Dedem sapık ve annem görüşmeye devam ediyor

Allah aşkına ne yazdınız da ne anlayalım gerçekten?
Ona yok bunu söylemem
E müneccim miyiz biz?
Sanki siz evdeylen dedenizin dedikodusunu yapmaya biz gelmişiz gibi bi tavra girmişsiniz

E konuyu siz açtınız
Açmışken insanlar da yardımcı olmak istiyor
Mesela hasta olma ihtimalini düşünmemişsiniz önceden
Doktorculuk oynama diyene kadar teşekkür etmeniz gerekmez mi yeni bakış açısı için?
Kimse teşhis koyup da şu ilacı alsın dememiş

Faydalı öneri aldım dediğiniz öneri anneni şikayet etmekle tehdit et diyendi herhalde 🤦‍♀️

Bence dedeniz sapık değil hasta…
Dedeniz yaşı itibariyle hasta olabilir. İş arkadaşımın babası yaşlıydı ve demans olmuştu, buna benzer sorunlar yaşıyorlardı, o efendi adamcağız, bakıcısına mı sarılmadı, komşuya ilanı aşk mı etmedi, kızına bile evlenme teklif etti, tedavisi yapılıyordu, doktoru bunların normal olduğunu söylemişti, bir doktora götürseniz keşke..
Benimde aklıma yaştan dolayı bir rahatsızlık zannettim ama konu sahibi küçüklüğümden beri tuhaf davranışları vardı diyor. Tabi bu tuhaflıklar sapıkça mi anlayamadim..

Çok yorucusunuz. Dedenize sapık diyebilmemiz için bunun öncesinde bir şeyler yapmış olması lazım. Anlattıklarınız bana da hastalık gibi geldi. Siz illa sapık diye tutturmuşsunuz. İstedikleri cevap gelmeyince triplenen konu sahiplerinden yıldım gerçekten

Konu niye hep bizim mutsuzluğumuza, dört dörtlük olduğumuza falan geliyor anlamıyorum. Bizim konuyla alakamız ne?
Çünkü çoğu kişi yaşadıklarını anlatmış.
Kimsenin linç ettiği falan yok.
Algı oyunları yapmayı kesin.
Dedenizi linç ettirmek isteyen sizsiniz. O kadar kişi bende yaşadım gördüm diyor sizde muhtemelen hasta zaten diyorsunuz ama hala bizi suçluyorsunuz.
Gerçek hayatta da böyle bunaltıcı biri misiniz? Rahatsız edici.
Rahatsız olduysaniz niye yazıyorsunuz?
Ya siz bu konuyu niye açtınız? Muhtemelen hasta olduğunu düşündüğünüz birini linç ettirmek için mi?
Hayır hasta olduğunu düşünsem konuyu açmazdim!! İçim rahat olurdu.Kimseyle paylasamadigim bir konuyu açtım, farklı bakış açıları için .

Siz bence tartışmalı, yazanı bol, hit olan bir konu açmak istediniz. çünkü dedeniz hasta diyenlere ters cevap veriyorsunuz. Bence siz de bi psikologa gidin.
98 yaşında dedem "kadın sesi hoşuma gidiyor, beni kadın doktora götürün" derdi. Beynine giden damarlarda daralma vardı. Abuk sabuk cümlelerin tek sebebi buydu.

Konu sahibine göre 85 yaşındaki halam köyde umumi alanlarda donunu, basma eteğini indirdiği ve artık tuvaletini olur olmadık üstüne yaptığı için sapık(!) ve teşhirci(!) 🙄 Sapıklıkta boyut atlamış bizim ihtiyar BDSM fantazileri var o yaşta.

Hayır hasta olduğunu düşünsem konuyu açmazdim!! İçim rahat olurdu.Kimseyle paylasamadigim bir konuyu açtım, farklı bakış açıları için .
Alın size farklı bakış açısı: adam hasta olabilir bir doktora götürün. Yaşlı bir insana sapık demeden önce hasta olup olmadığından emin olun.
Nasıl? Daha önce de defalarca yazıldı ama sizin için bu bir bakış açısı değil değil mi?

Saygı çerçevesinde istediğimiz konuya istediğimiz yorumu yapabiliriz.
Siz kendiniz muhtemelen hasta yazmışsınız, doktora gitmeyi kabul etmiyor demişsiniz.
Üzerine hastalık ihtimalini söyleyen herkese laf söylemişsiniz, kendiniz çok vizyonluymuş gibi.
Ayy neyse.
Canınız sıkılmış dedenizi linç ettirmeye gelmişsiniz ama elinizde patladı maalesef.
Başka üyelik alıp devam.

Yaşadıklarımızı anlatmamız kötü bir şey mi? Kalkıp benim de bir akrabam böyle sapıktı şöyle şikayet ettik böyle yaptık desek eminim o zaman muhteşemler, teşekkür ederimler havada uçuşurdu. Farklı bakış açılarına saygı duymuyorsunuz ki. İlla sizinle aynı düşünmek mecburiyetinde miydik?

