Değişim Günlüğüm

hestina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
866
817
Merhabalar herkeseee :)

Bende artık değişim günlüğümle aranızdayım. Rahatsız olduğum tüm huylarımdan üşengecliklerimden kurtulmak, rutin duzenimi olusturmak ve motivasyonumu toparlayabilmek istiyorum.
Youtube'ta mükemmel sözlerle harmanlanmış motivasyon videoları baktım ki bana iyi gelmiyor üstüne zaman kaybı gibi hissettiriyor.
ne yapsam diye arastırırken burda sizlerin günlüklerinizi kesfettim, Tamam dedim iste budur! başlamaya karar verdim ve burdayım.

Geleyim asıl konuya, can sıkıcı bir erteleme huyum var, verimli bir rutinim yok günlerim bomboş geçiyor sanki, artık bu durumdan cok rahatsızlık duyuyorum. zorlandığım konuya odaklı kalmakta güclük çekiyorum. Aklıma başka bir iş girmeye dursun Allah ne verdiyse erteliyorum yahu bu nedir arkadas, beni bayaa mutsuz ediyor sonradan çok
pişmanlık duyuyorum :KK43:
mesela ajandasına bağlı yaşayan insanlara inanılmaz özeniyorum herseyleri planlı programlı bunu kendi hayatıma katabilmeyi bende istiyorum. Ve başaracağıma inanıyorum.

bir diğer rahatsız olduğum konuysa, saldımmı tam bırakıyorum, saçımdan tutun yapacağım işlere kadar işte en kötü tarafı bu.. En önce bunu değiştirmek istiyorum.

Olumsuzluklarım bu kadar, şimdi başarmak istediklerimden biraz bahsedeyim size.
Verimli bir rutin olusturmak istiyorum, herseyi planlı programlı yapmak istiyorum , mesela o gün ders calıştıysam kitabıma da vakit ayırmak istiyorum, yürüyüşüme de. Güne planlamadığım şekilde başladıysam, ' amaan bugünlük yapmıyım yarın baştan başlarım' kafasını yok etmek istiyorum, Planlarıma sadık kalmayı öğrenmem lazım. Bunları rutine otutturduğumda hersey daha guzel olacak benim için inanıyorum. Umarım değişim sürecim, yaşadığım durumu yaşayan herkese bir motive kaynağı olur.

-Değişim günlüğüme katılmak isteyen değişmek isteyen herkese konum açıktır, sevgiyle kalın :KK200:

Bugün yapılacaklar:
-Bitkilerime bitki besini hazırlamak
- 3ds Max programı eğitimime devam etmek hatta yaptığım projeyi gözle görülür şekilde hızlandırmak./ ekstra 1 tane de eğitim videosu izlemek (max. 25-30 dk)
-Devam ettiğim kitabımdan en az 50 sayfa okumak.
-Cilt,kirpik,kaş bakımı +kaş alma ve tırnak bakımı( tırnak uzatma surecine giriyorum konu itibariyle :) )
-Bir bölüm dizi izlemek. (gece)

Son düzenleme:
merhabalar herkeseee :)
Bende artık değişim günlüğümle aranızdayım. Rahatsız olduğum tüm huylarımdan üşengecliklerimden kurtulmak, rutin duzenimi olusturmak ve motivasyonumu toparlayabilmek istiyorum. oldukca fazla ihtiyacım var gerçek yorumlara, gerçek motivasyonlara..
Youtbta mukemmel sözlerle harmanlanmış motivasyon videoları izledim ve bana ters tepti aksine, iyi gelmedi ustelik zaman kaybı gibi hissettirdi., kendimden bişeyler bulamadım..:110:
Ama dün sizlerin günlüklerini okurken bayıldım resmen, oldukca mutluluk veren, bir motivasyon sağladı bana, gercek yorumlara gercek örneklere, motivasyonlara, ihtiyacım varmış bunu anladım.

