum.
nette veya telefonda en suskun insan bile aslan kesilebilir...gerçekçi değil.
bence sil ve unut...bak sen üzülüyorsun.ilerde daha çok üzülüp pişman olma.

böyle konularda internetten uzak dur. normalde bile güvenemiyoruz kimseye, net hiç güvenli değil görüldüğü gibi.
boşveer, sil gitsin neden kıyamıyorsun ki...

haklısın genelde sonu hüsran oluyor.......ama benimde çevremde okadar çok netten tanışıp evlenen ,çoluk çocuğa karışıp mutlu olan insanlar var ki insan ikilemde kalıyor ......nasip kısmet işi bunlar sanırım valla....
konu sahibi arkadaş ama senin durum pek iç açıcı değil ..bırak gitsin kafa yorman bile zaman kaybı bence ...hakkında hayırlısı olsun :KK31:

Ya neler oluyor hiç duymuyor musun face e bile foto yüklemeyin diye o kadar uyarıyorlar sen ona resimlerini göndermişsin. Bırak üzülmeyi de dua et kötü bir iş açmasın başına.

evet netten tanışmak benim de mantıklı bulduğum birşey değildi ama nasıl olduğunu anlamadan kendimi olayın içinde buldum.
hergün 3-4 saat konuşunca tuhaf bir bağımlılık yaratıyor, oluyormuş, olabiliyormuş yani bizzat yaşadım.

bir de sonuçta facebook ve linkedin'deki hesaplarından işini, gücünü, hayatını, arkadaşlarını vs vs.. görme, öğrenme imkanı da oluyor..
bu kişi aynı zamanda meslektaş olduğum, birçok ortak noktamız olan birisiydi..
çok alakasız, çok saçmasapan bir insan olsa ben zaten etkilenmezdim.. normalde kolay kolay etkilenen bir insan değilim..

bir not:
bir arkadaşım 10 sene önce netten tanışıp evlenmişti.. ve çok iyi bir evlilikleri var.. o zaman ben de çok şaşırmıştım ama gerçek hayatta böyle örnekler var.
şu an burada da netten birbirimizi dinleyip, yardımcı olmaya çalışıyoruz.. :)) ve bir cümle bile yazan kişi hakkında güzel ipuçları verir..

"sevdiceğim"

cevapların için çooook teşekkürler :)))
yaklaşımın, anlayışın, tavsiyelerin süper :))

inşallah ben de yakın zamanda yeni biriyle tanışırım.. bu olaya da güler geçerim..

Canım eğer arada online oluyorsa ve sana yazmıyorsa bence hiiiç daha fazla bekleme.

Bir an önca sil ve aklından çıkar:KK55::KK45:

Kaç yaşındasın canım.Sakıncası yoksa

Son düzenleme:
Netten tanisip cok mutlu olan insanlarda var.Sonucda oda bir arac.Kisiler yalansiz, riyasiz kendilerini tanitiyorsa neden guzel birliktelikler cikmasin ki.Vesile olur birnevi.Kisiler gercek hayatta da tanisip, biribirinizi iyice tanirsaniz neden olmasin ki.
Senle 10 gundur konusmuyorsa, suan baskasina yogunluk vermistir.Senide gozden cikarmiyor ki kiyaslama yapacak.Kendi icin en iyisini gene o sececek.Sonrada eger o yazdiklarindan umut bulamazsa, senle devam edecek eski yogunlukda yazmaya.Bosver sil gitsin.Gercekde sana ilgi duysaydi, kimseyle gorusmez, hic kesinti vermeden senle yogun sekilde gorusurdu.Kendini hayallere kaptirma derim.O daha guzelini, daha iyisini bulma derdinde.Onu sil ve hayatina devam et.Birzaman gelecek senle irtibata girmeye calisacak, emin olabilirsin.Netteki tipler sayet cok kisiyle gorusuyorsa, gordugune asik, gormedigine bulasik tiplerdir.Hic zaman kaybetme onla derim.Sana senin verdigin kadar deger verseydi, suan bu topikle konu acmana gerek olmazdi.Sen kendine yakin gormussun, bir hayli benimsemissin onu.Ama onda durum boyle degil maasalef.Yedege almis buyuk ihtimalle seni..sevgiler.

Canım eğer arada online oluyorsa ve sana yazmıyorsa bence hiiiç daha fazla bekleme.

Bir an önca sil ve aklından çıkar:KK55::KK45:

Kaç yaşındasın canım.Sakıncası yoksa

aklımdan çıkarmaya çalışıyorum canım..
sadece 1-2 hafta zamana ihtiyacım var..

burada paylaşıp rahatlamak istedim..

Netten tanisip cok mutlu olan insanlarda var.Sonucda oda bir arac.Kisiler yalansiz, riyasiz kendilerini tanitiyorsa neden guzel birliktelikler cikmasin ki.Vesile olur birnevi.Kisiler gercek hayatta da tanisip, biribirinizi iyice tanirsaniz neden olmasin ki.
Senle 10 gundur konusmuyorsa, suan baskasina yogunluk vermistir.Senide gozden cikarmiyor ki kiyaslama yapacak.Kendi icin en iyisini gene o sececek.Sonrada eger o yazdiklarindan umut bulamazsa, senle devam edecek eski yogunlukda yazmaya.Bosver sil gitsin.Gercekde sana ilgi duysaydi, kimseyle gorusmez, hic kesinti vermeden senle yogun sekilde gorusurdu.Kendini hayallere kaptirma derim.O daha guzelini, daha iyisini bulma derdinde.Onu sil ve hayatina devam et.Birzaman gelecek senle irtibata girmeye calisacak, emin olabilirsin.Netteki tipler sayet cok kisiyle gorusuyorsa, gordugune asik, gormedigine bulasik tiplerdir.Hic zaman kaybetme onla derim.Sana senin verdigin kadar deger verseydi, suan bu topikle konu acmana gerek olmazdi.Sen kendine yakin gormussun, bir hayli benimsemissin onu.Ama onda durum boyle degil maasalef.Yedege almis buyuk ihtimalle seni..sevgiler.

evet sanırım yedek listedeyim :))

napıcak diye de merak ediyorum.. adrenalin işte.. :KK1:

Ay tanımadığınız insanlara resimlerinizi göndermeyin lütfen. Bazı kötü niyetli kişiler fotoşop kullanarak bazı cıbıldak karıların vücuduyla o resimlerini aldıkları kızların kafalarını yapıştırıp internete veriyor.

Bu arada boşver güzelim, herşey gelip geçiyor. Zamanla alışırsın...

X