Damlaya damlaya göl, artıra artıra birikim olur:)

Sabah 8 de geliyor akşam işi kaçta biterse o saatte gidiyor. Camları halıları koltukları siliyor dolapların dışını siliyor evi süpürüp silip toz alıyor banyo tuvalet balkonları yıkıyor. Ben ona yardımcı artı misafirim gözüyle bakıyorum beraber kahvaltımızı öğle yemeğimizi yeriz ikindi çayı içer sohbet ederiz bu yüzden hep 7 yi 8i biterçık adı çoğu zaman işi biter sohbete kalır akşamları ordan burdan laflar kafa dağıtırız ondan sanırım diğer gittiği yerlere 70,80 90 vs gidiyorbir bana 60 a geliyor:)

Hadi yaa tüm gün mü bi de 60 tl şaka gibi
Tüm gün burada 150-160
Orası hangi şehir
Çok çok çok uygunmuş

Neeeee:KK57::KK57: 5 bin mi
Ne yaptınız ya
Eğer herşey dahil Bi otele girmeyeceksek ki zaten pek sevmiyoruz. Sırf oğluşun hatrı olsun diye 1-2 gecelik Bi tatil ayarlıyoruz ama o devasa otellerde
Tatil anlayışı önemli bence.
Bizim tatilden beklentimiz gezmek, yeni yerler görmek, denize girmek.
ReSrvasyon yaparken genelde daire kiralamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla hem kahvaltımızı hem de akşam yemeğimizi dairemizde yapabiliyoruz. Gittiğimiz yerde markete gidip zeytin peynir domates filan alıp kahvaltıyı dairede yapıyoruz. Her akşam olmasa da bazen de makarna yapıyoruz. BaZı akşamlarda restaurantta yiyoruz.
Tatilden beklenti önemli. Biz daha çok yer görelim modundayız. Yeme işini de karnımız doysun da Nasıl doyarsa doysun şeklinde ayarlıyoruz.
Ama Bi restauranta girip içkili filan Bi masa ayarlasak dünyanın parası gider.
Geçen yıl arkadaşlarımızla tatile çıktık. Biz normalde marketsen içeceğimizi alır sahilde içeriz.
Kuruyemişimizi yeriz. Onlarla her akşam sahildeki barlara oturduk. Her akşam nerdeyse 50-60 TL hesap ödedik.
Nerede ne yenir, ne ucuzdur mutlaka araştırtıyorum. Bir de alışveriş yapmıyorum pek. Aman hatıra aman güzelmiş diye doldurmuyorum herşeyi
Benim yazdıklarımı ters bulanlar olabilir aman tatilde harcamayacağım da ne Zaman harcayacağım diye.
Biz bu şekilde yılda Bi kere yurtdışına çıkıyoruz mutlaka.
1-2 kere de yurtiçinde tatil yapıyoruz.

Teşekkürler uzun cevap için

5* oteller pahalı diye 1 yaz esenköye gitmiştik ev kiraladık 3 gecede 2700 tl harcamıştık 2013 yılıydı. Astarı yüzünü geçti yani .
O yüzden artık 5* her şey dahil otele gidiyoruz yazları. Geçen yıl ve bir önceki yıl bilezik bozdurup gitmiştik . Bu yıl kk ndan çektik.

Bu yıl asıl tatil dönüşü 3 gece de başka bir otele rezervasyon yaptırdık , o da 5* yarım pansiyondu. Havuzu pis görünce otelden çıktık.

Otel - havuz - yemekhane temizliği önemli benim için

Bir de Kiralanan evlerde her çıkan kişiden sonra evler ne kadar temizleniyor , bir önceki kim bilir ne yaptı , nasıl kullandı evi , bir öncekinin ufak çocuğu varsa yatak ya da koltuklara tuvaletini kaçırdıysa annesi de dikkatli biri değilse temizlik güzel yapılmadıysa gibi gibi sorulardan dolayı bir de tatilde yine sofra hazırlayıp bulaşıkla uğraşırken tatilden bir şey anlamadığım için ev bana hiç hitap etmiyor

Onun yerine çadırı tercih ederim , ya da karavan.
Onlara da eşim yanaşmıyor
Aslında çadır alıp deniz kenarına kurmak en güzeli bence ama eşim denize de girmiyor
Kültür turu yapalım diyorum , güneşte gezmeyi sevmiyor , o zaman 15 tatilde kayak merkezlerinde tatil yapalım diyorum çocuğu üşütürüz diyor . Her şeye bir bahanesi var mübarek . O yüzden bize kalan tek alternatif 5* herşey dahil otel tatili oluyor o da çok pahalıya geliyor :mad:

Yarım gün için 55 e çok iyi dedim
Burada yarım gün 75-80
Tüm gün 150-160
Yemek yapması ütü yapması da ekstra iyi
bilmem ki, bursadayım ben. burada genelde 110-120 arası tam gün geliyorlar. bu ablamız yıllardır anneme, babaanneme, halalarıma, yengelerime geliyor. arada ufak tefek hediyeler de alıyoruz. aileden gibi oldu. şunu yap, bunu yap bile demeye gerek kalmıyor. kafasına göre takılıyor. :KK48:

3 3gunlukdunya biz tatillerde ev kiralamıyoruz. Eve paramı yeter. Apart daire kiralıyoruz. Kahvaltı yemek dedim ya öyle uzun uzun Sofra kurmuyorum. BaI akşamlar Bi makarna haşlayıp yoğurtla yiyoruz. Herşeye dışarıdan para versek bu kadar gezemeyiz zaten. 2.5 ay önce Avrupa'nın en pahalı şehirlerinden birinde Bi hafta tatil yaptık. 3 kişi uçak konaklama yeme içme 6000 lira harcadık
Janita Janita sabah 11 gibi gelip akşam üstü 16 gibi gidiyor