Geleyim asıl konuya, evet ben kendimde bazı şeyleri değiştirmeye karar verdim, en başta da bu erteleme huyumu.. öncelikle verimli bir rutinim yok günlerim bomboş geçiyor sanki, artık bu durumdan cok rahatsızlık duyuyorum. zorlandığım birşeye odaklı kalmakta güclük çekiyorum.
şuan mimari bir program öğrenme sürecindeyim hem benim için hem mesleğim için oldukca önemli, biraz zor bir program, aslında başlayınca çok keyif alıyorum. amaa gelin görünki başlayana kadar neler çekiyorum..
Aklıma başka bir iş girmeye dursun Allah ne verdiyse erteliyorum yahu bu nedir arkadas, beni bayaa mutsuz ediyor sonradan çok
pişmanlık duyuyorum :KK43:

Çoğunlukla dikkatim baska seylere dağılıyor zorlandıkca kaçıyorum, kaçtıkca erteliyorum ve bu huyumu hic sevmiyorum.. ustelik bazı seyleri yaparken dikkatsizliğim yüzünden yaptığım işte eksiklikler oluyor yani anlayacağınız hep zararı hem olumsuzlukları var bana.
mesela ajandasına bağlı yaşayan insanlara inanılmaz özeniyorum herseyleri planlı programlı bunu kendi hayatıma
katabilmeyi o kadar cok isterdim ki, neden biryerden başlamıyosun hesti diyorum surekli kendime.

Eeee hep olumsuzlukları anlattım simdi ise başarmak istediklerimden bahsedeyim size, imkansız seyler değil,
Verimli bir rutin olusturmak istiyorum sadece, herseyi planlı programlı yapmak istiyorum mesela o gün ders calıştıysam kitabıma da vakit ayırmak istiyorum, yürüyüşüme de.

Yada güne planlamadığım şekilde başladıysam, yapmam gereken diğer şeyleri direk iptal etmek istemiyorum planıma rutinime sadık kalmayı başarmam lazım bunuda burda gerçekleştirebileceğime inanıyorum. bir baska basarmak istediğim durumsa, genel olarak bakımlı biriyimdir ama bir saldım mı görmeyin halimi, dağ kaçkını kaşlar, tiftik saçlar, kötü bir cilt.. :KK53: bunları rutine otutturduğumda hersey daha guzel olacak benim için inanıyorum. umarım benim değişim sürecimde, yaşadığım durumu yaşayan herkese bir motive kaynağı olur,.
yazmayı çok seviyorum, biraz uzun olmuş kusura bakmayın, sevgiyle kalın :KK200:

Bugün yapılacaklar:
-Bitkilerime bitki besini hazırlamak
- 3ds Max programı eğitimime devam etmek hatta yaptığım projeyi gözle görülür şekilde hızlandırmak./ ekstra 1 tane de eğitim videosu izlemek (max. 25-30 dk)
-Devam ettiğim kitabımdan en az 50 sayfa okumak.
-Cilt,kirpik,kaş bakımı +kaş alma ve tırnak bakımı( tırnak uzatma surecine giriyorum konu itibariyle :) )
-Bir bölüm dizi izlemek. (gece)
Bende inamıyorum bi insan ne isterse gerçekten yapar hele hele bişeyler yapmak isteyen bi kadınsa herşey gönlünüzce olsun

Siteye heyecanla girdim gercekten guzel bir yenilik oldu benim için. bu arada yorum bırakan, beğenen hanımlar çok tesekkur ederim.

yaptıklarım:
- Bitki besini hazırladım ✔
- 3ds Max programı çizimime devam ettim ✔
-kitabımı 50 sayfadan daha fazla okudum ✔
-Cilt,kirpik,kaş alma ve bakımını yaptım ✔
-Bir bölüm dizi izlemek ✔✘

yapmadıklarım:
-Tırnak bakımına zaman ayıramadım. ✘
-Netflx'ten izlemek istediğim diziyi izleyemedim onun yerine tv dizisiyle idare ettim :)✘

Akşamıma verim puanım 10/7
-kitap ve bakım saatim harikaydı, hafifledim resmen.
-program eğitimimi gec saate bırakmadan gündüz saatlerinde çalışacağım artık istediğim gibi verimli değildi ama herzamankinden bir tık daha iyiydi.

