Dear Diary

SalMer58

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2021
51
4
Sorry for the inconvenience. I am doing this for to learn English.

Wednesday 27, 2021

Dear Diary,

Today I decided to write for about my daily life. Today is my first day in journaling. As usual, I wake up late hour. I am on day twelfth of isolation due to corona. Not going to work was a nice experience, I have experienced the corona but this illness period is went badly.
As usually, I was excessive lie down and I was study subject the nursing, on remaining my hour.
I am recording my sound then to listen. I am studying in this way.
Because, by memorizing the whole lesson is very hard.
By for now,
SalMer.

(Vereceğim rahatsızlık için özür dilerim. İngilizce öğrenmek için bunu yapıyorum.

Sevgili Günlük,
Bugün günlük hayatım hakkında yazmaya karar verdim. Bugün günlüğümün ilk günü. Her zamanki gibi, geç saatte uyandım. Koronadan dolayı izolasyonumun 12. günündeyim. İşe gitmemek güzel bir deneyim oldu, Koronayı deneyimlemiş oldum fakat bu hastalık dönemi kötü geçti. Her zamanki gibi, aşırı yattım ve arta kalan zamanımda hemşirelik dersleri çalıştım. Sonra dinlemek için kendi sesimi kaydettim. Bu şekilde çalışıyorum. Çünkü ezberleyerek bütün dersi çalışmak çok zor.
Şimdilik görüşmek üzere.)
SalMer58.

Son düzenleme:
Sorry for the inconvenience. I am doing this for to learn English.

Wednesday 27, 2021

Dear Diary,

Today I decided to write diary for interchange about daily life. Today is my first day in journaling. As usual, I was wake up late hour. I am on day twelfth of isolation due to corona. Not going to work was a nice experience. I have experienced the corona and this is went badly.
As usually, I was excessive lie down and I was study subject the nursing, on remaining my hour.
I am recording my sound then to listen.
By for now,
SalMer.
Neden Türkçe yazmadiniz ?

X