Saç Kesim Şekilleri dalgalı saç yapmak için

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
panten 7/24 eğer saçlarınız ince telli ve yağlıysa daha çok yağlandırır ve ağırlaştırır diye düşünüyorum..:26:

saçlarını sağdan ve soldan ör.ucuna ince bir toka tak.kalın uçlu saç düzleştiricisi ile güzelce tost yapar gibi bastır yukarı aşağı böyle devam et.çok tutma sakın yakarsın azda tutma ama :) açtığında çok güzel oluyor.hemde zaman açısından daha iyi kısa süredede bitiyor.ben arada bir böyle yapıyorum.tavsiye ederim.ben köpük falan kullanmıyorum sevmediğim için istersen köpükleyebilirsin.
bu arada benim saç düzleştiricim kalın inceylede olabilir heralde sonuçta oda ısı veriyor:))

saçlarını sağdan ve soldan ör.ucuna ince bir toka tak.kalın uçlu saç düzleştiricisi ile güzelce tost yapar gibi bastır yukarı aşağı böyle devam et.çok tutma sakın yakarsın azda tutma ama :) açtığında çok güzel oluyor.hemde zaman açısından daha iyi kısa süredede bitiyor.ben arada bir böyle yapıyorum.tavsiye ederim.ben köpük falan kullanmıyorum sevmediğim için istersen köpükleyebilirsin.
bu arada benim saç düzleştiricim kalın inceylede olabilir heralde sonuçta oda ısı veriyor:))

Çok yaratıcı bir fikir bu, kesinlikle deneyeceğim :KK71:

panten 7/24 eğer saçlarınız ince telli ve yağlıysa daha çok yağlandırır ve ağırlaştırır diye düşünüyorum..:26:

Saçlarım ince telli 2 güne yağlanan bi saç tipim var. 2 gün kullanıyorum yağlanma olmuyor kalıp gibide durmuyor kendinden dalgalıymış gibi yumuşacık oluyor saçlarım. Diplere sürmüyorum tabi.

Son düzenleme:
Rabarba saç rengin ve dalgaların muhteşem olmuş tam hayalimdeki dalgalar çok doğal duruyor.:nazar:
üstelik saçı kırmayacak bi yöntemle yapıyormuşsun buna çok sevindim :)
ancak biraz daha açıklar mısın elinle nasıl şekil veriyorsun böyle dalgalanması için?
kıvırıyor musun? avucunda mı sıkıştırıyorsun tam anlayamadım

bi de pantenein mükemmel bukleler olan 7/24ünü mü kullanıyorsun?
ben de denemek istiyorumm:)

saçlarınız hafif nemliyken saçlarınız 2 tutama ayırın elinizle kıvırın sıkı sıkı sonra o kıvırdığınız tutuamları 2 yana tekrar kıvırarak topuz şeklinde dolayın sıkıca tutturun . gece öyle uyuyun . sabah yavaş yavaş topuzlarınızı açın elinize çok hafif dağıtın. sanki maşayla yapılmış gibi oluyor saçlar. kalıcığı sağlamak içinde kıcrımları yaparken elinize çok az jole alıp suyla seyrelterek kullanın .:87:

saçlarınız hafif nemliyken saçlarınız 2 tutama ayırın elinizle kıvırın sıkı sıkı sonra o kıvırdığınız tutuamları 2 yana tekrar kıvırarak topuz şeklinde dolayın sıkıca tutturun . gece öyle uyuyun . sabah yavaş yavaş topuzlarınızı açın elinize çok hafif dağıtın. sanki maşayla yapılmış gibi oluyor saçlar. kalıcığı sağlamak içinde kıcrımları yaparken elinize çok az jole alıp suyla seyrelterek kullanın .:87:

Evet bu yöntemlede güzel oluyor.
Rabarba saç rengin ve dalgaların muhteşem olmuş tam hayalimdeki dalgalar çok doğal duruyor.:nazar:
üstelik saçı kırmayacak bi yöntemle yapıyormuşsun buna çok sevindim :)
ancak biraz daha açıklar mısın elinle nasıl şekil veriyorsun böyle dalgalanması için?
kıvırıyor musun? avucunda mı sıkıştırıyorsun tam anlayamadım

bi de pantenein mükemmel bukleler olan 7/24ünü mü kullanıyorsun?
ben de denemek istiyorumm:)

Evet canım mükemmel bukleleri kullanıyorum. Akşam yatmadan önce yıka saçlarını gelişigüzel kurutuyorum. Sabah kalktığımda dalgalanmış oluyolar. Sonra perçemlerimi fönle düzeltiyorum. Sonra 7/24 ü az sıkıyorum avucuma saçlarımı öne eğip avucumla sıkıştırıyorum. Saçlarım kuruyana kadar ara ara mıncıklamaya devam ediyorum ve hazırım :KK12: Hem yumuşacık hemde muhteşem kokulu saçlarım oluyor. Benim saçlarım ince telli herkesde aynı sonuç olur mu bilmiyorum ama jole ile yaparsanızda olur bu yöntem.

Evet bu yöntemlede güzel oluyor.

Evet canım mükemmel bukleleri kullanıyorum. Akşam yatmadan önce yıka saçlarını gelişigüzel kurutuyorum. Sabah kalktığımda dalgalanmış oluyolar. Sonra perçemlerimi fönle düzeltiyorum. Sonra 7/24 ü az sıkıyorum avucuma saçlarımı öne eğip avucumla sıkıştırıyorum. Saçlarım kuruyana kadar ara ara mıncıklamaya devam ediyorum ve hazırım :KK12: Hem yumuşacık hemde muhteşem kokulu saçlarım oluyor. Benim saçlarım ince telli herkesde aynı sonuç olur mu bilmiyorum ama jole ile yaparsanızda olur bu yöntem.

tamam canım benim sağol çok açıklayıcı oldu benim saçlarım da ince telli denicem bu yöntemi bakalım nası olucak kurutmadan da biraz mıncıklamam gerekicek benim galiba ne türlü kurutsam da hafif dalgalanmıyor çünkü aynı pırasa saç :)

varya muhteşem bi fikir. ben de yeni aldım düzleştirici.saçlarım deli kıvırcık benim.önce düz yapıyorum üstlerini yonra hafif dalga yapana kadar canım çıkıyo.bi tekniği var ama tam öğrenemedim yahu. bunu denicem.:86:

off bayıldımm çok güzell ve pratik ama uğraş ister malesef maşanın aynısı aslında maşası olmayanlar kullanabilirler bence bu yöntemi :81:

en iyisi saçı ıslakken örmek hem kalıcı hemde resimdekine çok benzer dalgalar oluşuyo. saçını önce ortadan 2ye ayır sonra her iki tarfı 3e bölüp ör aşağıya ortaya ve üste birer örgü en kolay yöntem bu. at kuyruğu yapıp ördüğün zaman üstler çok düz kalıyo o yüzden saçını 6ya ayırmanı tavsiye ederim

Nemliyken çok hafif jöle sürüp tepeden toplamış gibi elinizle tutun saçı,döndüre döndüre topuz yapılır ya öyle yapın,yuvarlak bir topuz tepeden olsun ki gece yatarken rahatsız etmesin
sabah açın o saçı ve görün doğal dalga şaheserini
harika oluyo arkadaşlarım bayılıyo görünce,ama benim normal hali de dalgalı...
deneyin derim...

X