Siteye heyecanla girdim gercekten guzel bir yenilik oldu benim için. bu arada yorum bırakan, beğenen hanımlar çok tesekkur ederim.

yaptıklarım:
- Bitki besini hazırladım ✔
- 3ds Max programı çizimime devam ettim ✔
-kitabımı 50 sayfadan daha fazla okudum ✔
-Cilt,kirpik,kaş alma ve bakımını yaptım ✔
-Bir bölüm dizi izlemek ✔✘

yapmadıklarım:
-Tırnak bakımına zaman ayıramadım. ✘
-Netflx'ten izlemek istediğim diziyi izleyemedim onun yerine tv dizisiyle idare ettim :)✘

Akşamıma verim puanım 10/7
-kitap ve bakım saatim harikaydı, hafifledim resmen.
-program eğitimimi gec saate bırakmadan gündüz saatlerinde çalışacağım artık istediğim gibi verimli değildi ama herzamankinden bir tık daha iyiydi.
21 gün uygularsan tamamdır.

Devamını bekliyorum şimdiden değişiminiz ve gelişiminiz hayırlı olsun 😊

Bugün yapılacaklar:
-Detox suyu hazırlamak.
-10 dakika yogaya giriş
-10 dakika pilates (video eşliğinde)
- saç bakım yağı hazırlamak
-3dsmax programına en az 2 saat çalışmak
-günlük sahil yürüyüşü
-Yeni bir tarif denemek
-En az 1 bölüm dizi izlemek(istediğim diziye başlamak)
-50 sayfa kitap okumak.
-ve diğer tüm boş zamanımı kedilerimle geçirmek :')

Dün yaptıklarım:
-Detox suyu hazırladım ✔
-18 dk spor yaptım, 40 defa ip atladım ✔
- Saç bakım yağı hazırladım ( hazırlamaz olaydım boşuna vaktimi aldı çok kötü kokuyor :KK43: ) ✔
-3dsmax programına gercekten güzel çalıştım, projemi iyice toparladım süsledim, şimdi işin profesyonel kısmına gecmeye hak kazandım:21:
-Yeni bir tarif denedim ✔
-1.5 bölüm dizi izledim ama yine tv dizisine kaldım :KK43:
-50 sayfaya yakın kitap okudum ✔

Yapmadıklarım:
- Yogaya girisimi yapamadım. ✘
-Sahil yürüyüsüme çıkmadım, sabah market yürüyüşü yapmıstım biraz, kendimi onunla avutuyorum ama oda onun kadar etkili olmuştur heralde, uzak cunku. ✘
-ve istediğim diziyi yine izleyemedim. bir süreliğine listeme bu seceneği koymayacağım. bilgisayarda saatler geçirdikten sonra içimden tekrar dizi açmak hiç gelmiyor, gözlerim isyanlarda. :KK43:

Günüme verim puanım 10/8
- Nerdeyse 1.5 yıldır hiç spor yapmamıstım suan yeni yürüyen bebekler gibiyim bacaklarım taşımıyor.. ama çok iyi geldi. vücudum ağrısa da dinç kalktım.
-Programı yine geç saate bıraktım ama bu sorunu bugün kökten hallediyorum.
-Gece gec saatlere kadar bilgisayar başında olduğum için günümü sonlandırmaya giremiyorum, bunu da bugün halledeceğim.

Sabah sabah alerjim tuttuğu için güne bu saatte açılış yapıyorum :KK43:
Bugün yapılacaklar:
-Detox suyu hazırlamak.
-3dsmax program eğitimi en az 3saat, modelleme ve kaplamaya giriş./ ve en az ekstra 1 eğitim videosu.
-70 sayfa kitap okumak.
-Saç/cilt vs kişisel bakım
-10 dakika yoga
-10 dakika pilates
-Dolap düzenleme (malzeme ve giysi dolabı)
-Ev temizliği

Dün yaptıklarım:
-Detox suyumu yarına hazırladım ✔
-3dsmax programımda geçirdiğim en verimli saatimi geçirdim ✔
-Kitabımı okudum ✔
-kişisel bakımımı yaptım ✔
-13 dk kadar yoga yaptım ✔
-10 dk pilates yaptım ✔
-Dolaplarımı düzenledim ✔
-Ev temizliğini tamamladım ✔

Günüme verim puanım 10/8

-Misafirlerim geldiği halde iptal etmeden tüm planımı uyguladım. gelişme varrr
-Pilatesin 2. günündeyim vücudumda calıştırdığım tüm yerlerim bana sövüyor
sanki yürürken savrularak yürüyorum ağrıdan :KK43: ama bırakmak yok Geçicek :KK14:
-Yoga biraz zorlu gecti , sanırım pilatesin bıraktığı ağrıdan dolayı. ama ayrı bir enerjisi var ben cok sevdim.
-Program eğitimim bugun çok guzeldi projemide istediğim gibi ilerlettim, bayada alıştım.
-Ev dolap temizliğim de iyi oldu rahatladım.

