Delirmek üzereyim

Zinnur5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2016
197
232
33
Cok ciddi boyutta okb niz var.. ne yazsak boş. Bence oyalanmadan başlayın tedaviye, kendinize etrafiniza yapmayin bunu. Normal haliniz eski halinizdi. Ama buraya ne yazarsak yazalim beyninizin de kimyasindan kaynakli doğru düşünemeyeceksiniz. Psikolog degil psikiyatristlik işiniz.. ilac başlanır muhtemelen
Beyin kimyasiyla alakalidir degil mi😔 yarin icin psikiyatriste de aldim, aslinda denediklerimden biri de hem terapist hem psikiyatristti ama ilacsiz devam etmeni tavsiye ederim dedi, ben de oyle dedi diye vazgecmistim. Simdi baktım olmayacak böyle de, anksiyete ve uykusuzluk da çok sıkıntı veriyor.

Zinnur5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2016
197
232
33
Yani bunları yazdığınıza göre siz de içinizde bulunduğunuz durumdan memnun değilsiniz, şu durumda çocuk sahibi olup anlattığınız ortamda yetiştirmek kesinlikle mantıklı değil bana göre, şu an elimden bişey gelsin de sizi eski halinize döndüreyim çok isterdim,çok üzüldüm gerçekten anlattıklarınıza, halbuki hayatınız ve siz ne kadar kıymetlisiniz, hangi hayatı seçip yaşayacağınız sizin elinizde, bütün bu düşüncelerin içinde böyle bir hayat sürmek mi yoksa destek alıp tedavi olup eşinizle mutlu yuvanızda çocuklarınızla yaşamak mı
öncelikle siz adım atmalısınız, sen bunlardan kurtulmak istedikten sonra yapamayacağın hiçbirşey yok, yeter ki adım at 💕
Çok tesekkur ederim, bu iyi dilekleriniz icinve buraya yazmis olmak bile iyi geldi sanirim, uzun zamandır kimseyle paylasamiyordum bile. Eski halimin de cok iyi olup olmadigi tartisilir ama su anki halimle mukayese bile edilemez tabii 😌 belki bu yasananlar da gercekten tedavi olmaya bir vesiledir bilmiyorum, yasayip gorecegiz..

Lumix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2020
851
2.494
Çok tesekkur ederim, bu iyi dilekleriniz icinve buraya yazmis olmak bile iyi geldi sanirim, uzun zamandır kimseyle paylasamiyordum bile. Eski halimin de cok iyi olup olmadigi tartisilir ama su anki halimle mukayese bile edilemez tabii 😌 belki bu yasananlar da gercekten tedavi olmaya bir vesiledir bilmiyorum, yasayip gorecegiz..
Evt bak istiyosun sende, bunları atlatan huzurlu yaşamına kavuşan bir sürü insan var, emin ol sende bunu hakediyosun, hayat bunları düşünmek için çok kısa, bunlara saplanıp hayatını zindan etme kendine, hastanelerden burnunu çıkaramayan insanlar var bizim yerimizde olmak isteyen bir sürü insanlar var, inanıyorum tedavi olup hayatını çok güzel bir hale getireceğine, inşallah burdan güzel haberlerini de alırız 🙂

Zinnur5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2016
197
232
33
Evt bak istiyosun sende, bunları atlatan huzurlu yaşamına kavuşan bir sürü insan var, emin ol sende bunu hakediyosun, hayat bunları düşünmek için çok kısa, bunlara saplanıp hayatını zindan etme kendine, hastanelerden burnunu çıkaramayan insanlar var bizim yerimizde olmak isteyen bir sürü insanlar var, inanıyorum tedavi olup hayatını çok güzel bir hale getireceğine, inşallah burdan güzel haberlerini de alırız 🙂

İnsallah, yazacagim tekrar tedavi sureci deneyimlerimi😌 cok zor yani daha neleri var tabii ama neyi yasiyorsan o zor oluyor iste

Destekleriniz icin sağ olun💐

AyseNeva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2014
585
569
Görüştüğünüz psikologla enerjiniz mi tutmadı? Uygun görseydi sizi psikiyatriye yönlendirirdi ama güvenemediniz sanırım. Bu da kontrol etme ihtiyacınızın yüksek olduğunun bir göstergesi olabilir. Yardım almak başta zorlayıcı hissettirse de faydalarını görmeye başladıkça rahatlarsınız. İhmal etmeyin derim. Hayat olumsuzluklara rağmen yaşamaya değer. 🌸

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1758 gün geçti.

Os_gul

Guru
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
1.142
1.281
Ben de aynıyım bi nebze. Çalışıyor musunuz?. Çalışırken biraz rahatladım işe gitmek iyi geliyordu . Şimdi tekrar eve mahkum olunca alevlendi sıkıntılarım. Aslında kimseyle görüşememek benim de hoşuma gidiyor. Korona bir tek buna yaradı . Kimseyi görmek istemiyorum. Kimseyide özlemedim.

zorunlunick

Kalıbım küçük ama Nemrut'un tarafında değilim 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
12.514
16.895
Ne yazacagimi bilmiyorum, sadece yazmak istedim. Kendime de esime de insanlara da cok yabancilastim, her seye, herkese yabancilastim. Yasamak istemiyorum, bu icinde bulundugum durum da yasamak degil zaten. İntihari eledim, becerebilecegim bir sey degil. Ya delirecegim ya baska bir sey böyle giderse.