Yazdığınız iki şeyden dedenizi sizin gibi sapik olan edip, annenize ve dedenize olumsuz şeyler yazmamizi beklediniz ama ortada "sapık" diyecek birşey yok.
Babanıza söylememe sebebiniz de bu. Yok duyarsa öldürürmüş 🥴 ortada ne var tam olarak da büyük tepkiler versin babanız?

Yaptığınız ailesini beğenmeyen ergen tavrından ötesi değil.

Allah aşkına ne yazdınız da ne anlayalım gerçekten?
Ona yok bunu söylemem
E müneccim miyiz biz?
Sanki siz evdeylen dedenizin dedikodusunu yapmaya biz gelmişiz gibi bi tavra girmişsiniz

E konuyu siz açtınız
Açmışken insanlar da yardımcı olmak istiyor
Mesela hasta olma ihtimalini düşünmemişsiniz önceden
Doktorculuk oynama diyene kadar teşekkür etmeniz gerekmez mi yeni bakış açısı için?
Kimse teşhis koyup da şu ilacı alsın dememiş

Faydalı öneri aldım dediğiniz öneri anneni şikayet etmekle tehdit et diyendi herhalde 🤦‍♀️

Siz bence tartışmalı, yazanı bol, hit olan bir konu açmak istediniz. çünkü dedeniz hasta diyenlere ters cevap veriyorsunuz. Bence siz de bi psikologa gidin.
98 yaşında dedem "kadın sesi hoşuma gidiyor, beni kadın doktora götürün" derdi. Beynine giden damarlarda daralma vardı. Abuk sabuk cümlelerin tek sebebi buydu.

Saygı çerçevesinde istediğimiz konuya istediğimiz yorumu yapabiliriz.
Siz kendiniz muhtemelen hasta yazmışsınız, doktora gitmeyi kabul etmiyor demişsiniz.
Üzerine hastalık ihtimalini söyleyen herkese laf söylemişsiniz, kendiniz çok vizyonluymuş gibi.
Ayy neyse.
Canınız sıkılmış dedenizi linç ettirmeye gelmişsiniz ama elinizde patladı maalesef.
Başka üyelik alıp devam.
Hep böyle linç edip iyi mi hissediyorsunuz?? Rahatsız olmuş, bunalticiymisim dikkat çekmek için benle uğraşıyor. Size zaten bir şey anlatılmaz. Linç edersiniz

Bence de hasta ablamın kp de baya yaşlı adam banyoya giriyor çırılçıplak bir şekilde kapıyı açıp yan taraftaki tuvalete giriyormuş gece yatarken baksirla yatıyormus hiç beklemediğin anda adami çıplak görebilme ihtimali yüksek diyor ablam oda sapik demedi hatta eltisi adını sapiga çıkartmıştı ablamda adam hasta ne yaptığının farkında bile değildir falan d di ilaç falan kullanıyor

Hep böyle linç edip iyi mi hissediyorsunuz?? Rahatsız olmuş, bunalticiymisim dikkat çekmek için benle uğraşıyor. Size zaten bir şey anlatılmaz. Linç edersiniz
Yahu düzgünce anlatsana şu konuyu. Çünkü anlatacak birşey yok.
Neden algı oyunları yapıp mağdurmuşsun gibi göstermeye çalışıyorsun ya kajdjajds. Ne yapıyoruz sana? Düzgünce yaklaştık anlat dedik triplere giren sensin, yok söylemem yok oynamam, saçma sapan şeyler. Sen kimsin senin üzerinden dikkat çekmek için seninle uğraşalım? Kendini ne kadar önemsiyorsun öyle prenses, yazık.

Bu hastalıklar genetik geçişlidir bu arada. Dedenize bakın ve geleceğinizi görün. Ki muhtemelen ondan daha erken yaşta tanışacaksınız hastalıkla.
"Genetiktir" ,genlerden aktarılır denir literatür de genetik geçişli de ilk defa duyuyorum.

:KK64:Dede şimdi hasta mı sapik mi anlaaamadim
Konu sahibi. Okuduğunu anlamama, gerçekleri çarpıtma ve kabul etmeme rahatsızlıkları var.
Bence de hasta ablamın kp de baya yaşlı adam banyoya giriyor çırılçıplak bir şekilde kapıyı açıp yan taraftaki tuvalete giriyormuş gece yatarken baksirla yatıyormus hiç beklemediğin anda adami çıplak görebilme ihtimali yüksek diyor ablam oda sapik demedi hatta eltisi adını sapiga çıkartmıştı ablamda adam hasta ne yaptığının farkında bile değildir falan d di ilaç falan kullanıyor
Sen de konu sahibini linç etmeye gelmişsin belli.

X