3 3gunlukdunya biz tatillerde ev kiralamıyoruz. Eve paramı yeter. Apart daire kiralıyoruz. Kahvaltı yemek dedim ya öyle uzun uzun Sofra kurmuyorum. BaI akşamlar Bi makarna haşlayıp yoğurtla yiyoruz. Herşeye dışarıdan para versek bu kadar gezemeyiz zaten. 2.5 ay önce Avrupa'nın en pahalı şehirlerinden birinde Bi hafta tatil yaptık. 3 kişi uçak konaklama yeme içme 6000 lira harcadık

Çok iyi kalmışsınız
Hangi şehir ?
Biz gitsek sanırım 2 ya da 3 katını harcardık
Maalesef hesabımızı bilemiyoruz en pahalı neresiyse orası kendine çekiyor bizi
Mesela dün alışveriş yaptığımız marketten mangallık et de almıştık , sonraki girdiğimiz markette aynı marka aynı kilo tam yarı fiyatınaydı :kızgın:

Çok iyi kalmışsınız
Hangi şehir ?
Biz gitsek sanırım 2 ya da 3 katını harcardık
Maalesef hesabımızı bilemiyoruz en pahalı neresiyse orası kendine çekiyor bizi
Mesela dün alışveriş yaptığımız marketten mangallık et de almıştık , sonraki girdiğimiz markette aynı marka aynı kilo tam yarı fiyatınaydı :kızgın:
Şehri yazmasam. Bu aralar deşifre olma ihtimalim var sanki. Başka Bi Topiği yazmıştım. Bi arkadaş sanırım burayla ilgili laf soktu. Bugüne dek gittiğim şehirlerden en pahalı olanı idi. Tabi ki aç dolaşmıyoruz ama araştırıyoruz. Her gördüğümüze atlamıyoruz.hal böyle olunca da daha az parayla daha çok yer görüyoruz. Evine bası hatıralar alıyorum genelde. Onun dışına alışveriş yapmıyorum.
Önümüzde Bi Uzakdoğu seyahati var gibi. Onu da çok az paraya halleşeceğiz inşallah

Şehri yazmasam. Bu aralar deşifre olma ihtimalim var sanki. Başka Bi Topiği yazmıştım. Bi arkadaş sanırım burayla ilgili laf soktu. Bugüne dek gittiğim şehirlerden en pahalı olanı idi. Tabi ki aç dolaşmıyoruz ama araştırıyoruz. Her gördüğümüze atlamıyoruz.hal böyle olunca da daha az parayla daha çok yer görüyoruz. Evine bası hatıralar alıyorum genelde. Onun dışına alışveriş yapmıyorum.
Önümüzde Bi Uzakdoğu seyahati var gibi. Onu da çok az paraya halleşeceğiz inşallah

İyi bol eğlenmeli gezmeler

Kaç dönüme 30
Kaç dönüme 150 fidan dikildi?
Bodur ağaç mı
Diktiğiniz ağaçlar büyüdüğünde , bir ağaç ortalama kaç kilo ceviz verirmiş ?

Çok sordum ama ben de yapsam mı diye düşündüm
2,5 dönüme sanırım 30 dikildi 4 dönüme 150 dikildi bodur ceviz büyüdüğünde ne kadr verir inannın bilmiyrum bekleyip görücez ağaç başı 20 kg verse yeter .
Esenyurttan mı bahsediyorsunuz
anadolu yakası fındıklı mh.

hanımlar günaydın dün 140 tl harcadım yağ+çay+şeker+salça+2,5 kilo domates+yarım kilo salatalık +1 kilo soğan +karpuz+2 bağ maydanoz+1 bağ semiz otu+zeytin+5 adet süt+çocuğa meyveli yoğurt+çokokrem+sabun+el kremi+ampul+ufak tefek aburcubur+3 adet ıslak mendil ve hatırlayamadığım birkaç birşey daha çok şükür bu günümüze elimde 300 tl kaldı 22 gün idare edebilir miyim ki?

çok iyiymiş :) ilerleyen zamanlarda biz de böyle bir şey düşünebiliriz.

Hadi yaa tüm gün mü bi de 60 tl şaka gibi
Tüm gün burada 150-160
Orası hangi şehir
Çok çok çok uygunmuş
Antalya canım

Ne lafı soktu canım anlamadım burayla ilgili?
hanımlar günaydın dün 140 tl harcadım yağ+çay+şeker+salça+2,5 kilo domates+yarım kilo salatalık +1 kilo soğan +karpuz+2 bağ maydanoz+1 bağ semiz otu+zeytin+5 adet süt+çocuğa meyveli yoğurt+çokokrem+sabun+el kremi+ampul+ufak tefek aburcubur+3 adet ıslak mendil ve hatırlayamadığım birkaç birşey daha çok şükür bu günümüze elimde 300 tl kaldı 22 gün idare edebilir miyim ki?
inşallah yeter canım kalan günler için:)

Günaydın hanımlar bu topik çok sessiz kaldı ses verin biraz şuan 30 tl geçen aydan kalan 130 da bu ay maaş yatar yatmaz ayırdım 1 gram parası 160 tl var kenarda kurban paramızda var çok şükür. şimdilik bordrolarda çıkmış eşimin tahmin ettiğim gibi hesaplar tutuyor inşallah bu ay. siz neler yapıyor sunuz?

X