Her sey pis geliyor, gun gectikce her sey daha da pis geliyor, igreniyorum. Kendimden, esimden, dokundugum yerlerden. Ev temizlenmiyor. Sizce tamamen teniz olmak mumkun mu, yoksa boyle bir sey yok mu? Eskiden ne kadar pismişim, geldigimde giysilerimi degistirirdim ama yikamazdim, oyle asardim da bir iki kez giydiysem gardroba. Ya misafir nasil agirliyordum, her yer, her sey o zaman da pisti ama nasil yasiyordum oyle? Hayret ediyorum, her seye hayret ediyorum.

Ne kimseyi gormek istiyorum, ne telefonla konusmak, ne bir sey yapmak. Sikayetim yok karantinadan, iftar sofralarinda bulusamamaktan ya da insanlarla gorusememekten. Herkesin aksine cok memnunum, nefret etmisim sanki insanlardan. Ozledim diyorlar telefonda cevap vermiyorum, bazen israr ederlerse ben ozlemenisim kusura bakma diyorum. Esim geliyor aksam, gormek istemiyorum, ayri odalarda takiliyoruz.

Memnun degilim yine halimden, yasamak iskence. Hayatin hic bir anlami yok, bir uretkenligim kalmadi. Kitaplara bile dokunamiyorum, kagitlar pis, kitaplar pis, her sey oyle pis geliyor. Tuvalet olayı işkence. Uyusam, uyuyamiyorum, bölük pörçük her şey.. Bir kac psikologla goruştum, biri ilk seanstan sonra bana donmedi, parasini bile veremedim, benden mi kaynakli, kendisinden mi bilmiyorum. Basta benden kaynakli diye dusundum, daha da kotu oldum. Neyse baskasini denedim, tanidigim biri tavsiye etmem ona devam etme dedi, kendisi de psikolog. Bir baskasi hem de psikiyatristti, bir seyleri hosuma gitmedi ona da devam etmek istemedim. yine psikolog tanidigim baska birini tavsiye etti, uzun zamandir musait degilmis musait olmasini bekledim, randevu aldim bekliyorum. Yalniz guvenim yok, daha onceden yanlis uygulanan terapiler sonucu hep bir guvensizlik var icimde, nasil guvenebilirim bilmem. Sonum ne olur gercekten merak ediyorum. Sadece yazmak istedim, gunluk gibi, dert anlatmak gibi oyle. Umarim her sey gercekten iyiye gider, hepimiz icin..
Masumlar apartmani izlemekten

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
20.808
60.931
33
Pislik takıntınız dışında sizin gibiyim, kendi kendime çok iyiyim.
Lakin, sizin durum ciddi bir obsesyon ve uzman yardımı almanız şart olmuş.
Bu yalnızlığı tetikleyen şey pislik algısı da olabilir veyahut iki ayrı durum mevcut olabilir.
Güven meselesini aşın, önyargılı olmayın, zihninizi açın uzmana.

Otrera

Condemnant quod non intellegunt
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Aralık 2014
2.014
10.493
Psikolog ile hallolacak bir durum değil bence. Depresyon ve takıntının miks bir halini yaşıyorsunuz.

ilaç tedavisi almanız gerekir diye düşünüyorum, ama merak etmeyin, siz yeter ki adım atın ve isteyin, eğer uyumlu olursanız ilaç tedavisiyle çok hızlı bir şekilde düzelme yaşayacaksınız ❤️

SayYouLoveMe

Sonuc istemiyorsak nedenleri yok edelim..
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
843
2.394
Surekli kirlendiginizi hissediyorsaniz.OKB'nin bir turudur.Germo veya mizo olabilir.Randevu alarak da en dogrusunu yapmissiniz zaten.

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.040
12.336
41

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.040
12.336
41
Herkes teşhisleri koymuş maşallah herkes doktor

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
5.028
12.556
28
Heryer pis falan degil bikere. Sizin paikolojik sorunlariniz var tedavi olun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-06-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.464
3.660
Ev yerleştirme işini bitirdiniz mi ? Eşyalar yerli yerinde mi ? Uzman desteği almanız şart evet ama buharlı temizleyici de alabilirsiniz buhar tüm mikropları öldürüyor . Benim evimde yıllardır var . Ayda bir kullanıyorum . İçim rahat ediyor .
Bir de duruma kendini kaptırmamak lazım. Biraz kendinize oyalanacak işler bulman lazım. Belki bir çiçek ekersiniz , soğan , nane , maydanoz vs . Belki bir balık alırsınız akvaryumda bakarsınız . Sizin çok zamanınız olmuş 😂 ben iki gün üst üste evi süpürünce kendimi sihirli anne gibi hissediyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2078 gün geçti.