Yapılacaklar:
-Detox suyu (vazgeçilmezim :KK54:)
-Yoga ile güne baslangıc maks. (10 dk)
-Bilg. dosyalarımı belleğe aktarmak (bu önemli)
-Pilates (10 dk)
-Ehliyet kursuna başlıyorum. (18.00-19.00 arası ders)
- Ufak bir market alışverişi
-3da max program eğitimi en az 1.5 saat
-En az 50 sayfa kitap
-Bitki bakımı

Bugün dokunmayın çok fenayığğğğğm modundayım.
Nedendir bilinmez ehliyet kursunda bir hayli stres oldum, bi titremeler bi kendimi kasmalar noluyoruz dedim hesti kendine gel yahu. O araba parçaları hakkında vs hiç bilgim yok. açıkcası biraz gözüm korktu galiba. kendimi tanıtırken bile titriyordum, en son. kendimi veremedim pek. kurstan çıktım içimin sıkkınlığı bir türlü geçmedi.
kafam dağılsın diye telefonda booş boş gezerken bir baktım taki'den engel yemişim sanırım baya profili filan yok?
bknz: (hoslandığım birisi vardı önceden, çok sevdiğim tarifsiz duygular yaşadığım birisiydi, denedik olmadı. zaman içinde sevgimi içime gömdüm ve unuttum ) yani gercekten içime gömdüm duygularımı da ne bileyim biranda görünce şok oldum, biraz daha modum düştü, demekki artık konusmaları silmenin vakti gelmiş.
neyse yine çok uzattım, günü bu kadar sıkkın bitirmek istemiyorum, 1 bölüm dizi izleyip toparlarım kendimi simdi.

Durum guncellemesi de yapmam gerekirse, market alısverisi ve bitki bakımı yapmadım. diğer hersey guzel ilerliyor. program eğitimim için şu çok bilinen online kurs sitesinde iyi öğreten kurs serisi arıyorum bakalım onu da bulabilirsem uygun fiyata daha guzel olacak.

Bugün Yapılacaklar:
-Detox suyu
-Yoga -5 dakika
-Pilates (1,er set)
-Ehliyet kursu motor dersi çalışması
-En az 20 sayfa kitap
-sahil yuruyusu (20 dakika)

-Pilateste sanırım kendimi biraz zorladım, çektiğim ağrı biraz canımı sıkmaya basladığı için 1 er sete indirmeye karar verdim en azından bir kaç gun için

Bugün Yapılacaklar:
-Detox suyu
-Yoga -5 dakika
-Pilates (1,er set)
-Ehliyet kursu motor dersi çalışması
-En az 20 sayfa kitap
-sahil yuruyusu (20 dakika)

-Pilateste sanırım kendimi biraz zorladım, çektiğim ağrı biraz canımı sıkmaya basladığı için 1 er sete indirmeye karar verdim en azından bir kaç gun için
Selam yazılı ehliyet sınavına girmedin değil mi daha?

yok 2 haftam var sanırım, daha dun basladım bugunde ders olacak
Ders olayına fazla takılma bence ben pandemi döneminde yazılı sınava girmiştim ders almadım. Çıkmış sorularla geçmiştim. Bol bol çıkmış soru çöz aklında kalıyor belli başlı şeyleri ezberle mesela;
Motor parçası isimleri ne işe yaradıkları,
İlk yardım kurtarma çeşitleri isimleri ve nasıl yapıldığı,
Araçların şehir içi/ dışı hız sınırları,
Tabela ezberle birde.
Trafik adabı çok kolay zaten.
Hem verilen kitaptan çöz hem internetten.

X